Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 07 Lis 2020 12:48 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Coś się zepsuło w worldwideInsure? Próbowałem wczoraj kupić ubezpieczenie i nie szło żadną karta... Np. wyskakiwało potwierdzenie na apce revoluta a po potwierdzeniu nic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#1142 PostWysłany: 07 Lis 2020 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Kashpir napisał(a):
Jeśli nie bierzesz ubezpieczenia bezpośrednio od wypożyczalni, to zawsze będzie blokada na karcie kredytowej. Warunki wynajmu powinny określać wysokość takiego depozytu - poszukaj dokładnie, może jest w części dot. płatności albo inne opłaty itp.

To nie do końca jest prawda.
Status w wypożyczalni + dodanie karty do konta lojalnościowego zwykle załatwia sprawę. W zasadzie nie pamiętam już kiedy blokowali mi depozyt na karcie.
Europcar - bez statusu pierwsze dwa wynajmy brak depozytu.
Podpis, sprawdzanie dokumentów, kluczyki
Hertz - sm z karty kredytowej 5 wynajmów nigdy nie było blokady. Podpis i kluczyki
Avis - President - sm z karty kredytowej, nigdy nie brali depozytu. Tylko kluczyki bez podpisu.
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO bp
Wszystko w tym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#1143 PostWysłany: 26 Lis 2020 17:37 

Rejestracja: 04 Lip 2014
Posty: 23
Czy jeśli mam ubezpieczenie w Worldwideinsure to czy na lotnisku wypożyczalnia będzie ze mnie jeszcze coś ściągać? Wynajmuję na Malcie w Sicily by car przez stronę VIP cars na 3 dni.




digger napisał(a):
Coś się zepsuło w worldwideInsure? Próbowałem wczoraj kupić ubezpieczenie i nie szło żadną karta... Np. wyskakiwało potwierdzenie na apce revoluta a po potwierdzeniu nic

Kartą rzeczywiście nie działało, ale już PayPalem z podpiętą kartą przeszło na luzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1144 PostWysłany: 26 Lis 2020 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@bz_ziemniak Oczywiście, musisz zostawić kaucję. z tego co widzę, jest to zależnie od kategorii auta i wynosi od 1062 EUR do 2596 EUR. Taką kwotę musisz mieć dostępną na karcie kredytowej w momencie wypożyczenia.
Jeśli coś się stanie z autem, Sicily ściągnie odpowiednią kwotę z Twojego depozytu i prześłe Ci dokumentację, a Ty zgłosisz roszczenie o jej zwrot do Worldwideinsure.

@turczy

Zgadzam się w 100% i potwierdzam, jeśli karta jest już w systemie, to często nie jest pobierana kaucja ani nawet nie trzeba pokazywać karty - do utraty ważności.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1145 PostWysłany: 27 Lis 2020 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
bz_ziemniak napisał(a):
Czy jeśli mam ubezpieczenie w Worldwideinsure to czy na lotnisku wypożyczalnia będzie ze mnie jeszcze coś ściągać? .


uściślając: ściągać to nie. Blokować - tak.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1146 PostWysłany: 27 Lis 2020 11:57 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
No w sumie blokować - tak a ściągnąć - w razie szkody też tak :)

Co do sumy blokady to też nie ma reguły bo czasem bywa (przykłady):
1. wkład własny 1000eur więc blokada 1000eur
2. wkład własny 1000eur, zabezpieczenie paliwa i dodatkowego sprzątania - blokada powiedzmy 1100eur
3. wkład własny 1000eur - blokada nie wiedzieć czemu 700-800eur

To nie do końca można przewidzieć ale co do zasady to należy spodziewać się blokady około kwoty wkładu własnego.

Ogólnie ubezpieczenie wkładu własnego zewnętrzne ma sporo zalet i zawsze z niego korzystałem (ostatnio się popieprzyło trochę) jednak dla kogoś kto nie może sobie pozwolić na zablokowanie w razie szkody powiedźmy 5000pln to może być problemem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1147 PostWysłany: 27 Lis 2020 13:10 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
rw30 napisał(a):
uściślając: ściągać to nie. Blokować - tak.


Bylbym ostrozny w takich poradach. Dwa razy zdazylo mi sie, ze blokady depozytu zostaly rozliczone. Jeden bank oddal kilka stow spreadu, inny nie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1148 PostWysłany: 27 Lis 2020 13:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Też tak miałem w lipcu w Grecji. Mimo że to ewidentny błąd wypożyczalni (a raczej pracownika), to boje z obsługą klienta nic nie dały oprócz przyznania się, że to rzeczywiście ich wina. Ostatecznie reklamacja transakcji w banku - rozpatrzona pozytywnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1149 PostWysłany: 27 Lis 2020 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wikiman napisał(a):
rw30 napisał(a):
uściślając: ściągać to nie. Blokować - tak.


Bylbym ostrozny w takich poradach. Dwa razy zdazylo mi sie, ze blokady depozytu zostaly rozliczone. Jeden bank oddal kilka stow spreadu, inny nie...


musisz mi wybaczyć, nie będę w każdym poście opisywał sytuacji wyjątkowych / rzadkich
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1150 PostWysłany: 27 Lis 2020 14:46 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
Mi to lotto, ale mysle zainteresowane mniej doswiadczone osoby chcialby wiedziec o takiej ewentualnosci. Podejrzewam tez, ze jak przydazy im sie zamrozenie kilu tys. na 2-3 mies. + ewentualna strata kilku stow/uzeranie z chargeback to na niewiele im sie przyda Twoj zgryzliwy komentarz o rzadkosci takiego zjawiska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#1151 PostWysłany: 27 Lis 2020 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mój komentarz nie jest zgryźliwy, choć rozumiem, że czasy są takie że gdy ktoś się z kimś nie zgadza to od razu jest to obierane jako zgryźliwość bądź w inny negatywny sposób, interpretacja dowolna. Po prostu nie uważam bym miał obowiązek informowania osób zainteresowanych o sytuacjach wyjątkowych, i to co napisałem :
uściślając: ściągać to nie. Blokować - tak.
jest prawdą, dopóki nie nastąpi błąd ludzki. Ponadto nigdy nie zdarzyła mi się blokada na okres 2-3 miesięcy (a wypożyczałem samochód ok. 60x), więc o tym też nie wspomniałem.

Więc, jeśli chcemy by te posty miały jakąś wartość informacyjną, to daj znać, Ty jak i @Kashpir w jakim % wypożyczeń mieliście taki problem (czy to z pobraniem zamiast blokady, czy to z wielotygodniową blokadą) , wtedy będzie można ocenić czy takie sytuacje zdarzają się w miarę często (np w 15% lub więcej wypożyczeń), czy rzadko / bardzo rzadko (5% i mniej).
(obie wartości, 15% i 5%, dobrane subiektywnie - na wypadek gdyby ktoś chciał mi napisać ostrożnie z uznaniem wartości 5% jako rzadko / bardzo rzadko)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1152 PostWysłany: 27 Lis 2020 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jak będzie szkoda to ściągną :lol:

U mnie procentowo ciężko będzie policzyć bo wypożyczam auta 365 dni w roku, ale w wielu przypadkach Goldcar i klony pobierały zamiast blokować, za każdym razem bank oddawał co trzeba, jednak trzeba pamiętać o złożeniu reklamacji.
rw30 napisał(a):
bz_ziemniak napisał(a):
Czy jeśli mam ubezpieczenie w Worldwideinsure to czy na lotnisku wypożyczalnia będzie ze mnie jeszcze coś ściągać? .


uściślając: ściągać to nie. Blokować - tak.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 27 Lis 2020 16:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1153 PostWysłany: 27 Lis 2020 16:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
@rw30 W moim przypadku:
- pobranie zamiast blokady miało miejsce po raz pierwszy, a wypożyczam samochody od 2005 r. Załóżmy, że wynajmów było co najmniej 50. Pojedynczy przypadek jest więc na poziomie poniżej 2%. Można powiedzieć statystycznie nieistotny, ale dyskusje uważam za cenne, bo właśnie dzięki temu złożyłem reklamację w banku za radą innych forumowiczów (po tym jak się pożaliłem w jakimś temacie ;) ). Jak człowiek spotyka się po raz pierwszy z nietypową sytuacją, to nie przyjdą mu do głowy pewne rozwiązania.
- długa blokada na karcie - uznaję, że odblokowanie kwoty depozytu trwa do 2 tygodni. Najdłużej trwające blokady schodziły po ok. 3 tygodniach i trafiły mi się bodajże 2 czy 3 razy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1154 PostWysłany: 27 Lis 2020 16:11 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
@rw30
U mnie na oko 30 wynajmów, 2 sytuacje czyli ~7%. Czy dużo, czy mało niech każdy sam oceni. Tak czy inaczej zdarza się.
Co do zamrożenia środków na 2-3 miechy - tu chodzi o konsekwencje rozliczenia blokady, a nie o jej długość:
- jak blokada zamieni się w płatność to na zwrot przez wypożyczalnie też można sobie trochę poczekać (jak w moim przypadku około 2,5 miesiąca)
- przy wysokich blokadach spread może być nielichy, a dodatkowo w takim długim okresie kursy mogą się mocno zmienić na naszą niekorzyść (nie każdy wie jak ugryźć chargeback, nie każdy chargeback będzie miał pozytywny finał).

p.s. o ile pamiętam, jedna z wypożyczalni, której dotyczyło omawiane zjawisko miała sprzeczny zapis w regulaminie i raz była mowa o blokadzie, a raz o "płatności depozytu", na szczęście, akurat w tym wypadku bank przymknął oko i oddał 1k różnic kursowych (w drugim przypadku, inny bank nie zwrócił, choć sytuacja była teoretycznie klarowniejsza).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1155 PostWysłany: 15 Sty 2021 00:48 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
Czy ktos ostatnio mial problemy z platnosciami w Worldwide albo Questor? Rozne przegladarki, rozne karty, zaden z tych dwoch mi nie przepuszcza platnosci. Banki nie rejestruja prob transakcji, przegladarki po prostu utykaja na stronie platnosci i tyle w sumie moge zdzialac od wczoraj.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1156 PostWysłany: 22 Lut 2021 23:45 

Rejestracja: 22 Lut 2021
Posty: 2
Cześć,

Chciałbym wykupić ubezpieczenie wkładu własnego w questor na wypożyczenie samochodu w Meksyku. Oficjalna strona, dla rezydentów spoza UK, odsyła do strony pt. RIVERSIDE INSURANCE AGENCY MALTA LTD. (EU sister company of questor insurance) - https://riversidemalta.com.mt
Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że wszystko się zgadza i jest legit?
Nigdzie na forum ani w internecie nie znalazłem odpowiedniego potwierdzenia, zawsze były odnośniki do strony https://www.questor-insurance.co.uk/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1157 PostWysłany: 03 Mar 2021 01:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1690
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
No i zdaje się, że będę musiał skorzystać z mojej polisy w nagrodę za wypożyczenie auta w meksyku. Do końca wynajmu jeszcze tydzień a już teraz wiem, że:
1. mam wypaloną tapicerkę (scam wypożyczalni na bank)
2. mam rysę na drzwiach od miłych tubylców

Czy mam proaktywnie robić jakieś kroki w worldcarhire czy czekać cierpliwie aż mi Hertz wystawi fakturkę i wstecznie to realizować?
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1158 PostWysłany: 03 Mar 2021 02:11 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Kup pastę polerską i przejedź zadrapanie. Jeśli małe to zniknie. Z działaniami czekaj do odbioru auta. Jak Ci coś wpiszą to zbieraj protokoły zdjęcia itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1159 PostWysłany: 03 Mar 2021 02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1690
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Dzięki ale zadrapanie jest na grubo z odkształceniem blachy. Ktoś się postarał
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1160 PostWysłany: 03 Mar 2021 02:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Poczekaj na ewentualne obciążenie z wypożyczalni. I sprawdź, czy ubezpieczenie pokrywa uszkodzenia tapicerki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group