Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 20 Sie 2018 15:07 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Nic nie przysyłają pocztą tradycyjną, wszystko idzie mailem. Ja kiedyś kupiłem ubezpieczenie w dniu, w którym odbierałem auto i przeszło bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#422 PostWysłany: 20 Sie 2018 15:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Polisę dostajesz emailem.
Zwróć uwagę na to:
Cytuj:
This policy must have been purchased prior to the commencement of and for the full duration of a Vehicle Rental Agreement for which You wish this policy to be operative.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 20 Sie 2018 15:22 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
vincenz napisał(a):
Nic nie przysyłają pocztą tradycyjną, wszystko idzie mailem. Ja kiedyś kupiłem ubezpieczenie w dniu, w którym odbierałem auto i przeszło bez problemu.


Kupiłeś i musiałeś z niego skorzystać, skoro piszesz, że przeszło bez problemu? Bo kupić to można zawsze. Jedynie z uzyskaniem odszkodowania może być słabo, a to chyba najważniejsza kwestia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#424 PostWysłany: 20 Sie 2018 15:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11349
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Na polisie icarhire jest data wydania z dokładną godziną. To dość istotne w kontekście tego, co napisali @boots i @badmoon przy ubezpieczeniach na ostatnią chwilę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
badmoon lubi ten post.
 
      
#425 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Ile czasu po zakończeniu wynajmu można wnieść o zwrot z icarhire? Oddałem samochód w poniedziałek, ale dopiero w poniedziałek mogę zająć się papierkologią...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 24 Sie 2018 10:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11349
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Hmm... w warunkach widzę jedynie coś takiego
"The Claims Department must be notified of any accident, proceeding or other event which may give rise to a claim as soon as reasonably practicable. Delay in notifying us may affect Our ability to pay a claim."
Chyba że ktoś widział bardziej konkretny zapis?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#427 PostWysłany: 24 Sie 2018 11:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
Ok, czyli założyć sprawę bez wysłanej umowy, a później dosłanie skanu umowy, którą zostawiłem w domu powinno załatwić sprawę? (zrobią zwrotke missing documents I wsjo)

Jeszcze pytanie, widzę w procesie
Cytuj:
Copy of invoices and receipts confirming any amount you paid in respect to your claim
Copy of Credit Card statement showing proof of payment for the damages being claimed.

Wystarczy, że wyślę zrzut z karty, że opłaciłem moją kartą+ potwierdzenie płatności wygenerowane z systemu? Czy mam od nich FV wyciągać? Oo

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 24 Sie 2018 11:49 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
musisz mieć dokument potwierdzający za co zostałeś obciążony, jaki samochód, umowę najmu, wpis w umowie najmu, że byłeś odpowiedzialny za XXX excess i potwierdzenie zapłaty obciążenia za szkodę (np. na rachunku napisane cash, albo właśnie wyciąg z karty). Na wyciągu z karty będzie tylko kwota, skąd mają wiedzieć za co? Może zrobiłeś upgrade, a może wynająłeś na tą samą kartę drugi samochód albo kupiłeś w wypożyczalni cokolwiek innego.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#429 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
No i super, czyli wysyłam potwierdzenie z banku, że ściągneli xxx zł za uszkodzenia, papier że uszkodziłem taki wóz o tym numerze rejestracyjnym ze szkoda na kwotę taka sama, oraz sama umowa i wysyłam :) super, dzięki wielkie! Mam nadzieję, że tydzień po zwrocie nie będzie jeszcze za późno...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
daabbeer uważa post za pomocny.
 
      
#430 PostWysłany: 24 Sie 2018 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@michzak,
W moim ubezpieczeniu z AXA jest wyrazny zapis o koniecznosci zlozenia wniosku o wyplate w terminie do 30 dni po zaistnieniu szkody. Po zlozeniu wniosek mozna uzupelniac dosylajac dodatkowe dokumenty, zdjecia etc.
Zwrot z ubezpieczenia otrzymalem juz wielokrotnie, a dwukrotnie skladalem wniosek w 30. dniu po zdarzeniu - zadnych problemow z uznaniem.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#431 PostWysłany: 27 Sie 2018 09:39 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
W jaki sposób opłacacie icarhireinsurance? Lepiej zwykłą karta w pln czy np walutową w euro?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 27 Sie 2018 10:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11349
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Jak masz walutową, to z niej korzystaj. Jeśli chodzi o walutę, to w przypadku rocznego korzystniej jest zapłacić w funtach (40 GBP vs 50 EUR daje obecnie jakieś 25 zł oszczędności).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 30 Sie 2018 01:13 

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 29
temat rzeka :) ale dzięki niemu przekonałem się, że ubezpieczenia przez firmy zewnętrzne (szczególnie za pośrednictwem icarhireinsurance).
Szukając zniżki zauważyłem, że cashback jest na topcashback.co.uk a nie topcashback.com - to dwie strony z różnymi ofertami i wartościami zwrotu.
W chwili obecnej jest to 22,05%. Jeszcze nie kupiłem polisy ale samą stronę topcashback mogę polecić z czystym sumieniem bo wczoraj przelałem 5GBP na PayPala :).
Jeśli ktoś nie ma jeszcze konta na topcashback to warto użyć reflinka od znajomego - gdy znajomy uzbiera 10 GBP cashbacku, dostajemy 15 GBP w zamian więc przy rocznej polisie (40 GBP) nasz znajomy dostaje 8,8 GBP cashbacku więc niewiele brakuje do skasowanie 15 GBP przez nas. Jeśli znajomy kupi polisę za 46 GBP lub więcej to łączna zniżka przy obu polisach i obu kontach wyniesie co najmniej 34 GBP.
Na przykład zakup 2 polis Worldwide (60 GBP):
60*22%+60*22%+15=41.4 zniżki
zatem każda roczna polisa worldwide wychodzi 37.8 (oczywiście po naliczeniu i wypłaceniu cashbacku).
Jakby ktoś chciał użyć mojego refa to wystarczy na końcu adresu dodać /ref/tarasxvx

jeśli coś źle policzyłem to nie bijcie :D

Czy ktoś już potwierdzi poprawne naliczenie 22% cashbacku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 06 Wrz 2018 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Ile przeważnie trwa rozpatrzenie wniosku w icarhireinsurance? 3 tygodnie temu złożyłem wniosek i cisza...
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 06 Wrz 2018 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
posprawdzaj spam i inne foldery. Jeśli pusto napisz maila z opcją potwierdzenia odczytania
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 06 Wrz 2018 20:44 

Rejestracja: 06 Wrz 2018
Posty: 1
Czesc,

mam pytanie czy Hertz na Standsted wymaga wykupienia dodatkowego ubezpiecznia od nich czy bez problemu moge je wykupic na https://www.icarhireinsurance.com

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 09 Wrz 2018 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@evendi
Wymagam od Ciebie zrobienia 100 brzuszków i 200 pompek. Jak zrobisz te ćwiczenia, to przeczytaj wcześniejsze posty.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#438 PostWysłany: 09 Wrz 2018 20:44 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 43
Hej! Jestem totalnie zielona w temacie wypożyczania aut, a terminologia i te wszystkie skróty to dla mnie czarna magia. :) Przejrzałam cały wątek ale pozwolę sobie zadać kilka pytań co by rozwiać wątpliwości.
Auto wypożyczaliśmy z chłopakiem tylko raz na 1 dzień w Lizbonie, trochę bez żadnego przygotowania więc wzięliśmy po prostu pełne ubezpieczenie w wypożyczalni (Europcar), wyszło nam chyba 20 euro za samo auto + 25 za ubezpieczenie. Dopiero dziś dowiedziałam się o istnieniu zewnętrznych ubezpieczalni i że w ogóle jest opcja żeby nie dać się na tym oskubać :D

Potrzebuję auta na 7 dni na Sardynii, koszt w Europcar to 113 euro, a pełne ubezpieczenie 250 euro! :oo DRAMAT.
Skorzystałam z tej porównywarki Moneymaxim którą tu polecaliście i teraz rozkminiam czy wybrać icarhireinsurace czy worldwideinsure. 3 najlepsze opcje z tej porównywarki:
-Worldwideinsure European Excess (Single Incident Claim Limit 5000 funtów)
-Worldwideinsure European Excess & CDW Insurance (Single Incident Claim Limit 50000 funtów)
-icarhireinsurance European Excess (Single Incident Claim Limit 6000 funtów)

Cenowo nie bardzo się różnią (6 funtów) ale zastanawiam się która ubezpieczalnia jest lepsza i o co chodzi z tym CDW i dlaczego ten claim limit w jednym przypadku jest tak wysoki (aż 50k)?
Czy oprócz takiego ubezpieczenia jest mi potrzebne coś jeszcze? Na wypadek gdybym ja coś komuś zrobiła (stłuczka z mojej winy)?

Chciałabym generalnie mieć ubezpieczenie, które pokryje możliwie najwięcej potencjalnych zagrożeń :D

I jeśli dobrze rozumiem działanie takich zewnętrznych ubezpieczalni, jeśli wynajmę auto i dojdzie do jakiegoś uszkodzenia/stłuczki, to wypożyczalnia obciąża mnie maksymalnie tą kwotą, która wg umowy jest moim udziałem i o zwrot tej kasy zwracam się do ubezpieczalni? Niezależnie czy jest to moją winą czy osoby 3ciej (np. zarysowałam auto na parkingu vs ktoś wybije mi szybę)?

I co z tymi mechanicznymi uszkodzeniami typu sprzęgło, silnik itd. których nie widać przy odbiorze auta? W razie takiej "awarii" wypożyczalnia mnie obciąża czy nie?

I jeszcze takie jedna kwestia - auto wypożyczamy głównie po to żeby dotrzeć na trudno dostępne plaże gdzie nie ma autobusów, a co za tym idzie część dróg nie jest utwardzona. Na jedną z plaż jest ok. 1km szutrowej drogi przez las, tak samo w miejscu gdzie wynajmujemy airbnb droga nie jest utwardzona. Czy jeśli jakiś kamień zarysuje auto to nie będzie to pokryte z ubezpieczenia? Czy muszę wtedy udawać że kamień był na autostradzie i zataić info że jeździliśmy po lasach? :D

A i jeszcze jedno pytanie, przy okazji. Cena wynajmu samego auta w Europcar na 7 dni to 113 euro, w Budget 81 euro, w Firefly 52 euro. Skłaniam się ku Budget, bo mają chyba najlepsze opinie w necie. Potwierdzi ktoś? :)

Będę baaardzo wdzięczna za pomoc!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 09 Wrz 2018 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Popełniasz grzech przekombinowania.
Weź auto z sieciówki, tak jak planujesz, Budget. Standard to ubezpieczenie z udziałami własnymi. Dokup ubezpieczenie Icarhire na wkłady i jazda.
Podaj daty, na Sardynia spróbuje ogarnąć na gotowo.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 09 Wrz 2018 21:00 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 43
Czyli samo auto, bez żadnego ubezpieczenia w wypożyczalni i ubezpieczenie w icarhire? Tylko chciałabym wiedzieć o co chodzi z tymi kwotami które porównywarka mi pokazała...
20-27.09. lotnisko w Olbii :)
Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group