Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#801 PostWysłany: 06 Cze 2019 10:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Jeśli nie bierzesz ubezpieczenia bezpośrednio od wypożyczalni, to zawsze będzie blokada na karcie kredytowej. Warunki wynajmu powinny określać wysokość takiego depozytu - poszukaj dokładnie, może jest w części dot. płatności albo inne opłaty itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#802 PostWysłany: 06 Cze 2019 11:02 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
lluukk napisał(a):
PKO BP MasterCard Platinium - ubezpieczenie do 1000 euro i dodatkowo od 15 czerwca będzie przewalutowanie po korzystnym kursie MasterCard.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka[/quote]

Tak i 100 Euro i tak zapłacisz bo taa "franszyza" czy coś ;)[/quote]

W OWU na stronie PKO BP nie ma nic o wkładzie własnym. Są tylko limity - 1000 EUR dla MC Platinum i 2000 EUR dla Visa Infinite.

Visa Infinite podobno 9000 wpływu trzeba mieć, nie wiem czy dla stałych klientów obniżają to wymaganie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#803 PostWysłany: 06 Cze 2019 11:14 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
BarneyGF napisał(a):
lluukk napisał(a):
PKO BP MasterCard Platinium - ubezpieczenie do 1000 euro i dodatkowo od 15 czerwca będzie przewalutowanie po korzystnym kursie MasterCard.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Tak i 100 Euro i tak zapłacisz bo taa "franszyza" czy coś ;)[/quote]

W OWU na stronie PKO BP nie ma nic o wkładzie własnym. Są tylko limity - 1000 EUR dla MC Platinum i 2000 EUR dla Visa Infinite.

Visa Infinite podobno 9000 wpływu trzeba mieć, nie wiem czy dla stałych klientów obniżają to wymaganie.[/quote]

Fakt nie ma. Pomyliłem z inną kartą (w innym banku)

Magluję ich Infolinię od rana, w związku z działaniem ubezpieczenia tylko przy zaistnieniu "wypadku komunikacyjnego", którego to definicji nie ma w OWU i...
UWAŻAJCIE - Nie działa to ubezpieczenie przy uszkodzeniu auta takim jak rysa czy wgniecenie na parkingu, gdzie ktoś zrobił i odjechał, tylko podczas jazdy w razie wypadku !
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#804 PostWysłany: 06 Cze 2019 12:11 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
A to nie fajnie... a to ktoś z banku Ci powiedział, czy ktoś od ubezpieczyciela?
I druga rzecz - co jest dla banku dowodem, że zaistniał ten wypadek komunikacyjny?

W OWU czytamy:
Cytuj:
Ubezpieczony obowiązany jest dostarczyć do Ubezpieczyciela
posiadane przez siebie kopie niżej wymienionych następujących
dokumentów:
  • polisę ubezpieczenia autocasco Wynajętego Samochodu, w
    której została określona kwota udziału własnego
    Ubezpieczonego, a w przypadku niewpisania w polisie tej
    kwoty - ogólne warunki ubezpieczenia autocasco mające
    zastosowania do ww. polisy, z których wynika kwota udziału
    własnego;
  • opis zdarzenia stanowiącego podstawę wypłaty z autocasco
    na rzecz wynajmującego;
  • dowód potwierdzający zapłatę przez Ubezpieczonego
    określonej w polisie ubezpieczenia autocasco Wynajętego
    Samochodu kwoty udziału własnego w związku z wypadkiem
    komunikacyjnym Wynajętego Samochodu.


Pierwszy podpunkt, to dokumenty, które dostaniesz przy wypożyczniu, trzeci to wyciąg z karty. A drugi? Ktoś mnie przerysuje pod moją nieobecność, ale w opisie zdarzenia napiszę, że podczas jazdy nie zauważyłem słupa na parkingu. Dołączę jakieś wyjaśnienia z wypożyczalni (która po prostu napisze, że lakierowanie zderzaka wymagane). Jak to weryfikują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#805 PostWysłany: 06 Cze 2019 12:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Nigdy nie spotkałem się z tym, aby przy wypożyczaniu dawali polisę AC, czy choćby jej OWU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#806 PostWysłany: 06 Cze 2019 12:26 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Unlimited mileage / kilometers

24-hours roadside assistance

CDW/LDW (Collision Damage Waiver) insurance, subject to an excess / deductible

TP (Theft Protection)

RT (Road Tax) and airport taxes

VAT

W warunkach mam takie kategorie wliczone. Co w praktyce oznacza CDW/LDW Czy mam juz ubezpieczenie zawarte w cenie najmu?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc, to mój debiut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#807 PostWysłany: 06 Cze 2019 12:35 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
zbyhu napisał(a):
@lluukk
PEKAO World Elite Mastercard


Szkoda tylko, że nigdzie nie można się zapoznać z warunkami ubezpieczenia :)

oczywiście jak ktoś ma link to proszę podać, bo Infolinia nie znalazła :D
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#808 PostWysłany: 06 Cze 2019 12:47 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
BarneyGF napisał(a):
Ktoś mnie przerysuje pod moją nieobecność, ale w opisie zdarzenia napiszę, że podczas jazdy nie zauważyłem słupa na parkingu. Dołączę jakieś wyjaśnienia z wypożyczalni (która po prostu napisze, że lakierowanie zderzaka wymagane). Jak to weryfikują?

Jest coś takiego w porządku prawnym jak "wyłudzenie ubezpieczenia", proponuję zgłębić lekturę.
Kupujesz ubezpieczenie i powinieneś być świadomy co jest zawarte w umowie, a co nie. Jeżeli Ci nie odpowiada to kup gdzie indziej zakres, który sprosta wszystkim wymaganiom. Czy to aż tak trudne? Czy zawsze trzeba "kombinować"?
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#809 PostWysłany: 06 Cze 2019 13:11 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
To nie jest najtańsza karta i jeśli ktoś wielokrotnie nie będzie występował o wypłatę, to może nie robią problemów, tylko wypłacają. Gdyby się okazało, że mam pokryć kilkaset euro z własnej kieszeni, gdy na stronie jak byk się reklamują:
Załącznik:
Plat.png
Plat.png [ 14.88 KiB | Obejrzany 1691 razy ]

to od razu poszłoby wypowiedzenie i skarga do odpowiedniej instytucji, żeby dodali do powyższej formułki "w razie wypadku" albo przynajmniej jakąś gwiazdkę.

Na infolinii konsultanci mówią różne rzeczy, cały czas nie wiemy pracownik jakiej instytucji i jakiego działu udzielił informacji.

boots napisał(a):
Nigdy nie spotkałem się z tym, aby przy wypożyczaniu dawali polisę AC, czy choćby jej OWU.

Ale jak wynajmujesz samochód, to masz ubezpieczenie w cenie, które mówi, że jak go rozwalisz, to płacisz np. 500 czy 1500 EUR, a wyższe szkody Cię nie interesują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#810 PostWysłany: 06 Cze 2019 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
mkdabr napisał(a):
Tak czy siak jak często wypożyczasz, to opłata się raz zapłacić za szybę, niż zawsze po 20-30 euro dodatkowo.
Ale to oczywiście przy zalożeniu, że te 500 baksów nie wywraca Ci życia do góry nogami. :)

Place jakies 90 funtow rocznie (wczesniej mniej), dzieki temu oszczedzam na ubezpieczeniu w USA (biore samochody bez zadnego ubezpieczenia, jest duzo taniej) i mam z glowy ubezpieczenie w innych krajach. Wole ta opcje niz ryzykowac jakies potencjalne oplaty w wypozyczalniach, co jest nieprzewidywalne.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#811 PostWysłany: 06 Cze 2019 13:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
@BarneyGF
Cytuj:
to od razu poszłoby wypowiedzenie i skarga do odpowiedniej instytucji, żeby dodali do powyższej formułki "w razie wypadku" albo przynajmniej jakąś gwiazdkę

Przeczytaj OWU, zanim zostaniesz pieniaczem. ;-)
Cytuj:
Ale jak wynajmujesz samochód, to masz ubezpieczenie w cenie, które mówi, że jak go rozwalisz, to płacisz np. 500 czy 1500 EUR, a wyższe szkody Cię nie interesują.

Ale nie masz polisy, a wymóg podobno jest jasny:
Cytuj:
Ubezpieczony obowiązany jest dostarczyć do Ubezpieczyciela
posiadane przez siebie kopie niżej wymienionych następujących
dokumentów:
polisę ubezpieczenia autocasco Wynajętego Samochodu, w
której została określona kwota udziału własnego
Ubezpieczonego, a w przypadku niewpisania w polisie tej
kwoty - ogólne warunki ubezpieczenia autocasco mające
zastosowania do ww. polisy, z których wynika kwota udziału
własnego;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#812 PostWysłany: 06 Cze 2019 13:50 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
Ale nie masz polisy, a wymóg podobno jest jasny:
Cytuj:
Ubezpieczony obowiązany jest dostarczyć do Ubezpieczyciela
posiadane przez siebie kopie niżej wymienionych następujących
dokumentów:
polisę ubezpieczenia autocasco Wynajętego Samochodu, w
której została określona kwota udziału własnego
Ubezpieczonego, a w przypadku niewpisania w polisie tej
kwoty - ogólne warunki ubezpieczenia autocasco mające
zastosowania do ww. polisy, z których wynika kwota udziału
własnego;
[/quote]

Czyli wracamy do punktu wyjścia - o kant kuli takie ubezpieczenie w "prestiszofej" karcie kredytowej...

Co w takim razie w zamian Icarhire ?
Z takim samym zakresem ubezpieczenia ?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#813 PostWysłany: 06 Cze 2019 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
-- 06 Cze 2019 14:07 --

zbyhu napisał(a):
@lluukk
PEKAO World Elite Mastercard

Tutaj też jest chyba 300 PLN udziału własnego. Ale lepiej 75EUR a nie proponowane przez ubezpieczalnie 500EUR.
Aż tak nie wgłębiałem, ale chyba nie ma żadnej 'normalnej' karty, która miała by 100% zniesienie udziału.

Z Icarhire to szkoda, ja już wcześniej kombinowałem, bo nie mogłem wykupić na norweski adres i musiałem na polski. Na szczęście nie musiałem korzystać, ale spodziewam się, że mógłby być problem, gdyby okazało się, że auto w Polsce wynajmowałem na norweskie dane.

-- 06 Cze 2019 14:32 --

BarneyGF napisał(a):
Ale jak wynajmujesz samochód, to masz ubezpieczenie w cenie, które mówi, że jak go rozwalisz, to płacisz np. 500 czy 1500 EUR, a wyższe szkody Cię nie interesują.

Tylko to, czy to jest 500 czy 1500 EUR to robi różnicę. Kiedyś było opisywane jakie są formalności żeby np wypożyczyć we FRA jakąs Carrerę dla First Class. Dwie dobre karty kredytowe na zabezpieczenie i potencjalny udział własny z inną ilością zer. A wtedy mniej ważne jest ile wynosi tzw franczyza integralna, a raczej jaką maksymalną kwotę pokryje ubezpieczenie karty w razie W. Dlatego te karty zazwyczaj mają spore opłaty roczne, i tak naprawdę nie są potrzebne przeciętnemu zjadaczowi chleba, bo nigdy nie skorzysta z ich możliwości, ma co najwyżej wyrywkowe potrzeby, typu darmowe PP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#814 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:03 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
boots napisał(a):
Ale nie masz polisy, a wymóg podobno jest jasny:


Przecież na polisie ubezpieczenia AC, który wykupuje np. firma Avis Ltd., nie będzie napisane jaką odpowiedzialność ponosi Jan Kowalski wypożyczając ten samochód. W OWU napisane jest że:
Cytuj:
polisę ubezpieczenia autocasco [...] w
której została określona kwota udziału własnego
Ubezpieczonego


tłumacząc z polskiego na polski, masz przedstawić polisę ubezpieczeniową (albo OWU), na której napisana jest kwota udziału własnego. I tu są dwie możliwości co to oznacza:
  • jak wynajmujesz auto, to zawsze masz ubezpieczenie CDW - Collision Damage Waiver, która zapewnia, że odpowiadasz do tylko jakiejś kwoty, a nie pełnej wartości auta. I prawnik niefortunnie przetłumaczył to na autocasco
  • polisę autocasco, którą wykupiła firma Avis Ltd. (albo bank, jeśli auto jest leasingowane), na której napisane jest, że Avis odpowiada do kwoty X euro
Jeśli prawdą okazałby się drugi przypadek, tzn. że prawnik PKO BP albo PZU jest kompletnie oderwany od tematu, bo te auta czasami nie mają w ogóle AC (rys się nie naprawia, a duża szkoda raz na jakiś czas jest wliczona w koszty), a polisa jest całkowicie bez sensu. Mogę się mylić, ale czegoś takiego bym nie podejrzewał.

Raczej martwił bym się podpunktem o tym "wypadku komunikacyjnym".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#815 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Mam wrażenie, że nie wiesz, co to takiego polisa i OWU do niej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#816 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:13 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
boots napisał(a):
Mam wrażenie, że nie wiesz, co to takiego polisa i OWU do niej.


Czyli co? Nie ma żadnej bezpiecznej opcji tylko ubezpieczenie w wypożyczalni, które kosztuje 400-500 zł i więcej za 2 tygodnie?
Żadna karta kredytowa nie ma sensownego ubezpieczenia?
Tu ktoś polecał worldwideinsure.com - ale opinie w Internecie są pozytywne od tych co tylko kupili (bo tanio) od tych co mieli "zdarzenie" już są dużo gorsze
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#817 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:18 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
boots napisał(a):
Mam wrażenie, że nie wiesz, co to takiego polisa i OWU do niej.

Czyli CDW to nie polisa i nie ma ona OWU?
I prawnik rzeczywiście pisał OWU polisy do karty Platinum, tak żeby dokładnie 0 osób z niej skorzystało przez najbliższe 10 lat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#818 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Polisa to dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#819 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:37 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
I jak wynajmuję auto, to zawieram umowę ubezpieczenia CDW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#820 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Z kim zawierasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group