Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 19 Wrz 2016 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Wiec jak? Zamek w drzwiach jest uszkodzony, nie ma śladów mechanicznej ingerencji. Wygląda zupełnie normalnie, ale nie działa. Skasują mnie za to czy nie raczej nie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#142 PostWysłany: 19 Wrz 2016 11:26 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
@refiko zdania są podzielone ;)
Twierdzę, że nie - powiedz po prostu o awarii mechanicznej, przecież kleju sam tam nie wlewałeś, więc takie jest Twoje podejrzenie.
Według innych zapłacisz z ubezpieczenia (a skoro go nie masz to pewnie z kaucji).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 19 Wrz 2016 11:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Skasują mnie za to czy nie raczej nie?

Jeśli to awaria zamka, to nie. Jeśli uszkodzenie, to mają do tego prawo.
I PZU Ci nie zwróci...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 19 Wrz 2016 11:49 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Obstawiam, ze Cie nie skasuja. Mam podobne doswiadczenia jak @opo - takich drobiazgow duze wypozyczalnie sie raczej nie czepiaja, dlatego tez wole czasami doplacic pare $ i wziac samochod z Herza czy Avisa niz od jakiegos pana zenka czy innego gold cara.
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 20 Wrz 2016 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Doprecyzuje i wyjaśnię:
Zamek uszkodziłem ja lub umarł on ze "zmęczenia" - nie ma mowy o ingerencji innych osób.
Wypożyczalnia oczywiście nie robiła najmniejszego problemu, NAJMNIEJSZEGO. W ogóle nie było o czym gadać, za nic nie musiałem płacić, blokada na karcie "odblokowana". W 100% mogę polecić BUDGET na lotnisku w Larnace, który de facto w pełni współpracuje z AVIS i PEYLESS - niby 3 różna stanowiska, ale Ci sami pracownicy do obsługi, wspólne druki itd.
Wracając do ubezpieczenia.
Tak jak wspomniałem na początku prawdopodobnie zamek zepsułem ja i taką też szkodę zgłosiłem PZU. W ubezpieczeniu miałem wykupioną opcję OC wraz z OC mienia najmowanego. OWU również czytałem - nie miałem wątpliwości co do odpowiedzialności itd. Ponadto po telefonicznym - profilaktycznym zgłoszeniu szkody pracownik infolinii nie miał wątpliwości co do wypłacenia odszkodowania po przedstawieniu niniejszych dokumentów (część treści wiadomości email):

1.Oświadczenie Pana jako sprawcy - infomacja o pełnych okolicznościach, w jakich doszło do powstania szkody, na jakiej zasadzie korzystał Pan z auta, przyznanie sie do winy za spowodowane uszkodzenie, Kim jest dla Pana osoba poszkodowana, czy wypłacał Pan zadośćuczynienie Poszkodowanemu, jeżeli tak w jakiej kwocie

2.Oświadczenie od Poszkodwanego - na jakiej zasadzie Sprawca korzystał zsamochodu, kim dla niego jest osoba sprawcy, czy otrzymał zadośćuczynienie

3. Zdjęcia uszkodzonego przedmiotu

4. Rachunek za naprawę szkody lub ekspertyzę

5.Dowód pobytu Pana za granicą- np. potwierdzenie rezerwacji hotelowej, rachunki zz zakupy, oświadczenia świadków powstania szkody

6. Deklaracje trzeźwości

7.Dyspozycja zwrotu kosztów

8. Raport policyjny lub innej słuzby jeżeli doszło do zgłoszenia zajścia

Pozdrawiam, DD

Ps. Polecam ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer opcją OC i OC w mieniu najmowany (kilka/kilkanaście złotych przy tygodniowym okresie ubezpieczenia)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#146 PostWysłany: 20 Wrz 2016 17:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Przepraszam, ale ja tak na zaś, gdyby coś się kiedyś zdarzyło (odpukać...): zgłosiłeś profilaktycznie do PZU ale nie zgłaszałeś wcześniej do wypożyczalni? Tzn. wypożyczalnię poinformowałeś o uszkodzeniu przy zdawaniu samochodu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 20 Wrz 2016 18:05 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Mala uwaga dla osob nie czesto kozystajacych z wypozyczalni - nawet trzy miesiace po oddaniu auta mozecie dostac z centrali obciazenie za faktyczna szkode lub wymyslana szkode. To ze osoba przyjmujaca nie widzi problemu nie znaczy ze one sie nie pojawia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 20 Wrz 2016 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Oczywiście przy zdawaniu auto poinformowałem pracownika o tym temacie.
Pisząc "profilaktycznie zgłosiłem szkodę", miałem na myśli sytuację, iż najpierw skontaktowałem się z PZU, iż uszkodziłem zamek drzwi - zgłaszam taki fakt, ale jeszcze nie wiem czy wypożyczalnia zażąda czegokolwiek ode mnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 19 Paź 2016 03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
wypożyczał ktoś auto w Kanadzie z zewnętrznym ubezpieczeniem? wszędzie życzą sobie za obowiązkowe ubezpieczenie minimum 35 $ CAD / dzień , a że kalkulator na moneymaxim.co.uk pokazuje bardzo atrakcyjne cenny z CDW.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 24 Paź 2016 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wypozyczalam dwa razy, w Toronto i Montrealu i nikt nie probowal wciskac mi zadnego ubezpieczenia, ani nie twierdzil, ze musze wykupic w wypozyczalni.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 27 Paź 2016 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
też wypożyczałem w Toronto, byłem w 3 wypożyczalniach, wszędzie jest wymagane posiadanie bądź wykupienie ubezpieczenia jeżeli takowego się nie posiada
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 27 Paź 2016 06:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To jakis pech albo zmiana zasad. Ja bralam auto w Avis w centrum Toronto i zaplacilam dokladnie tyle i pokazywalo sie w rezerwacji. Nie pytali sie o zadne ubezpieczenia. W Enterprise w Montrealu na lotnisku bylo tak samo. Nawet wzielam sobie upgrade i tez nic dodatkowo nie chcieli. Mam polise roczna w firmie zewnetrznej i zawsze mam certyfikat ze soba, ale nikt nie chcial.

Z tego co pamietam, to excess mieli spory w Toronto i chyba zablokowali mi 2-3tys dolarow na karcie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 27 Paź 2016 09:56 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
potwierdzam co pisze @‌Aga_podrozniczka‌, wypożyczałem w Hertz na lotnisku w Toronto i również nikt nie pytał o dodatkowe ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 27 Paź 2016 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
dziwne, obecnie mieszkam w Toronto i sytuacja miała miejsce 2 tygodnie temu, byłem pytany czy posiadam jakieś swoje ubezpieczanie zewnętrzne np. do karty kk itp. , w każdym punkcie wyjaśniano mi iż muszę mieć ubezpieczanie, w przypadku jego braku oczywiście byłem zmuszony wziąść najtańsze oferowane
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 27 Paź 2016 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A moze jak rezerwujesz na kanadyjskiej stronie, to wybiera Ci wtedy opcje bez zadnego CDW i stad to wymaganie CDW, bo te ubezpieczenia dodatkowe to pokrywaja excess do istniejacego CDW.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japi_29 lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 27 Paź 2016 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
na pewno sytuacja o której piszesz ma miejsce w przypadku lokalnych wypożyczalni ,czyli i tak najtaniej dla mnie będzie korzystać z ich usług mając zewnętrzne ubezpieczenie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 20 Sty 2017 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Na forum jest kilka czy nawet kilkanaście tematów typu: miasto/lotnisko-wynajęcie samochodu.
Część z pytań, które przewijają się w tych tematach dotyczy dodatkowego ubezpieczenia wynajmowanego samochodu, tak żeby nic nie płacić jak coś się stanie.
Teraz akurat w wielu miejscach Europy można za bardzo małe pieniądze wynająć samochód; czasem tak małe, że ubezpieczenie znoszące wkład własny przewyższa koszt samego wynajmu. Sam ostatnio się przekonałem, że nie warto żałować 20-30€ gdy można stracić wielokrotność tej sumy. Jakkolwiek, szukając dalszych rozsądnych oszczędności, można jeszcze bardziej obniżyć te kwoty.
W Hiszpanii (domyślam się że i też we Włoszech) wypożyczając samochód przez stronę doyouspain/italy proponuje się nam ubezpieczenie wkładu własnego firmy Allianz, w kwocie 6-10€/dzień. Ta sama firma proponuje osobom prywatnym bardzo podobne ubezpieczenie za kwotę rzędu 50-70€ rocznie :arrow: https://www.icarhireinsurance.com.
W tym temacie chciałbym zapytać osoby, które posiadają takie ubezpieczenie (są takie na forum ;) ) czy musiały z niego skorzystać (czyli czy ubiegały się o zwrot kosztów poniesionych z powodu uszkodzenia samochodu) i jak wyglądał ten proces(szybko, przyjemnie, skutecznie)?.

Ja opowiem jak wyglądała procedura w przypadku gdy takie ubezpieczenie firmy Allianz nabywa się przy rezerwacji na w/w stronie:
- na początku grudnia zarysował mi się samochód (tak! sam! :mrgreen: ),
- przy oddawaniu (wypożyczania AutoClick) uczciwie pokazałem co i gdzie i pani uczciwie skasowała mnie na 629,20€,
- pani również dała odpowiednie papiery i kazała w ciągu max 24 godzin skontaktować się z ubezpieczycielem,
- najpierw wszedłem na stronę doyouspain.insurance (czy jakoś tak) i tam wypełniłem krótki formularz. Nie było żadnego odzewu: ani emaila potwierdzającego otrzymanie informacji ani niczego,
- następnego dnia zadzwoniłem do Allianz i tam pani poprosiła o emaila, na którego dostałem chyba 3 strony do wypełnienia, m.in. opis sytuacji i numer konta,
- wysłałem ale znów jw.: żadnego potwierdzenia,
- zadzwoniłem następnego dnia żeby zapytać czy dostali i pani powiedziała, że tak i wtedy też otrzymałem SMS i emaila z taką właśnie informacją,
- nie dalej jak 10 dni od tamtego momentu dostałem potwierdzenie na emaila, że kasa (i była podana kwota) zostanie zwrócona po 14. stycznia,
- w ten poniedziałek została mi zwrócona cała kwota jaka została mi pobrana przy oddawaniu samochodu.

Zastanawia mnie czy przy wykupie ubezpieczenia bez pośrednika (czyli znacznie taniej) wszystko równie przebiegłoby tak gładko...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 20 Sty 2017 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Na forum jest dużo pozytywnych opinii. Z tego co wiem wszystko przebiega dość sprawnie i poprawnie.
search.php?keywords=icarhireinsurance&terms=all&author=&tags=%5B%5D&tags_type=all&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 20 Sty 2017 01:24 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Miałem szkodę na Islandii. Nie do końca się zgadzam, że ta szkoda faktycznie była przeze mnie zrobiona (mały, ledwo widoczny wgniotek na drzwiach, które gość z wypożyczalni znalazł od razu jak oddawaliśmy, jakby go tam szukał). Jednak nie o tym ten wątek.. Zapłaciłem za szkodę wypożyczalni. Dostałem od nich dokumenty do rozliczenia szkody. Złożyłem je do icarhireinsurance (wcześniej jednak sprawdziłem co potrzebuję dostać od wypożyczalni, by nie mieć problemów z odzyskaniem pieniędzy). Zwrot dostałem dość szybko i sprawnie. Pełna kwota na podane konto. Miałem ubezpieczenie roczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
namteH uważa post za pomocny.
 
      
#160 PostWysłany: 20 Sty 2017 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Do polaczenia z poprzednim tematem: ubezpieczenie-wynajetego-samochodu,135,6151
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group