Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lip 2013 23:17 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 64
Jak dojechać z lotniska do centrum miasta- oraz czy powrót jest analogicznie odwrotny? Lądowanie ok.21.15 (Od 01.10.2013)


Ostatnio edytowany przez klapio 04 Sie 2021 21:26, edytowano w sumie 2 razy
aktualizacja tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#2 PostWysłany: 17 Paź 2013 11:19 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Z lotniska należy się udać po skosie na wprost i w lewą stronę (przez parking) w stronę Hotelu Airport. Po drugiej stronie ulicy stoi przystanek autobusowy, skąd odjeżdżają zielone marszrutki Nr 115 do głównej stacji metra w mieście - Prospektu Gagarina. Jeżdżą od wczesnych godzin rannych do późnej nocy co 6-8 minut. Koszt przejazdu to 3 hrywny (ok. 1,20zł). Jedzie się ok. 20 minut.
We wtorek wróciliśmy z użytkownikiem Tomo14 z 3-dnioweo tripu po Charkowie. Na dniach postaramy się skleić jakąś relację i wrzucić to na forum, żeby trochę rozjaśnić temat wyjazdu do Charkowa no i zachęcić forumowiczów do wybrania się tam, bo warto :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#3 PostWysłany: 17 Paź 2013 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Anonymous napisał(a):
Runo-88 napisał(a):
Z lotniska należy się udać po skosie na wprost i w lewą stronę (przez parking) w stronę Hotelu Airport. Po drugiej stronie ulicy stoi przystanek autobusowy, skąd odjeżdżają zielone marszrutki Nr 115 do głównej stacji metra w mieście - Prospektu Gagarina. Jeżdżą od wczesnych godzin rannych do późnej nocy co 6-8 minut. Koszt przejazdu to 3 hrywny (ok. 1,20zł). Jedzie się ok. 20 minut.
We wtorek wróciliśmy z użytkownikiem Tomo14 z 3-dnioweo tripu po Charkowie. Na dniach postaramy się skleić jakąś relację i wrzucić to na forum, żeby trochę rozjaśnić temat wyjazdu do Charkowa no i zachęcić forumowiczów do wybrania się tam, bo warto :-)

Czekamy.Bylem w sierpniu we Lwowie.Interesujacy.Chetnie rusze dalej "w Ukraine"


Tak jak Runo napisał warto.

Nie jest to miasto na miarę Rzymu czy Paryża, ale spokojnie te 3 dni jest co robić - w końcu to 1,5 milionowa metropolia.

Poza tym cenowo to chyba najtańszy kierunek jaki istnieje.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#4 PostWysłany: 31 Paź 2013 01:08 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
marszrutki 152 i 255 też jadą do metra, więc z lotniska do centrum można ruszyć w zasadzie każdą marszrutką która podjedzie bo i tak dojedzie do metra :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#5 PostWysłany: 06 Lis 2013 12:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Runo-88 napisał(a):
We wtorek wróciliśmy z użytkownikiem Tomo14 z 3-dnioweo tripu po Charkowie. Na dniach postaramy się skleić jakąś relację i wrzucić to na forum, żeby trochę rozjaśnić temat wyjazdu do Charkowa no i zachęcić forumowiczów do wybrania się tam, bo warto :-)


Jest jakaś relacja gdzieś? Bo kupiłem bilety na marzec, więc chętnie poczytam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#6 PostWysłany: 06 Lis 2013 12:57 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
No właśnie ciężko się zabrać za taką relację (z Tomo14 jesteśmy z różnych miast i nawet do tej pory nie wymieniliśmy się zdjęciami z tego wyjazdu). Może najpierw powrzucam informacje do odpowiednich działów (jedzenie/noclegi itp.), a jak będzie z relacją to jeszcze zobaczymy :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#7 PostWysłany: 06 Lis 2013 13:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Relacja to wyzwanie, dlatego ja wstawiam w skrócie i w pkt to co ważne (ceny, numery autobusów i takie tam). Ale do marca mam czas :P Więc liczę że coś naskrobiesz. Wymyśliłem sobie, że na 1 dzień wyskoczymy do Połtawy. Ale to tyle co na razie przyszło mi do głowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#8 PostWysłany: 06 Lis 2013 13:01 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Też bardzo czekam na jakieś wiadomości. Mam bilet na koniec XI i właściwie nie wiem, czy go wykorzystam ( zaznaczam, że nie robię takich rzeczy raczej-to znaczy nie kupuję "na magazyn", bo tanio, a potem nie lecę...).Teraz też nie wiem, jak tam z pogodą w tym okresie. Pozdrawiam! E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#9 PostWysłany: 06 Lis 2013 13:17 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Ewaolivka, absolutnie nie rezygnuj z wyjazdu. Charków to całkiem ładne i przyjazne miasto, jest do odwiedzenia parę bardzo ładnych cerkwi, jest zoo, delfinarium, park rozrywki. Warto też odwiedzić Cmentarz Ofiar Totalitaryzmu (to tam gdzie Kwaśniewski się chwiał nad grobami :-) ). Cmentarz znajduje się kawałek za miastem i jesienią przy spadających liściach robi wrażenie.
Pogoda będzie tam taka jak u nas - pod koniec listopada zimno, więc trzeba się ciepło ubrać :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#10 PostWysłany: 06 Lis 2013 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Runo-88 napisał(a):
to tam gdzie Kwaśniewski się chwiał nad grobami :-) )

się nie chwiał tylko miał kontuzje goleni
ewaolivka napisał(a):
Teraz też nie wiem, jak tam z pogodą w tym okresie. Pozdrawiam! E.

zainwestuj w szklaną kulę albo telefon do Dawida

_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#11 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
W przypadku lotów Wawa - Charków można zaznaczyć opcję odprawa internetowa w Wizz na lot tam, ale z powrotem jest tylko opcja Odprawa na lotnisku. Ponieważ kilka osób już tam było, a ja nie miałem przyjemności w Wizz być odprawiany na lotnisku, więc może ktoś (Runo?) napisze kilka słów, czego się spodziewać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#12 PostWysłany: 11 Lis 2013 07:31 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Też proszę o odpowiedź na powyższe pytanie o odprawę na lotnisku :czy będą duże kolejki? Wylot o 21.50 .
I ile kosztuje wstęp do delfinarium? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#13 PostWysłany: 12 Lis 2013 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
ewaolivka napisał(a):
Też proszę o odpowiedź na powyższe pytanie o odprawę na lotnisku :czy będą duże kolejki? Wylot o 21.50 .
I ile kosztuje wstęp do delfinarium? :)


Jak wracaliśmy z Charkowa to na tablicy odlotów był tylko nasz lot (21:45) i 2 kolejne (ok. 3 do Moskwy i 5 do Istanbułu) więc pustki.

Pani przy stanowisku Wizzaira wydrukuje karty pokładowe - to cała odprawa na lotnisku.

Za security są 2 sklepy wolnocłowe (jedna sieciówka z perfumami i alkoholami) i sklep souvenirs Ukraine (lokalne alkohole + trochę drobnych słodyczy + jakieś drobne pamiątki) - w tym drugim warto zrobić zakupy bo ceny bardzo niskie (1 litr lokalnej dobrej wódki 5 EUR)

Jak ktoś pali to ceny papierosów w tej sieciówce bardzo niskie.

Wstęp do delfinarium kosztuje 100 UAH - delfinarium mieści się w Parku Szewczenki gdzie mieści się także ZOO. Sam park też warty zwiedzenia. W delfinarium można też popływać z delfinami - 500 UAH za 5 minut.

Link do strony delfinarium: http://nemo.kh.ua/
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#14 PostWysłany: 23 Mar 2014 20:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Dojazd taksówką z lotniska do centrum ( zamawiala sympatyczna pani z kiosku na lotnisku) 50 hr. Pytac o cene przed kursem, gdyz taksometrow nie bylo w taxi. W tym samym kiosku startery na telefon po prawie 30 zł. Darowałem sobie.


Cena biletu autobus 119e z placu .Swobody na lotnisko 3,5 hr. Jedzie się ze 45 minut. Odprawa na lotnisku szybka, nie ma zbyt wielu lotów (chyba tylko WAW). Nie wolno przenosić płynów ponad 100 ml. Na lotnisku wódka tanio. Od 4eu. W hr tez przyjmują. W przepisach stoi że można przywieźć 1l wódki, nikt tego na Okęciu nie sprawdza.

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#15 PostWysłany: 26 Mar 2014 20:21 

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 24
Loty: 66
Kilometry: 79 987
15 czerwca lecę do Xharkowa a stamtąd do Odessy pociągiem. wie ktoś jak dostać się z lotniska na dworzec kolejowy Charków pass? :)





Mod - może autorka poprawi ortografa\y, ja chyba dam moim oczom odpocząć


Ostatnio edytowany przez klapio, 08 Sie 2021 15:02, edytowano w sumie 1 raz
literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#16 PostWysłany: 27 Mar 2014 09:44 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Z lotniska busikiem 115 np. na Prospekt Gagarina, tam wsiąść w metro (już nie pamiętam jaka to będzie linia) i wysiada się wewnątrz dworca kolejowego.

Edit:

Image

Z Prospektu Gagarina trzeba przejechać na zachód 3 stacje i wysiąść na Pivdennyj Vokzal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#17 PostWysłany: 27 Mar 2014 10:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Taksówka będzie kosztować nie więcej niż 20zł (pod warunkiem że uzgodnicie przed kursem cenę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#18 PostWysłany: 28 Mar 2014 19:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 24
Loty: 66
Kilometry: 79 987
Dzięki za info:):) może ktoś jedzie 15 czerwca z chopena i chce się przyłączyć, jedziemy w trójkę :)
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#19 PostWysłany: 02 Paź 2018 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Odświeżę trochę temat.
Marszrutka 115e do Prospektu Gagarina jedzie dość często, co 8-15 minut. Bilet kosztuje 6,5 UAH i kupujemy bezpośrednio u kierowcy. Czas przejazdu ~40minut. Z lotniska trzeba się kawałek przespacerować ~4 minuty, a oznaczeń kierunku nigdzie nie ma, więc warto wiedzieć w którą stronę idziemy (sam przystanek jest już oznaczony).
Załącznik:
Komentarz do pliku: mapa
2018_10_02_09_32_26_Window.png
2018_10_02_09_32_26_Window.png [ 165.97 KiB | Obejrzany 7105 razy ]

Warto mieć drobne! Z banknotem 200 UAH nie zostałem wpuszczony na pokład :( Na szczęście zaraz obok przystanku jest sklepik czynny do późnych godzin nocnych (a może i 24h), w którym można zarówno rozmienić pieniądze jak i zaopatrzyć się na wieczór :)

Uber działa, aczkolwiek nie jest szczególnie popularny. Odrzuciło mnie dwóch kierowców, gdyż znajdowali się ~12 minut od lotniska i dopiero trzeci przyjechał. Za przejazd w północną część miasta (40 minut jazdy) zapłaciłem ~90 UAH.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ukraina Charków
#20 PostWysłany: 02 Paź 2018 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1565
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
To ja dodam, że trolejbus nr 5 (z Prospektu Gagarina) kosztuje 4 UAH i dojeżdża praktycznie pod samo lotnisko.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group