Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sty 2020 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 28 Paź 2019 11:57 --

wypożyczałem u nich wcześniej 2x (raz z pełnym ubezpieczeniem, raz bez) na Majorce i było bezproblemowo. Tym razem też w sumie nic się nie stało, jednakowoż przypadek był taki że wątpię czy w przyszłości do nich wrócę. Wrzucę tylko maila którego do nich właśnie napisałem, bo nie chce mi się pisać od nowa. O ile punkt #2 to raczej drobiazg i spodziewam się że szybko go naprawią, o tyle punkt #1 to ich grubsza wtopa.
Zobaczymy co odpiszą, dam znać.
***********************************************
Hi RecordGo team,

hope this email finds you well. I have 2 comments regarding renting a car with you between Oct 13th and 20th (at ALC airport). I have rented Nissan Qashqai (contract V32-2019-xxxxxx)
1. On Oct 17th. I realized that door lock is not working correctly (nor remote one neither manual lock), and on the same day, about 8PM, I've returned the car at ALC airport to your staff to check it. To my surprise, they said that they have a note in booking system saying that the door lock is partially broken and does not always work correctly. Then how is that possible that knowing this you still rented me car with failing lock? What if anything was stolen from the car just because the door weren't locked correctly? This was very irresponsible on your side, and while I appreciate that I was given other car with no problems, just letting people rent car with broken door lock is very disappointing.
2. When I was given new car (Mitsubishi ASX), no money were blocked on my credit card for fuel. On the return of the car on Sunday 20th I was told that since Mitsubishi has bigger fuel tank, more money shall be blocked for the tank, so I will have the difference charged but then entire amount (value of full tank of Qashqai + the difference) returned. While charging this, someone made the mistake though and the 'difference' was actually charged twice (but of course returned only once). See the full credit card operation list:


so, as a result, I was incorrectly charged 2x for difference between fuel tank in Qashqai / ASX, while I'd rather expect some compensation for the fact that I had to drive extra from Vilajoiosa (where I was spending holidays) to ALC airport (and back to Vilajoiosa obviously - in total distance of approx. 100km ) to return car with broken door lock. I'd expect this is fixed ASAP.

So, in conclusion, it was 3rd time that I have rented the car with RecordGo (previously 2x in Palma de Mallorca airport, once in 2012 & once in 2018 - both those rentals went flawless), but for the very first time I'm highly disappointed with quality of the service you have provided.


-- 16 Sty 2020 17:07 --

sprawa już raczej zakończona:

1. Po jakimś miesiącu od wysłania maila wysłałem przypomnienie

2. Po jakimś tygodniu - dwóch od przypomnienia otrzymałem odpowiedź w której napisano, że przepraszają za podwójne ściągnięcie kasy i że oddadzo to co niepotrzebnie ściągnęli (co też po paru dniach uczynili), a co do stanu samochodu to też bardzo przepraszają i zależy im na jakości i obiecują że to się więcej nie powtórzy blablabla

3. Na co ja odpowiedziałem że ok, że słabo ale trudno, ale że należałaby się jeszcze rekompensata za paliwo które spaliłem odstawiając samochód na lotnisko i wracając 'nowym' samochodem do 'siebie'.
4. Na co oni po ok. 4 tygodniach odpowiedzieli mniej więcej to samo co w punkcie 2, z pominięciem części o zwrocie niepotrzebnie pobranej kasy oczywiście.

Także, o ile nie zmusi mnie do tego jakaś bliżej niezidentyfikowana siła wyższa, to ja od nich w Alicante samochodu już nie wezmę.

-- 16 Sty 2020 17:08 --

jeśli to możliwe, proszę moderatora o oddzielenie części zaczynającej się od '16 stycznia' jako osobnej odpowiedzi. Skrypt forum niestety automatycznie scala wszystko w jednej post.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 16 Sty 2020 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
eee tam...
Ja raz u nich odebrałem Micrę bez tylnej półki. Nie wiem z czego to wynika, ale zawsze przy odbiorze mówią żeby sprawdzić czy jest. Akurat ten samochód nie był chyba do końca przygotowany do jazdy (zakurzony w środku, i stał tak, że musiałem wsiadać od strony pasażera) ale sam go wybrałem więc nie marudziłem. No i po kilku dniach skapnąłem się, że tej półki brak. Przy zwrocie oczywiście udawałem głupiego, i jeszcze wspomniałem, że auto chyba nie było gotowe do wydania. Gość popatrzył w komputer i stwierdził, że auto rzeczywiście nie miało tej półki już od kilku miesięcy. No i na tym się skończyło.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2020 23:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@rw30 wpis pomocny, bo widzę, że na Majorce są w porządku, cena jest dobra a chyba będę tam potrzebował. Za pierwszym razem brałem w Interrent, ale jak teraz są jednością z Goldcarem, to z góry skreślam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Sty 2020 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
namteH napisał(a):
eee tam...
[....] No i na tym się skończyło.


u mnie na szczeście też. Natomiast świadome wypożyczenie komuś samochodu z uszkodzonym zamkiem to dla mnie jedna z większych wtop wypożyczalni o jakich kiedykolwiek słyszałem, i raczej braku tylnej półki bym do tego nie porównywał. Acz nie mogę Ci zabronić : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:11 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Brałeś w tej najtańszej opcji (Go Easy, gdzie teraz w styczniu jest cena +/- 1-2 EUR/dzień)?
Płaciłeś bezzwrotną opłatę serwisową za tankowanie paliwa - w systemie jak to tam piszą "lleno-vacio" (chociaż reszta jest po angielsku)

Załączniki:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 229.93 KiB | Obejrzany 18978 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Sty 2020 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
proponuję poczytać trustpilot.uk, o tej wypożyczalni
Góra
 Profil Relacje PM off
Marek12312 lubi ten post.
Marek12312 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Branie samochodu w systemie full-empty to największa głupota jaka moża uczynić. Poszukaj ofert full-full na stronach pośredników, bo tu są wyjątkowo nieatrakcyjne. RecordGo gra czysto podczas sporządzania kontraktu w odróżnieniu od goldcara, ale za to nadrabia przy zwrocie.
andmark napisał(a):
Brałeś w tej najtańszej opcji (Go Easy, gdzie teraz w styczniu jest cena +/- 1-2 EUR/dzień)?
Płaciłeś bezzwrotną opłatę serwisową za tankowanie paliwa - w systemie jak to tam piszą "lleno-vacio" (chociaż reszta jest po angielsku)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:48 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
-- 25 Sty 2020 23:42 --

Niby tak, ale te oferty na stronach pośredników z tym samym dostawcą nawet jeśli opisane jako full-full będą zapewne tym samym, bo tu (na własnej stronie wypożyczalni) tez jest zwrot depozytu za paliwo jeśli zwrócisz z takim samym stanem jak na początku (ale i tak opłata za refueling jest bezzwrotna).
Opis u pośredników często jest nieprecyzyjny (typu "dodatkowe opłaty mogą być pobierane lokalnie" itp.), więc pewnie wypożyczalnia skasuje i tak to co ma we własnych warunkach, a jak będziesz miał zastrzeżenia to i tak pośrednik się na ciebie wypnie - bo umowę podpisujesz z wypożyczalnią a nie z nim.

-- 25 Sty 2020 23:48 --

Brałem już z Recorda jakieś 6 lat temu i na początku grali kiepsko, próbując mi wciskać to i owo. Na zwrocie też bez rewelacji bo musiałem przekonywać, że zarejestrowane dodatkowo na starcie po moich oględzinach uszkodzenia (tylko dopisek na moim protokole, ale nie na kopii która została w biurze) były wpisane przez pracownika, a nie przeze mnie.
Ale skończyło się bez dodatkowych opłat, wiec rozważam jako ponowną opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Czyli bierzesz, bo tanio i może się wszystko uda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:57 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
kostek966 napisał(a):
proponuję poczytać trustpilot.uk, o tej wypożyczalni

Wszystko czytam, ale znajdź mi tam wypożyczalnię z dobrą opinią, w której zapłacę rozsądną pozasezonową cenę (z własnym ubezpieczeniem i blokadą depozytu) i gdzie nikt nie będzie próbował mnie oskubać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Wiber
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Sty 2020 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Wymądrzasz się i piszesz głupoty,zatem ja z dalszej pomocy Tobie rezygnuję.
andmark napisał(a):
-- 25 Sty 2020 23:42 --

Niby tak, ale te oferty na stronach pośredników z tym samym dostawcą nawet jeśli opisane jako full-full będą zapewne tym samym, bo tu (na własnej stronie wypożyczalni) tez jest zwrot depozytu za paliwo jeśli zwrócisz z takim samym stanem jak na początku (ale i tak opłata za refueling jest bezzwrotna).
Opis u pośredników często jest nieprecyzyjny (typu "dodatkowe opłaty mogą być pobierane lokalnie" itp.), więc pewnie wypożyczalnia skasuje i tak to co ma we własnych warunkach, a jak będziesz miał zastrzeżenia to i tak pośrednik się na ciebie wypnie - bo umowę podpisujesz z wypożyczalnią a nie z nim.

-- 25 Sty 2020 23:48 --

Brałem już z Recorda jakieś 6 lat temu i na początku grali kiepsko, próbując mi wciskać to i owo. Na zwrocie też bez rewelacji bo musiałem przekonywać, że zarejestrowane dodatkowo na starcie po moich oględzinach uszkodzenia (tylko dopisek na moim protokole, ale nie na kopii która została w biurze) były wpisane przez pracownika, a nie przeze mnie.
Ale skończyło się bez dodatkowych opłat, wiec rozważam jako ponowną opcję.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Sty 2020 01:08 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
-- 25 Sty 2020 23:59 --

boots napisał(a):
Czyli bierzesz, bo tanio i może się wszystko uda?

Brałem wielokrotnie, w sumie kilkadziesiąt razy, także w Hiszpanii i się udawało. Ale nie byłem tam od paru lat (nie licząc Kanarów, ale tam są inne standardy) więc pytam

-- 26 Sty 2020 00:01 --

nick napisał(a):
Wymądrzasz się i piszesz głupoty,zatem ja z dalszej pomocy Tobie rezygnuję.
andmark napisał(a):
-- 25 Sty 2020 23:42 --

Spokojnie możesz zluzować. Pytałem tego, kto brał ostatnio z Recorda.
Ogólnodostępne mądrości znam.

-- 26 Sty 2020 00:08 --

boots napisał(a):
Wiber


Też biorę pod uwagę,chociaż osobiście nie znam a opinie na forach też różne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Sty 2020 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
andmark napisał(a):
Niby tak, ale te oferty na stronach pośredników z tym samym dostawcą nawet jeśli opisane jako full-full będą zapewne tym samym, bo tu (na własnej stronie wypożyczalni) też jest zwrot depozytu za paliwo jeśli zwrócisz z takim samym stanem jak na początku (ale i tak opłata za refueling jest ...

To nie jest to samo co F/E. Oni pobierają (nie blokują!) za cały bak. Jak zwrócisz cały to kasę oddadzą, nic za dotankowanie nie wezmą, bo nie trzeba będzie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Sty 2020 09:16 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
namteH napisał(a):
andmark napisał(a):
Niby tak, ale te oferty na stronach pośredników z tym samym dostawcą nawet jeśli opisane jako full-full będą zapewne tym samym, bo tu (na własnej stronie wypożyczalni) też jest zwrot depozytu za paliwo jeśli zwrócisz z takim samym stanem jak na początku (ale i tak opłata za refueling jest ...

To nie jest to samo co F/E. Oni pobierają (nie blokują!) za cały bak. Jak zwrócisz cały to kasę oddadzą, nic za dotankowanie nie wezmą, bo nie trzeba będzie.


No właśnie realnie to jest dokładnie full-empty (z refundacją, jeśli zwrócisz pełny).
Przecież kasują cię z góry za to, co jest w baku (więc de facto kupujesz to paliwo), a jeśli oddasz z takim samym stanem to ci zrefundują ten zakup. Pytanie jedynie czy w pełnej kwocie czy z potrąconą opłatą "serwisową"..
Na stronie Recorda masz napisane jasno, że z opłatą. Pytanie czy ta sama oferta tego samego Recorda (za +/- tę samą cenę 1-2 EUR/dzień) na stronie pośrednika będzie bez opłaty za refueling. Obawiam się że jednak nie i wyjdzie to dopiero przy odbiorze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Sty 2020 11:39 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2896
złoty
Na szybko, przez kayak.ie ----> ebookers.ie
Jak widać, tym razem 160km/dzień.

Załączniki:
Screen Shot 2020-01-26 at 10.36.06.jpg
Screen Shot 2020-01-26 at 10.36.06.jpg [ 60.79 KiB | Obejrzany 18875 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Sty 2020 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
andmark napisał(a):
namteH napisał(a):
andmark napisał(a):
Niby tak, ale te oferty na stronach pośredników z tym samym dostawcą nawet jeśli opisane jako full-full będą zapewne tym samym, bo tu (na własnej stronie wypożyczalni) też jest zwrot depozytu za paliwo jeśli zwrócisz z takim samym stanem jak na początku (ale i tak opłata za refueling jest ...

To nie jest to samo co F/E. Oni pobierają (nie blokują!) za cały bak. Jak zwrócisz cały to kasę oddadzą, nic za dotankowanie nie wezmą, bo nie trzeba będzie.


No właśnie realnie to jest dokładnie full-empty (z refundacją, jeśli zwrócisz pełny).
Przecież kasują cię z góry za to, co jest w baku (więc de facto kupujesz to paliwo), a jeśli oddasz z takim samym stanem to ci zrefundują ten zakup. Pytanie jedynie czy w pełnej kwocie czy z potrąconą opłatą "serwisową"..
Na stronie Recorda masz napisane jasno, że z opłatą. Pytanie czy ta sama oferta tego samego Recorda (za +/- tę samą cenę 1-2 EUR/dzień) na stronie pośrednika będzie bez opłaty za refueling. Obawiam się że jednak nie i wyjdzie to dopiero przy odbiorze.

No chyba przecież wyraźnie napisałem, że jak oddasz pełny to oddadzą to co pobrali za paliwo. W F/E biorą za paliwo i za serwis. Nie gdybaj tyle, bo do niczego to nie doprowadzi...
Po za tym, od tego masz pośredników żeby kupować na ich zasadach. Ty nie kupujesz możliwość wejścia do wypożyczalni i wypożyczenia na zasadach zastanych na miejscu tylko na takich, na jakich były opisane w chwili dokonywania rezerwacji na stronie pośrednika. I tak to działa w praktyce.

:arrow: wypozyczalnia-lotnisko-barcelona-jaka-wybrac,1435,87382&hilit=recordgo?start=160
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Sty 2020 14:21 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Jasne że mam warunki pośrednika, ale one nie zawsze są precyzyjne - np. taki Rentalcars nie podaje nawet dokładnie kwoty excessu (tylko coś typu "od 500 do 1500").. Zdarzało mi się, że w warunkach pośrednika nie było nic o depozycie (zwrotnym) za paliwo, a na miejscu tego żądali (i to nie preautoryzacji a zapłaty) - rzecz jasna machałem na to ręką, bo to tylko depozyt, ale gdyby ktoś miał pod korek limitu na karcie to pewnie byłby problem. Zdarzało się też, że kwota excessu była inna niż w ofercie pośrednika.
Tak czy inaczej formalnie to jest umowa między Tobą a pośrednikiem a nie Tobą a wypożyczalnią - wiec jeśli coś było niedokładnie albo niedopowiedziane to po prostu możesz stanąć przed wyborem - płacisz ile zażądają albo wypożyczasz gdzieś indziej (co jest mało komfortowe będąc już na miejscu).

Żebyśmy się dobrze rozumieli - to nie jest tak, że bezwarunkowo kwestionuję to co pisze pośrednik (korzystałem wielokrotnie przez pośredników i te zapisy były zwykle precyzyjne) - ale tu po prostu nie wyobrażam sobie, że oni to robią charytatywnie, a do tego sprowadzałoby się wynajmowanie aut po 1 EUR/dzień. No i na własnej stronie mają paskarską opłatę, a przez pośrednika nie dość że płacą mu prowizję to jeszcze z tej opłaty rezygnują?

Może jestem człowiekiem małej wiary, ale nie znam modelu biznesowego, w którym oni mogliby na tym zarobić. Ta kasa nie pokrywa nawet wynagrodzenia za czas pracy poświęcony przez pracownika na Twoją obsługę. Więc logika podpowiada, że muszą zarobić na czymś innym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Sty 2020 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
andmark napisał(a):
...
Może jestem człowiekiem małej wiary, ale nie znam modelu biznesowego, w którym oni mogliby na tym zarobić. Ta kasa nie pokrywa nawet wynagrodzenia za czas pracy poświęcony przez pracownika na Twoją obsługę. Więc logika podpowiada, że muszą zarobić na czymś innym.

Tu na forum raczej nikt nie będzie Ci tłumaczyć jak to działa...bo nikt się tym nie interesuje.
Jak ja wypożyczam to 1euro/dzień to górna granica - też żebyś miał pogląd co do Twoich rozważań.

Cytuj:
Tak czy inaczej formalnie to jest umowa między Tobą a pośrednikiem a nie Tobą a wypożyczalnią - wiec jeśli coś było niedokładnie albo niedopowiedziane to po prostu możesz stanąć przed wyborem - płacisz ile zażądają albo wypożyczasz gdzieś indziej (co jest mało komfortowe będąc już na miejscu).

To wtedy dzwonisz do pośrednika.

Z całym szacunkiem, ale weź sobie zarezerwuj bezpośrednio na stronie i weź ubezpieczenie prosto z wypożyczalni. W przeciwnym wypadku jest wielce prawdopodobne, że będziesz bardzo rozczarowany.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Lut 2020 19:31 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
-- 26 Sty 2020 13:49 --

Widzę, że się nie dogadamy, ale spoko.
Gdybym wypożyczał koło domu i miał czas na przepychanki, grożenie sądem albo donoszenie na cwaniaków do urzędów, to może.........

No i dlaczego miałbym być rozczarowany? Kilkadziesiąt razy wypożyczałem samochody w rożnych miejscach, nigdy nie kupowałem ubezpieczenia w wypożyczalni (chyba że było w podstawowej cenie - jak na Kanarach albo dawniej w Hiszpanii czy Grecji) i byłem zadowolony.
To co mi tu śmierdzi to wyłącznie stawki.






-- 15 Lut 2020 18:31 --

Moje obawy okazały się słuszne.
Nie da się zarobić na wynajmie bryki za 1 EUR/dzień, więc oczywiście skończyło się złodziejstwem.

Gdyby kogoś interesowały szczegóły o wyłudzaczach z Wibera w Alicante - to proszę:

wypozyczenie-samochodu-alicante,1435,41628&p=1304657#p1304657
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group