Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#901 PostWysłany: 08 Lip 2019 13:12 

Dla posiadaczy KK Mastercard PKO BP Platinum

Z tematu
karta-kredytowa-mastercard-platinum-pko-bp,1499,93376&p=1233089#p1233089

lluukk napisał(a):
tasma napisał(a):
Właśnie pocztą przyszło do mnie pismo o zmianach w warunkach ubezpieczenia do MC Platinum. Pisze między innymi:
- zakres ubezpieczenia udziału własnego został rozszerzony o wprowadzenie definicji wypadku, tutaj cytat:
Cytuj:
Wypadek - zdarzenie w wyniku którego Wynajęty Samochód uległ uszkodzeniu lub zniszczeniu:
1) wypadek drogowy lub kolizja przy współudziale innych uczestników ruchu drogowego
2) pozostałe wypadki lub kolizje powstałe wskutek nagłego działania siły mechanicznej w momencie zetknięcia się Wynajętego Samochodu z innymi pojazdamia, osobami, przedmiotami lub zwierzętami, pochodzącymi z zewnątrz Pojazdu
3) uszkodzenie Wynajętego Samochodu przez osobę trzecią

- suma ubezpieczenia kosztów rezygnacji zmienia się z 2000 na 10000.

Powyższe warunki wchodzą w życie od 15 lipca.


No to świetna wiadomość - czyli wszelkie zarysowania parkingowe, które nie było wiadomo czy uznają wchodzą w zakres ubezpieczenia.
Nawet jak rozumiem uszkodzenie dachu przez spadający kamień czy przebicie opony ;)


Żeby nie było za różowo pozwolę sobie wkleić co otrzymałem od innego forumowicza na pw, a co on otrzymał z PKO BP

Kod:
Dzień dobry,
dziękuję za przesłaną korespondencję.
Wskazane ubezpieczenie obejmuje ochroną m.in. otarcia nadwozia, wgniecenia nadwozia, rysy o ile będzie to skutkiem wypadku z innym pojazdem.
Natomiast próba włamania do auta skutkująca uszkodzeniem zamka w drzwiach lub inne akty wandalizmu osób trzecich dokonane na pojeździe nie kwalifikują się do objęcia ubezpieczeniem.
Chętnie odpowiemy na Pana dodatkowe pytania mailowo lub telefonicznie pod numerami telefonów: 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie Polski) oraz 81 535 60 60 (opłata zgodna z taryfą operatora)


Oficjalna odpowiedz pod koniec czerwca, w której nie ma nic o pozytywnych zmianach po 15.07.2019r.
Ktoś będzie musiał napisać


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 08 Lip 2019 13:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#902 PostWysłany: 08 Lip 2019 13:14 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Definicja od 15.07 jest super. A to już za kilka dni!
Moim zdaniem nawet gdyby ktoś uszkodził auto przed 15.07 gdzie w OWU nie ma jasnej definicji a od 15.07 jest, to może się powołać na niejasność OWU obecnych i intencję Ubezpieczyciela jaką wyraził zmianą OWU
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#903 PostWysłany: 08 Lip 2019 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
tzar napisał(a):
Szukam teraz nowej polisy i dla mieszkańców PL z polis rocznych w rozsądnej cenie zostaje chyba tylko worldwideinsure.com (= Guardrisk Insurance Company Mauritius Ltd PCC) i insuratrip - voyageroasis (= Allianz Worldwide Partners). Macie może jakieś w miarę "świeże" doświadczeńia z tymi ubezpieczycielami?


czy ktoś poza kolegą Bartolko:

Bartolko napisał(a):
Miałem ostatnio okazję przetestować ubezpieczenie udziału własnego z worldwideinsure.
Szkoda w dn 7 czerwca (uderzenie w ogrodzenie podczas cofania) w Macedonii.
Wypożyczalnia skasowała z KK 102 euro za szkodę + 50 euro opłatę administracyjną.
W dn 11 czerwca zrobiłem zgłoszenie, załączając kompletne dokumenty (wszystko w 1 pliku) wraz ze zdjęciami uszkodzenia.
W dn 14-06-2019 wiadomość że brakuje dokumentów - opisałem że wszystko załączyłem i aby to zweryfikowali.
19.06 email że przekazują do ostatecznego sprawdzenia i ma iść do wypłaty
21.06 mail z informacją że wykonali przelew
24.06.2019 pieniądze na wskazanym koncie (rachunek w euro w kantorze alior banku)
Także ja ze swojej strony jak najbardziej polecam. Za polisę na 3 dni w wersji delue zapłaciłem około 10 funtów.



...likwidował już szkodę z WWI?
Ja mieszkam w Irlandii, ale za jakieś pół roku planuję przeprowadzkę do PL, w związku z tym rozumiem że po przeprowadzce moja polisa icarhireinsurance przestanie być ważna (a akurat za parę dni kończy mi się ważnośc obecnej polisy i muszę przedłużuć / kupić inną). Wieć myślę o WWI, z drugiej strony mam z ICHI dobre doświadczenia (jedna tylko szkoda acz zlikwidowana bez problemu), więc jeśli WWI jest mało wiarygodne (np ten Mauritius średnio mi się podoba) to może i tak kupię ICHI, zwłaszcza, że po przeprowadzce do polski pewnie przestanę wypozyczać.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#904 PostWysłany: 09 Lip 2019 01:09 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Wydaje mi się, że jak kupisz, to będzie działać do końca mimo przeprowadzki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#905 PostWysłany: 11 Lip 2019 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@piwili

tak dokladnie mi odpisali na FB, także wykupię ponownie u nich, thx
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#906 PostWysłany: 11 Lip 2019 10:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Skoro tak, to przypomnę, że możesz jeszcze zgarnąć cashback z topcashback UK https://www.topcashback.co.uk/icarhireinsurance/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#907 PostWysłany: 12 Lip 2019 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
toto2 napisał(a):
-- 15 Kwi 2019 18:08 --

Problem nie dotyczy tylko znanego sprawcy:

Wynika z tego, że w najczęstszym przypadku: nieznany sprawca porysuję Ci auto na parkingu - tracisz wkład własny, ponieważ to ubezpieczenie tego nie obejmuje.
Jeśli nawet sprawca będzie znany ale nie będzie miał ubezpieczenia np. rowerzysta i nie da się z niego ściągnąć kasy, to też tracisz wkład własny.

Trochę nie widzę sensu tego ubezpieczenia?
Zadziała tylko, gdy przypadkiem sam sobie porysujesz auto albo wybijesz szybę?

-- 15 Kwi 2019 18:18 --

Nie ten cytat wstawiłem, powinno być:
Cytuj:
d. if no known third party is available, the rental company may initially hold
you responsible for the full excess amount but then they will refund you the
difference between the actual repair cost and the excess if the actual repair
cost is lower.


Z tego punktu chyba nie wynika, że WWI nie zwróci tych kosztów. Czy mógłbyś wyjaśnić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#908 PostWysłany: 12 Lip 2019 22:41 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Był 2 strony do tyłu wpis dot. porysowanego kołpaka bez znanego sprawcy i zwrócili bez gadania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#909 PostWysłany: 15 Lip 2019 21:02 

Rejestracja: 17 Cze 2018
Posty: 8
pabloz napisał(a):
Zapomniałem dodać ubezpieczenie w Priceline, ale widzę że jest możliwość wykupienia (nawet trochę taniej) na 7 dni na stronie WWI. Zastanawiam się tylko jaki kraj wybrać, bo chcę z Hiszpanii pojechać do Portugalii (tam większa część wyjazdu i powrót).
Europa + Hiszpania lub Portugalia, czy 'worldwide' + któryś z tych krajów?


hej @pabloz kupiłeś w polisę w WWI?
Planuję taką samą podróż, w której części Hiszpanii/Portugalii byłeś? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#910 PostWysłany: 19 Lip 2019 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1408
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Ten mix dopiero w styczniu będzie (trasa Sewilla-Kordoba-Algarve-Sewilla), więc jeszcze zwlekam z ubezpieczeniem, ale na pewno wezmę. W lutym była trasa Sewilla-Ronda-Torremolinos-Granada-Caminito del Rey-Sancti Petri-Gibraltar-Kadyks-Sewilla na 7 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#911 PostWysłany: 24 Lip 2019 22:27 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 7
-- 24 Lip 2019 22:27 --

Cześć, troche z innej beczki. Natomiast wypożyczyłem skuter w grecji gdzie na umowie zapisane bylo moje imie nazwisko oraz nr prawa jazdy oraz hotel w ktorym jestem. Po powrocie zdalem skuter nic nie podpisywalem ani nic. Na 2 dzien pojawil sie wlasciciel ze niby porysowalem skuter i chce za to 100 euro. Ubezpieczenia nie mialem. Powiedziałem ze nie mam tylu.pieniedzy i na tym to stanęło. Pytanie czy jak oleje sprawę czy jest on w jakikolwiek sposob namierzyc/ wyegzekwowac ode mnie tą kwote skoro ja sie nie przyznaje do winy i nic nie podpisalem procz umowy wynajmu na dany dzien.

-- 24 Lip 2019 22:27 --

Cześć, troche z innej beczki. Natomiast wypożyczyłem skuter w grecji gdzie na umowie zapisane bylo moje imie nazwisko oraz nr prawa jazdy oraz hotel w ktorym jestem. Po powrocie zdalem skuter nic nie podpisywalem ani nic. Na 2 dzien pojawil sie wlasciciel ze niby porysowalem skuter i chce za to 100 euro. Ubezpieczenia nie mialem. Powiedziałem ze nie mam tylu.pieniedzy i na tym to stanęło. Pytanie czy jak oleje sprawę czy jest on w jakikolwiek sposob namierzyc/ wyegzekwowac ode mnie tą kwote skoro ja sie nie przyznaje do winy i nic nie podpisalem procz umowy wynajmu na dany dzien.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#912 PostWysłany: 24 Lip 2019 22:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Aqm napisał(a):
niby porysowalem skuter i chce za to 100 euro. Ubezpieczenia nie mialem. Powiedziałem ze nie mam tylu.pieniedzy i na tym to stanęło. ..skoro ja sie nie przyznaje do winy i nic nie podpisalem procz umowy wynajmu na dany dzien.

Zdecyduj nie masz tylu pieniędzy,czy się nie przyznajesz ;) Właściciel jak będzie chciał to ma możliwość dochodzić roszczeń.Osobna kwestia czy będzie mu zależało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#913 PostWysłany: 24 Lip 2019 22:44 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 7
Jemu powiedzialem, że nie mam pieniędzy bo nie bylo gadki nawet ze to nie ja zrobiłem i ze przyjde do niego jak pozycze kase.. a skuter musial uszkodzic ktos inny a nie ja. W jaki sposob ma mozliwosc dochodzenia roszczeń, na policji mu podadzą moje dane na podstawie nr prawa jazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#914 PostWysłany: 24 Lip 2019 22:54 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Imię i nazwisko podałeś a w hotelu chyba jakiś dokument też okazałeś.Nr prawa jazdy też jest podstawą do namierzenia jak będzie uparty to znajdzie sposób.Teraz pewnie liczy,że Polak dotrzyma słowa i sam zgodnie z obietnicą przyjdzie.Należało mu powiedzieć jasno,że nie poczuwasz się do winy.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#915 PostWysłany: 24 Lip 2019 23:02 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 7
Hotel odrębna instytucja i nie moga mu podać danych no ale wiadomo różnie moze być.. troche spanikowalem, języka dobrze nie znam tak wiec wyszlo jak wyszlo.. nie wiem co teraz zrobic i co ewentualnie moze mi grozić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#916 PostWysłany: 24 Lip 2019 23:12 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
100 E zapłaty ,może mniej jak się umiesz targować.Możesz też zaproponować,że odpracujesz na miejscu, w każdym razie lepiej jak to załatwisz na miejscu niż uciekniesz od wyjaśnienia licząc,że się uda.Pamiętaj,że potem idzie fama jacy to my jesteśmy. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
lousylucky lubi ten post.
 
      
#917 PostWysłany: 24 Lip 2019 23:19 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 7
No tak, tylko tutaj to on chce mnie oszukać. No, a jezeli ustali dokladne dane to co sprawe w sądzie w grecji moze mi zalozyc czy jak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#918 PostWysłany: 24 Lip 2019 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Najpewniej dostaniesz europejski nakaz zatrzymania.
Tu :arrow: https://www.transsiberianexpress.net/ kup sobie bilet, OW i zacznij nowe życie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#919 PostWysłany: 24 Lip 2019 23:27 

Rejestracja: 24 Lip 2019
Posty: 7
Poważnie pytam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#920 PostWysłany: 24 Lip 2019 23:40 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Może on chce cię oszukać,ale teraz ty jego też a komu się w końcu uda czas pokaże ;) Oby tylko Grek nie wpadł na pomysł rozliczenia się po swojemu na miejscu, jak się połapie,że nie masz zamiaru się pofatygować zgodnie z obietnicą. ;) Rozumiem,że już się pakujesz :) A w hotelu płaciłeś kartą czy gotówką?


Ostatnio edytowany przez miriam, 24 Lip 2019 23:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group