Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 21 Lis 2018 08:31 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@samaki9 Axa, czy icarhireinsurance zadziała dokładnie tak samo (w jednym i drugim przypadku ubezpieczenie odbywa się przez zewnętrzną firmę, więc wypożyczalnia tak czy siak zrobi blokadę na karcie) więc brałbym tańszą opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#522 PostWysłany: 21 Lis 2018 09:33 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Dziekuje za podpowiedz! A wiecie jaką blokade może zrobić Ilha Verde ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 21 Lis 2018 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Worldwideinsure standard odpowiada podstawowej ofercie icarhireinsurance, prawda?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 21 Lis 2018 12:32 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@samaki9 zależy od klasy auta. Poza tym będzie to napisane w warunkach wypożyczenia. W moim przypadku zablokowane było jakieś 800€ (o ile dobrze pamiętam) za Nissana Micrę.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#525 PostWysłany: 05 Sty 2019 16:13 

Rejestracja: 12 Mar 2015
Posty: 3
Witam,
Polisa icarhireinsurance. Meksyk. Wypozyczalnia Avis.
Sytuacja hipotetyczna:
Łapie gumę. Widzę 2 rozwiazania:
a) dzwonię do wypozyczalni, zeby sholowali i wymienili na mój koszt (excess)
b) zakładam dojazdówkę (o ile jest) i w warsztacie z własnych pieniedzy pokrywam koszty wulkanizacji.

Czy w obu przypadkach jestem kryty przez ubezpieczenie? A może w żadnym?
Przypadek a) wg mnie podchodzi pod excess (o ile avis nie zazada zaplaty gotówką?),
Przypadek b) pod "Restitution" albo "breakdown". Wtedy biorę fakture z warsztatu i rozliczam sie z ubezpieczycielem ?

Czy dobrze rozumiem?
Dzieki z góry za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 05 Sty 2019 17:41 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Czytasz umowę i robisz to, co w niej zawarte - prawdopodobnie opcja a). Wypożyczalnia ściąga Ci pieniądze, wysyłasz raport uszkodzeń, potwierdzenie ściągnięcia kasy oraz umowę co icar i dostajesz zwrot.
Najważniejsze jest, żeby mieć potwierdzenie od wypożyczalni, że z powodu XYZ zostało ściągnięte ABC pieniędzy, dopiero na tej podstawie icarhireinsurance będzie chciało rozmawiać
Góra
 Profil Relacje PM off
czaku lubi ten post.
czaku uważa post za pomocny.
 
      
#527 PostWysłany: 05 Sty 2019 18:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Obawiam się, że w opisanej sytuacji wszystko będzie na Twój koszt - chyba, że pokryje to assistance z wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 20 Sty 2019 23:06 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Witam, lecę na majówkę do Los Angeles i rozważam wynajęcie samochodu. Z uwagi, że 2 lata temu byłem w USA 1,5 miesiąca i nie jeden raz wypożyczałem samochód to ceny na hotwire.com lub rentalcar.pl często były bardzo atrakcyjne ale jak już przychodziło co do czego w firmie np enterprise to przezornie kupowałem ubezpieczenie i wtedy cena rosła dwa razy.
Tym razem planuje kupić ubezpieczenie na icarhireinsurance.com ale nie wiem czy mam kupić usa/kanada czy np worldwide (bo jak cały świat to też usa? a jeśli tak to dlaczego worldwide jest tańszy?). Co to jest WorldWide plus. BO jak wchodzi w grę usa/kanada to kupię na dni a jeśli można kupić worldwiede to na rok. Czy ktoś jest w stanie mi to wszystko jakoś wytłumaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 20 Sty 2019 23:18 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Zobacz na www.economycarrentals.com
Ja za każdym razem jak tam brałem auto na USA to miałem Full Insurance (bez żadnych wyłączeń finansowych).
Osobiście polecam wypożyczalnie Alamo
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#530 PostWysłany: 24 Sty 2019 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Od zawsze korzystam z icarhireinsurance. W sumie zrobiłem rozeznanie kilka lat temu i tak już zostało. Zastanawiam się czy powstała w międzyczasie może jakaś lepsza alternatywa? Są jakieś lepsze/tańsze oferty czy nadal icarhireinsurance najlepsze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 24 Sty 2019 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ja też korzystam z icar i to mocno - w zeszłym roku 8 roszczeń, ale warte rozważenia jest jeszcze to:

https://www.iapa.com/index.cfm/travel/b ... _memb.home
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 24 Sty 2019 10:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@szymonpoznan1 Imho roczne na Europę najlepsze ma icarhire (i jeszcze można ładny cashback wycisnąć). Natomiast kiedy potrzebowałem kilkudniowe na Tajwanie, to korzystniej wyszło worldwideinsure.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.
szymonpoznan1 uważa post za pomocny.
 
      
#533 PostWysłany: 24 Sty 2019 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
@Kashpir - roczne wezmę raczej na świat. A skąd cashback?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 24 Sty 2019 13:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
https://www.topcashback.co.uk/icarhireinsurance/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#535 PostWysłany: 24 Sty 2019 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
O kurcze - 22% CB to brzmi nieźle :D W takim razie nie kombinuje ze zmianą firmy, a dzięki za podpowiedź z CB :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 24 Sty 2019 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Cześć, znalazłem na ECR ofertę na wypożyczenie auta za śmieszne pieniądze - Malaga, 4 dni, 7 PLN. Oczywiście wiem, że jakiś haczyk musi być. Widzę, że jest 1500 eur wkładu własnego, nawet jak dokupię oferowane przez brokera ubezpieczenie. Czy coś jeszcze jest ukrytego? Czy brać tą najtanszą opcję za 7 zł i ubezpieczyć się na icarhire i nie martwię się już o nic?

Renault Megane
Airport taxes
Unlimited Mileage
Great Deal
Additional driver

https://www.economycarrentals.com/en-us ... 9ax3AAAAA2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 24 Sty 2019 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
@Shaq
Patrzyłeś łańcuszek easyrentcars? Cena podobna (trochę ponad 3 EUR) za Firefly, depozyt 950 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
#538 PostWysłany: 24 Sty 2019 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Normalna-nienormalna cena poza sezonem - oni poprostu żyją z rysek i uszkodzeń od kamyczków na lakierze które zawsze znajdą- koniec końców przy odpowiednim szczęściu kwota za wypożyczenie wyniesie 200-400eur, zapłaci ubezpieczyciel albo Ty :)

Shaq napisał(a):
Cześć, znalazłem na ECR ofertę na wypożyczenie auta za śmieszne pieniądze - Malaga, 4 dni, 7 PLN. Oczywiście wiem, że jakiś haczyk musi być. Widzę, że jest 1500 eur wkładu własnego, nawet jak dokupię oferowane przez brokera ubezpieczenie. Czy coś jeszcze jest ukrytego? Czy brać tą najtanszą opcję za 7 zł i ubezpieczyć się na icarhire i nie martwię się już o nic?

Renault Megane
Airport taxes
Unlimited Mileage
Great Deal
Additional driver

https://www.economycarrentals.com/en-us ... 9ax3AAAAA2
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
#539 PostWysłany: 24 Sty 2019 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
No to się zgadza, dlatego pytam, czy zewnętrzne ubezpieczenie pozbywa mnie ewentualnych problemów? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 24 Sty 2019 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W 99% tak - ściągną z karty a icar wyrówna (bez vatu).
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group