Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 24 Maj 2018 21:41 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 83
Cześć, z tego co pamiętam blokada jest zakładana na maksymalnie dwa tygodnie. Również miałem taką sytuację, że została zdjęta (środki z karty zwolnione) przed terminem, gdy jeszcze korzystałem z samochodu. Chyba tylko można się cieszyć, że wcześniej możesz korzystać z zablokowanych pieniędzy.
namteH napisał(a):
namteH napisał(a):
Od ponad tygodnia mam wypożyczony samochód z kaucją 1250€. Do końca wynajmu mam jeszcze 2 tygodnie. Właśnie zauważyłem, że blokada na karcie zniknęła. Co to może oznaczać? :mrgreen:

Dodam, że nie było żadnego problemu ze zwrotem auta ani nic nie wspomnieli o braku blokady.

Teraz mam dokładnie taką samą sytuację tzn 2 tygodnie do oddania a blokady nie ma już od kilku dni. Inna wypożyczalnia więc to nie od wypożyczalni zależy. Ten sam bank i ta sama karta.


Wysłane z mojego V967s przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#362 PostWysłany: 24 Maj 2018 21:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Zapewne bank ma limit czasu na trzymanie blokady. Limit minął, obciążenia nie było, to blokada zdjęta.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#363 PostWysłany: 25 Maj 2018 11:12 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Czyli reasumując i czytając częściowo wątek, korzystając dodatkowo z icarhireinsurance.com, większość z Was wynajmując samochód robi w ten sposób, iż wynajmuje sobie samochód z np dodatkowym pakietem ubezpieczeń czy też bez, które proponuje broker lub wypożyczalnia? Bo już zgłupiałem, a mam zamiar zarezerwować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 25 Maj 2018 11:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Nie kieruj się tym, co robią inni - kieruj się własnym rozsądkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#365 PostWysłany: 25 Maj 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
-- 25 Maj 2018 11:26 --

@boots Twoje rady są bezcenne :)
przecież napisał, że zgłupiał :)

-- 25 Maj 2018 11:34 --

@wave_pl tu opisałem
eskie napisał(a):
I tak i nie.
Przykładowo masz dwie franszyzy redukcyjne:
1200 Euro za kolizję/wypadek
1700 Euro za kradzież
Masz też ubezpieczenie w Icarhireinsurance na 6000 Funtów.
Dwie sytuacje:
1. Przywaliłeś w coś solidnie i szkoda wynosi 3000 Euro, więc 1200 Euro ściągają z Ciebie a 3000-1200=1800 Euro z ubezpieczalni. Ty występujesz do Icar... ze zgłoszeniem szkody i czekasz na 1200 Euro. Ale wcześniej zapłacić musisz.
2. Przywaliłeś w coś lekko i szkoda wynosi 500 Euro, więc 500 Euro ściągają z Ciebie. Ty występujesz do Icar... ze zgłoszeniem szkody i czekasz na 500 Euro. Ale wcześniej zapłacić musisz jak w przypadku 1.
.
Kradzież to od razu kasują Cię na 1700 Euro, a ty występujesz do Icar... o zwrot 1700 Euro.
.
Ewentualnie ktoś przywalił w Ciebie, wzywasz Policję (obowiązkowo) dzwonisz do wypożyczalni (obowiązkowo) in ten co Ci przyłożył płaci ze swojego OC. Ciebie nic nie interesuje.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Benobi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#366 PostWysłany: 28 Maj 2018 21:54 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Proszę speców o info bo nie ogarniam wszystkiego. Do tej pory wypożyczałem auta w Grecji i na Cyprze i tam panują trochę inne zasady (gotówka z rączki do rączki i wszyscy happy, na Cyprze 2 autka jednocześnie, bez blokady na jednej KK, tylko numery karty spisane na umowie, autka wynajęte na żonę).
Teraz zachciało mi się Minorki, a że wylot bliżej niż dalej to muszę wynająć autko. A dokładnie to ... 2 autka, bo jadą również znajomi. Niestety tutaj to zachód i cywilizacja jest. Przychylam się do wypożyczenia w Owners (poprzez doyouspain.com - tylko tutaj dopłata za dodatkowego kierowcę albo Rentalcars - tutaj mają dodatkowego za free). Czy ktoś z Was kiedyś wypożyczał 2 samochody jednocześnie ale tylko posiadając 1 KK ? Nie chce sytuacji, że na lotnisku okaże się, że drugiego autka nam nie wypożyczą. Czy w jednym i drugim aucie żona może być wpisana jako kierowca główny, a ja będę dodatkowym w autko nr 1 a znajomy będzie dodatkowym w autku nr 2 (oba auta jak pisałem wcześniej muszą być na żonę, bo tylko ona ma KK).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 28 Maj 2018 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Extigy
Jeżeli masz na karcie odpowiednie środki (2x excess) to nie będzie najmniejszego problemu.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 28 Maj 2018 22:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Jak bierzecie to 2 auta, to chyba sporo tych znajomych - nikt z nich nie ma prawa jazdy i karty kredytowej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 29 Maj 2018 10:52 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 105
Loty: 34
Kilometry: 73 282
Prawo jazdy mają, ale KK nie mają.

Na stronie wypożyczalni http://www.ownerscars.com/en/conditions/ odpowiedź znalazłem i jest zapis:

"Payment is by credit card. Credit card has to be from the main driver.
Only VISA and MASTERCARD are accepted.
We can accept payment by debit card, Visa Electron and in cash if you take out SCDW coverage.
We can accept credit card from another person in the party. Management free €10.00 per rental."


Czyli w najgorszym wypadku doliczą €10.00 do drugiego autka opłaty manipulacyjnej :) Tylko mam pytanie kolejne. Chcę wziąć z tej wypożyczalni autko ale poprzez Rentalcars.com (auto za 215 PLN) plus wyświetlane tam Full Insurance za ponad 320 PLN. Jest możliwość, aby nie respektowali tego ubezpieczenia wykupionego w Rentalcars i kazali wykupić to ich SCDW (za ok.118 Euro) ?

Sorki za takie pytania, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz :) W Grecji i na Cyprze to naprawdę eldorado z wynajmem. Tutaj pytań tysiąc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 29 Maj 2018 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Po prostu w tym przypadku zablokują na karcie kredytowej wasz "Excess" ze względu na brak pełnego ubezpieczenia od wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 29 Maj 2018 14:54 

Rejestracja: 30 Sie 2014
Posty: 41
Witam,

mam zamiar wynająć samochód w Barcelonie w terminie 02-09.06.2018r. Najtaniej wiadomo wychodzi Goldcar i podobne. Korzystałem raz z nich na Majorce i oczywiscie był problem.

Czy jest opcja wzięcia na rok ubezpieczenia w icar za 40 funtów i normalnie do tego samochód za grosze z goldcar bez ubezpieczenia? Ściągną z karty depozyt, ale bez ubezpieczenia?

Czytalem tez opinie o centauro. Fajne kwoty, dobre opinie.

Lepiej robić rezerwacje przez stronę firmy, czy na rentalcars/economycarrental ?

Samochód z ubezpieczeniem wyniesie 480 zł. Sam samochód to koszt 148 zł. Na pewno wyjdzie taniej z icar. Pomoże mi ktos z dobraniem pakietu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 29 Maj 2018 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Tylko dlaczego chcesz skorzystać drugi raz z firmy od której z dużą dozą prawdopodobieństwa, możesz spodziewać się problemów.
Zawsze kiedy nie masz ubezpieczenia prosto z wypożyczalni, zablokują depozyt na karcie.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#373 PostWysłany: 29 Maj 2018 15:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@pawelos
ccc ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#374 PostWysłany: 29 Maj 2018 16:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Strzelec1990 napisał(a):
Witam,

Czy jest opcja wzięcia na rok ubezpieczenia w icar za 40 funtów i normalnie do tego samochód za grosze z goldcar bez ubezpieczenia? Ściągną z karty depozyt, ale bez ubezpieczenia?

Samochód z ubezpieczeniem wyniesie 480 zł. Sam samochód to koszt 148 zł. Na pewno wyjdzie taniej z icar. Pomoże mi ktos z dobraniem pakietu?

Jest opcja, ale po co znowu użerać się z Goldcarem? Spojrzałem na doyouspain i na twoje daty masz spory wybór innych wypożyczalni w rozsądnych cenach.

W icarhire dokonujesz prostego wyboru: Europa czy świat? Ubezpieczenie konkretnego wynajmu (tzn. określenie liczby dni na ile potrzebujesz) albo pakiet na rok. Płacisz, dostajesz mailem polisę. Przy wynajmie w takim przypadku zawsze będziesz miał blokadę na karcie (bo nie korzystasz z ubezpieczenia wypożyczalni) i w razie szkody, to najpierw ty zostaniesz obciążony kosztami i dopiero po przesłaniu wymaganej dokumentacji icarhireinsurance zrefunduje poniesione przez ciebie koszty. Zawsze należy to mieć na uwadze, bo szkody oczywiście mogą być różne i jeśli trafi się jakaś duża, to może to być ładne parę tysięcy zł. Każdy sam musi sobie odpowiedzieć, czy go na to stać - niektórzy wolą zapłacić ubezpieczenie w wypożyczalni i zdjąć z siebie potencjalne ryzyko dużych obciążeń na karcie, którą trzeba przecież spłacić w określonym terminie, który może wypaść przed zwrotem z icarhire.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#375 PostWysłany: 29 Maj 2018 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Strzelec1990
Ja Ci proponuję wziąć z centaura bezpośrednio przez ich stronę. Fiesta za 26€ a kompakt za ok 50€. No i oczywiście icar. Nie powiem Ci jakie mam z nimi doświadczenie, bo mam od nich samochód ale oddaje 8. czyli dzień po Tobie a wcześniej nie brałem. Mają taki ruch, że raczej nie będą tracić czasu na szukanie głupot ale kto ich tam wie...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 07 Cze 2018 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
Podziele się swoją opinią o icarhireinsurance Europe.

Zakupiłem w kwietniu, początek ubezpieczenia wskazałem na 23 maja.

W dnia 23-27 maj byłem we Włoszech, 26 maja zarysowałem dość mocno i szeroko drzwi od strony kierowcy +plus lekka wgniotka.
Pierwszy raz mi sie zdarzyło uszkodzenie a nigdy wcześniej nie wykupywałem ubezpieczenia.

27 maja podczas zdawania, ocenili koszt na 414euro ściągneli z karty, dali komplet dokumentów na maila.
29 maja gdy kwota została zaksięgowana, czyli otrzymałem potwierdzenie pdf, wysłałem dokumenty przez platforme icarhireinsurance.
30 maja dostałem maila od ubezpieczyciela, że uznają szkoda i w przeliczeniu na złotowki wyliczyli 3 złote mniej niż pobrało mi z karty za szkode. Zgodziłem się na to.
7 czerwca przelew srodkow na konto.

Także pozytywnie, szybko i bezproblemowy kontakt.
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#377 PostWysłany: 08 Cze 2018 11:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
@Bandziorno ubezpieczycielem był Allianz czy Zurich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 08 Cze 2018 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Jeżeli kupował 23 mają to chyba powinien być to już Zurich

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 08 Cze 2018 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Zurich jest odkonca lutego. Ja tak kupowałem i mialem już zmianę ubezpieczyciela.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 08 Cze 2018 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 272
niebieski
dmirstek napisał(a):
@Bandziorno ubezpieczycielem był Allianz czy Zurich?


Zgadza sie, ubezpiecznie przez Zurich.
_________________
https://czlowiek360.wordpress.com/ Blog o biegach i podróżach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group