Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#841 PostWysłany: 07 Cze 2019 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
-- 07 Cze 2019 10:04 --

j_a napisał(a):
-- 07 Cze 2019 09:30 --

Ale po co niby tam ma być definicja "szkody komunikacyjnej"? Ubezpieczasz udział własny, dość precyzyjnie jest to opisane. Twoje ewentualne roszczenie obejmuje zwrot kwoty, którą obciążył cię wynajmujący auto w ramach franszyzy redukcyjnej, zwanej popularnie udziałem własnym. W przyczyny i okoliczności tego zdarzenia nie wnikają, o ile masz odpowiednie dokumenty z wypożyczalni. Miałem taki przypadek z ubezpieczenia zawartego przy wynajmie za pośrednictwem bodajże Rayana. Podstawą zwrotu były dokumenty z wypożyczalni. Definicja szkody komunikacyjnej nikomu do niczego nie była potrzebna, bo nie szkoda komunikacyjna była przedmiotem ubezpieczenia, ale zniesienie udziału własnego. Jaśniej tego już nie wytłumaczę.

Tak nie do końca w tym przypadku akurat. Są wymienione konkretne warunki kiedy to ubezpieczenie wkładu własnego zadziała i jest tam wprost mowa o 'wypadku komunikacyjnym". Co może sugerować, że jeśli faktura z wypożyczalni będzie za zajumane koła, to ubezpieczenie tego nie obejmuje.

-- 07 Cze 2019 10:05 --

j_a napisał(a):
-- 07 Cze 2019 09:30 --
Tak właśnie powstają internetowe mity. Ktoś czegoś nie zrozumiał...

własnie... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#842 PostWysłany: 07 Cze 2019 10:10 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
michzak napisał(a):
To nie wiem czy jest sens pakować się w takim razie w kartę "premium", która nie ma nawet dobrze napisanego owu, skoro na dzień dobry są takie nieścisłości. Strach co będzie dalej, wypłaca czy nie wypłaca? Mając tego typu kartę wolałbym mieć pewność co obejmuje, a czego nie konkretnie, a nie zdawać się na interpretacje
Szkoda, bo nawet się zastanawiałem nad jakąś karta z takim ubezpieczeniem, ale w takim razie trzeba skreślić

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Masz trochę racji... tylko, co w zamian?
Znasz jakieś sensowny sposób ubezpieczenia, poza bardzo drogim ubezpieczeniem bezpośrednio w wypożyczalni?
I gdzie nie będzie opinii o ubezpieczycielu takich, że jest super bo ktoś kupił tanie ubezpieczenie a kiepski jak trzeba kasę wypłacić?
Może lepsza taka karta z małymi wątpliwościami niż nic?
Jak ktoś tylko 4-6 razy wynajmie auto rocznie po 7/14 dni to zapłaci kilka tysięcy zł za ubezpieczenie z wypożyczalni.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#843 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:34 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Witam ponownie :-)
Wczoraj uzyskałam od Was bardzo konstruktywne odpowiedzi na temat wykupienia ubezpieczenia w wwi (auto 7-osobowe w Portugalii w lipcu) I już byłam gotowa je wykupić ale przypomniałam sobie, że w listopadzie lecimy na 4 dni do Izraela i tam także wypożyczamy auto (wie, że to już nie Europa) czy mogę jakoś to połaczyć i wykupić jedno ubezpieczenie łacznie na Portugalię i Izrael? Roczne? Czy dwa odrębne?
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#844 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:42 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
@Aga Kowalska
Na stronie WWI jest dostępne ubezpieczenie roczne na Europę/cały świat. Jeżeli planujesz kilka wynajmów w ciagu roku, to wtedy takie zazwyczaj bardziej się kalkuluje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#845 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8909
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@Aga Kowalska W Worldwideinsure możesz wykupić jedno roczne ubezpieczenie. Ale zrób najpierw symulację wykupu obu oddzielnie i jednego rocznego, bo przy dwóch kilkudniowych wyjazdach roczne może jeszcze nie być opłacalne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#846 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:48 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 956
niebieski
lluukk napisał(a):
j_a napisał(a):
-- 07 Cze 2019 09:30 --

Ale po co niby tam ma być definicja "szkody komunikacyjnej"?...


Ponieważ - cytuję:
"Przedmiotem ubezpieczenia jest kwota udziału własnego, co
oznacza określoną w polisie ubezpieczenia autocasco Wynajętego
Samochodu kwotę, jaką Ubezpieczony w ramach Umowy najmu
samochodu zawartej z przedsiębiorcą zawodowo trudniącym się
wynajmem pojazdów, pokrył we własnym zakresie w związku z
łącznym zaistnieniem trzech przesłanek:
1) wystąpienia wypadku komunikacyjnego z udziałem
Wynajętego Samochodu podczas Podróży zagranicznej w
Okresie ubezpieczenia;...."

Czyli nie "szkody", ale wypadku. Myślę, że definicja wypadku komunikacyjnego wynika z § 1.1 pkt.97 ppkt.11 OWU.
Ale po części masz rację. Każde niedopowiedzenie może być interpretowane na niekorzyść wynajmującego. Dlatego np. amerykańskie umowy itp. liczą dziesiątki czy setki stron, ale tam jest trochę inna kultura prawna. Ja uważam, że nie ma w tych OWU żadnego zawężenia definicji "wypadku komunikacyjnego", które uprawnia do wyciągania wniosków, że kradzież elementu stojącego samochodu (którą przytoczyłeś) i roszczenie w związku z tym wypożyczalni jest nieobjęte tym ubezpieczeniem.
Jako, że firmy ubezpieczeniowe nie są nastawione na uszczęśliwianie klientów, ale raczej akcjonariuszy, każde OWU zawierają pewne ograniczenia odpowiedzialności. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać odpowiedni dla siebie produkt, wystarczy przestudiować OWU paru firm..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#847 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:50 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Serdecznie dziękuję :-) Zaraz pokombinuję z symulacją.

Annual cover for Worldwide. Max 60 days per Rental Agreement
Czy o to roczne ubezpieczenie chodzi?
Jestem germanistką a strona jest tylko po angielsku :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#848 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Cytuj:
Każde niedopowiedzenie może być interpretowane na niekorzyść wynajmującego

Wręcz przeciwnie - nie może.

Natomiast określenie 'wypadek komunikacyjny' w mojej ocenie jest w miarę oczywiste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#849 PostWysłany: 07 Cze 2019 12:08 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 956
niebieski
Może źle się wyraziłem, nie tyle niedopowiedzenie, co niejasne czy dwuznaczne czy zostawiające pole do interpretacji zapisy w OWU. Praktyka pokazuje, że ubezpieczyciele nie boją się z tego skorzystać ;), co pokazuje np. rosnący rynek firm specjalizujących się w roszczeniach w imieniu klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#850 PostWysłany: 07 Cze 2019 12:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
IV CSK 95/07
V CK 35/03
I ACa 181/97
I ACr 37/96
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#851 PostWysłany: 07 Cze 2019 12:44 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 956
niebieski
Co do teorii masz rację (choć w Polsce nie obowiązuje prawo precedensowe). Jednak z doświadczenia wiem, że ubezpieczyciel ma też swoich prawników ze swoimi racjami, i teraz pytanie, kto pierwszy odpadnie z tej zabawy i ilu klientów pójdzie do SN z kwotą tzw. udziału własnego czy jakimś jej ułamkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#852 PostWysłany: 07 Cze 2019 13:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
@Aga Kowalska tak, to jest właśnie to roczne ubezpieczenie na cały świat. Natomiast szybkie sprawdzenie ofert (Portugalia 8 dni i Izrael 4 dni) wskazuje, że taniej jest kupić pojedyncze polisy. Roczną na cały świat rozważ, jeśli wiesz, że poza tymi dwoma wynajmami na pewno będziesz miała kolejne wynajmy w ciągu 12 miesięcy liczonych od daty tego pierwszego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#853 PostWysłany: 07 Cze 2019 13:41 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
Aga Kowalska napisał(a):
Serdecznie dziękuję :-) Zaraz pokombinuję z symulacją.

Annual cover for Worldwide. Max 60 days per Rental Agreement
Czy o to roczne ubezpieczenie chodzi?
Jestem germanistką a strona jest tylko po angielsku :-(


Warto poczytać, choćby przez z tłumacza google opinie o tym ubezpieczycielu.
Pozytywnych dużo - w stylu "fajne tanie kupiłem"
a negatywne - "miałem szkodę i ciężko odzyskać kasę"
opinii tych co kupili a nie mieli szkody bym nie słuchał raczej :)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#854 PostWysłany: 07 Cze 2019 16:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
lluukk napisał(a):
Masz trochę racji... tylko, co w zamian?
Znasz jakieś sensowny sposób ubezpieczenia, poza bardzo drogim ubezpieczeniem bezpośrednio w wypożyczalni?
I gdzie nie będzie opinii o ubezpieczycielu takich, że jest super bo ktoś kupił tanie ubezpieczenie a kiepski jak trzeba kasę wypłacić?
Może lepsza taka karta z małymi wątpliwościami niż nic?
Jak ktoś tylko 4-6 razy wynajmie auto rocznie po 7/14 dni to zapłaci kilka tysięcy zł za ubezpieczenie z wypożyczalni.
Szczerze mówiąc, bardziej skłaniam się do wykupienia ubezpieczenia zewnętrznego typu WWI czy już w wypożyczalni niż ta karta jako alternatywa - nauczyłem się już jakiś czas temu, że nieraz warto za spokój dopłacić, żeby się nie musieć później stresować (a w przypadku szkód w samochodzie kwoty powyżej 1000 zł nie są rzadkością)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#855 PostWysłany: 07 Cze 2019 20:02 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
Super, że się skłaniasz.
A jakiś konkretny ubezpieczyciel?
Ale masz jakieś logiczne podstawy jego wyboru?
Przeczytałeś opinie osób, które miały szkodę i ubezpieczyciel ich dobrze obsłużył?
Czy tylko wybierzesz takiego ubezpieczyciela a nie innego (np. ubezpieczenie z karty) bo tak?
Ja właśnie w PN podpisuję mimo wątpliwości umowę o kartę z PKO BP - zobaczymy jak będzie ;)
(a ubezpieczenie wkładu własnego będę miał 2000 Euro więc prawie 9000 zł - coś piszesz o szkodach powyżej 1000 zł)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#856 PostWysłany: 07 Cze 2019 21:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Czy ja wiem, zazwyczaj raczej decyzję podejmuje pod kątem zapoznania się najpierw z warunkami ubezpieczenia, czasem lepiej wychodzi w WWI, czasem bezpośrednio w wypożyczalni.
Samochody zazwyczaj wypożyczam średnio raz na 3 tygodnie, więc właściwie parę razy zdarzyło się skorzystać z usług likwidacji szkody. Parę razy też się sparzylem na nieokreślonych konkretnie SWU, więc widząc te warunki przy tej karcie raczej podziękuję, nie chce mi się przeciągnac liny kto ma rację. Najgorzej wspominam właśnie ubezpieczycieli, z którymi sprawa się ciągnęła ponad dwa miesiące, średnio chce to powtarzać ;)
Niemniej, życzę nie sprawdzania w praktyce warunków ubezpieczenia, oby nigdy nie bylo potrzeby zwracać się do ubezpieczyciela - takie podróże są najlepsze ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#857 PostWysłany: 07 Cze 2019 23:30 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
Naprawdę ponad 20 razy w roku wypożyczasz i ubezpieczasz auto, ale nam nie powiesz w jakich ubezpieczalniach?
Myślałem, że po to jest to forum, żeby się dzielić taką wiedzą.
Może napisz jak to było ostatnie 3 wypożyczenia.
Wiedza kogoś tak obeznanego bardzo by pomogła nam szukającym sposobu na dobre i sensowne cenowo ubezpieczenie.
No bo chyba nie chcesz powiedzieć, że za każdym razem szukasz i sprawdzasz kilkanaście ubezpieczeń.
Rozumiem, że masz "faworytów" z których usług korzystasz.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#858 PostWysłany: 07 Cze 2019 23:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Cytuj:
Myślałem, że po to jest to forum, żeby się dzielić taką wiedzą.

Jesteś w błędzie. Na forum możesz zapytać, ale odpowie ten, kto ma na to ochotę.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#859 PostWysłany: 08 Cze 2019 10:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Przecież odpisałem, przewijajace się worldwideinsurance (chociaż wcześniej bardziej odpowiadało mi icarhireinsurance, chociaż teraz to niemożliwe) oraz bezpośrednio w wypożyczalni, w zależności czy jest to w miarę sensowne cenowo.
Ale generalnie tak, za każdym razem najpierw szukam wypożyczalni (ceny, rodzaj samochodu etc), a sprawdzam ofertę od nich ofertę ubezpieczenia (bo ofertę WWI znam, przed zakupem pobieżnie tylko sprawdzam czy nic się nie zmieniło). Zajmuje to z 15-20 minut (przeczytać definicje, co obejmuje, kwoty wkładu własnego, wyłączenia, sposób kontaktu w razie awarii, z takich głównych punktów z pamięci). Przyjmuje, że jeśli wypożyczalnia ma ofertę do 50% droższa niż WWI, to biorę wypożyczalnie (mniej papierów, załatwiania i większa wygoda). Skąd ta wartość - tak sobie ustaliłem, powiedzmy że na tyle wyceniam mój czas i nerwy w razie problemów
Z preferencji - wolę wypożyczalnie, bo nie muszę wtedy podkładac kk I się martwić kiedy mi zwrócą kasę.
A to z którym ubezpieczycielem wypożyczalnia ma podpisaną umowę mnie mniej interesuje (ale chyba najczęściej jest to AXA, jeśli Cię to interesuje, ale głowy nie dam, bo nie prowadzę statystyk)

3 ostatnie byly w wypożyczalni, ale to też trochę dlatego, że mam w tej wypożyczalni zniżki już na pakiet z ubezpieczeniem za bycie 'stałym klientem' (niesieciowa stołeczna wypożyczalnia)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#860 PostWysłany: 08 Cze 2019 15:25 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
boots napisał(a):
Cytuj:
Myślałem, że po to jest to forum, żeby się dzielić taką wiedzą.

Jesteś w błędzie. Na forum możesz zapytać, ale odpowie ten, kto ma na to ochotę.


A jednak dalej myślę, że to forum jest po to aby dzielić się taką wiedzą.
Oczywiście może wejść i zarejestrować się tu taki Pan/i Wiem Ale Nie Powiem...
...choć po zapoznaniu się z wieloma wątkami dotyczącymi różnych spraw, jakie mnie interesowały widziałem wielu chętnie dzielących się swoją wiedzą z innymi (w tym ze mną), odpowiadających na pytania i wątpliwości innych
A tym co wiedzą ale nie powiedzą, cóż nikt pewnie nie zabrania tu pisać, ale dla pytających ich obecność na forum jest zbędna.
Moim subiektywnym zdaniem.
Pozdrawiam chętnych do pomocy!
Szczyt buractwa na takim forum to chyba:- prosić o pomoc w jakiejś sprawie oczekując odpowiedzi od innych a samemu mając wiedzę w innej sprawie nie udzielenie komuś informacji. Tak myślę. Ale i tacy mogą się trafić ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
eroberto1 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group