Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 25 Lip 2017 01:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
icarhireinsurance ma odrębną ofertę pod carsharing - "Car Club" https://www.icarhireinsurance.com/car-c ... e-products
ale oczywiście jest też wersja pakietowa, czyli ubezpieczenie na klasyczny wynajem + ubezpieczenie na car sharing
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#242 PostWysłany: 25 Lip 2017 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A te firmy w Polsce nie oferuja wlasnych produktow na czas wypozyczenia? Tak z ciekawosci pytam, bo np Streetcar w UK oferuje te opcje w cenie podobnej do godziny wynajmu. Jak ktos rzadko korzysta, to moze nie potrzebowac rocznej polisy. Ja np nie mam tego dodatku Car Clubs, bo przestalam korzystac ze Streetcar, ale jak bralam od nich van jednorazowo, to zaplacilam ekstra za ubezpieczenie na wypadek jakbym cos "skosila" po drodze.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 25 Lip 2017 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
W Warszawie Traficar ma pełne ubezpieczenie w przypadku wypadku z winy własnej (oczywiście poza wyłączeniami np. pijany kierowca) ale Panek ma wkład własny do 4000zł ! Zatem średni biznes przytrzeć auto albo w coś przyfasolić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 27 Lip 2017 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
@mashacra kontaktowałeś się może z icarhireinsurance.com w sprawie ubezpieczenia campera (USA) ?
UPGRADE dla kamperów za 19,99GBP sprawdzi się ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 28 Lip 2017 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Ta szkoda była na kamperze uczyniona :)
Kamper miał jakieś swoje ubezpieczenie w cenie.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
Japi_29 uważa post za pomocny.
 
      
#246 PostWysłany: 02 Sie 2017 01:44 

Rejestracja: 29 Cze 2017
Posty: 14
Witam, czy ktoś z forumowiczów korzystał z zamiast ubezpieczeń wypożyczalni lub zewnętrznych firm z zabezpieczenia na karcie kredytowej? Ponieważ z tego co się dowiedziałem to karty Visa i MasterCard oferują coś podobnego do CDW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 02 Sie 2017 02:12 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Szczerze mówiąc nie znam żadnej polskiej karty która ma takie ubezpieczenie (ale nie wykluczam, że takie są ;-) )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 02 Sie 2017 13:13 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 82
Benobi napisał(a):
Czołem,
Chciałbym poprosić o radę.
Jestem na Cyprze, wypożyczyłem auto bez żadnego ubezpieczenia z wypożyczalni, depozyt na karcie 600 euro.
Przed wyjazdem ubezpieczyłem się w icarhireinsurance.
Wieczorem pojechałem do sklepu, auto zostawiłem na parkingu pod domem.
Rano okazało się, że nie mogę otworzyć drzwi kierowcy.
Jest wgniecenie przy samej granicy drzwi i błotnika od strony kierowcy.
Ktoś z samego rana musiał we mnie stuknąć.
Nie ma żadnych rys, nie jest ono głębokie, ale nie mogę wejść do auta.
Spróbuję to jakoś naprawić samemu, ale jeżeli się nie uda - czy icarhireinsurance pokryje szkodę, jeżeli wypożyczalnia nałoży na mnie opłaty?
Proszę o info jak to wówczas załatwić.
Pozdrawiam i czekam na odp.

Czołem,
Niestety nie udało mi się naprawić wgniecenia.
Trzeba będzie zapłacić za uszkodzenie.
Dziwi mnie tylko to, że zabezpieczenie (depozyt) za auto wróciło już na moje konto.
Sporo przed zakończeniem wypożyczenia auta.
To normalne?


Sent from my V967s using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 02 Sie 2017 13:15 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Tak, normalne. Wypożyczalnia ma dane Twojej karty tak czy siak i będzie w stanie ściągnąć sobie z niej należność za "naprawę".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 02 Sie 2017 16:25 

Rejestracja: 29 Cze 2017
Posty: 14
Właśnie wróciłem z bzwbk. Mają w ofercie kartę kredytową MasterCard World, która podobno posiada takowe ubezpieczenie (według Pani w banku). Jednak będę chciał potwierdzić to na infolni mastercard i u ubezpieczyciela karty.

Będę informować na bieżąco ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#251 PostWysłany: 02 Sie 2017 17:07 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie posiada.
https://static3.bzwbk.pl/asset/K/a/r/Ka ... 1501686181
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 02 Sie 2017 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
To wprawdzie nie jest polska kk, ale wielu użytkowników forum chyba ją posiada - karta Lufthansa Miles & More (wersja business) oferuje w pakiecie ubezpieczenie wkładu własnego.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 03 Sie 2017 12:02 

Rejestracja: 29 Cze 2017
Posty: 14
Kolega boots ma rację, karta nie posiada takowego ubezpieczenia (potwierdzone jeszcze telefonicznie z AXA).

Mają jednak możliwość dokupienia takiego ubezpieczenia, ale tylko przez angielską infolinie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 03 Sie 2017 12:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
AXA jest partnerem icarhireinsurance (przynajmniej tak mam na ostatnim kupionym tam ubezpieczeniu rocznym), więc w sumie warunki ubezpieczenia prawdopodobnie będą podobne, pytanie tylko za jaką cenę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 04 Sie 2017 00:22 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 82
vincenz napisał(a):
Tak, normalne. Wypożyczalnia ma dane Twojej karty tak czy siak i będzie w stanie ściągnąć sobie z niej należność za "naprawę".
Czołem,
Właśnie jestem po wizycie w wypożyczalni.
Dziwne, bo powiedzieli mi, że blokadę (depozyt) usuną mi dopiero wtedy, gdy uszkodzenie wyceni ktoś z warsztatu i zapłacę za szkodę.
A depozyt już został zdjęty dwa dni temu chyba.
Mają się że mną skontaktować w tej sprawie. Spisali tylko protokół szkody. Opisałem co się stało i tyle. Odwieźli na lotnisko.
Czy to na pewno normalna sytuacja? :)

Sent from my V967s using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 04 Sie 2017 00:26 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
To normalna sytuacja, a nawet miales fuksa, mogli cie nie odwozic na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 07 Sie 2017 15:16 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 82
Gleba3 napisał(a):
@Benobi
Likwidowałem w icarhireinsurance dwie podobne szkody (jedną całkiem niedawno) - nie było problemu. powinni pokryć.
Przy likwidacji żądają protokołu szkody (koniecznie weź z wypożyczalni), oraz wyciągu z karty, którą Ci obciążyła wypożyczalnia.
Żądają dokładnie takich dokumentów:

1. Your policy schedule and your rental agreement (confirming the amount of the CDW excess).
2. The bills or invoices you have been asked to pay.
3. Receipts or copies of credit card/bank statements confirming payment of the above invoices.
4. The damage report from the car hire company.
5. Details of any other insurance you may have that may cover the same loss.


Cześć,
Wypożyczalnia automatycznie pobrała mi z karty za szkodę.
Teraz będę się kontaktował z icarhireinsurance.
Podałeś, że potrzebny jest rachunek albo faktura (pkt 2).
Nie dostałem nic, pobrali mi tylko kasę z karty.
Czy sami wyślą rachunek, czy mam ich o to poprosić?
Dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 07 Sie 2017 15:32 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@Benobi
Poproś. Ja prosiłem Budget - filia South Africa - przysłali dość szybko.

Edit.: Gdyby jednak wypożyczalnia Cię olewała i nic nie przysyłała, to nie krępuj się zgłaszać szkody do icarhireinsurance. Wydrukuj kopię maila do wypożyczalni z dopiskami, że się starałeś, ale nie otrzymałeś faktury - i to dołącz to do dokumentacji.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
Benobi lubi ten post.
Benobi uważa post za pomocny.
 
      
#259 PostWysłany: 10 Sie 2017 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Czy ten najpopularniejsze polisy również obejmują obciążenia związane z kosztami administracyjnymi naprawy samochodów? Np mam teraz taki przypadek, gdzie 150€ to naprawa a 50€ to za obsługę. Te 50€ Allianz mi zwróci?
=========
DODANO (na prośbę autora) "Dostałem odpowiedź, że Allianz również zwróci to co nie jest kaucją , czyli też te 50€ opłaty"
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez Roku 30 Sie 2017 12:32, edytowano w sumie 2 razy
edycja info w poście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 11 Sie 2017 13:53 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Benobi napisał(a):
Cześć,
Wypożyczalnia automatycznie pobrała mi z karty za szkodę.
Teraz będę się kontaktował z icarhireinsurance.
Podałeś, że potrzebny jest rachunek albo faktura (pkt 2).
Nie dostałem nic, pobrali mi tylko kasę z karty.
Czy sami wyślą rachunek, czy mam ich o to poprosić?
Dzięki za pomoc.


I koniecznie napisz jak już będziesz po procesie likwidacji szkody w icarhireinsurance.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group