Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 18 Cze 2018 15:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nigdy nie wypożyczałem samochodu, a tym bardziej go nie ubezpieczałem. Dostałem polecenie znalezienia samochodu w Warszawie do wypożyczenia, znalazłem jakąś lokalną wypożyczalnie typu wypozyczalniawarszawa.com.pl - czy icarhireinsurance też obejmuje tego typu lokalne, niesieciowe wypożyczalnie? Jak jest określone dla nich, czy coś jest wypożyczalnią, czy nie? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#382 PostWysłany: 18 Cze 2018 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
sprawdź ich w KRS, tu masz numer 0000504393
Zakres PKD ciut dziwny :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#383 PostWysłany: 29 Cze 2018 00:39 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Przy okazji mam pytanie odnosnie ICarHire Excess Europe:
W warunkach jest informacja o Excess Insurance do 6000 GBP, ale przy C/LDW jest informacja ze nie jest w zakresie. Nie wiem jak to interpretowac.

Punkt pierwszy jest zrozumialy: pokrywaja do 6k GBP roszczeń pobranych z wkladu wlasnego.
Zastanawia mnie informacje o Collision/Loss Damage Waiver.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 29 Cze 2018 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
To dotyczy głównie Stanów, ponieważ LDW I CDW nie są tam obowiązkowe.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 08 Lip 2018 21:50 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Planuje wynając auto w Kanadzie i w Europie. Opcja w icar na świat jest tańsza od USA i Kanada. Czym to jest spowodowane? Zarówno w Kandzie i w Europie jest wkład własny, ale dlaczego oferta na cały świat jest tańsza od samych USA i Kanady?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 08 Lip 2018 23:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Porównaj zakres odpowiedzialności - jest mniejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
w icarhireinsurance jest jeden punkt który mi się nie podoba:

*All people to be insured under the policy have a full valid driver's licence from their country of residence, or for the country in which they are renting a vehicle*
ja mieszkam w Irlandii, ale prawo jazdy mam polskie. Ktoś przerabiał coś takiego? Czy w moim przypadku kupowanie ubezpieczenia od nich nie ma sensu?

tak, wysłałem już maila do nich z zapytaniem o to, ale może akurat ktoś z was był już wcześniej w podobnej sytuacji
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Jeśli Twoje prawo jazdy jest ważne w Polsce oraz w Irlandii w zakresie typu wynajmowanego auta, to wszystko jest OK.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#389 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dziękuję za informację.
Czy mógłbyś mi jednak podać na jakiej podstawie tak sądzisz ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Takie jest znaczenie zdania, które zacytowałeś oraz generalnych zasad odpowiedzialności ubezpieczeniowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#391 PostWysłany: 11 Lip 2018 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
"or for the country" - no tak
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 11 Lip 2018 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
rw30 napisał(a):
*All people to be insured under the policy have a full valid driver's licence from their country of residence, or for the country in which they are renting a vehicle*

@rw30, twoje polskie prawo jazdy jest wazne w Irlandii (zakladam, ze tam chcesz wynajac samochod), zatem warunek jest spelniony.
Mozesz takze rozwazyc wymiane polskiego PJ na irlandzkie (wazne 10 lat).
Ja tego nie zrobie, bo moje jest wazne bezterminowo 8-)

https://bit.ly/2m7YDkj
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#393 PostWysłany: 11 Lip 2018 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie no, tak jak pisałem, źle doczytałem początkowo i zaafaerowałem się częścią "full valid driver's licence from their country of residence" nie doczytawszy dokładnie tego po "or".
Też mam bezterminowe i absolutnie nie mam zamiaru wymieniać

thx anyway : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#394 PostWysłany: 11 Lip 2018 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@rw30
Miałem takie same wątpliwości ale powiedzieli, że OK.
maj mesydż:
Good afternoon,

I'm resident in Spain but I'm Polish and I have Polish drive licence, which is valid in Spain. Am I eligible for Excess Europe policy?


deir responc:
As a resident within the EEA and with a Polish licence, you will be eligible to purchase cover with us.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
luki lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#395 PostWysłany: 26 Lip 2018 10:08 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Czy pakiet na USA i Kanadę zawiera w sobie też świat czy to są dwa odrębne ubezpieczenia? Z opisu tak wygląda, ale stawka jest wysoka porównując świat i dwa państwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 26 Lip 2018 10:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Nie zawiera. Ale odwrotnie tak - tylko zakresy odpowiedzialności są różne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 04 Sie 2018 21:14 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 58
Będę wynajmował samochód z firmą JoyRent w Bergamo na 7dni i chciałem ubezpieczyć go z firmy icanhireinsurance i w związku z tym mam pytanko. Biorąc ubezpieczenie "daily" jest tam taki punkt: "Covers Local in-Country Rentals".
Zamierzam z Bergamo jechać przez Monako do Francji i potem z powrotem do Włoch a więc czy ten punkt nie wyklucza takiego ubezpieczenia? Jest w nim napisane, ze pokrywa tylko szkody w kraju, w którym wynajmuję samochód tak? Czy coś źle rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 04 Sie 2018 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@D4miss
Ten zapis mówi o tym, że ubezpieczenie również pokrywa wynajem w kraju zamieszkania, czyli wynajem w Polsce (czy gdzie tam mieszkasz).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
D4miss uważa post za pomocny.
 
      
#399 PostWysłany: 05 Sie 2018 16:19 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
boots napisał(a):
Nie zawiera. Ale odwrotnie tak - tylko zakresy odpowiedzialności są różne.


Czyli wykupując świat mam też Kanadę i USA z innym zakresem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 05 Sie 2018 16:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Tak. Ale sam zobacz: https://www.icarhireinsurance.com/#0

Po prawej stronie masz Quick Buys. Kliknij na każde "i" na niebieskim tle poniżej i porównaj zakresy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group