Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 05 Wrz 2020 19:29 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Napisz jeszcze w jakiej miejscowości to było. Czasem ta sama firma w różnych biurach różnie się zachowuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#1122 PostWysłany: 06 Wrz 2020 13:26 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
To było w Salonikach, ale z opinii w sieci wynika jasno, że okradanie klientów i firm ubezpieczeniowych, to ich sposób na zarabianie pieniędzy.
Tu napisałem więcej:
ostrzezenie-przed-carwiz,1621,154490
A tutaj bezpośredni link, co piszą klienci Carwiz:
https://www.trustpilot.com/review/carwiz.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
#1123 PostWysłany: 07 Wrz 2020 13:07 

Rejestracja: 05 Wrz 2020
Posty: 2
Wczoraj oddałem samochód, i okazało się że ta wgniotka była w ich systemie :) dzisiaj rano blokada na karcie kredytowej została zdjęta. Także z pełnym sumieniem mogę polecić Guerin w Portugalii, bardzo miła obsługa, nikt nie wciskał żadnych ubezpieczeń, przy zwrocie też żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
matmol uważa post za pomocny.
 
      
#1124 PostWysłany: 07 Wrz 2020 14:57 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Hmm, ciekawe w takim razie, że nie pokazali Ci tego przy wydawaniu samochodu - jak do tej pory, każdorazowo miałem od razu pokazane wszystkie już istniejące uszkodzenia (plus - były zaznaczone w protokole).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1125 PostWysłany: 08 Wrz 2020 12:24 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Bardzo wiele firm tak robi. Dają Ci pustą kartkę i co sam wynajdziesz to sobie zaznaczysz a oni tylko podpisują...
Miałem tak ostatnio choćby w Katanii. Dziewczyna nawet nie wyszła z biura, żeby zobaczyć czy naprawdę są takie uszkodzenia jakie zaznaczyłem. No i jak sądzę nie wprowadzili ich nawet do systemu. Ktoś następny pewnie za nie zapłaci jeśli wcześniej nie zauważy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 09 Wrz 2020 19:27 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Witam,
chciałem się dowiedzieć czy miał ktoś już przyjemność bądź nie używać dodatkowego ubezpieczenia oferowanego w autoeurope ?
Chodzi mi czy robią jakieś problem przy zwracaniu pieniędzy itp.
Co jest ewentualnie potrzebne aby dostać zwrot pieniędzy z ubezpieczenia w razie gdyby np, ubezpieczalnia nie chciała zwrócić wkładu własnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 10 Wrz 2020 19:51 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Czy ktoś korzystał może z www.reducemyexcess.co.uk?
Jako jedna z niewielu firm oferują ubezpieczenie uszkodzenia wnętrza i ciekaw jestem opinii o nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1128 PostWysłany: 10 Wrz 2020 19:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
To jest tylko dla osób ze Zjednoczonego Królestwa (UK).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1129 PostWysłany: 10 Wrz 2020 23:50 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Akurat mieszkam w UK więc bym się załapał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1130 PostWysłany: 11 Wrz 2020 01:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
To poszukaj opinii na forach w UK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1131 PostWysłany: 11 Wrz 2020 05:48 

Rejestracja: 03 Maj 2018
Posty: 35
Jakoś średnio ufam opiniom z serwisów typu trustpilot czy feefo. I myślałem, że może ktoś już miał z nimi do czynienia na forum ale chyba będę pierwszą osobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1132 PostWysłany: 30 Wrz 2020 12:36 

Rejestracja: 30 Wrz 2020
Posty: 1
Cześć,
Mam zagwozdkę bo im więcej czytam tym mniej wiem.
Zarezerwowałem wypożyczenie samochodu z podstawowym ubezpieczeniem - firma Goldcar przez Booking.com na Katanii.
Zamierzam wykupić dodatkowe ubezpieczenie udziału własnego w szkodzie w PL dla mnie i 3 osób które ze mną jadą.
I tutaj pytanie: czy muszę dokupić opcję 'dodatkowych kierowców' dla wszystkich którzy chcieliby prowadzić samochód w wypożyczalni? Czy wystarczy to dodatkowe ubezpieczenie?

pozdr. r.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1133 PostWysłany: 30 Wrz 2020 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@rafauek

A czytałeś to:
uwaga-na-goldcar,1621,125788?start=460
Góra
 Profil Relacje PM off
Plichcior uważa post za pomocny.
 
      
#1134 PostWysłany: 30 Wrz 2020 13:04 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
@rafauek przeczytaj wątek o Goldcar, póżniej kilka opinii na google, po czym sugeruje wybrać inna wypożyczalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1135 PostWysłany: 30 Wrz 2020 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@rafauek jeśli już zarezerwowałeś to auto w Goldcar to na pewno musisz kupić dodatkowe ubezpieczenie np. Worldwide Insurance. Jeśli będzie więcej niż jeden kierowca, to koniecznie muszą być oficjalnie zgłoszeni (i pewnie opłaceni) w Goldcar.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 30 Wrz 2020 17:49 

Rejestracja: 10 Sty 2018
Posty: 2
Loty: 11
Kilometry: 15 563
Szanowni,


chyba jestem ślepy.

W którym miejscu mogę wpisać kod promocyjny na stronie - QUESTOR Insurance.

Szukam szukam i znaleźć nie mogę.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1137 PostWysłany: 30 Wrz 2020 18:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Najwidoczniej nie możesz użyć kodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1138 PostWysłany: 30 Paź 2020 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Icarhireinsurance odchodzi, a szkoda... (większośc z nas pewnie wiedziała, że można było cały czas kupić ubezpieczenie wbrew informacji na forum, wystarczyło podać inną rezydencję, nikt tego nie sprawdzał - również podczas wypłaty osdszkodowania)

"Piszemy, aby poinformować Cię, że z powodu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, niestety nie będziemy mogli zaprosić Cię do odnowienia Twojej polisy po wygaśnięciu obecnej polisy.
Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych klientów może to być rozczarowaniem i przepraszamy za wszelkie związane z tym niedogodności."
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 30 Paź 2020 12:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 30 Paź 2020 13:02 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
rw30 napisał(a):
mi się zdaje że jeśl wypożyczalnia będzie miała komuś zwrócić kasę, to temu, kto ją wysłał
tak czy inaczej daj znać jak się to skończyło


z kronikarskiego obowiazku: Europcar zwrocil mi podwojnie nadplacone pieniadze bez zadnych dodatkowych pytan, trwalo to tylko ladnych pare miesiecy a kontaktowac sie z ich departamentem reklamacji nie da sie inaczej niz mailami (na ktore i tak nie odpowiadaja)

Z icarhireinsurance nie chce miec juz nigdy wiecej nic wspolnego.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#1140 PostWysłany: 30 Paź 2020 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 30 Paź 2020 12:28 --

robertow99 napisał(a):
Szanowni,


chyba jestem ślepy.

W którym miejscu mogę wpisać kod promocyjny na stronie - QUESTOR Insurance.

Szukam szukam i znaleźć nie mogę.

Pozdrawiam


podpowiedź: odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się na którejś z 5 ostatnich podstron tego tematu.

Nie ma za co, pozdrawiam.

-- 30 Paź 2020 12:37 --

pbak napisał(a):

z kronikarskiego obowiazku: Europcar zwrocil mi podwojnie nadplacone pieniadze bez zadnych dodatkowych pytan, trwalo to tylko ladnych pare miesiecy a kontaktowac sie z ich departamentem reklamacji nie da sie inaczej niz mailami (na ktore i tak nie odpowiadaja)

Z icarhireinsurance nie chce miec juz nigdy wiecej nic wspolnego.


podobnie jaz icarHireinsurance, tak również co do Europcar mam zupełnie odwrotne doświadczenia niż Ty (oddział w Dublinie, jedyny z którego korzystałem, przy czym korzystałem jakieś 40 razy) - ich helpDesk odpowiada na maile szybko, odbierają telefony itp.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 30 Paź 2020 14:15, edytowano w sumie 1 raz
Wniosek o uzupełnienie wikiposta zrealizowany - skróciłem więc wpis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group