Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 2211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111  Następna
Autor Wiadomość
#2141 PostWysłany: 10 Lut 2022 16:30 

Jaką firmę polecacie jeśli chodzi o ubezpieczenie?Meksyk. Wyjazd typowo turystyczny. 2 osoby dorosłe
 Relacje PM off  

#2142 PostWysłany: 10 Lut 2022 23:39 

Loty: 149
Kilometry: 185 396
czy ktoś może polecić sprawdzone ubezpieczenie na wyjazd zagranicę, które obejmuje koszty przerwania wyjazdu prywatnego (np. zakupu nowego biletu powrotnego) ze względu na zachorowanie członka rodziny (dziadków) w kraju zamieszkania? np. pogorszenia stanu zdrowia, hospitalizacji (niekoniecznie z powodu COVID)?

#2143 PostWysłany: 10 Lut 2022 23:47 

srebrny
A jest w ogóle takie ubezpieczenie?
 Relacje PM off  

#2144 PostWysłany: 11 Lut 2022 08:13 

A czy ktoś z Was wykupił i skorzystał / zna kogoś kto to zrobił - z ubezpieczenia pokrywającego koszty rezygnacji z lotów / hotelu z powodu COVID?
Mamy trzy dawki szczepień, ale chcemy wybrać się do Tajlandii.
Co w przypadku gdy PCR na 72 h przed podróżą wyjdzie pozytywny ?
 Relacje PM off  

#2145 PostWysłany: 11 Lut 2022 08:49 

Ostrzeżenia: 2
srebrny
Wtedy pozostanie wam zrobić Pad Thai w domu.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#2146 PostWysłany: 12 Lut 2022 13:08 

Może być i w domu :lol:
Pytam, bo nie wiem. Czy linie zwracają wtedy za bilety, czy przepada kasa, czy jest opcja przebukowania ? Czy jest jakieś ubezpieczenie, które gwarantuje to, że gdy PCR wyjdzie pozytywny to pokrywają kwotę za bilety ?
Doradźcie proszę.
 Relacje PM off  

#2147 PostWysłany: 12 Lut 2022 13:52 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
to czy linie zwracają za bilety zależy od taryfy, te najtańsze przepadają.
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie, to nie wszystkie które obejmują covid zadziałają w przypadku pozytywnego testu/kwarantanny, ale np. ubezpieczenie z karty kredytowej PKO to obejmuje
 Relacje PM off  

#2148 PostWysłany: 12 Lut 2022 17:27 

Loty: 65
Kilometry: 122 633
heide_berg napisał(a):
czy ktoś może polecić sprawdzone ubezpieczenie na wyjazd zagranicę, które obejmuje koszty przerwania wyjazdu prywatnego (np. zakupu nowego biletu powrotnego) ze względu na zachorowanie członka rodziny (dziadków) w kraju zamieszkania? np. pogorszenia stanu zdrowia, hospitalizacji (niekoniecznie z powodu COVID)?

TU Europa koszty rezygnacji 100% MAX:
„Twoja osoba bliska lub osoba bliska współuczestnika podróży, która nie bierze udziału w podróży, nagle zachoruje i jej stan będzie wymagał natychmiastowej hospitalizacji, a choroba ta wynika z wcześniej zdiagnozowanej u niej choroby przewlekłej i nie rokuje wyzdrowienia do daty rozpoczęcia podróży albo ma miejsce w czasie podróży.”

Lub:
„Twoja osoba bliska bądź osoba bliska współuczestnika podróży, która nie bierze udziału w podróży, nagle zachoruje na Covid-19. Zachorowanie na Covid-19 musi być potwierdzone testem antygenowym lub PCR i musi wymagać natychmiastowej hospitalizacji oraz nie rokować wyzdrowienia do rozpoczęcia podróży albo powinno mieć miejsce w czasie podróży.”

Na szczęście nie musiałam sprawdzać, czy działa, ale informuję, że jest takie ubezpieczenie…
 Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.

#2149 PostWysłany: 12 Lut 2022 18:06 

srebrny
Proponuję przeanalizować OWU, bo moim zdaniem to ubezpieczenie nie obejmuje zakupu nowego biletu powrotnego.
 Relacje PM off  

#2150 PostWysłany: 12 Lut 2022 19:18 

11. Jeżeli ubezpieczenie obejmuje wyłącznie bilety podróży, w przypadku przerwania podróży wypłacamy świadczenie w wysokości ceny niewykorzystanego biletu podróży. Jeśli bilet podróży obejmuje podróż tam i z powrotem, bez wskazania ceny biletu powrotnego, wypłacamy świadczenie w wysokości połowy ceny biletu podróży.
12. Jeśli przerwiesz swoją podróż z powodów, które wskazujemy w Tabeli nr 3 w § 9, zwrócimy koszty Twojego transportu powrotnego do domu – jeśli umowa po- dróży je obejmowała, a Ty nie możesz wykorzystać środka transportu, który jest zapewniony w ramach umowy podróży. Robimy to maksymalnie do wysokości kosztów za transport powrotny, które były przewidziane w umowie podróży.
13. Zwrócimy także koszty, jakie poniesiesz, ponieważ zmienisz rezerwację z przyczyn wymienionych w Tabeli nr 3 w § 9.

?

I z góry zaznaczam, że nie zamierzam nikogo przekonywać, że jest to jedyne słuszne ubezpieczenie (wiem, że nie cieszy się tu renomą), zabrałam głos, ponieważ kojarzę, że wymieniają sporo powodów odwołania/przerwania imprezy turystycznej. A sama z chęcią przeczytam, co inni polecają. Lub jak interpretują zapisy. Ja przyznaj się, ze przed każdą podróżą dostaję białej gorączki jak muszę czytać te wszystkie zapisy.
 Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.

#2151 PostWysłany: 12 Lut 2022 19:41 

@AgaGy mówisz o tym Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji - jeśli chcesz uzyskać zwrot kosztów w razie odwołania lub przerwania podróży w TU Europa? A jeśli to jest prywatny wyjazd to też? Nie wiem ile wyniesie koszt wyjazdu... Jedynie mogę tu zliczyć koszt noclegów i biletu lotniczego.

#2152 PostWysłany: 12 Lut 2022 20:00 

srebrny
@AgaGy
To ponownie:
Cytuj:
§ 8 Przedmiot ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie
1. Ubezpieczenie obejmuje koszty, jakie poniesiesz, jeśli Twoja podróż zostanie odwołana lub przerwana z powodów, które wskazujemy w Tabeli nr 3 w § 9.
2. Za koszty przerwania podróży uznajemy część świadczeń z umowy podróży, których nie wykorzystasz z powodów, które wskazujemy w Tabeli nr 3 w § 9,
ponieważ:
1) zrezygnujesz z podróży w trakcie jej trwania oraz powrócisz do kraju zamieszkania oraz nie będziesz kontynuować podróży, albo
2) w trakcie podróży będziesz hospitalizowany

I wytłuszczę najistotniejsze w Twoim cytacie:
Cytuj:
12. Jeśli przerwiesz swoją podróż z powodów, które wskazujemy w Tabeli nr 3 w § 9, zwrócimy koszty Twojego transportu powrotnego do domu – jeśli umowa podróży je obejmowała, a Ty nie możesz wykorzystać środka transportu, który jest zapewniony w ramach umowy podróży. Robimy to maksymalnie do wysokości kosztów za transport powrotny, które były przewidziane w umowie podróży

Powyższe jest tożsame z treścią par.8

Reasumując - za nowy bilet zwrócą maksymalnie kwotę niewykorzystanego biletu powrotnego, niezależnie od ceny nowego biletu.
Nie spełnia to zatem oczekiwań @heide_berg

Cytuj:
A jeśli to jest prywatny wyjazd to też? Nie wiem ile wyniesie koszt wyjazdu... Jedynie mogę tu zliczyć koszt noclegów i biletu lotniczego.

Tak. I tak należy to policzyć. I zwróć uwagę na obowiązujące terminy zawarcia takiego ubezpieczenia.
 Relacje PM off  

#2153 PostWysłany: 12 Lut 2022 20:46 

to co polecacie innego co jest warte uwagi i mogło by spełnić wymagania, które opisałem kilka postów wyżej?

#2154 PostWysłany: 12 Lut 2022 20:50 

srebrny
Ja nie znam takiego ubezpieczenia.
 Relacje PM off  

#2155 PostWysłany: 12 Lut 2022 20:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Chyba łatwiej i bezpieczniej będzie kupić bilet elastyczny, z możliwością bezpłatnego przebukowania powrotu na wcześniejszy termin.
 Relacje PM off  

#2156 PostWysłany: 12 Lut 2022 21:08 

boots napisał(a):
@AgaGy
To ponownie:
Cytuj:
§ 8 Przedmiot ubezpieczenia – co obejmuje nasze ubezpieczenie
1. Ubezpieczenie obejmuje koszty, jakie poniesiesz, jeśli Twoja podróż zostanie odwołana lub przerwana z powodów, które wskazujemy w Tabeli nr 3 w § 9.
2. Za koszty przerwania podróży uznajemy część świadczeń z umowy podróży, których nie wykorzystasz z powodów, które wskazujemy w Tabeli nr 3 w § 9,
ponieważ:
1) zrezygnujesz z podróży w trakcie jej trwania oraz powrócisz do kraju zamieszkania oraz nie będziesz kontynuować podróży, albo
2) w trakcie podróży będziesz hospitalizowany

I wytłuszczę najistotniejsze w Twoim cytacie:
Cytuj:
12. Jeśli przerwiesz swoją podróż z powodów, które wskazujemy w Tabeli nr 3 w § 9, zwrócimy koszty Twojego transportu powrotnego do domu – jeśli umowa podróży je obejmowała, a Ty nie możesz wykorzystać środka transportu, który jest zapewniony w ramach umowy podróży. Robimy to maksymalnie do wysokości kosztów za transport powrotny, które były przewidziane w umowie podróży

Powyższe jest tożsame z treścią par.8

Reasumując - za nowy bilet zwrócą maksymalnie kwotę niewykorzystanego biletu powrotnego, niezależnie od ceny nowego biletu.
Nie spełnia to zatem oczekiwań @heide_berg

Cytuj:
A jeśli to jest prywatny wyjazd to też? Nie wiem ile wyniesie koszt wyjazdu... Jedynie mogę tu zliczyć koszt noclegów i biletu lotniczego.

Tak. I tak należy to policzyć. I zwróć uwagę na obowiązujące terminy zawarcia takiego ubezpieczenia.

Tak, takie ubezpieczenie można tez zawrzeć dla wyjazdów organizowanych prywatnie, ja w takich sytuacjach zliczam koszt biletów samolotowych i rezerwacji hotelowych. Oczywiście im wyższe podasz koszty, tym wyższa będzie składka.

@Boots tak, umiem czytać i przeczytałam to, co wkleiłam.
W sytuacji nagłego powrotu wolałabym dostać cokolwiek, niż nie dostać nic. No albo można w ogóle nigdzie nie lecieć... :roll:
Ja to rozumiem tak, że przerywam wypoczynek. Szukam nowych biletów. A za te, które miałam dostaję zwrot. Jeśli za całość zapłaciłam 5k, to za te niewykorzystane max. 2,5k. Wiadomo, że koszt nowych może być wyższy. Ale jeśli się nie ubezpieczę, to i tak wszystko pokryję z własnej kieszeni.

Tak jak mówię, nie miałam na szczęście okazji sprawdzić, jak działa to konkretne ubezpieczenie, ale wydaje mi się, że to towarzystwo podaje sporo powodów rezygnacji w porównaniu do innych.
Co więcej, jako jedne chyba z nielicznych daje możliwość kupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji nawet 6 dni przed wyjazdem, gdzie w innych TU jest to już niemożliwe. z tym, że składka automatycznie staje się wyższa.

I nie, nie jestem pracownikiem tego TU, ani nikt mi za nic nie płaci.
 Relacje PM off  

#2157 PostWysłany: 15 Lut 2022 21:53 

Kojarzy ktoś jakie ubezpieczenia na dzień dzisiejszy mają rację bytu gdy po przylocie na miejsce i przypadkowym teście covidowym zaserwują nam kwarantannę?
Chodzi mi o pokrycie kosztów pobytu w jakimś przymusowym hotelu w Europie - w moim przypadku Kanary.
 Relacje PM off  

#2158 PostWysłany: 15 Lut 2022 22:00 

srebrny
Tam masz darmowe ubezpieczenie: https://www.ciaoisolecanarie.com/sites/ ... 1644244969
 Relacje PM off  

#2159 PostWysłany: 15 Lut 2022 22:05 

boots napisał(a):

Tak, czytałem o tym, ale mimo wszystko nie jestem przekonany czy to działa, bo nie widziałem przykładów kogoś kto miał okazję z tego skorzystać.

Jest ono dość wątpliwe, bo co to oznacza np. " regulated tourist
accommodation" czyli jak śpię w kamperze to już nie podlegam ubezpieczeniu?

Tak samo "If the insured party does not get the recommended vaccinations or medication prior
to their trip." czyli niezaszczepieni również niepodlegają ubezpieczeniu?

Mogą to interpretować po swojemu.

Ostatnio edytowany przez Emejcz 15 Lut 2022 22:11, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#2160 PostWysłany: 15 Lut 2022 22:07 

srebrny
A widziałeś przykład korzystania z płatnego ubezpieczenia w takim przypadku?
 Relacje PM off  

[ 2211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości