Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 19 Paź 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Kravkrk napisał(a):
Potrzebuję wziąć auto w EIN poprzez Easyrentcars.com i ALAMO pokazuje najniższą cenę. Wszystko generalnie jest ok, tylko jeden zapis mnie zastanawia:
Cytuj:
Deposit: USD500-3000 from main driver's credit card, for reference only.



Skąd mam wiedzieć ile będą zablokują. To zależy od klasy auta, im wyższa tym wyższa kwota blokady ? 500 USD ok, 1000 ok, 2000 ok, ale już 3000 nie ok a wolałbym nie postawić przed faktem dokonanym i kombinować później. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie


Z warunków wypożyczalni.

https://www.alamo.nl/wp-content/uploads/Voorwaarden-Alamo-Nederland.pdf


"for FULL Size car category an extra deposit applies of Euro 2000 and for PREMIUM/LUXURY car category an extra deposit of Euro 3000"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#502 PostWysłany: 19 Paź 2018 10:52 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
@Antek12 - dzięki, nie pomyślałem żeby tego poszukać. Czyli wychodzi na to że tak jak domniemywałem wszystko zależy od klasy auta pewnie ?

Cytuj:
An international valid credit card is always required for the deposit (determined by multiplying the rate by the rental period reserved
and other relevant charges plus the applicable excess amount.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#503 PostWysłany: 19 Paź 2018 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
tak, raczej zablokują Ci 500-1000 eur dla "normalnego" auta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
Kravkrk uważa post za pomocny.
 
      
#504 PostWysłany: 19 Paź 2018 14:42 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
cashback na topcashback za polecenie znajomego znów podniesiony do 20 GBP :mrgreen:
Nie będę spamował instrukcją, jest do znalezienia pod tym linkiem:
viewtopic.php?f=135&t=6151&p=1123520#p1120973
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#505 PostWysłany: 30 Paź 2018 22:35 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Po lekturze tego tematu na koniec sierpnia zdecydowałem się pierwszy raz wynająć samochód bez ubezpieczenia z wypożyczalni - na 11 wynajmów miałem 1 szkodę ( przytarte lusterko na Majorce) więc zdecydowałem się że zaryzykuje icarhireinsurance. Na początek mały problem bo zapłaciłem a polisy nie wysłali, ale następnego dnia kontakt z biurem i błyskawicznie dosłali polisę.

Wyjechałem na Maltę i już drugiego dnia pobytu zaliczyłem dzwona - przednie drzwi, tylne drzwi, próg, błotnik tylny - zarysowane dość poważnie i wgniecione po spotkaniu z Fordem Transitem. Wypożyczalnia mnie skasowała na 1000 euro, dostałem kwity do ubezpieczyciela i wściekły do samolotu. Po ponad miesiącu zgłosiłem szkodę, wysłałem kpl. dokumentów zgodnie z waszymi radami. po 5 dniach się przypomniałem mailowo, po kolejnych 7 dostałem pozytywną decyzję, podesłałem dane do przelewu a dziś weszły pieniądze w złotówkach włącznie z wyrównaniem złodziejskiego kursu banku (4,50 ). Także moje wrażenia jak najbardziej pozytywne.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#506 PostWysłany: 06 Lis 2018 19:23 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Cześć,

Zwracam się z pytaniem do bardziej doświadczonych kolegów - wypożyczam na dniach samochód w Warszawie. Wypożyczalnia, z której biorę auto nie pobiera od klientów żadnej kaucji, ale udział własny w szkodzie wynosi 600PLN + w przypadku uszkodzenia opon, felg lub wnętrza płacisz normalnie, czyli nie zawiera się to w tej kwocie 600PLN.

Chciałbym się ubezpieczyć na wypadek jakiejś szkody albo kapcia.

Co byście polecili w tej kwestii?

Z góry dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#507 PostWysłany: 06 Lis 2018 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To samo co zostalo juz polecone.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#508 PostWysłany: 08 Lis 2018 19:24 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Dzięki, zakupione iCarhireinsurance, choć mam nadzieję, że nie będę miał przyjemności testować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#509 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
Chcę wypożyczyć auto u pośrednika -> easyrentalcars z pełnym! ubezpieczeniem. Wypożyczalnia ma sporo negatywnych opinii (że naciągają odszkodowania za uszkodzenia). W dodatku zwrot bladym świtem, więc pewnie w stylu "kluczyk do skrzynki".
Cena atrakcyjna. Mam się czym martwić ? Brać?
Zaznaczam. Pełne ubezpieczenie easyrentalcars.
Proszę o opinię Starych Wyjadaczy.
?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#510 PostWysłany: 14 Lis 2018 00:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
Cytuj:
Mam się czym martwić ?

Pewnie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#511 PostWysłany: 14 Lis 2018 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
@boots A tak troszkę bardziej wyczerpująco? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#512 PostWysłany: 14 Lis 2018 15:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
Martw się o to, czego nie obejmuje ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#513 PostWysłany: 14 Lis 2018 15:26 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Zwracałem w ten sposób samochód wielokrotnie, nigdy nikt mi niczego extra nie doliczył. Jednak jeżeli faktycznie wypożyczalnia to przekrętasy to nie można tego wykluczyć.
Jeżeli masz ubezpieczenie to jeżeli coś takiego się wydarzy to po zabawie z ubezpieczycielem zapewne otrzymasz zwrot kasy. Moim zdaniem ubezpieczenie z easyrentalcars jest tak samo dobre/słabe jak każde inne, pośrednik i tak w niczym Ci nie pomoże w takim przypadku. Lepiej może kupić w sprawdzonym icarhireinsurance?
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#514 PostWysłany: 14 Lis 2018 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
@opo Przeglądałem warunki ubezpieczenia. Jest ono w AXA. (Collision Damage Waiver Theft Waiver Third Party Liability Protection Windows, Mirrors, Chassis and Tyres Coverage Personal Accident Insurance Towing & Roadside Assistance Costs Loss of Leased Items & Pick-up Delay Insurance Clean Up Fee and Misfuelling Charge)
A wypożyczalnia z CTA (Katanii).
Wszystkie lokalne wypożyczalnie mają w necie opinie naciągaczy na uszkodzenia :)
Biorąc więc maksymalne ubezpieczenie w easycars tzw. "Super Protection" (AXA) i tak muszę się liczyć z blokadą na karcie, prawda?
Czyli ryzykuję, że naciągacze coś wezmą z karty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#515 PostWysłany: 14 Lis 2018 15:40 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Blokada gwarantowana, pobranie z karty gdy naciągną Cię albo faktycznie coś zrobisz z samochodem.
Następnie dochodzenie z ubezpieczenia na właśną rękę (potrzebujesz kwity z wypożyczalni na to z jakiego tytułu pobrano opłaty). Tak, więc może okazać się, że będziesz mailował z wypożyczalnią po dokumenty, które następnie przedstawisz do AXA/innego ubezpieczyciela. Na pewno nie załatwisz tego w krótkim okresie czasu.
Pytanie czy na pewno wszystkie wypożyczalnie to na prawdę naciągacze? :)
Zawsze możesz porobić zdjęcia samochodu (lub film) na parkingu zdawczym, może w czymś pomoże, chociaż jak ktoś chce okantować to pewnie i tak to zrobi.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#516 PostWysłany: 14 Lis 2018 19:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11320
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@wtak a jaka to w ogóle wypożyczalnia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#517 PostWysłany: 14 Lis 2018 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
Zacząłem od "Sicily by car", ale inne lokalne także nie mają dobrych opinii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#518 PostWysłany: 21 Lis 2018 00:19 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
RyanairCar Hire wyszukał mi wypozyczalnie Ilha Verde na Azorach
warunki:
Paliwo: Pełny do pełnego
Przebieg: Nieograniczony
Bezpłatnie w ofercie
Autocasco
Ubezpieczenie przed kradzieżą
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej
Rezygnacja
Zmiany
To wszystko za 260 zł na 4 dni
Dadatkowo (opcjonalnie) ubezpieczenie axa assistance premium , które obejmuje
1.Zwrot sumy wkładu własnego w przypadku uszkodzenia lub kradzieży
2.Opony, okna, lusterka i koła
3.Ubezpieczenie od utraty kluczyków i rzeczy osobiste
To ubezpieczenie axa kosztuje 140 zł za 4 dni.
Całośc -400 zł za 4 dni.
Moje pytanie czy jest sens jeszcze dokupować icarhireinsurance , czy zostawić tak jak jest , czy kupić icarhireinsurance , a nie kupowac tego ubezpieczenia axa assistance premium?
ps. sorry za banalne pytania , ale jestem przyzwyczajony do "prostych " reguł z Kanarów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#519 PostWysłany: 21 Lis 2018 00:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8578
złoty
Icarhireinsurance wyjdzie taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#520 PostWysłany: 21 Lis 2018 01:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11320
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Jeżeli chcesz tylko na kilka dni, a nie całoroczne, to trochę taniej wyjdzie worldwideinsure
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group