Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:05 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 43
Czy aktualnie najpewniejszą opcją (7 dni, Sycylia) na ubezpieczenie samochodu jest worldwideinsure ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#662 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Najpewniejsze jest zwykle pełne ubezpieczenie wykupione w wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#663 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Nie - najpewniejszą jest wykupienie pełnego ubezpieczenia bezpośrednio w wypożyczalni.
WWI jest kompromisem pomiędzy ryzykiem a ceną.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
boots uważa post za pomocny.
 
      
#664 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:13 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 43
Rezerwowałem samochód poprzez porównywarkę ryanair, w firmię Alamo (odłam Locauto) - jak wycenic pełne ubezpieczenie wypożyczalni ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#665 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Informacja o dziennej stawce ubezpieczenia powinna być w warunkach wynajmu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
boots uważa post za pomocny.
 
      
#666 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Z czy można przed sprawdzić ile kosztuje pełne ubezpieczenie jeszcze przed rezerwacją? Czy dopiero potem przesyłają na maila warunki? W porównywarkach rentalcar czy holidayautos nie umiem znaleźć żadnych warunków.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:41 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 43
Ja się nie doszukałem informacji nawet po rezerwacji. Wszędzie wciskają AXE (porównywarka ryanair)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#668 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@lousylucky
Korzystaj z pośredników, którzy pokazują nazwę wypożyczalni i sprawdzaj bezpośrednio na jej stronie. Albo nie korzystaj z pośredników.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#669 PostWysłany: 11 Mar 2019 22:55 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
W economycarrental chyba wraz z samochodem dostaje się ubezp zerowego wkładu własnego. Przynajmniej ja tak miałem wypożyczając w USA. Nie trzeba nic dokupywać typu icarhireinsurance.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#670 PostWysłany: 11 Mar 2019 23:30 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Arczi napisał(a):
Rezerwowałem samochód poprzez porównywarkę ryanair, w firmię Alamo (odłam Locauto) - jak wycenic pełne ubezpieczenie wypożyczalni ?

Według moich obserwacji najczęściej wypożyczalnie ukrywają ceny ubezpieczeń, będzie dość trudno to wycenić. Walą wysoką kaucję, którą oczywiście obniża tylko wykupienie u nich "full insurance" i interes się kręci :lol:
Rentalcars pokazuje cenę ubezpieczenia, trzeba sobie dodać do ceny najmu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#671 PostWysłany: 11 Mar 2019 23:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Które konkretnie to ukrywają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 11 Mar 2019 23:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Wy tak na serio? :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 11 Mar 2019 23:50 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Moim zdaniem zaskakująco dobrze w zakresie realnych kosztów pełnego ubezpieczenia w wypożyczalni działa doyouspain.com, które w ramach reklamy swego ubezpieczenia podaje kwotę ubezpieczenia w wypożyczalni i rzeczywiście weryfikowałem kilka wypożyczalni kwota pełnego ubezpieczenia pokrywała się z tą podawaną przez doyouspain.com,.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#674 PostWysłany: 12 Mar 2019 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
boots napisał(a):
Najpewniejsze jest zwykle pełne ubezpieczenie wykupione w wypożyczalni.

No własnie nie do końca.
Śp. Autoclick miał jakieś super extra ale z * że np szyby przedniej nie obejmowało. A to chyba było ich najpełniejsze ubezpieczenie.
Czeba czytać.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 12 Mar 2019 00:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Słowo - klucz: zwykle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 12 Mar 2019 00:15 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
boots napisał(a):
Które konkretnie to ukrywają?


Może doprecyzuję, rezerwując przez serwisy typu Rentalcars nie poznasz ceny ubezpieczenia w wypożyczalni. Na lotnisku nie koniecznie musi być taka, jak na ich stronie internetowej przy wynajmie. Dlaczego nie wynająć bezpośrednio? Ano czasem wynajmuję bezpośrednio, ale po pierwsze pośrednicy zwykle mają to samo auto (powiedzmy) jednak taniej, po drugie przekonałem się, że niemożliwe jest złożenie reklamacji u niektórych orłów biznesu typu Goldcar. Jak coś pójdzie nie tak, to jednak pośrednik działa na plus, mając przeciwko sobie nieomylną i zawsze działającą zgodnie z procedurami firmę 8-) , z którą na dodatek jest dość trudny kontakt, warto mieć jakąś symboliczną choć pomoc. To na podstawie moich doświadczeń, każdy może mieć oczywiście inne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 12 Mar 2019 00:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie podzielam tych doświadczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#678 PostWysłany: 12 Mar 2019 00:21 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
A ja mam prośbę.
Czy może mi ktoś pomóc ogarnąć jakąś sensowną ofertę na najbliższy weekend?
Potrzebuję auto w Bergamo od 15.03 14:30 do 17.03 10:30. 1 kierowca wiek 30+
Coś niedrogiego na 2 osoby, głównie aby pojeździć gdzieś po okolicy ale autostradą też pewno kawałek przejadę.
Już się nastawiam na ubezpieczenie z wypożyczalni, ale że jako samochodu nigdy nie wypożyczałem to nie za bardzo wiem na co zwracać uwagę.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#679 PostWysłany: 12 Mar 2019 00:27 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
boots napisał(a):
Nie podzielam tych doświadczeń.

Kiedyś by się z Tobą zgodził :D Jednak czasem nie wszystko pójdzie jak po maśle, pojawią się problemy i wtedy naprawdę mamy doświadczenia, z których można wyciągnąć wnioski.
Natomiast ceny nie trudno sobie porównać, nie trzeba żadnych doświadczeń ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 12 Mar 2019 00:47 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Patrzę jeszcze na oferty na stronie Ryanaira i tam jest ubezpieczenie i w jego warunkach jest coś takiego
Kod:
Co jest objęte ubezpieczeniem?
Za co otrzymasz zwrot
 Udział własny, który wypożyczalnia
zatrzymuje, zgodnie z umową wypożyczenia
pojazdu, z końcem okresu wypożyczenia,
jeżeli w okresie wynajmu pojazdu nastąpiło
uszkodzenie lub utrata wypożyconego
pojazdu, w kwocie do 12500zł.

I nie za bardzo rozumiem do czego odnosi się ta kwota 12500.
Czy to jest maksymalna kwota wkładu własnego jaki mogą mi zwrócić? Jeżeli wypożyczalnia np, zablokuje 1500 E na wkłąd własny to mam rozumieć że to 12500 jest ok tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group