Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1600 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 24 Sty 2019 16:50 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
Czy ktos przerabial moze sytuacje, ze kupic WorldWIde, a potem chcial upgrade'owac do Campervana? Dobrze mysle, ze to jest mozliwe, ale "fees may apply" oznczaja, ze bedzie do tego jeszcze jakas (wiecie ile?) doplata? 20funtow kosztuje wziecie od razu. Mam niby w planach, ale bez szczegolow/rezerwacji jeszcze i dlatego sie waham..
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#542 PostWysłany: 24 Sty 2019 16:58 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
nick napisał(a):
W 99% tak - ściągną z karty a icar wyrówna (bez vatu).


Taka tania wypożyczalnia ściągnie na przykład 500 EUR za ryskę na dachu, a icar wyrówna, czyli odda to 500 EUR. Ale jak to wygląda z przewalutowaniem? Będzie tak jak w przypadku @zbyhu w tym poście viewtopic.php?p=1172483#p1172483 ? Kasę mu oddali, ale stracił 200 PLN na przewalutowaniu. Jak wygląda w praktyce taki zwrot od ubezpieczyciela zewnętrznego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 24 Sty 2019 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Mi za każdym razem oddają w DKK, bo tu jestem rezydentem. W niektórych krajach do szkody doliczają VAT i tego icar nie oddaje - np. 23% przy 500eur to będziesz 115eur w plecy.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 24 Sty 2019 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@nick
Masz jakąś listę tych państw?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 24 Sty 2019 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Niestety nie.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 25 Sty 2019 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Kashpir napisał(a):
@szymonpoznan1 Imho roczne na Europę najlepsze ma icarhire (i jeszcze można ładny cashback wycisnąć). Natomiast kiedy potrzebowałem kilkudniowe na Tajwanie, to korzystniej wyszło worldwideinsure.


Jednak wziąłem 4-dniowe z worldwideinsure gdzie kosztowało 10,4f - 10% CB czyli nieco ponad 9 funtów. W icarhireinsurance chcieli 16 funtów co pomimo większego CB (22%) daje i tak ponad 12 funtów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 27 Sty 2019 15:11 

Rejestracja: 25 Sty 2019
Posty: 3
Hej
Potrzebuję rady bo pierwszy raz będę wynajmował samochód i mam kilka pytań.

Chcę wynająć samochód na 13 dni na Gwadelupie. Na Kayaku znalazłem 2 ciekawe oferty jedna przez discovercarhire.com samochód z Keddy (to chyba jest europcar) oraz przez holidayautos.com (samochód z flizzr). Obie strony oferują swoje ubezpieczanie wkładu własnego Pytanie do was które firmy/strony są godne polecenia i czy brać ich ubezpieczenie czy wykupić w icarhireinsurance a na stronie brać samochód bez ubezpieczenia. Czy odbierając samochód wypożyczalnie akceptują karty debetowe, bo wszędzie gdzie czytam jest zaznaczona że akceptują karty kredytowe mastercard i Visa ale o debetowych ani słowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 27 Sty 2019 17:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli weźmiesz ubezpieczenie przez discovercarhire czy holidayautos to zdejmujesz wkład własny, ale nie zwalnia cię to z depozytu. W takim wypadku lepiej brać icarhire, bo cena najprawdopodobniej będzie niższa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 30 Sty 2019 01:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dołączyłem do listy zadowolonych klientów icarhire. Wypożyczalnia: carhire.ie, Dublin. Miałem uszkodzenie zderzaka, cena naprawy: 615euro, pokryte bez żadnychproblemów przez ubezpieczyciela. Proste złożenie wniosku o pokrycie szkody, potem lekkie opóźnienie z ich strony, być może ze względu na okres świąteczno - noworoczny, ale mniejsza o to. OStatecznie, od złożenia wniosku na ich www do wypłaty kasy minęło ok 50 dni
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 30 Sty 2019 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Samcik napisał co nieco o ubezpieczeniu udziału własnego na przykładzie icarhire. Napisał też, że Warta uruchomiła właśnie podobne ubezpieczenie jako dodatek do polisy turystycznej.
https://subiektywnieofinansach.pl/wypoz ... ozyczalni/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#551 PostWysłany: 30 Sty 2019 11:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie sprawdzałem stawek, ale to dobry ruch Warty - myślę, że sporo ludzi nie zdaje sobie sprawy z istnienia icarhire czy worldwide insure, a na dodatek jak wynajem okazjonalny i składka od razu w PLN, to tym łatwiej upiec 2 pieczenie na jednym ogniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#552 PostWysłany: 30 Sty 2019 20:42 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@rw30


Mógłbyś dopisać na forum jakie papiery się składa przez internet, żeby icarhire wypłaciło kasę z ubezpieczenia. Niby jest na ich stronie, ale zawsze lepiej z pierwszej ręki się dowiedzieć :) Jakieś foty dołączasz do wniosku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 30 Sty 2019 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mógłbym

ja dostarczyłem 4:
1. 'ostateczną' wersję rental agreement z carHire.ie, gdzie podane były wszystkie sumy ściągnięte z karty / zwrócone na kartę związane z wypożyczeniem i usunięciem usterki
2. raport od mechanika gdzie podaje on koszt usunięcia usterki (ten dokument zawiera zdjęcia, choć średniej jakości - wg mnie icarhire po prostu ufa temu raportowi)
3. wydruk z karty potwierdzający ściagniecie przez carHire pieniędzy tuż po wykryciu usterki (ściągnęli połowę wkładu własnego, 750E, nie 1500 bo gość który wykrył szkodę mówił 'łeee panie to bendo z dwie stuffki, więc tylko tyle panu ściągnę' ---- taaaa, dwie stufffki twoja mać)
4. wydruk z karty potwierdzający zwrot przez carHire naddatku (jako że suma z dokumentu #3 była większa niż suma z dokumentu #2).
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30 31 Sty 2019 19:55, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#554 PostWysłany: 30 Sty 2019 23:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Co do Warty to jednak dość mały limit 5000 PLN - wkład własny np we Włoszech to często okolice 2000 EUR. Wiem, że duża szkoda ponad 1100 EUR to rzadkośc, ale jednak... Można popłynąć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 31 Sty 2019 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
-- 31 Sty 2019 21:49 --

Próbuje kupić polisę na icarhireinsurance i dostaje taką wiadomość:

Cytuj:
We’re sorry, but residents of Poland cannot currently buy a policy through iCarhireinsurance.com for use in the country selected, so we are unable to provide you with a quote today.

We’re currently working to expand our services, so you may be able to buy a policy if your visit us again before your next trip


Wiecie o co chodzi?

-- 31 Sty 2019 21:51 --

Chyba wiem trochę więcej - miałem tez linka do przedłużenia umowy i dostaje tam coś takiego:
Cytuj:
Due to underwriting changes this year we can no longer offer annual policies to people who live outside the EEA, so you cannot renew your policy using this service.

We will shortly be able to offer single trip policies to people visiting Europe who reside outside the EEA, so please visit iCarhireinsurance.com before your next rental period to buy a policy to cover that trip.

We’re sorry we can’t be of service on this occasion.

The iCarhireinsurance team.


-- 31 Sty 2019 21:58 --

Chyba ktoś nie wie ze Polska jest w Unii/EOG...
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 31 Sty 2019 21:59 

Rejestracja: 15 Lis 2018
Posty: 9
też to mam i zonk jest cos innego ? chyba to nie ma związku z tą wartą zjeban.. co ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 31 Sty 2019 22:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
To raczej jakiś błąd systemowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 31 Sty 2019 22:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Portugalię, Bułgarię czy Litwę potraktowali tak samo. Oby im minęło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 31 Sty 2019 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Oby im minęło do soboty bo muszę kupić....

Wczoraj albo przedwczoraj jeszcze działało..
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 31 Sty 2019 22:22 

Rejestracja: 15 Lis 2018
Posty: 9
a co powiecie o https://www.worldwideinsure.com
wsumie to to samo ? ktos cos nie chcial bym jutro sie zdziwic ze obie strony nie działają :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1600 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group