Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 2120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106  Następna
Autor Wiadomość
#2061 PostWysłany: 02 Lis 2021 20:23 

@opo Turcja
@Garmond czytałeś mój post? Przewóz karetką, badania diagnostyki obrazowej, w tym tomografia, szycie, konsultacje specjalistów, etc… nie jest wygórowana stawka wg mnie, raczej standard.
 Relacje PM off  

#2062 PostWysłany: 02 Lis 2021 20:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 550 597
Wcześniej ani słowem nie było o tomografii, więc pytanie było jak najbardziej zasadne.
4 ludzi lubi ten post.

#2063 PostWysłany: 02 Lis 2021 20:36 

@Kashpir może jeszcze mam wkleić zdjęcie karty wypisowej na forum o podróżach? Bez przesady. Napisałem celem pomocy innym forumowiczom i nie rozumiem skąd to żywe zainteresowanie kwotą świadczenia? To chyba kwestia polskiej, wścibskiej mentalności, więc nie, pytanie nie było zasadne i to kwestia kultury oraz savoir-vivre, które ewidentne nie wszystkim są znane.
 Relacje PM off  

#2064 PostWysłany: 02 Lis 2021 20:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 550 597
Żadna wścibska mentalność - rodzaje badań jak najbardziej wpływają na kwotę świadczeń, a są tu forumowicze, którzy z niejednego podróżniczego pieca chleb jedli i niepełny opis sytuacji przy takiej kwocie wskazywałby raczej na Szwajcarię albo na zawyżenie wartości przez szpital. Nikt nie wnika i nie dopytuje o szczegóły twojego wypadku, bo to sprawy osobiste - kwestie netykiety IMO nie zostały naruszone.
7 ludzi lubi ten post.

#2065 PostWysłany: 02 Lis 2021 23:18 

srebrny
Taka kwota to raczej przestroga, dla tych chcą przyoszczędzić 100- 200 złotych na ubezpieczeniu. Mądry forumowicz przed szkodą.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#2066 PostWysłany: 18 Lis 2021 15:57 
Awatar użytkownika

Cześć! Taka sytuacja:

mam bilety na Ryanaira do Hiszpanii. Lecę na kilka dni wyprawy rowerowej, na którą miałem po locie dotrzeć pociągiem - z moim rowerem. Wczoraj na stronie kolei hiszpańskich pojawia się informacja, że akurat w dniach, kiedy miałem korzystać z pociągu, zamiast pociągu będzie kursował autobus. Niestety, do autobusu nie mogę zabrać roweru (mam potwierdzenie w mejlu z Renfe). Więc zaplanowany wyjazd stanął pod znakiem zapytania.

Podczas kupowania biletów wykupiłem ubezpieczenie Europ Assistance - "RYANAIR TRAVEL I TRAVEL PLUS UBEZPIECZENIE" jak mówią przysłane OWU. Wśród uznawanych okoliczności jest mowa o środkach lokalnego transportu, ale w odniesieniu do opóźnienia, a nie do wprowadzenia komunikacji zastępczej, która okazuje się problemem we wzięciu roweru.

Jak sądzicie, czy mam szansę ubiegać się o odszkodowanie rezygnując z wyjazdu w takiej sytuacji?

A jeśli wypożyczyłbym na miejscu auto z Avis/Budget aby dotrzeć na miejsce wyprawy z rowerem - czy mógłbym ubiegać się o zwrot kosztów wypożyczenia? Około 800 złotych (kombi - na rower), Avis ma biuro i w Walencji, i w miejscu docelowym.

Szy.
 Relacje PM off  

#2067 PostWysłany: 19 Lis 2021 00:32 

Ostrzeżenia: 2
Masz bilet na pociąg?
 Relacje PM off  

#2068 PostWysłany: 19 Lis 2021 08:50 

Loty: 104
Kilometry: 202 285
złoty
batq napisał(a):
Mogę z własnego doświadczenia opisać likwidację szkody w Generali.

Podczas tegorocznych wakacji uległem wypadkowi podczas zabawy w hotelu. Hotel wezwał karetkę, która przewiozła mnie do prywatnego do szpitala, gdzie wykonano mi wszystkie badania, szycie rany, konsultację u kilku specjalistów, etc... Ja ze swojej strony podałem tylko managerowi szpitala numer polisy i numer centrum alarmowego. Wszystkie szkody dla Generali likwiduje EuropAssistance. Po powrocie do Polski wystąpiłem do nich również z wnioskiem o wypłatę odszkodowania z NNW - takowe dostałem na podstawie samej dokumentacji leczenia, w przeciągu miesiąca, na moje konto bankowe.

Chichot losu jest taki, że mogę sam sobie potwierdzić postawioną w którymś z postów w tym temacie tezę, że warto mieć ubezpieczenie z firmy, która jest znana. Dlaczego? W szpitalu powiedzieli mi, że nigdy nie mieli problemu z Generali, więc nie będą czekać, aż zostanie uiszczona płatność za wystawioną fakturę, tylko mogę wyjść po zszyciu rany. Zapytałem, czy w przypadku innych ubezpieczycieli też tak jest, na co manager odpowiedział, że nie i wtedy wolą poczekać na przelew środków, zanim wypiszą pacjenta, a w przypadku braku płatności, co często już się im zdarzyło, pacjent sam musi pokryć koszty leczenia - w moim przypadku ponad 10K EUR i samodzielnie dochodzić sobie zwrotu od ubezpieczyciela.

Krótko mówiąc - potwierdzając na samym sobie, nadal polecam Generali.

Ja tylko dodam,że na ostatnich kilka moich wyjazdów Generali miało najlepszą cenę w stosunku do kwot ubezpieczenia, w tym w pakiecie podstawowym leczenie dla osób przewlekle chorych.
Niestety ich ubezpieczenie nie obejmuje leczenia urazów/chorób zaistniałych w wyniku spożycia alkoholu, ale już chyba mało który ubezpieczyciel ma to w pakiecie podstawowym, wszędzie trzeba dopłacać.
 Relacje PM off  

#2069 PostWysłany: 19 Lis 2021 14:19 

@jar188 sam jestem zdziwiony, bo Generali ma za każdym razem, jak gdzieś lecę, najlepszy stosunek cena/jakość. Co do alkoholu, to masz pokrycie zdarzeń powstałych po alkoholu, ale jak to jest z chorobami - nie wiem. Są w ogóle jakies choroby, które objawiają się po alkoholu?

Z ciekawostek, byłem teraz na długi weekend w Italii i moje małe dziecko zaczęło kaszleć dobę po przybyciu. Stwierdziłem z żoną, że nie ma co czekać, tylko trzeba dzwonić po lekarza. Jako, że stałem się mega fanem Generali, teraz też miałem od nich ubezpieczenie. W dwie godziny od telefonu przyjechał do domu pediatra, który zbadał dziecko i przepisał leki, które wykupiłem w aptece. Co najważniejsze, dobry był skubany, bo tak trafił z antybiotykiem, że dziecko od razu na niego poszło. Po powrocie do kraju, w ten wtorek wypełniłem ich formularz dotyczący zwrotu kasy za leki i wczoraj wieczorem dostałem SMS, że roszczenie rozpatrzone pozytywnie i kasa będzie na koncie do 7 dni. U nas w Polsce raczej nie jesteśmy przyzwyczajeni do jakości, ale powiadam Wam - ja zostaję z Generali i dla mnie poziom tego ubezpieczyciela to jest TOP. W grudniu czeka mnie wyjazd do Oslo i tym razem mam nadzieję bez niespodzianek, ale zwyczajnie z nimi czuję się bezpiecznie, dlatego zawsze na wyjazdy z rodziną ich wybieram. Na wyjazdy biznesowe mamy inną polisę na firmę i choć jeszcze jej nie testowałem, to tutaj już nie czuję się tak pewnie. Tymczasem pozdrawiam was i przechodzę do tematu o salonikach, aby opisać beznadziejny salonik w Larnace, w którym właśnie jestem. Pozdrowienia z Cypru.
 Relacje PM off  

#2070 PostWysłany: 19 Lis 2021 14:30 

Loty: 104
Kilometry: 202 285
złoty
@batq
W którym miejscu OWU jest ten zapis mówiący o
Cytuj:
pokrycie zdarzeń powstałych po alkoholu
?
 Relacje PM off  

#2071 PostWysłany: 19 Lis 2021 14:44 

@jar188 właśnie co ciekawe u nich, jeśli się nie mylę, to usunęli to ograniczenie w OWU, wiec wszystko, co nie widnieje, jest w mocy. Zerknij proszę na ten artykuł, który o tym mówi: https://www.cashless.pl/10203-generali- ... zy-nowosci
 Relacje PM off  

#2072 PostWysłany: 19 Lis 2021 23:16 
Awatar użytkownika

boots napisał(a):
Masz bilet na pociąg?

Nie, właśnie w momencie kupowania biletu wyskoczyła mi informacja o komunikacji zastępczej. Zniknęła opcja przewozu roweru. Podczas gdy jeszcze w poprzedni weekend wszystko było po staremu (pociąg nie autobus, dostępne miejsca na rowery).

Więc jedyne co mam to zrzut komunikatu o komunikacji zastępczej i mail od hiszpańskich kolei.

Szy.
 Relacje PM off  

#2073 PostWysłany: 19 Lis 2021 23:24 

Skoro nie kupiłeś biletu, to nie zawarłeś umowy z przewoźnikem - zatem o odszkodowaniu za co pytasz?
Analogiczna sytuacja, jeśli chodzi o pytanie dotyczące zwrotu kosztów wypożyczenia - nie ma ku temu absolutnie żadnych podstaw.
 Relacje PM off
szy. lubi ten post.

#2074 PostWysłany: 20 Lis 2021 09:53 
Awatar użytkownika

boots napisał(a):
Skoro nie kupiłeś biletu, to nie zawarłeś umowy z przewoźnikem - zatem o odszkodowaniu za co pytasz?
Analogiczna sytuacja, jeśli chodzi o pytanie dotyczące zwrotu kosztów wypożyczenia - nie ma ku temu absolutnie żadnych podstaw.

Zmiana środka transportu (pociąg na autobus) nastąpiła po tym, jak kupiłem bilet na samolot, a jednocześnie nie mam obowiązku kupna biletów na mało oblegany pociąg z dużym wyprzedzeniem. Więc tak, pytam, bo istotna zmiana zaszła jednak zupełnie nie z mojej winy i w zupełnie nieprzewidywalny sposób, mogłem więc mieć nadzieję na czyjeś podobne doświadczenia.

Dzięki.

Szy.
 Relacje PM off  

#2075 PostWysłany: 20 Lis 2021 10:14 

platynowy
@szy. jak przedmówcy, nie zawarłeś jeszcze umowy przewozu, której istotna zmiana uniemożliwia realizację podróży czy zmienia jej koszty/warunki. Ochroną ubezpieczeniową nie jest objęty sam zamiar skorzystania z potencjalnych opcji transportu na miejscu w określony sposób.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2076 PostWysłany: 20 Lis 2021 12:15 
Awatar użytkownika

Rozumiem, jasne.

Pomóżcie mi w jeszcze jednej kwestii, proszę. Spróbuję i tak zwrócić się do Europ Assistance o zwrot kosztów. I tu pytanie:

czy ma znaczenie, czy zwrócę się do nich z prośbą przed lub po planowanym locie?

Na chłopski rozum, prośba wysłana jeszcze przed lotem wyklucza podejrzenie o próbę pokrycia kosztów np. spóźnienia się na lot czy innego naciąganego powodu. Ale czy oni patrzą w ten sposób?

Dziękuję.

Szy.
 Relacje PM off  

#2077 PostWysłany: 20 Lis 2021 12:26 

Nie trać czasu i energii - absolutnie niczego nie wskórasz, tylko rozbawisz ich do łez.

Per analogia - sklep przez długi okres czasu oferuje do zakupu telewizora za darmo wielką lodówkę. Analizujesz opcję i podejmujesz decyzję o wyrzuceniu starej swojej lodówki i całkowitym remoncie kuchni, dokładnie pod wymiary nowej lodówki. Wydajesz sporo kasy, kończysz remont, idziesz do sklepu na zakupy - a tam Ci mówią, że już w tej chwili nie ma takiej oferty i telewizor możesz kupić, ale tej lodówki za darmo nie dostaniesz.
I co - pozwiesz ich o zwrot kosztów remontu, czy może o wydanie lodówki z nieaktualnej w tej chwili oferty?
Przemysł to i więcej nie trać czasu na problem(?), który opisałeś.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2078 PostWysłany: 20 Lis 2021 13:06 
Awatar użytkownika

Jeśli widzisz w Twoim przykładzie analogię do mojej sytuacji, to zaczynam wątpić w sensowność Twoich wcześniejszych rad.

Różnica jest zasadnicza - ja moje plany opierałem na *podstawowym*, *całorocznym* rozkładzie jazdy linii kolejowych Renfe, które nagle - zaledwie 7-8 dni wcześniej - poinformowały o komunikacji zastępczej na interesującej mnie trasie. A Ty porównujesz to do *tymczasowej* promocji - to naprawdę nie jest analogia.

Szy.
 Relacje PM off  

#2079 PostWysłany: 20 Lis 2021 14:34 

Umowę przewozu zawierasz w mieście mencie zakupu biletu.
Wszystko, co widzisz wcześniej przed zakupem, jest tylko ofertą, która w każdej chwili może się zmienić bez konsekwencji.
Jak tego nie rozumiesz,to pozwij ich do sądu. Na pewno znajdziesz prawnika, który z radością zainkasuje kasę za prowadzenie sprawy.
 Relacje PM off  

#2080 PostWysłany: 20 Lis 2021 14:50 

złoty
W przypadku ubezpieczeń podróżnych zazwyczaj dotyczą one opóźnienia podróży transportem publicznym, które skutkuje niemożliwością wykorzystania ubezpieczonego biletu lotniczego.
 Relacje PM off  

[ 2120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości