Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Mar 2011 20:22 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Ktoś może ostatnio przemieszczał się na Ukrainę samolotem ?
Jak wygląda sprawa tych imigracyjnych karteczek ?
W ruchu pieszym już nie ma, ale jak z lotami ?
I pytanie dodatkowe. Jak obecnie sprawa wygląda ze spozywaniem alkoholu w miejscach publicznych ? Nic się nie zmieniło, czy jest już zakaz.
Pytanie może z czapy, ale był to swego rodzaju folklor, który urzekał mnie i znajomych i jednocześnie fenomen, bo nawalonych pomimo braku zakazu nie widziałem przez kilka moich pobytów na Ukrainie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 13 Mar 2011 21:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
no ja jakiś czas temu bo w wrześniu 2010 byłem ale w ruchu pieszym nadal obowiązywały karteczki imigracyjne;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Mar 2011 22:02 

Rejestracja: 14 Lut 2011
Posty: 110
Loty: 31
Kilometry: 72 801
Co do ruchu pieszego to karteczki nie obowiązują, byłem w grudniu 2010 i nie były już potrzebne.

Co do zakazu spożywania alkoholu to zakaz teoretycznie spożywania alkoholu w miejscach publicznych jest od marca zeszłego roku. Jest on raczej przestrzegany, zwłaszcza jeśli chodzi o obcokrajowców - ich bardzo często się czepiają. Niby można jakoś kombinować z chowaniem alkoholu w reklamówki, okręcaniem w papier itp, ale raz się uda a raz nie.

edit:
Oczywiście mowa o grudniu 2010, mój błąd :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez viscaelbarca, 13 Mar 2011 22:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Mar 2011 22:40 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
viscaelbarca napisał(a):
Co do ruchu pieszego to karteczki nie obowiązują, byłem w grudniu 2011 i nie były już potrzebne.




podróż w czasie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Mar 2011 07:33 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
viscaelbarca napisał(a):
Co do zakazu spożywania alkoholu to zakaz teoretycznie spożywania alkoholu w miejscach publicznych jest od marca zeszłego roku. Jest on raczej przestrzegany, zwłaszcza jeśli chodzi o obcokrajowców - ich bardzo często się czepiają. Niby można jakoś kombinować z chowaniem alkoholu w reklamówki, okręcaniem w papier itp, ale raz się uda a raz nie.

Thx za info. Ale byłeś może we Lwowie czy gdzie indziej ?
Bo wiem ze we Lwowie jakieś obostrzenia porobili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Mar 2011 10:34 

Rejestracja: 14 Lut 2011
Posty: 110
Loty: 31
Kilometry: 72 801
Tak byłem we Lwowie, poza tym mam znajomą która tam studiuje na codzień więc to są pewne informacje, "tępią" głównie obcokrajowców za spożywanie alkoholu. Ogólnie to jak policja usłyszy że ktoś jest z Polski lub innego kraju to potrafią się przyczepić do wszystkiego i nie bardzo da się podyskutować, zostaje zapłacić i mieć spokój.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Mar 2011 12:28 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
viscaelbarca napisał(a):
Tak byłem we Lwowie, poza tym mam znajomą która tam studiuje na codzień więc to są pewne informacje, "tępią" głównie obcokrajowców za spożywanie alkoholu. Ogólnie to jak policja usłyszy że ktoś jest z Polski lub innego kraju to potrafią się przyczepić do wszystkiego i nie bardzo da się podyskutować, zostaje zapłacić i mieć spokój.

No tak - to zmienia postać rzeczy.
We Lwowie wprowadzono zaostrzone przepisy dotyczące sprzedaży i spożywania alkoholu.
A że milicja (tam nie ma policji) czepia sie obcokrajowców to wiem nie od dziś. Nie raz przyszło mi się z nimi użerać i to nie tylko w kwestii spożywania alkoholu, i nie tylko we Lwowie.
Generalnie zasada postępowania jest prosta - nie dawać paszportu do ręki (nie masz takiego obowiązku), być asertywnym, pewnym siebie i jesli nie masz nic za pazurami, trzeba twardo obstawać przy swoim. Jeśli zauważą że się wahasz, to wydoją kasę. Jesli zaś zobaczą, że jesteś pewny siebie, zdecydowany i twardo obstajesz przy swoim, to odpuszczą. Gdyby się opierali, a wiemy że mamy czyste ręce, polecam dzwonić do konsulatu i prosić o radę co dalej.
Ale dla równowagi dodam że były tez i przyjemne rozmowy z milicją, a i zdarzały sie sytuacje dość zabawne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Mar 2011 11:18 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Zatem spieszę poinformować, że karteczek już się na lotnisku nie wypełnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Mar 2011 14:13 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Nigdzie się ich nie wypełnia - ani na lotnisku, ani na przejściach pieszych i samochodowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Mar 2011 14:20 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
kosa napisał(a):
Nigdzie się ich nie wypełnia - ani na lotnisku, ani na przejściach pieszych i samochodowych.

Wiem. Pisałem o tym w pierwszym poście. Nie miałem pewności co do lotnisk.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group