Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 367 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ukraina post-covid
#161 PostWysłany: 03 Sie 2020 14:47 

Aksum napisał(a):
Punkt testowania jest na lotnisku - Terminal A . Cena 1700 UAH
https://iev.aero/press-centre/news/399

Dziękuję, przyznam że zafixowałem się na szukaniu laboratorium z listy na którą odsyła visitukraine.today, jednak na stronie tej kliniki nie ma ani słowa o punkcie na lotnisku a cena testu to 2460-2700 UAH.
Tak czy inaczej dzięki za info a jako że mam jeszcze trochę czasu do wylotu to posprawdzam sobie dokładniej. Niemniej jakiś punkt zaczepienia już mam.
 Relacje PM off  

#162 PostWysłany: 03 Sie 2020 20:57 

niebieski
Dobrą informacją ze strony Ryanair, jest możliwość jednorazowej zmiany terminu i miejsca lotu dla biletów zakupionych po 10 czerwca na loty sierpień i wrzesień. Możliwa zmiana kierunku i daty. Można przełożyć na terminy do końca roku. Z tego co rozumiem 7 dni przed planowaną datą lotu. Właśnie to zrobiłem, przynajmniej jest szansa że zmienią się współczynniki we wrześniu. Host również zgodził się na zwrot kosztów mimo, że rezerwacja była bezzwrotna. Tak więc jest szansa.
 Relacje PM off  

#163 PostWysłany: 04 Sie 2020 06:54 

U mnie niestety ta opcja nie wchodzi w grę, lot kupiony w styczniu, zmiana rezerwacji koszt 430zl od głowy plus różnica taryfy. Lot we wtorek to test musiałbym zrobić w sobotę żeby był ważny. Może Polska ogłosi we wtorek 11 zakaz lotów na Ukrainie to wtedy bym miał za free.
 Relacje PM off  

#164 PostWysłany: 04 Sie 2020 09:47 

Witam wszystkich jako osoba po raz pierwszy na forum.

Piszę w sprawie wyjazdu w tym tygodniu do Lwowa.Planowy lot mam w piątek i powrót w poniedziałek.Chciałbym prosić kogoś znajdującego się na miejscu o potwierdzenie informacji, które udało mi się zdobyć.

1. Według informacji z https://www.ukrinform.net/rubric-society/3066492-passengers-can-take-coronavirus-test-at-three-ukrainian-airports-uksatse.html test mogę go wykonać na lotnisku we Lwowie za 1500 UAH. Na facebooku https://www.facebook.com/UkSATSE.official/?hc_ref=ARSJ8aDdCDAEcrbBQvJsDUf6SOUCs50hnrYYESRA-wf3ql1dQ90ftaZwLQNHzV9Hwjg&fref=nf&__tn__=kC-R jest oryginalna informacja. Czy ktoś może mi to potwierdzić, że rzeczywiście tak jest i ile się czeka na wynik. Niby w ciągu dnia, ale co to dokładnie znaczy, zwłaszcza, że w perspektywie jest weekend, a w poniedziałek rano mam wracać. Jaka jest strona laboratorium, na której się trzeba zarejestrować?
2. We wspomnianym powyżej linku jest informacja, że testy odbywają się po wylądowaniu i przed odlotem. Jak rozumiem, nie mam w tym momencie obowiązku na wykonanie testu wyjeżdżając do Polski.
3. Do czasu przerwania kwarantanny pozytywnym wynikiem testu, powinienem mieć zainstalowaną aplikację do tego celu, ale aplikacja działa tylko na telefonach z ukraińskim numerem. Jak zatem mogę ją używać na swoim numerze. Muszę kupić jakąś kartę prepaid? Czy ktoś może coś polecić.
4. Kwarantannę powinienem odbywać w miejscu zamieszkania. Czy mogę to robić w hotelu?
5. Lot mam wizzairem. Nie udało mi się dziś dodzwonić na numer maltański. Rozmowa dwa razy się przerwała, nie było też możliwości rozmowy po polsku tylko po angielsku. Generalnie nie mam biletu z możliwością zmian i odzyskania środków, ale chciałem spróbować zmienić termin. Czy te próby na podstawie waszych doświadczeń mają sens?
6. Podobnie sytuacja z rezerwacją noclegu przez booking. Czy warto próbować?

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#165 PostWysłany: 04 Sie 2020 09:53 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Policz ile bedzie Cie kosztowac weekend we Lwowie i zastsanow sie czy warto......nie wspominajac ile stresu czy wszystko sie uda
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#166 PostWysłany: 04 Sie 2020 09:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 399
Kilometry: 506 100
Jak zadajesz takie pytania, to posiedź lepiej w domu
 Relacje PM off  

#167 PostWysłany: 04 Sie 2020 10:08 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 53 439
srebrny
@Zeus empatii trochę, doceń wysiłek pisania 😉

@tancredi

1,2,3 - napiszę wieczorem
4 tak
5 nie
6 nie, chyba że masz stawkę z możliwością anulacji
3 ludzi lubi ten post.

#168 PostWysłany: 04 Sie 2020 10:28 

Loty: 24
Kilometry: 73 163
@tancredi

Test powinien być gotowy w 24h
i o wyniku zostaniesz powiadomiony w aplikacji, dlatego musisz mieć ukraiński nr telefonu. Możesz na lotnisku kupić starter kiyvstar
 Relacje PM off  

#169 PostWysłany: 04 Sie 2020 10:28 
Awatar użytkownika

niebieski
6. Wg mnie w obecnych warunkach jest szansa zmienić termin albo uzyskać zwrot. Właściciel może zaakceptować zmianę/zwrot z powodu wypadnięcia Polski z zielonej strefy. Na pewno warto napisać i spróbować.
 Relacje PM off  

#170 PostWysłany: 04 Sie 2020 10:37 
Awatar użytkownika

Loty: 211
Kilometry: 432 570
złoty
@tancredi
Ja ci radzę odpuść. Też kupiłam lot pt-pn za 2 tygodnie i też odpuszczam. Szkoda zachodu.
Naprawdę chcesz siedzieć nie wiadomo ile w hotelu czekając na wynik???
I jeszcze taka uwaga. Pozytywny wynik testu nie przerywa kwarantanny, a wprost przeciwnie;-)
Zeus lubi ten post.

#171 PostWysłany: 04 Sie 2020 10:43 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dlatego pisalem. Lepiej stracic 100 czy 150zl na bilec ie niz ladowac kase w testy i stresowac sie.
Bedzie jeszcze okazja odwiedzic Lwow,ale teraz odpusc sobie

Ja mam bilety do Odessy i tez odpuszczam.....raczej :D
 Relacje PM off  

#172 PostWysłany: 04 Sie 2020 13:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ukraine will now be divided into 4 epidemiological zones based on Covid-19 figures. Here's the map for Aug 3-9: https://arcg.is/1jPqHf

Ukraine also changed its criteria for coronavirus red and green zone countries. See how this affects travelers coming from different countries in the July 31 list:
https://moz.gov.ua/uploads/5/25378-info ... SLQ94J8wVA

Empatia dawno temu umarła na tym forum ;)
 Relacje PM off
wiktoresq33 lubi ten post.

#173 PostWysłany: 04 Sie 2020 14:32 

Loty: 580
Kilometry: 740 082
niebieski
Polacy rezygnują z podróży na Ukrainę :
https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7 ... aja-w.html
 Relacje PM off  

#174 PostWysłany: 04 Sie 2020 15:14 

Pisałeś o opcji zakupu przez neta za 1500 UAH testu oraz że wynik dostajesz w języku EN UA lub PL, niestety nie poparłeś tego żadnym linkiem który umożliwiałby takie działanie.
Ktoś inny odpisał z linkiem do informacji portu lotniczego Kijów Żuliany z którego wynikało że testy będzie wykonywać laboratorium kliniki VERDE, na stronie tej kliniki nie ma żadnej informacji o tym że będą wykonywać takie testy natomiast w cenniku test kosztuje w granicach od 2460UAH do 2700UAH.
Więc skończ pisać głupoty lub popieraj to co piszesz sprawdzonymi informacjami.

Dla pasażerów którzy przylatują do Kijowa Boryspol oraz Odessy rzeczywiście mogą wykonać test na lotnisku za 1500UAH ale tylko na tych dwóch lotniskach https://testcovid19.com.ua/en/
Jednak przylot i możliwość wykonania tego testu nie zwalnia cię z instalacji aplikacji Dii Vdoma.
 Relacje PM off  

#175 PostWysłany: 04 Sie 2020 15:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ależ proszę

https://www.unilab.com.ua/index.php/ua/ ... 5-jmui0dyc

Polecam na przyszłość, nić czekać na gotowe ^^
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#176 PostWysłany: 04 Sie 2020 15:49 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 1 184
niebieski
-- 04 Aug 2020 16:44 --

We Lwowie i w Charkowie tez jest możliwość wykonania na lotnisku.

Obowiązuje kolejka, czas oczekiwania w kolejce ~90 minut

-- 04 Aug 2020 16:49 --

tancredi napisał(a):
Czy ktoś może mi to potwierdzić, że rzeczywiście tak jest i ile się czeka na wynik.

Na wynik w Kijowe (Boryspil) się czeka około 12 godzin.

Przykład - przylot do Kijowa o 14:00, rezultat o 5:30 rano

Koniec kwarantanny w Diya o 09:00 rano
Zeus lubi ten post.
tancredi uważa post za pomocny.

#177 PostWysłany: 04 Sie 2020 15:54 

niebieski
vivere napisał(a):
@Zeus empatii trochę, doceń wysiłek pisania 😉

@tancredi

6 nie, chyba że masz stawkę z możliwością anulacji

Nie prawda, w Booking jest opcja anulacji opłaty za wynajem z zgodą właściciela. Osobiście to przerobiłem z pozytywnym efektem, tak więc warto spróbować.
 Relacje PM off  

#178 PostWysłany: 04 Sie 2020 16:06 

Dziękuję.

Nie czekałem na gotowe tylko sprawdzałem inne laboratoria.

Podany przez ciebie link nie dotyczy lotnisk (trzeba dojechać do punktu testowania)
Podany przez ciebie link dotyczy tylko jednego miasta.

Jednak skoro kilka osób przekopało się przez (x) stron różnych laboratoriów punktów testowania itp może warto było by tą wiedzę jakoś uporządkować, bo wydaje mi się że Ukraina to całkiem popularny kierunek.
 Relacje PM off  

#179 PostWysłany: 04 Sie 2020 16:31 

Loty: 24
Kilometry: 73 163
https://iev.aero/en/press-centre/news/399|
Zamieszczam link do tego co znalazłem na stronie lotniska Kijów-Żuliany.
Wybieram się tam pojutrze rano więc dam znać jak sprawa wygląda na miejscu
 Relacje PM off  

#180 PostWysłany: 04 Sie 2020 17:17 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 1 184
niebieski
Gr33nY napisał(a):
Jednak skoro kilka osób przekopało się przez (x) stron różnych laboratoriów punktów testowania itp może warto było by tą wiedzę jakoś uporządkować, bo wydaje mi się że Ukraina to całkiem popularny kierunek.

http://jabbypanda.com/medlabs/ stworzyłem taku mapku w weekend

Chyba muszę dodać tłumaczenie na angielski + informacije o mozliwosci testowania na lotniskach.

ps
Docierają do mnie rożne informacje, ze laboratoria na lotnisku Sikorskiego w Kijowie (Kijów-Żulany) nie jest czynna.

[ 367 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości