Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Karty kredytowe z ubezpieczeniem wkładu własnego
- MC Platinum PKO 1200 EUR
- VISA Infinite PKO 2400 EUR


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 81  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 20 Mar 2018 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 510
Kilometry: 603 047
niebieski
przez aplikację wychodzi 35,70 GBP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#322 PostWysłany: 20 Mar 2018 16:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
pabien napisał(a):
Ok, to z cashbackiem chyba bardziej się opłaca, bo razem chyba nie zadziała.

postanowiłem sprawdzić i transakcję odnowienia polisy przeprowadziłem przechodząc z topcashback - po 2 dniach na razie nie widać jej w "pending". Ale przy okazji kolejna niespodzianka - od 35,70 GBP dostałem jeszcze kolejne 5% zniżki od icarhireinsurance i zapłaciłem ostatecznie 33,92 GBP (choć przy płatności kartą wciąż pokazywało 35,70 i zobaczyłem dopiero na rachunku karty, że zeszła mniejsza kwota).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 22 Mar 2018 23:41 

Rejestracja: 22 Mar 2018
Posty: 9
Cześć Wam :)
Przesledzilam forum i mam pytanko. Czy ktoś pokusił się o porównanie icarhireinsurance i rentalcars w kwestii ubezpieczenia? Ktoś gdzieś wspomniał, że RC jest dużo gorsze, zastanawiam się dlaczego. Wstępnie zarezerwowalam auto z RC i wykupiłam ich ubezpieczenie, zanim nie zaczęłam się wahać po przeczytaniu tego forum. Różnica w cenie tych ubp jest kolosalna na korzyść oczywiście Icar, bo RC kosztuje mnie na 4dni 220zl, a Icar 80zł? ?? Czy ja może coś źle liczę? :shock:
Tymczasem w kwestii zakresu RC ma przykładowo ubp części mechanicznych, czego w Icar nie widzę....Czy to oznacza, że jak padnie mi sprzęgło czy akumulator to Icar mi nie zrefunduje szkody?
A jak jest z ubezpieczeniem kosztów, jakimi obciąży mnie wypożyczalnia z tego tyt, że auto zostało wyłączone z uzytkowania w wyniku szkody? RC jasno je pokrywa, a Icar? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 31 Mar 2018 14:51 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 47
Zdarzyło mi się ostatnio wypróbować likwidację szkody w icarhire.

Po tygodniu od wysłania dokumentów przyszedł mail z info, że w ciągu 15 dni kasa będzie na koncie. Podali kwotę w euro - taką jak na fakturze z wypożyczalni (chociaż w formularzu na stronie wpisałem kwotę faktycznego obciążenia karty w PLN i podałem do zwrotu konto złotówkowe).
Odpisałem, że w zależności od waluty proszę o przelew na różne konta, i podałem dwa - to w złotych oraz drugie w euro. Oba z 8-znakowym BIC/SWIFT.
Zapłacili w euro (więc niewielkie plecy na przewalutowaniu KK, którego nie zrefundowali).
Kasa była na koncie po tygodniu.

Żadnych problemów, monitowania itp. No ale było to ewidentnie poza sezonem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#325 PostWysłany: 03 Kwi 2018 09:04 

Rejestracja: 03 Kwi 2018
Posty: 2
Witam wszystkich!
W temacie wypożyczania aut jestem kompletnie zielony, ale w tym roku planuję wypożyczyć auta w Irlandii, Islandii i Nowej Zelandii.
I natrafiłem na ofertę ubezpieczenia icarhireinsurance i mam pytanie (będę bardzo wdzięczny za odpowiedź):
1. jakie dokumenty muszę wziąć od wypożyczalni aby później ubiegać się o zwrot z ubezp?
Często czytałem o sytuacjach gdzie nikt nie odbiera auta z wypożyczalni i nie dostajemy protokołu zdawczego, a wypożyczalnia wysyła informację o szkodzie po jakimś czasie i zabiera pieniądze z karty kredytowej, zatem jakie dokumenty musimy później przesłać icarhire żeby otrzymać zwrot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 03 Kwi 2018 13:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
@Rumc Ajs
https://www.icarhireinsurance.com/claims
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 03 Kwi 2018 14:46 

Rejestracja: 03 Kwi 2018
Posty: 2
dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 05 Kwi 2018 21:20 

Rejestracja: 04 Gru 2014
Posty: 1
Myślę o zakupie ubezpieczenia rocznego od icarhireinsurance.com. Planuję 2 wyjazdy jeden Europa, drugi Azja. Którą opcję polecacie Worldwide Plus czy Worlwide Excess. Powiem szczerze że język ubezpieczeń stanowi dla mnie problem za każdym razem gdy wypożyczamy samochód ale walczę ;). Dotąd braliśmy super cover na miejscu, lub ryzykowaliśmy. Teraz chcsę sprawdzić ubezpieczenie zewnętrzne ale nie wiem na które się zdecydować z ofery polecnanego tu icarhire..Będę wdzięczna za konkretną odpowiedź = pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 06 Kwi 2018 11:44 

Rejestracja: 06 Kwi 2018
Posty: 1
Cześć wszystkim,
mam pytanie odnośnie ubezpieczenia samochodu w iCarhireinsurance a mianowicie o kradzież? Wybieramy się do Włoch na 2 tygodnie i chcemy spać spokojnie (samochód będzie stał cały tydzień na parkingu który znajduje się 500m od mieszkania) :) Czy ktoś może mi wyjaśnić jak działa ubezpieczenie od kradzieży lub podać link pomocny.

Z góry będę wdzięczny! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 06 Kwi 2018 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Aga_podrozniczka napisał(a):
Przetestowalam insurance4carhire.com, polisa Worldwide.[...]Poza tym troche pechowo wyszlo dla firmy, kupilam polise 3 tygodnie wczesniej i od razu zgloszenie po pierwszym wypozyczeniu, a wczesniej nie mialam zadnych roszczen przez pare lat. Polisa na rok kosztowala 93.50 GBP.

@Aga_podrozniczka, sprawdz oferte AXA Car Hire Excess Insurance (byc moze wyskoczy jako Questor). Polisa roczna Worldwide kosztuje okolo €78 (w UK bedzie pewnie taniej). Wyplaty nie zajmuja wiecej niz 2 tygodnie (przelew na konto). W ciagu ostatnich 4 lat mialem 4 szkody na ponad €5k, bez problemow przy zadnym ze zgloszen, wszystko online.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 06 Kwi 2018 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ta kupilam niedawno, wiec nowej bede szukać w przyszlym roku. Jednym z kryteriów bylo SLI w USA, poza tym ochrona w kraju zamieszkania, itp. Po wybraniu wszystkich kryteriów zostaly mi moze 2-3 firmy do wyboru. Pisalam o tym na forum w styczniu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 06 Kwi 2018 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Nie wiem, jak SLI w Stanach, ale ubezpieczenie AXA obejmuje kraj zamieszkania jak najbardziej.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 10 Kwi 2018 17:52 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Czy żeby poruszać się po zachodnim wybrzeżu USA wypożyczonym w Alamo samochodem muszę wykupić ALI/SLI (gdzieś czytałem że w Kalifornii nie ma tego wliczonego w wynajem, a jest obowiązek posiadania)? Czy wykupienie Extended Protection pokrywa SLI (z opisu tak mi to brzmi, ale formalnie SLI/ALI nigdzie tam nie pada)? Czy zamiast kupować EP w alamo nie lepiej np: http://www.insurance4carhire.com/usa-ca ... -insurance albo coś podobnego (w cenie najmu mam tylko CDW, EP ~15$/day) ? Aga jakie 2 inne firmy oferują SLI? Którą wybrałaś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 11 Kwi 2018 09:17 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 77
Loty: 53
Kilometry: 229 526
Ja wypożyczałem kilka razy z Alamo w LA i nigdy nie brałem żadnych dodatkowych ubezpieczeń. Tylko pakiet podstawowy, który jest w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 13 Kwi 2018 10:58 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Pytanie techniczne - jaką walutą obciążane jest konto gdy kupujemy ubezpieczenie na www.icarhireinsurance.com?
Pytam, bo na Rentalcars się naciąłem - miałem wybrane PLN a przyszło w GBP - gdybym wiedział wybrałbym GBP i zapłaciłbym kartą z T-mobile UB w Euro (taką mam) i wtedy Master Card przeliczyłby funty na euro a tak Raffi przeliczył mi funty na PLN po fatalnym kursie :)
Jakie obciążenie jest z icarhireinsurance?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 13 Kwi 2018 11:25 

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 361
niebieski
Ja wybrałem przy zakupie cenę w GBP i tak też obciążyło.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#337 PostWysłany: 13 Kwi 2018 11:32 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
dzięki - to mimo, że mam kartę w Euro wybiorę GBP - bo na karcie jest lepszy przelicznik niż u nich ;)
EDIT - UWAGA (dobrze, że przejrzałem regulamin rozliczania transakcji) nie opłaca się płacić GBP kartą w Euro, wtedy przeliczy:
"operacje wykonane w walucie GBP są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż GBP) a następnie na walutę
rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji" więc kiepsko.
Zamówiłem kartę w GBP do kantoru i nią zapłacę za ubezpieczenie :)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 13 Kwi 2018 15:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 13 Kwi 2018 12:21 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Czy ktoś kupował gdzieś SLI? Bo na stronie do której wrzuciłem link powyżej nie ma takiej opcji dla obywateli PL :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 13 Kwi 2018 13:16 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Mam pytanie - czy w icarhireinsurance jest sens wykupić Worldwide Plus jeśli raczej będę w krajach gdzie CDW (patrząc na Rentalcars) jest w cenie wypożyczenia (np. Meksyk) czy w takim przypadku kupić tylko Excess Worldwide? Czy Worldwide Plus ma jakieś inne plusy ;) ?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 15 Kwi 2018 00:36 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 44
Za tydzień będę wynajmowała samochód w Pescarze - po raz pierwszy.
Czy warto wykupić pełne oferowane na stronie ubezpieczenie? Czyli 1. zwrot udziału własnego i 2. uszkodzenie kół, szkła, podwozia i dachu.
Czy może jakieś sensowne ubezpieczenie spoza?
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Czy muszę mięć kartę kredytową żeby dokonać transakcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1606 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 81  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group