Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uchodźcy na Malcie
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2015 00:28 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 14
Cześć,

Pytanie do tych, którzy byli ostatnio na Malcie. Czy widać tam problem uchodźców?

Pozdrawiam
Wicher
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 22 Paź 2015 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Nie widać tam takiego masowego zjawiska.
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Paź 2015 08:48 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 113
Nie ma problemu, widac wiecej uchodzcow w rejonie ich obozu w Zurrieq, ale nie sa to duze liczby. Scen z balkanskich granic czy greckich wysp mozesz sie nie obawiac.

Wysłane z mojego X2_Twin przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Paź 2015 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Uchodźcy na Malcie to zupełnie inna bajka niż to o czym było ostatnio tak głośno w mediach. Uchodźcy na Malcie to głównie Somalia i Erytrea a nie Syria i ci którzy podczepiają się pod uchodźców z Syrii.

Z tego co widzę po ostatniej wizycie na Malcie (na początku tego miesiąca) to coraz mniej "widać" uchodźców. Kiedyś bardziej rzucały się w oczy grupki przesiadujące na starym terminalu autobusowym w Valletcie czy przy kładce w Marsie. Dziś owszem widzi się dużo czarnoskórych ale bardziej jako osoby normalnie żyjące i pracujące na Malcie.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Mar 2016 21:44 

Rejestracja: 12 Kwi 2013
Posty: 12
A jak sytuacja wygląda teraz? Bez obaw można planować tydzień na Malcie w maju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Mar 2016 22:02 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Na Malcie gnieżdżą się głównie w fast-foodach - wchodząc wieczorem np. do McDonald's będziesz prawdopodobnie jedynym białym klientem. Poza tym będzie biegać stado ciemnych dzieci krzycząc w niebogłosy, możesz też spotkać segregację płciową stolików (oczywiście nieobowiązkową, z własnej woli klientów). Ogólnie atmosfera straszna, chce się uciekać natychmiast, po minach obsługi widać, że mają ochotę na to samo.

Na ulicach raczej bez problemu, nie ma ich za wiele i nie stwarzają problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Mar 2016 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Czasami zastanawiam się czy jestem wyjątkowym nie rasista czy jestem ślepy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Mar 2016 22:18 

Całkowicie się zgadzam.
To ględzenie o uchodźcach jest już nudne. A co na Krecie? Na Kos? Na Rodos ? Itp
Niech ktoś tu poda chociaż jeden przypadek, że coś mu zrobili. A jak czuje dyskomfort widząc murzyna czy innego smagłolicego, to w domu siedzieć, a nie obnosić się ze swoimi urojeniami.
Góra
 PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 04 Mar 2016 22:31 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Chwila, chwila jesteście tolerancyjni dla emigrantów zarobkowych to bądźcie też tolerancyjni wobec forumowiczów którzy pytają o sytuację na wyspach. Może mają dzieci, może inne powody ale przecież nie mówią źle o tych ludziach tylko pytają o sytuację i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Mateusz Łysy uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Mar 2016 22:37 

I na podstawie tego, co ktoś tu napisze planują wyjazd ?
Powtarzam.
Jeden przykład proszę tu podać, że jakiś turysta ucierpiał.
A poza tym śledząc forum nie zauważyłem bodaj jednego wpisu, że gdzieś na południu Europy ktoś poczuł niebezpieczeństwo.
Więc po co te ciągłe pytania ?
A pytanie powyżej, dotyczy wręcz maja.
Jasnowidza tu szuka, co będzie za 2-3 miesiące i gwarancji bezpieczeństwa ?
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Mar 2016 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
ms993 napisał(a):
Poza tym będzie biegać stado ciemnych dzieci krzycząc w niebogłosy, możesz też spotkać segregację płciową stolików (oczywiście nieobowiązkową, z własnej woli klientów). Ogólnie atmosfera straszna, chce się uciekać natychmiast, po minach obsługi widać, że mają ochotę na to samo.


Czy jak biega stado CIEMNYCH dzieci to kluje w oczy twoja wrazliwosc a gdy widzisz szalejace "biale aniolki" (np. ze Skandynawii) to czujesz sie wzruszony, ze genetyka potrafi tworzyc takie cherubinki?

Zgadzam sie z przedmowcami, skoro kolor skory tak was drazni, radze nie opuszczac domu. Swiat jest kolorowy i roznorodny. Glosno mowiacy murzyni nie mowia glosno, bo sa chamami, mowia glosno, bo tak sie mowi w stronach z ktorych pochodza. Pomieszkaja troche w Europie, zaczna mowic cichutko, jak Slowianie po pijatyce...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Mar 2016 22:47 

Pozwolę sobie zabrać głos.
Moim zdaniem Malta nie jest miejscem docelowym wędrówki obcych. Jest tylko miejscem ich przeładunku, podobnie jak Grecja i Włochy. Zadane tu pytanie zyskiwałoby na znaczeniu gdyby tyczyło krajów znajdujących się w kręgu ich zainteresowania (Niemcy, Szwecja, Wlk. Brytania, Francja). Rozsądek podpowiada, że nie masz się za bardzo czego obawiać, jakkolwiek typowe środki ostrożności powinny być zachowane. Szczególnie bądź uczulony na wszelkie interakcje z nimi, na których możesz jedynie stracić.

@jakwilk, nie wiem czy moje pytanie zaklasyfikuje mnie jako rasistę, ale skoro kolor oczu może być cechą charakterystyczną to czemu kolor skóry nie?
Góra
 PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 04 Mar 2016 23:30 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@jakwilk, ja nie miałem na myśli ciemne=gorsze. Nie przypisuj mi od razu łatki rasisty, bo odważyłem się wyrazić swoje niezadowolenie z zachowania jakiejś grupy. Ich sposób zachowania w tamtym konkretnym miejscu był dla mnie wysoce niekomfortowy i czułem się w ich towarzystwie źle. Zachowywali się w sposób nieprzystający do panujących w Europie norm. Byli głośno, robili bałagan i nie panowali nad swoimi dziećmi. Przeszkadzało mi to i mam prawo to wyrażać. Tak samo oni mogą na swoim forum napisać, że przyszli jacyś jaśniejsi ludzie i zachowywali się podejrzanie cicho. Nie odbieram im do tego prawa. Ty za to próbujesz odebrać mi prawo do własnej opinii, pod pozorem poprawności politycznej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 04 Mar 2016 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
A czym jest poprawnosc polityczna i jak sie ma do opinii forum podrozniczego? Staram sie zrozumiec twoje poruszenie, sam cierpie niezmierne katusze, gdy musze przebywac w otoczeniu czeskow, ktorzy w niecierpliwej kolejce do boardingu na lotnisku czekaja na swoj pks, ktory ma ich zawiesc do nowego domu w Norwegii, gdzie zywiolowo operujac bogata polszczyzna kur@#$ania, podwijajac sumiaste wasy, rozprawiaja o swoich niewatpliwych sukcesach, nie kryjac swojego dumnego alkoholowego oddechu nieprzetrawionej nocy pozegnalnej - tych cieplych momentow z rodzina, szwagrami i pociotkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kara lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 04 Mar 2016 23:54 

@jakwilk, no tak - my o Malcie, Ty o Norwegii. My o obcych, Ty o Polakach. Ja o niebezpieczeństwie, Ty o f.....ch. Podsumuj to za mnie bo ja nie potrafię.
Góra
 PM off
szarik lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 05 Mar 2016 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Nic tu nie ma do tlumaczenia przyjacielu, ot zwykla paralela. Malta czy lotnisko jest tu zwyklym tlem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Mar 2016 00:29 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Wicher napisał(a):
Cześć,

Pytanie do tych, którzy byli ostatnio na Malcie. Czy widać tam problem uchodźców?

Pozdrawiam
Wicher


przypominam, że takie było pytanie. Nie dyskutujmy o tym kto jest bardziej a kto mniej tolerancyjny bo dojdziemy do absurdów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Mar 2016 01:24 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Znajomi wrocili dwa tygodnie temu z hotelu na Malcie, przy wymianie wrazen powiedzieli ze w hotelu postawili bramke bezpieczenstwa w wejsciu tak jak w Egipcie.
Narzekali na ciemnoskorych dresiarzy z kapuzami wluczacych sie wieczorami po Paceville, nie czuli sie tam juz bezpiecznie jak kiedys.
Czego oczekujecie ze garstka ludzi tutaj odda jak czuja sie Maltanczycy u siebie w zwiazku z zagrozeniem uchodzcami, takie informacje w EU sa obecnie skrzetnie ukrywane aby nie powodowac zamieszek, a jak sie cos stanie to turysta jest uspokajany ze nic sie nie stalo (tak jest z kradziezami w Kiloni)

Przyklady z Hamburga z ostatnich dni i to nie sa odosobnione przypadki gwaltow (skrzetnie pomijane przez ARD czy ZDF) :

http://www.n-tv.de/panorama/Haftbefehl-gegen-zwei-Fluechtlinge-erlassen-article17110821.html
http://www.n-tv.de/politik/Deutschland-macht-sich-klein-article17143806.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Mar 2016 01:26 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Moja matka opowiadała, że jak została wywieziona na roboty do Niemiec w 1940r. to pracujące w fabryce Niemki były strasznie zdziwione, że Polki wyglądają podobnie do nich, że nie mają rogów ani kłów. Dzisiaj, kiedy miliony Polaków odwiedziło już Egipt, Tunezję czy Maroko z własnej nieprzymuszonej woli, jak widać nie brakuje ludzi i to na podróżniczym forum straszących Arabem.



Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 05 Mar 2016 02:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
A teraz proszę skoncentrować się raczej na temacie uchodźców na Malcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group