Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 11 Sie 2017 14:15 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 82
witekkowal napisał(a):
Benobi napisał(a):
Cześć,
Wypożyczalnia automatycznie pobrała mi z karty za szkodę.
Teraz będę się kontaktował z icarhireinsurance.
Podałeś, że potrzebny jest rachunek albo faktura (pkt 2).
Nie dostałem nic, pobrali mi tylko kasę z karty.
Czy sami wyślą rachunek, czy mam ich o to poprosić?
Dzięki za pomoc.


I koniecznie napisz jak już będziesz po procesie likwidacji szkody w icarhireinsurance.
Tak, oczywiście. Dam znać. Na razie czekam na odpowiedź z icarhireinsurance. Wysłałem już zgłoszenie.

Sent from my V967s using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#262 PostWysłany: 11 Sie 2017 14:42 

Rejestracja: 09 Sie 2017
Posty: 4
Drodzy,

mam pytanie o ubezpieczenie wypożyczenia samochodu Dollar w USA przez Rentalcar:

jedziemy na 15 dni zwiedzać parki - czy dobrą opcją jest ubezpieczenie dodatkowe w Rentalcars "Pełne Zabezpieczenie" czy też jak to się nazywa: https://www.rentalcars.com/FullProtection.do? Czy może lepiej wykupić coś na miejscu przy wypożyczaniu od Dollar?

Myślę np. nad sytuacją, gdy będziemy jechać przez jakiś park i złapiemy gumę - nie chciałbym tracić 3 dni na naprawy czy wymiany, tylko mieć spokojną głowę co do tego. Jak rozumiem ubezpieczenie z Rentalcars polega na tym, że oddadzą nam to co pobierze wypożyczalnia od nas. Co warto wybrać w USA, żeby nie musieć się martwić? Wszystkie podstawowe ubezpieczenia już mamy w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 11 Sie 2017 14:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
nie chciałbym tracić 3 dni na naprawy czy wymiany, tylko mieć spokojną głowę co do tego

Możesz to wyjaśnić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 12 Sie 2017 13:05 

Rejestracja: 09 Sie 2017
Posty: 4
chodzi o to, że jak rozumiem sam muszę wtedy zająć się wymianą koła i całym kosztem - z tymi 3 dniami to takie wyolbrzymienie, ale jak będę gdzieś przy parku narodowym, bez internetu, to pewnie będę miał problem żeby znaleźć sobie jakąś kompleksową, szybką pomoc - pytanie, czy w dollarze dostanę jakieś Road Assistance, które będzie zdzierstwem, czy jednak jest to spoko oferta i nie ma sensu szukać na zewnątrz.

Rentalcars proponuje stronę siostrę rentalcover.com - płacę prawie 500 pln za te 15 dni i do prawie 10000 zwrócą mi różne koszty związane z wydatkami typu wymiana koła, holowanie itp.

podsumowując:
Chciałbym skorzystać z czyjegoś doświadczenia co do wypożyczenia samochodu, czy lepiej wziąć jakieś dodatkowe assistance z wypożyczalni, czy jest to zwykłe zdzierstwo i lepiej skorzystać właśnie jeszcze w PL z jakiegoś zewnętrznego ubezpieczenia typu przedstawione powyżej. Wypożyczam w Dollar samochód klasy "standard" (wyżej niż compact - Mitsubishi Galant lub podobny) na 15 dni po zachodnim wybrzeżu i nie orientuję się w ogóle w wypożyczeniu samochodu (pierwszy raz :) ) a przede wszystkim w ubezpieczeniu do niego.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 25 Sie 2017 11:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 12 Sie 2017 13:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Mam wrażenie, że nie rozumiesz oferty z podanego linku. Przeczytaj ją jeszcze raz bardzo dokładnie...
I zapoznaj się z możliwymi dodatkowymi ubezpieczeniami w Dollar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 17 Sie 2017 22:23 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 3
Witam wszystkich,
Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc w związku z wypadkiem wypożyczonym samochodem?
Wypożyczyłem przez Rental Cars samochód na Gran Canarii i niestety nie miałem wykupionego ubezpieczenia wkładu własnego ale było ubezpieczenie OC, AC i ochrona przed kradzieżą z wkładem własnym (TP).
Na autostradzie wjechał nam w tył miejscowy kierowca. Po przyjeździe policji sporządzono protokół, w którym jednoznacznie wskazano, że winnym zdarzenia jest miejscowy.
Lokalna wypożyczalnia (Orlando) zajęła na karcie 600 euro wkładu własnego (zgodnie z warunkami rezerwacji), spisała protokół zdarzenia, w którym również zaznaczyła wyraźnie winę miejscowego kierowcy. Jednocześnie poinformowała mnie, że zwrot wkładu własnego nastąpi przez Rental Cars na podstawie właśnie wystawionego protokołu.
I tu pojawia się problem. Rental Cars twardo twierdzi, że ponieważ nie mieliśmy dodatkowego ubezpieczenia, to zwrot wkładu własnego nam nie przysługuje.
Rozumiem takie postępowanie w przypadku jeśli to ja jestem winnym spowodowania wypadku ale tuta był nim inny kierowca, z którego ubezpieczenia OC zostanie pokryta szkoda.
Czyli w tej sytuacji wypożyczalnia lub rental cars zarabiają podwójnie: 1 na pokryciu kosztów naprawy z ubezpieczenia drugiego kierowcy a 2 na ściągnięciu z turysty (ze mnie) wkładu własnego 600eu.
Czy ktoś z Was miał podobną sytuację lub ma pojęcie w jaki sposób można uzyskać zwrot wkładu własnego?

Swoją drogą to działając tym sposobem można wyremontować całe auto na koszt naiwnego turysty bo nie ma znaczenia czy zostanie urwane lusterko, czy rozbita maska - wkład własny i tak blokują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 17 Sie 2017 23:03 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
@kanguu
RentalCars to nie jest wypożyczalnia tylko broker, mają absolutną rację - oni nic Ci nie zwrócą. W kwestii zwrotu musisz rozmawiać z lokalną wypożyczalnią, która zajęła Ci wkład własny, czyli, jak sam piszesz - z Orlando. Ci z kolei spychają Cię do RentalCars, bo tak im łatwiej, może liczą na to, że miałeś tam ubezpieczenie. W każdym bądź razie - walcz z Orlando, ale łatwo nie będzie, bo po co mają się męczyć, skoro już odzyskali swoje pieniądze (od Ciebie)..
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:27 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 3
Dziękuję.
Oczywiście będę próbował. Dam znać jeśli uda mi się coś ugrać. Dla mnie to jest po prostu traktowanie klienta nie fair, bo w takim przypadku wypożyczalnia wręcz zarabia na szkodzie dwukrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dlaczego zarabia dwukrotnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 19 Sie 2017 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
a z takim ubezpieczeniem jak icarhireinsurance odzyskałoby się ten wkład własny od tego ubezpieczyciela? znając sprawcę kolizji - ubezpieczyciel miałby wtedy regres do sprawcy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 19 Sie 2017 15:17 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 20 Sie 2017 16:50 

Rejestracja: 17 Sie 2017
Posty: 3
boots napisał(a):
Dlaczego zarabia dwukrotnie?

Ponieważ pobiera wkład własny od klienta a szkodę i tak może sfinansować z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
ricken1989 lubi ten post.
 
      
#273 PostWysłany: 20 Sie 2017 17:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Rozumiem, że znasz dokładnie przepisy hiszpańskiego prawa i twierdzisz, że umożliwiają one to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 20 Sie 2017 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
kanguu napisał(a):
boots napisał(a):
Dlaczego zarabia dwukrotnie?

Ponieważ pobiera wkład własny od klienta a szkodę i tak może sfinansować z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia.
Mylisz pojęcia.Z reguły w ustawodawstwach państw są zapisy ustawowe iż nie można pobierać dwóch odszkodowań od różnych ubezpieczycieli z tytułu tej samej szkody. Ty nie jesteś przeciez ubezpieczycielem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 24 Sie 2017 22:32 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 82
Benobi napisał(a):
witekkowal napisał(a):
Benobi napisał(a):
Cześć,
Wypożyczalnia automatycznie pobrała mi z karty za szkodę.
Teraz będę się kontaktował z icarhireinsurance.
Podałeś, że potrzebny jest rachunek albo faktura (pkt 2).
Nie dostałem nic, pobrali mi tylko kasę z karty.
Czy sami wyślą rachunek, czy mam ich o to poprosić?
Dzięki za pomoc.


I koniecznie napisz jak już będziesz po procesie likwidacji szkody w icarhireinsurance.
Tak, oczywiście. Dam znać. Na razie czekam na odpowiedź z icarhireinsurance. Wysłałem już zgłoszenie.

Sent from my V967s using Tapatalk


OK. Wydaje się, że sprawa została załatwiona.
Napiszę od początku co się wydarzyło.

Znając swoje szczęście :) postanowiłem się ubezpieczyć przed wyjazdem w icarhireinsurance.
Auto wypożyczyłem na 14dni (wypożyczalnia Alamo w Larnace obsługiwana przez wypożyczalnię Enterprise).
Mogłem wykupić ubezpieczenie od wypożyczalni, ale dużo korzystniej wychodziło w icarhireinsurance.
Wiele maili wysłałem do wypożyczalni upewniając się, że na bank nie będą ode mnie wymagali zakupu ubezpieczenia (tak też się stało).
Jako zastaw zablokowali mi na karcie 600 euro (dokładnie taką kwotę mi podali przez email, gdy zapytałem o wielkość depozytu na karcie).
Dostałem kluczyki, dokument i pojechałem.
Niestety, jednej nocy w moje auto stojące na parkingu ktoś uderzył powodując spore wgniecenie, przez które nie byłem w stanie nawet otworzyć drzwi po stronie kierowcy.
Jeździłem więc dalej wchodząc do auta od strony pasażera.
Oddając samochód do wypożyczalni pokazałem od razu uszkodzenie.
Człowiek przyjmujący auto sprawdzał je bardzo dokładnie.
Tu uwaga do wszystkich - wypożyczając auto sami bardzo dokładnie sprawdźcie je z każdej możliwej strony.
Każde wgniecenie i rysy, nawet najdrobniejsze, zaznaczajcie w protokole odbioru.
Facet który będzie Wam auto przekazywał może mówić, żeby się nie martwić drobnymi ryskami czy minimalnymi wgnieceniami, ale przy zdawaniu sprawdzą wszystko sami bardzo uważnie i o każdy szczegół będą się czepiać.
Sporządzony został protokół szkody.
Sam musiałem go wypełnić i opisać w nim zdarzenie.
Teoretycznie, zgodnie z informacją jaką mi przekazano przy wypożyczaniu, powinienem zauważoną szkodę zgłosić od razu tego samego dnia.
Nie zrobiłem tego, nie wiedziałem co będą wówczas chcieli i nie miałem też zamiaru tracić całego dnia wakacji.
W protokole napisałem więc, że zdarzenie miało miejsce ubiegłej nocy.
Ten dokument jest konieczny do zgłoszenia szkody w icarhireinsurance. Musiałem poprosić o jego kopię ze stemplem wypożyczalni i podpisem pracownika.
O tym nie można zapomnieć.
600 euro, które mi wcześniej zablokowano, wróciło na konto 4 dni przed oddaniem pojazdu.
Byłem lekko zdziwiony, zwłaszcza wówczas, gdy powiedziano mi, że depozyt zostanie zwrócony po odjęciu kosztów naprawy.
Następnego dnia miał się zjawić jakiś zaprzyjaźniony mechanik, który miał wycenić uszkodzenie.
Nas odwieziono grzecznie na lotnisko, nie było żadnych problemów.
Pracownicy byli mili do samego końca :)
Wróciłem do kraju, już następnego dnia z karty pobrano prawie 2000PLN. Szybcy byli :)
Wysłałem kilka maili do wypożyczalni z prośbą o fakturę za naprawę.
Trochę to trwało (chyba z 5 dni), ale wreszcie dokument wysłali.
Tego samego dnia zgłosiłem szkodę na stronie icarhireinsurance.com.
Przesłałem wszystkie wymagane w formularzu dokumenty (format PDF).
Od razu dostaje się maila zwrotnego z nadanym numerem sprawy.
Dwa dni później pierwszy kontakt z icarhireinsurance - poprosili o ubezpieczenie (również PDF) - dokument dostaje się zaraz po opłaceniu składki.
Dziś dostałem informację, że kwotę która widniała na rachunku bankowym (opłata za szkodę) przeleją na konto.
Pozostało mi jedynie oczekiwać na przelew.
Z mojej strony mogę tylko polecić icarhireinsurance, wyszło taniej niż zakup ubezpieczenia w wypożyczalni, a jesteś ubezpieczony przez cały rok :)
Pozdrawiam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#276 PostWysłany: 10 Wrz 2017 01:57 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 33
Loty: 20
Kilometry: 34 746
Orientujecie się czy icarhireinsurance pokrywa też udział własny w przypadku kradzieży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 14 Wrz 2017 12:12 

Rejestracja: 15 Gru 2016
Posty: 82
Czołem,
Dokładnie dziś (po równych 15 dniach roboczych od otrzymania wiadomości z informacją o przyznaniu odszkodowania) przyszły pieniądze na konto.
Sprawa została zakończona :)


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 15 Wrz 2017 00:44, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#278 PostWysłany: 02 Paź 2017 14:22 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 117
Cześć,
pierwszy raz będę wynajmował samochód. Mam następujące pytania.
Chcę wynająć samochód w Izraelu, 5 dni.
1. Na stronie http://www.enterpriserentacar.pl wychodzi koszt ok. 100E i wynajem obejmuje LOSS DAMAGE WAIVER FULL, CDW / TP.
2. Na stronie ryanair jest ok. 450 zł + mogę dokupić ubezpieczenie za szkody własne ok. 35 zł za dzień.
Czy w pierwszym przypadku nie mam ubezpieczenia za szkody własne? LDW – Loss Damage Waiver - jest, to całkowite ubezpieczenie pojazdu odpowiednik polskiego autocasco. Samochód ubezpieczony zarówno od wypadków bez orzeczenia winy, jak i kradzieży.
Kwestia płatności posiadam kartę MasterCard debit – czy ona jest wystarczająca, wszędzie jest napisane że opłata kartą kredytową. Moją kartą wszędzie płaciłem za bilety, hotele i nigdy nie było problemu. A tym przypadku, jakie jest wasze doświadczenie?

Pozdrawiam
Leszek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 02 Paź 2017 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Jakie jest Wasze doświadczenie?
Ogólnie żadna wypożyczalnia, która będzie żądać od Ciebie pozostawienia zabezpieczenia na karcie nie przyjmie od Ciebie żadnej karty Debit, musi być Credit.
Są pewne wyjątki wbrew regulaminowi, który podpisujesz przy najmie np. jeśli Debit jest wypukła i nie ma widocznego na sobie napisu Debit.
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#280 PostWysłany: 03 Paź 2017 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Hej,

Mam troche zagmatwane pytanie (w końcu na prostsze odpowiada google :P).

Jako że duuużo podrózuję, chciałabym pierwszy raz wykupić roczne ubezpieczenie u pośrednika, właśnie typu icarinsurance.com, na swoje nazwisko i dopisać drugą osobę - chłopaka (w warunkach mówią, że można wpisać do 9-ciu).

W następnej wyprawie planuję wypożyczyć auto na tydzień na Sycylii, ale mamy jeszcze niepewną kwestię kierowcy – tylko ja mam kredytówkę, ale wolałabym, aby chłopak prowadził samochód – tak zawsze robiliśmy i nie było problemów, ale widzę, że w Italii to różnie bywa i mogę zostać „zmuszona” do prowadzenia tego auta. Zatem ostatecznie „bezpiecznie” auto zarezerwowałam na siebie, a na miejscu chcemy zapytać o zmianę na chłopaka (bez karty kredytowej, przypominam).

I tu pojawia się pytanie w razie zgody na tą zmianę: czy jeśli wpisujemy w wypożyczalni chłopaka jako jedynego kierowcę, to czy powyższe moje ubezpieczenie z dopisanym jego nazwiskiem - działa? Czy zadziała tylko, jeśli ja jestem głównym kierowcą, a jego dopiszemy w wypożyczalni jako dodatkowy?

Pytam, bo nie uśmiecha mi się płacić drugie tyle za wynajem za dopisywanie drugiego kierowcy. Już i tak straciliśmy na aucie 400 zł za odwolane loty Ryanaira i na całkowite przeplanowanie wakacji... :( Nie chcę pogłębić tych kosztów. A bez auta ta wyprawa nie ma sensu, bo w planie jest objechanie niemal całej wyspy.

Będę wdzięczna za podpowiedzi.


PS. Zakupienie insurance na główne nazwisko chłopaka odpada, bo nie mam pewności, czy pozwolą mu być głównym kierowcą, jeśli nie ma tej nieszczęsnej karty kredytowej. Więc kupuję opcję bezpieczniejszą – wszystko na mnie.
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group