Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 30 Paź 2015 09:31 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
W życiu bym nie przypuszczał, że za usterki mechniczne płaci klient... Czy to jest standard w wypożyczalniach?
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży 6 dni na Sycylii za 1193 PLN. Loty do Katanii z Katowic i noclegi blisko plaży
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
#102 PostWysłany: 30 Paź 2015 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Mi też wydaje się to bardzo dziwne. Jak to możliwe, że za zły stan samochodu ma odpowiadać klient. Ciekawe co o tym mówi umowa wynajmu. Jakaś dziwna sytuacja.
Żeby nie odbiegać od tematu - oczywiste jest, że CarHireExcess nie będzie zwracać za coś za co powinna odpowiadać firma wynajmująca.
Jeszcze jedna sprawa - tu piszesz, że wynajmowałeś w Bravacar a w innym wątku że z Goldcar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 30 Paź 2015 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Miało być Goldcar. W innym wątku opisuję sprawę z wypożyczalnią uwaga-na-goldcar,1425,61096?start=20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 30 Paź 2015 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Naciagactwo i tyle, zwlaszcza jesli gosc przyjechal juz z gotowa faktura za wymiane sprzegla. Nie odpowiadasz za stan techniczny samochodu, chyba ze Ty spowodowales szkode, a raczej trudno zajechac sprzeglo w czasie jednego wypozyczenia, chyba ze ktos przyjechal z USA i jezdzil na pierwszym biegu caly czas.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 06 Lis 2015 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 62
Loty: 12
Kilometry: 70 874
Czy ktoś ubezpieczał się w http://www.insurance4carhire.com ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 20 Kwi 2016 16:22 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Mam prośbę. Możecie wyjaśnić laikowi jak to jest przy zewnętrznych ubezpieczeniach (http://www.insurance4carhire.com/ lub https://www.icarhireinsurance.com) z kwotą blokowaną na karcie? Bo przejrzałem kilka wątków i wydawało mi się, że wtedy należy rezygnować z wszelkich ubezpieczeń w wypożyczalni (w tym excess) i wypożyczalnia blokuje na karcie sporą sumę. Jednak spotkałem się też z opinią, że to jest właśnie wykupienie pełnego ubezpieczenia, również z tym że wkład własny jest zerowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 20 Kwi 2016 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Jeżeli wykupujesz ubezpieczenie poza wypożyczalnią, to zawsze zrobią Ci blokadę.
Nie interesuje ich, że sobie gdzieś, coś wykupiłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 20 Kwi 2016 16:45 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Ok. Mam taki zapis w warunkach wynajmu: "Cena wynajmu zawiera ograniczenie odpowiedzialności z tytułu kolizji i kradzieży wynajmowanego pojazdu w wysokości około ISK 270,000.00." (270 000 ISK ~ 8 262 PLN)
Nie mam doświadczenia, stąd pytanie czy to oznacza, że trzeba się spodziewać takiej blokady na karcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 20 Kwi 2016 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Oznacza to tyle, że jeżeli skasujesz auto lub Ci je ukradną to tyle musisz z własnej kieszeni wybulić - nie jest to równoznaczne z blokadą. Blokada może być na inna kwotę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 20 Kwi 2016 17:02 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
Dzięki za pomoc. Mam limit 5k PLN na kk, więc chyba skontaktuję się z wypożyczalnią, żeby dowiedzieć się ile będą blokowali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 20 Kwi 2016 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Myślę, że to jedyna słuszna droga - tylko konkretnie z tym punktem w którym będziesz brał auto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 20 Kwi 2016 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
pablo79 napisał(a):
Jeżeli wykupujesz ubezpieczenie poza wypożyczalnią, to zawsze zrobią Ci blokadę.
Nie interesuje ich, że sobie gdzieś, coś wykupiłeś.


Nie wszystkie wypożyczalnie robią blokadę na karcie a i nieraz te co mają tak zapisane w regulaminie to mimo podania nr karty tego nie robią. W większości wypadków jednak blokada będzie.

@dansci Zawsze możesz zrobić nadpłatę na KK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 21 Kwi 2016 07:45 

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 101
@mahalnet w sumie jest to niezła opcja z nadpłatą, bo już dostałem informację z islandzkiego Procara, że blokują 230 000 ISK, chyba że wezmę ubezpieczenie u nich za 4000 ISK (~120 PLN)/ dzień. Jednak ubezpiecznie w icarhire mam na cały pobyt za 175 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 21 Kwi 2016 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
dansci napisał(a):
Dzięki za pomoc. Mam limit 5k PLN na kk, więc chyba skontaktuję się z wypożyczalnią, żeby dowiedzieć się ile będą blokowali.


2 lata temu na Maderze w Sixt przy odbiorze auta grzecznie powiedziałem że mam tylko wolne 150e na karcie, bo mam inne blokady nie zdjęte przez poprzednie wypożyczalnie, i Pani zrobiła blokadę właśnie na te 150e, mimo iż chciała 350e zablokować. Więc czasem to też zależy od dobrej woli pracownika (a miałem inną kartę na zaś).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 10 Sie 2016 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Szukałem różnych alternatyw jeśli chodzi o ubezpieczenie zewnętrzne wypożyczanego auta i znalazłem taki oto kalkulator.
http://www.moneymaxim.co.uk/compare-car ... -insurance
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 15 Sie 2016 12:00 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Cześć, czy ktoś zna jakiegoś ubezpieczyciela, który oferuje ubezpieczenie wkładu własnego i NIE WYKLUCZA jazdy po drogach gruntowych?
Znalazłem icarhireinsurance, ale jak się zapytałem wprost, czy drogi nieutwardzone na Islandii są objęte ubezpieczeniem, to zaczęli bełkotać i kluczyć.
Szukam więc dalej. Będę wdzięczny za porady!
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 15 Sie 2016 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak wypozyczalnia nie wyklucza, to i oni nie powinni wykluczac, jesli nie ma tego bezposrednio w warunkach. A w ogole to powinienes zadac to pytanie w glownym temacie, a nie zakladac nowy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 15 Sie 2016 21:14 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
W warunkach ubezpieczenia jest następujące wykluczenie:
Cytuj:
Damage as the result of driving on an un-made up road which is
not designated as a public thoroughfare.

Poniżej cytuję odpowiedź od icarhireinsurance, którą otrzymałem z prośbą o doprecyzowanie zapisu
Cytuj:
We will not cover vehicles that are driven Off Road or any excess charges occurring from driving whilst not on a Public Highway.

In some territories, roads may not be fully surfaced with tarmac (asphalt), or concrete however if they are located on maps in the local territory with a designated road number allocated by the local authority then those roads will constitute a public highway.

Dirt tracks, farm roads and other cross country trails which are not designated official road status will be considered as “off road”.

Please note that driveways to and from accommodation as well as public and private car parks are fine to use, we do not treat those as being “off road”

As long as the vehicle is driven On Road in Iceland and USA then you will be covered by our insurance.


Mimo kilkukrotnie zadawanych pytań o jednoznaczne stwierdzenie, czy drogi w Islandii o oficjalnie nadanych numerach są objęte ubezpieczeniem, czy też nie, wciąż dostawałem takie wymijające odpowiedzi, które można interpretować dowolnie. Nie będę się sądzić przecież z nimi w Anglii, taniej po prostu wyjdzie nie kupować ubezpieczenia. Nie widzę bowiem powodu, dla którego uczciwa firma nie odpowiedziałaby jednoznacznie na prośbę o potwierdzenie.

Ponawiam więc swoje pytanie -- zna ktoś firmę, która nie wyklucza dróg utwardzanych z ubezpieczenia?
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 15 Sie 2016 21:49 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
No przecież Ci napisali, że jeśli nieutwardzona droga ma swój numer i jest ujęta jako droga publiczna przez oficjalne władze, to ich ubezpieczenie pokryje uszkodzenia powstałe na takiej drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 15 Sie 2016 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
No właśnie, nie wiem jakiego potwierdzenia jeszcze oczekujesz. Napisali jasno i konkretnie jakie drogi nieutwardzone są objęte ubezpieczeniem.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group