Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 15 Kwi 2018 03:22 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
QbaqBA napisał(a):
Czy ktoś kupował gdzieś SLI? Bo na stronie do której wrzuciłem link powyżej nie ma takiej opcji dla obywateli PL :/

Dołączam się do pytania. Wziąłbym insurance4carhire.com, ale nie oferują dla rezydentów Polski (ani Szwajcarii) :( Dwa inne, które dają SLI, są tylko dla ludzi z UK. Czy ktoś zna jakikolwiek sposób uzyskania rocznego SLI?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#342 PostWysłany: 27 Kwi 2018 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Od ponad tygodnia mam wypożyczony samochód z kaucją 1250€. Do końca wynajmu mam jeszcze 2 tygodnie. Właśnie zauważyłem, że blokada na karcie zniknęła. Co to może oznaczać? :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 27 Kwi 2018 15:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Tak naprawdę, to dla Ciebie nic nie oznacza. Ani dobrego, ani złego...
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#344 PostWysłany: 09 Maj 2018 20:20 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
dziś patrzyłem na polską stronę rentalcars i wypożyczenie z LAX
oferty zarówno z alamo czy enterprice przy kliknięciu w warunki wynajmu SLI jest zaznaczone jako wliczone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 14 Maj 2018 08:37 

Rejestracja: 14 Maj 2018
Posty: 5
Cześć,

Z racji tego, że mam już zaklepane wakacje w Czarnogórze (koniec czerwca), to zaczynam się rozglądać za firmą, gdzie mógłbym wynająć auto.
Czy jest ktoś może w stanie polecić konkretne firmy, gdzie warto wynająć auto?
Chciałbym uniknąć oszustw typu kary umowne za zarysowania/odpryski na karoserii, które były już na aucie w momencie odbioru auta od wypożyczalni.
Czy ubezpieczenie na kierowcę+pasażera lepiej brać w pakiecie razem z autem, czy lepiej w osobnej firmie na czas wyjazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 14 Maj 2018 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
ale ogarniasz ze to temat o ubezpieczalniach a nie o wypożyczalniach( to zupełnie inna para kaloszy, uwierz mi)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#347 PostWysłany: 14 Maj 2018 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Robisz dokładne zdjęcia auta w momencie wynajmu, przy człowieku z wypożyczalni i tak samo przy zwrocie. Każdą istotną ryskę pilnujesz aby była wpisana w protokół/umowę.
Mówimy o ubezpieczeniu majątkowym na aucie, tak? nie rozumiem tego sformułowania o ubezpieczeniu na kierowcę +i pasażera. Ubezpieczenie lepiej brać z autem bo wtedy nie masz blokad i personel jest jakby milszy :). Ale to rozwiązanie ma jedną kolosalną wadę. Może PODWOIĆ koszt wynajmu. Nie pomyliłem się bywa, ze pełne ubezpieczenie podnosi koszt o 100%. Więc ja Ci polecam ubezpieczenie wkładu własnego w icarhireinsurance. Jesli chodzi o ubezpieczenie NNW to wykup w PL.

Aha - i to nie kary umowne a franszyza redukcyjna.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 14 Maj 2018 09:12 

Rejestracja: 14 Maj 2018
Posty: 5
becek napisał(a):
ale ogarniasz ze to temat o ubezpieczalniach a nie o wypożyczalniach( to zupełnie inna para kaloszy, uwierz mi)


Przepraszam, ale nie znalazłem zbiorczego tematu o wypożyczalniach, toteż sądziłem, że ten temat będzie odpowiedni.

eskie napisał(a):
Robisz dokładne zdjęcia auta w momencie wynajmu, przy człowieku z wypożyczalni i tak samo przy zwrocie. Każdą istotną ryskę pilnujesz aby była wpisana w protokół/umowę.
Mówimy o ubezpieczeniu majątkowym na aucie, tak? nie rozumiem tego sformułowania o ubezpieczeniu na kierowcę +i pasażera. Ubezpieczenie lepiej brać z autem bo wtedy nie masz blokad i personel jest jakby milszy :). Ale to rozwiązanie ma jedną kolosalną wadę. Może PODWOIĆ koszt wynajmu. Nie pomyliłem się bywa, ze pełne ubezpieczenie podnosi koszt o 100%. Więc ja Ci polecam ubezpieczenie wkładu własnego w icarhireinsurance. Jesli chodzi o ubezpieczenie NNW to wykup w PL.

Aha - i to nie kary umowne a franszyza redukcyjna.


W kwestii ubezpieczenia to chodziło mi o to, by mieć takie ubezpieczenie na auto, które pokrywałoby 100% wszystkich szkód, które mogą wystąpić z mojej lub nie mojej winy. Jeżdżę ostrożnie, nigdy nie miałem żadnej stłuczki, ani wypadku, ale wolę dmuchać na zimne. Sprawdzałem na stronach ubezpieczelani możliwe dodatkowe ubezpieczenia (zero excesses) i wtedy często faktycznie może to podwoić koszt wynajmu. Czy kupując ubezpieczenie na icarhireinsurance (zero excesses) po Europie, to faktycznie działa i nie odpowiadam za żadne uszkodzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 14 Maj 2018 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
I tak i nie.
Przykładowo masz dwie franszyzy redukcyjne:
1200 Euro za kolizję/wypadek
1700 Euro za kradzież
Masz też ubezpieczenie w Icarhireinsurance na 6000 Funtów.
Dwie sytuacje:
1. Przywaliłeś w coś solidnie i szkoda wynosi 3000 Euro, więc 1200 Euro ściągają z Ciebie a 3000-1200=1800 Euro z ubezpieczalni. Ty występujesz do Icar... ze zgłoszeniem szkody i czekasz na 1200 Euro. Ale wcześniej zapłacić musisz.
2. Przywaliłeś w coś lekko i szkoda wynosi 500 Euro, więc 500 Euro ściągają z Ciebie. Ty występujesz do Icar... ze zgłoszeniem szkody i czekasz na 500 Euro. Ale wcześniej zapłacić musisz jak w przypadku 1.
.
Kradzież to od razu kasują Cię na 1700 Euro, a ty występujesz do Icar... o zwrot 1700 Euro.
.
Ewentualnie ktoś przywalił w Ciebie, wzywasz Policję (obowiązkowo) dzwonisz do wypożyczalni (obowiązkowo) in ten co Ci przyłożył płaci ze swojego OC. Ciebie nic nie interesuje.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marti_ni uważa post za pomocny.
 
      
#350 PostWysłany: 14 Maj 2018 12:20 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 47
Loty: 75
Kilometry: 141 594
Cześć!

czy ktoś miał do czynienia z bettersafe? potrzebuje ubezpieczenie na 1 dzień wynajmu samochodu w Australii ich 2-4 funty jest całkiem przekonujące, ale czy za takie grosze pokryją mi 3000 AUD kaucji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 14 Maj 2018 12:21 

Rejestracja: 14 Maj 2018
Posty: 5
eskie napisał(a):
I tak i nie.
Przykładowo masz dwie franszyzy redukcyjne:
1200 Euro za kolizję/wypadek
1700 Euro za kradzież
Masz też ubezpieczenie w Icarhireinsurance na 6000 Funtów.
Dwie sytuacje:
1. Przywaliłeś w coś solidnie i szkoda wynosi 3000 Euro, więc 1200 Euro ściągają z Ciebie a 3000-1200=1800 Euro z ubezpieczalni. Ty występujesz do Icar... ze zgłoszeniem szkody i czekasz na 1200 Euro. Ale wcześniej zapłacić musisz.
2. Przywaliłeś w coś lekko i szkoda wynosi 500 Euro, więc 500 Euro ściągają z Ciebie. Ty występujesz do Icar... ze zgłoszeniem szkody i czekasz na 500 Euro. Ale wcześniej zapłacić musisz jak w przypadku 1.
.
Kradzież to od razu kasują Cię na 1700 Euro, a ty występujesz do Icar... o zwrot 1700 Euro.
.
Ewentualnie ktoś przywalił w Ciebie, wzywasz Policję (obowiązkowo) dzwonisz do wypożyczalni (obowiązkowo) in ten co Ci przyłożył płaci ze swojego OC. Ciebie nic nie interesuje.


Bardzo dziękuję za wytłumaczenie tych procedur.

A czy wzięcie ubezpieczenia np. w AXA lub innej tego typu firmie, gdzie w pakiecie jest pakiet ubezpieczenia podróżnego: OC (200 tys zł)+NNW+Leczenie+Bagaż, jest równoznaczny z tym, że w przypadku jakiejś przykrej sytuacji z autem, to nie będę ponosił kosztów ewentualnych napraw? Czy to OC z np. AXA to jest to samo, co z icarhireinsurance?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 14 Maj 2018 13:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11353
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Ubezpieczenie podróżne a ubezpieczenie przy wynajmie samochodu to dwie różne sprawy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 14 Maj 2018 13:17 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 47
Loty: 75
Kilometry: 141 594
Mr.Drippy niestety tak dobrze nie jest. OC w ubezpieczeniach turystycznych jest najczęściej zupełnie bezwartościowe, stąd też zawsze jakieś wielki kwoty idące w miliony.
OC na osobę nie obejmuję odpowiedzialności za sprzęt wypożyczony/użyczony przez tę osobę. Przykładowo wywróciłem się w Azji na skuterze i mimo że miałem OC turystyczne to za naprawę płaciłem z własnej kieszeni i ubezpieczyciel oczywiście się wypiął...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 14 Maj 2018 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
bo to OC w ubezpieczeniach turystycznych dotyczy szczególnie odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone szkody na osobie. Np wjechałeś na kogoś na nartach, albo potknąłeś się, przewróciłeś a ktoś inny na ciebie wlazł i się wywalił oraz połamał. TO NIE JEST OC Komunikacyjne!!!
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 23 Maj 2018 10:12 

Rejestracja: 14 Maj 2018
Posty: 5
Powracam do dyskusji, gdyż w tym tygodniu chciałbym złożyć rezerwację na auto. ;)

Czy ta ubezpieczalnia icarhireinsurance to faktycznie taka super jest? Znalazłem w opisie ubezpieczenia u nich taki zapis, co NIE PODLEGA ubezpieczeniu: Mechanical breakdown due to wear and tear or malfunction. Czy dobrze rozumiem, że jeżeli padnie np. skrzynia biegów to ubezpieczenie nie pokrywa tej naprawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 23 Maj 2018 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Mr.Drippy
Chyba tak ale weź pod uwagę, że w warunkach wynajmu zwykle masz zapis, że samochód znajduje się w perfekcyjnym stanie. Jak perfekt to sama skrzynia z siebie raczej nie padnie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 23 Maj 2018 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ale byly tu juz historie na forum o padnietej skrzyni, moze ktos odkopie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 24 Maj 2018 08:15 

Rejestracja: 14 Maj 2018
Posty: 5
@namteH i @Aga_podrozniczka

Zgadza się - przeczytałem cały obecny wątek i faktycznie ktoś wspominał o tym już. Niestety, ale te uszkodzenia nie podlegają ubezpieczeniu.

Sprawdziłem kilka ubezpieczalni, dzwoniłem choćby do AVIS i otrzymałem informację, że nie mają pełnego ubezpieczenia na terenie Czarnogóry w swojej ofercie.

Chciałbym poruszyć dwa tematy:

1. Czy korzystał ktoś z Pełnego Ubezpieczenia, które można wykupić w Rental Cars? Pytam, gdyż znalazłem tam informację, takie jak poniżej:

"Zabezpieczenie Rentalcars.com
Pełne Ubezpieczenie
W przypadku zakupu naszego produktu Pełne Ubezpieczenie przed odbiorem samochodu, Twój wkład własny będzie chroniony (będziemy mogli dokonac zwrotu) za:
kosztów poniesionych w związku z uszkodzeniem nadwozia auta lub części mechanicznych, włączając:
- nadwozie, dach podwozie
- przednie szyby, okna, lusterka
- koła, opony, kołpaki
- silnik, sprzęgło, akumulator
- zamki
Opłaty “immobilizacyjne” (zadośćuczynienie z tytułu utraty dochodu, gdy samochód jest serwisowany i nie może być wynajmowany)
koszty pomocy drogowej wynikające z awarii lub wypadku
opłaty związane bezpośrednio z zablokowaniem dostępu do wnętrza pojazdu lub utratą klucza/kluczyków
kwota, którą wypożyczalnia wynajmu obciąża w związku z warunkami ubezpieczenia od kradzieży
opłaty administracyjne wypożyczalni związane z każdym z wspomnianych powyżej punktów."


Korzystał ktoś z tego? Czy faktycznie silnik, sprzęgło, akumulator objęte są ubezpieczeniem na wypadek naturalnego zużycia, jak i w przypadku uszkodzenia w kolizji drogowej?

2. Czy ktoś kupował ubezpieczenie w icarhireinsurance w zakresie "Excess Europe" dla kraju, który nie jest w Unii Europejskiej (tak jak Czarnogóra) ? Rozmawiałem z konsultantem na czacie (mam zapisaną rozmowę na mailu), gdzie twierdzi, że Czarnogóra jest uwzględniona w to ubezpieczenie (jako kraj na zachód od Uralu), ale czy rzeczywiście tak jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 24 Maj 2018 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Uszkodzenie a naturalne zużycie to dwie różne sprawy więc ubezpieczenie nie obejmuje takich spraw. Chyba żadna wypozyczalnia/ubezpieczenie nie chroni od takich spraw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 24 Maj 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
namteH napisał(a):
Od ponad tygodnia mam wypożyczony samochód z kaucją 1250€. Do końca wynajmu mam jeszcze 2 tygodnie. Właśnie zauważyłem, że blokada na karcie zniknęła. Co to może oznaczać? :mrgreen:

Dodam, że nie było żadnego problemu ze zwrotem auta ani nic nie wspomnieli o braku blokady.

Teraz mam dokładnie taką samą sytuację tzn 2 tygodnie do oddania a blokady nie ma już od kilku dni. Inna wypożyczalnia więc to nie od wypożyczalni zależy. Ten sam bank i ta sama karta.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group