Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 602 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#21 PostWysłany: 12 Kwi 2015 09:31 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
invasion napisał(a):
Magia! Myślę sobie, zobaczę, czy serio nie ma miejsc. I właśnie pojawiło się 1 na nocny pociąg, 60 sekund i kliknięte :)

Czyli jedziesz sypialnym jednak :) A możesz napisać potem parę zdań jak wyglądał standard? W sumie bałem się, że nawet w 'salonce' będzie kiepsko więc dlatego zrezygnowałem :)

Ja moge (o ile chodzi ci o te sypialne standard): to jest ten sam pociag co na dalekobieznej trasie w ciagu dnia, roznica jest taka ze przez pierwsze ok. pol godziny-godzine pali sie swiatlo potem zostaje przygaszane. Tak samo (jak na dziennych) mozliwosc wypozyczenia przescieradla, kupna herbaty/kawy, na dwojkach malo miejsca zeby sie rozlozyc.

facaldo: 1. i 3. jechalem ostatnio wiec tak, istnieja. przy czym od iwano frankowska jedna para podmiejskich dziennie i jedna para dalekobieznych noca. A na 2. jezdzi maaaasa podmiejskich, ale trzeba sie co rusz przesiadac.


Ostatnio edytowany przez Roku, 12 Kwi 2015 10:16, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#22 PostWysłany: 12 Kwi 2015 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Anonymous napisał(a):
Czyli jedziesz sypialnym jednak :) A możesz napisać potem parę zdań jak wyglądał standard? W sumie bałem się, że nawet w 'salonce' będzie kiepsko więc dlatego zrezygnowałem :)


Jechałam dwa lata temu na trasie Kijów - Lwów i standard wg mnie był bardzo dobry (mam nadzieję, że tutaj będzie równie dobrze). Przede wszystkim czysto, wygodnie (fajnie mieć miejsce na dole, bo można wrzucić plecak w schowek pod swoim miejscem). Babeczka nas obudziła przed dojazdem, więc nie było stresu :) Ale ja nie mam problemu ze spaniem gdziekolwiek, więc nie zwracałam uwagi na hałas/światło.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#23 PostWysłany: 13 Kwi 2015 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Ja kilka razy jeździłem ukraińskimi kolejami i nie mam im nic do zarzucenia. Na krótsze trasy nie dają pościeli a na dłuższe bez problemu. Można się przespać. Miejsce na bagaż mamy pod swoim miejscem także jest naprawde bezpiecznie.
W 2013 zrobiłem trase na Krym i do Kijowa. Miło i sympatycznie, każdy wagon ma swojego konduktora. Można za kilka hrywien kupić herbate/kawe. Ogólnie bardzo pozytywnie, fajna sprawa jak jedziesz gdzieś dalej wybrać nocny kurs. Bilety tanie ale na dłuższych trasach lepiej kupić z wyprzedzeniem bo na Ukrainie naprawdę oblegany jest transport kolejowy. Pociągi są punktualne. Za browarka nikt się nie czepia, sporo ludzi piło alkohol jak ja podróżowałem. Ogólnie fajny klimat i biorąc pod uwage cene to polecam plackarte :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#24 PostWysłany: 13 Kwi 2015 11:45 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Plackartnyj wagon, to podroz koleja uznawana za rzecz obowiazkowa (dla nas) na wschodzie. W uproszczeniu, to bezprzedzialowy wagon z 54 miejscami do spania, prowadnica i samowarem.. Uwaga nie polecam miejsc 37-54 bo sa z boku i kazdy przechodzacy was szturcha, tak jak i miejsc 33-36- bo za blisko ubikacji, ktora czesto zamykaja. Poza tym to niesamowite przezycie, a jak traficie na kompanije to macie impreze. na cala podroz. Na wielu stacjach pociag staje, babuszki juz czekaja z pierozkami, czeburiekami, ryba wedzona i zimnym piwkiem. Wychodzicie, kupujecie, konsumujecie i jedziecie dalej. :D
http://www.expressaero.ru/bilet_online/ ... skart.html

W ten sposob bylem kilka razy na Krymie, z przesiadka w Odessie lub bezposrednio ze Lwowa, mozna tez bylo jechac przez Kijow. Kiedys wybiore sie w podroz dookola granic Ukrainy. Jak ktos woli wiekszy hardkor to mozna tez to zrobic elektriczkami. :D
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#25 PostWysłany: 13 Kwi 2015 17:22 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
pomoc napisał(a):
Anonymous napisał(a):
invasion napisał(a):
Magia! Myślę sobie, zobaczę, czy serio nie ma miejsc. I właśnie pojawiło się 1 na nocny pociąg, 60 sekund i kliknięte :)

Czyli jedziesz sypialnym jednak :) A możesz napisać potem parę zdań jak wyglądał standard? W sumie bałem się, że nawet w 'salonce' będzie kiepsko więc dlatego zrezygnowałem :)

Ja moge (o ile chodzi ci o te sypialne standard): to jest ten sam pociag co na dalekobieznej trasie w ciagu dnia, roznica jest taka ze przez pierwsze ok. pol godziny-godzine pali sie swiatlo potem zostaje przygaszane. Tak samo (jak na dziennych) mozliwosc wypozyczenia przescieradla, kupna herbaty/kawy, na dwojkach malo miejsca zeby sie rozlozyc.

facaldo: 1. i 3. jechalem ostatnio wiec tak, istnieja. przy czym od iwano frankowska jedna para podmiejskich dziennie i jedna para dalekobieznych noca. A na 2. jezdzi maaaasa podmiejskich, ale trzeba sie co rusz przesiadac.


Trasa Iwano-Frankowsk - Rachów rzeczywiście jedna czy dwie pary na pozostałych trasach 4-5 par pociągów dziennie. Nie znaczy to że nie należy się przesiadać ale nie znaczy to też że należy koniecznie jechać ze Lwowa.
Osobiście na pokonanie trasy karpackiej 1. i 2. preferuję przejazd autem przez Słowację do Użgorodu/Mukaczewa i zrobienie tej trasy niejako od d**y strony.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#26 PostWysłany: 13 Kwi 2015 17:48 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 577
Zbanowany
akurat ja mialem odmienne doswiadczenie :D trasa Iwano-frankiwsk-rachkiv ok. 4-5 elektriczek dziennie ale za to do lwowa mozna bylo jakos po 10 (przesiadka w Stryju) i ok. polnocy (direct) tylko. :P widze ze sytuacja na Ukrainie w kolei bardzo zmienna :P
A niezmotoryzowanym polecam Leo Express/RegioJet z tanimi biletami, a potem koleja do Chopu.

01RES, gdzies za Kijowem trafilem na dziure w kierunku Charkowa, i nie dalo sie jechac elektriczka. Tak samo na wschod od Odessy (i to niezaleznie od tego co na Krymie). Wiec calej Ukrainy niestety nie zjedziemy, ale duza czesc tak. I nalezy pamietac o duzej rezerwie czasowej, bo na niektorych trasach jest po 1-2 pociagi dziennie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#27 PostWysłany: 13 Kwi 2015 18:00 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Ja też się nie upieram przy swoim bo tej trasy nie zrobiłem jeszcze. Rozkładu nie sprawdzałem a informacje o mizerii częstotliwości mam z drugich/trzecich rąk. Co do jednego jesteśmy zgodni: da się przejechać, linia czynna.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#28 PostWysłany: 14 Kwi 2015 10:01 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Czy w pociągach ukraińskich są uznawane zniżki dla studentów? I czy są jakieś zniżki jak się kupi z dłuższym wyprzedzeniem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#29 PostWysłany: 14 Kwi 2015 10:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Raczej nie ma żadnych zniżek. A do tego, po co ci? I tak bilety są bardzo tanie tam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#30 PostWysłany: 14 Kwi 2015 10:09 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 40
Loty: 12
Kilometry: 42 008
Zniżek studenckich żadnych dla nas nie ma, jedynie ukraińscy studenci mają. Nigdzie ze zniżkami dla studentów się nie spotkałem. Co do dużego wyprzedzenia to do końca nie wiem, ale często po prostu najtańszej plackarty może zabraknąć i tylko droższe miejsca zostaną, więc zakupić wcześniej warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#31 PostWysłany: 14 Kwi 2015 10:18 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie ma zniżek dla polskich studentów. Aczkolwiek przy takich cenach, słuszne wydaje się zadane wyżej pytanie: po co.

Na niektórych trasach koniecznie trzeba rezerwować wcześniej, i to nie tylko III klasę. Taki wakacyjny pociąg do Odessy potrafi zostać szybko wykupiony.
Góra
 Profil Relacje PM off
luck1991 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#32 PostWysłany: 14 Kwi 2015 10:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Właśnie myślałem o wyjeździe do Odessy,a z jakim wyprzedzeniem pojawiają się bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#33 PostWysłany: 14 Kwi 2015 10:29 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Z tego co pamiętam bilety wrzucają na 1-2 miesiące do przodu. Możesz łatwo sprawdzić na ich stronie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#34 PostWysłany: 14 Kwi 2015 10:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
Chyba jak sprzedają się bilety to oni dorzucają kolejny wagon. W sierpniu lub wrześniu planuję zrobić sobie trip po Ukrainie,20 zł do Odessy to cena ok. A na jakich trasach można przejechać 200 km za 3 zł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#35 PostWysłany: 14 Kwi 2015 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Bilety można kupić na http://booking.uz.gov.ua/en/

Są trzy klasy biletów:
Л - Suite / First Class Sleeper
К - Coupe / Couch with Compartsment
П - Berth/Third Class Sleeper to najtańsza taryfa plackarta o której pisał @01ERES Przykładowa cena na 13 maja Lwów - Odesa to 150 hrywien
Bilety dostępne miesiąc przed podróżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#36 PostWysłany: 14 Kwi 2015 13:20 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Jakby ktos sam jechal plackartnym, niekoniecznie na wschod Ukrainy,bo mozna tez na poludnie (np. Czerniowce) to najlepiej wziac miejsce na dole, pakujesz bagaz do skrzyni, kladziesz sie i spisz z mysla, za masz wszystko pod kontrola! ;)
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#37 PostWysłany: 14 Kwi 2015 13:45 

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 2739
Loty: 15
Kilometry: 12 258
niebieski
01ERES napisał(a):
Jakby ktos sam jechal plackartnym, niekoniecznie na wschod Ukrainy,bo mozna tez na poludnie (np. Czerniowce) to najlepiej wziac miejsce na dole, pakujesz bagaz do skrzyni, kladziesz sie i spisz z mysla, za masz wszystko pod kontrola! ;)


Właśnie o tym samym myślałem,by zająć miejsce na dole. Miejsca z czerwoną kreską jest na górze?

Załączniki:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png [ 127.05 KiB | Obejrzany 2219 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#38 PostWysłany: 14 Kwi 2015 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
ciacho_majonez napisał(a):
Z tego co pamiętam bilety wrzucają na 1-2 miesiące do przodu. Możesz łatwo sprawdzić na ich stronie ;)


Bilety są dostępne do kupienia na 45 dni przed podróżą.
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#39 PostWysłany: 14 Kwi 2015 16:22 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Zeus napisał(a):
Raczej nie ma żadnych zniżek. A do tego, po co ci? I tak bilety są bardzo tanie tam


Pytanie jak najberdziej zasadne. Oprócz b.tanich biletów są też drogie, choćby te na expresy czy miejsca w wagonach klasy lux.
Odrębnym tematem są bilety na pociągi międzynarodowe i tu rozsądek podpowiada ze jeśli z Polski na Ukrainę możemy kupić bilet ze zniżką to w drugą stronę pewnie też.
Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę się podzielić.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina-pociągi
#40 PostWysłany: 14 Kwi 2015 16:45 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 40
Loty: 12
Kilometry: 42 008
Od strony Ukrainy na międzynarodowe też nie ma zniżek, a przynajmniej 2 lata temu nie było. Teraz wracam tańszym sposobem, pieszo przez granicę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 602 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group