Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 2120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106  Następna
Autor Wiadomość
#2021 PostWysłany: 03 Lip 2021 21:46 

czy ubezpieczenie podróżne AXA zadziała we Włoszech (ogłoszony stan wyjątkowy)?
 Relacje PM off  

#2022 PostWysłany: 04 Lip 2021 00:15 

srebrny
bym pytal w axa, bo w owu jest jasno napisane ze niby nie.
 Relacje PM off  

#2023 PostWysłany: 05 Lip 2021 11:03 

Jak to we Włoszech nie? To co kupować do Włoch?
 Relacje PM off  

#2024 PostWysłany: 06 Lip 2021 23:08 

Odpowiem sobie - Uniqa twierdzi, że stan wyjątkowy nie wyklucza ubezpieczenia we Włoszech. Normalnie ubezpieczają.

Działa kod wyprawazuniqa, tak jak dawniej wyprawazaxa ;)
 Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.

#2025 PostWysłany: 10 Lip 2021 16:28 

Loty: 52
Kilometry: 76 773
ibartek napisał(a):
AXA na stronie mbanku z kodem -10% do konca wrzesnia. zakres ubezpieczenia duzo lepszy niz AXA na stronie rankomat w podobnej cenie.

https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezp ... -podrozne/

Obecnie w mbanku jest Uniqa Multitravel i nawet po obniżce 15% wychodzi nieco drożej niż oferta z porównywarki kioskpolis gdzie wychodzi prawie 20% zniżki do ceny bazowej.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#2026 PostWysłany: 10 Lip 2021 16:35 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Orientujesz się, jak w tym wypadku wygląda ochrona przed skutkami Covid-19? Chodzi mi o ewentualne koszty kwarantanny, koszty leczenia, itp.?
Wydaje mi się, że Uniqa obejmuje też ten zakres, ale czy przypadkiem w ramach współpracy z mbankiem czegoś tu nie zmienili?

Edit: na stronie
https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-tury ... at-europa/ jest informacja, że:

Image

ale na stronie mBanku, ani w dokumentach dot. tej promocji nic podobnego nie znajduję.

Ostatnio edytowany przez tropikey, 10 Lip 2021 16:45, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#2027 PostWysłany: 10 Lip 2021 16:44 

Loty: 52
Kilometry: 76 773
Oba dokumenty są identyczne, kwoty ubezpieczenia są te same
https://www.uniqa.pl/dokumenty/OWU_Kont ... travel.pdf
https://www.mbank.pl/pdf/ind/ubezpiecze ... travel.pdf
Edit: porównywarka pdf stwierdza że identyczne
Edit2: Rzeczywiście nie ma nic w dokumentach (z mbanku) ale w przesłanej polisie jest "Ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia COVID-19 za granicą."

Ostatnio edytowany przez _ralf 10 Lip 2021 16:58, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off  

#2028 PostWysłany: 10 Lip 2021 16:52 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Czyli w Uniqa działa to chyba na zasadzie, że "nie wyłączyliśmy tego wyraźnie w OWU, więc jest objęte, a dla uniknięcia wątpliwości daliśmy w tej sprawie komunikat na naszej stronie".
Niestety, w OWU nie znajduję nic o kosztach ewentualnej kwarantanny. Będę musiał o to dopytać.

Edit: sporo odpowiedzi na wątpliwości jest tu na dole ("Pytania i odpowiedzi w kontekście COVID-19"):

https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-tury ... at-europa/

Dobrze byłoby uzyskać potwierdzenie, że mają one zastosowanie 1:1 w przypadku ubezpieczenia kupionego w mBanku (ale pewnie tak, bo w sumie mbank działa tu jak każdy inny pośrednik).
 Relacje PM off  

#2029 PostWysłany: 12 Lip 2021 01:07 

Tropikey, sam drążyłem temat i uzyskałem takie potwierdzenie od konsultanta na czacie na stronie Uniqi, podpisanego jednak jako z mBanku ;) jest tak jak myślisz - mBank sprzedaje ubezpieczenie ale ubezpieczycielem jest Uniqa i jej zasady obowiązują.
edit: to był czas, nie infolinia
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#2030 PostWysłany: 29 Lip 2021 16:02 

Cześć.
Potrzebuję ubezpieczenie na wyjazd do Gruzji. Czy ktokolwiek inny, oprócz AXA "wrzuca" ten kierunek do krajów europejskich?
Ewentualnie czy ktoś ostatnio był i porównywał oferty?
Z góry dziękuję.
 Relacje PM off  

#2031 PostWysłany: 01 Sie 2021 22:30 

Hej
Jadę na Teneryfę 2-9.09. Jako że planuje podróż samodzielnie to zależałoby mi głównie, aby w przypadku tfu tfu choroby, aby jednak odzyskać pieniądze za loty + hotele.
Czytałem ostatnie 15 stron i polecacie głównie Uniqa+ Warta. Warta nie pokrywa kosztów odwołania podróży i tu zostaje Uniqa. Przeczytałem warunki OWU i zgodnie z &3 pkt 1-3, zwrot będzie wtedy kiedy np. ja albo ktoś bliski będzie hospitalizowany [chyba że może ja źle zrozumiałem]. A mi chodzi o takie ubezpieczenie, abym mógł odwołać gdyby się okazało, że np. mam anginę albo zapalenie oskrzeli. Czy istnieje może takie ubezpieczenie?
 Relacje PM off  

#2032 PostWysłany: 08 Sie 2021 17:43 

Korzysta ktoś z ubezpieczenia oferowanego do karty N26 You (https://n26.com/en-eu/travel-insurance)? Przeglądałem OWU (https://docs.n26.com/legal/06+EU/06+Bla ... t19-pl.pdf) i wygląda na to, że pakiet medyczny jest aktywny cały czas (do 90 dni na wyjazd) bez konieczności zapłaty kartą, jedynie opcje dodatkowe typu opóźnienie lotu, bagaż trzeba opłacić kartą. Co sądzicie?
 Relacje PM off  

#2033 PostWysłany: 08 Sie 2021 20:36 

srebrny
ptasznik napisał(a):
Hej
Jadę na Teneryfę 2-9.09. Jako że planuje podróż samodzielnie to zależałoby mi głównie, aby w przypadku tfu tfu choroby, aby jednak odzyskać pieniądze za loty + hotele.
Czytałem ostatnie 15 stron i polecacie głównie Uniqa+ Warta. Warta nie pokrywa kosztów odwołania podróży i tu zostaje Uniqa. Przeczytałem warunki OWU i zgodnie z &3 pkt 1-3, zwrot będzie wtedy kiedy np. ja albo ktoś bliski będzie hospitalizowany [chyba że może ja źle zrozumiałem]. A mi chodzi o takie ubezpieczenie, abym mógł odwołać gdyby się okazało, że np. mam anginę albo zapalenie oskrzeli. Czy istnieje może takie ubezpieczenie?

Kup lot w wersji frex i hotel z darmowa anulacją do dnia przylotu. Na to samo wyjdzie. Na anginę to raczej ubezpieczeń nie ma. Muszą być przeciwskazania do podróży samolotem.
 Relacje PM off  

#2034 PostWysłany: 08 Sie 2021 22:51 

@greg1291 : dzięki za odpowiedź, ale trochę za późno przyszła. Kupiłem loty + jeden hotel (który był najtańszy) bez opcji anulowania, natomiast kupiłem w Uniqa taki pakiet który nazywa się "Ubezpieczenie rezygnacji z podróży" i ma on przyjaźniejsze warunki OWU niż sprawdzany wcześniej przeze mnie pakiet 'Multitravel'
 Relacje PM off  

#2035 PostWysłany: 08 Sie 2021 22:57 

Ostrzeżenia: 2
Czytałeś OWU? Przed czym uważasz, że jesteś chroniony?
 Relacje PM off  

#2036 PostWysłany: 11 Sie 2021 08:24 

Cześć, wyjeżdżam wkrótce na wakacje i po przeanalizowaniu ofert ubezpieczeniowych dla 3-osobowej rodziny na 8 dni, chciałbym napisać, że najlepiej wciąż wychodzi w mojej opinii Generali. Za cały wyjazd wyszło mi 235 PLN, a uwzględnia on: wszystko na osobę - KL 500K PLN, Assistance Premium 500K PLN, NNW 50K PLN, OC 200K PLN, bagaż 1K PLN, kradzież mienia w mieszkaniu podczas wyjazdu 5K PLN. Tutaj mały protip - najlepiej kupić przez Rankomat albo przez ich infolinię, bo na stronie Generali nie ma aż tak dobrej ceny.

Z ważnych rzeczy - Generali od tego sezonu wyłączyło klauzulę alkoholową, więc wszystkie polisy obejmują też zdarzenia po alkoholu i co bardzo ważne z mojego punktu widzenia - również od tego sezonu wszystkie polisy obejmują zaostrzenie chorób przewlekłych, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że to najlepsze ubezpieczenie na Europę.

Wydaje mi się, że np. na USA albo Kanadę to 500K może być za mało, ale na Azję lub Europę - idealnie, także polecam bardzo mocno, choć mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać, ale tutaj też wydaje mi się, że ponieważ to firma globalna, na świecie szybciej dostanie się pomoc, niż w przypadku naszych polskich ubezpieczycieli, którzy działają przez pośredników, co naturalnie wydłuża cały proces.

P.S. - ponieważ dodawałem jedną usługę przez infolinię - ochronę przed deszczem i niską temperaturą za pięć dych, dostałem też od nich pismo po polsku i angielsku, że pokrywają w całości koszty związane z zachorowaniem na Covid-19, także jakby ktoś potrzebował, myślę że na infolinii wystarczy o to poprosić i Wam wyślą mailem.
 Relacje PM off
kbk lubi ten post.

#2037 PostWysłany: 12 Sie 2021 17:17 

Na czym polega ubezpieczenie przed deszczem i niską temperaturą? :D
 Relacje PM off  

#2038 PostWysłany: 12 Sie 2021 18:38 

Ostrzeżenia: 2
https://media.generali.pl/informacje-pr ... lej-pogody
Ale OWU nie można znaleźć.
 Relacje PM off
kbk uważa post za pomocny.

#2039 PostWysłany: 12 Sie 2021 22:43 
Awatar użytkownika

niebieski
e tam, słabe to ubezpieczenie, nie obejmuje Norwegii, nie dadzą na restaurację, gdy nie będzie można plażować ;-)

Z drugiej strony, jeśli to nie jest ubezpieczenie od deszczu, tylko od gwałtownych załamań pogody i to jeszcze automatycznie przewidywanych/rejestrowanych przez "AI" to spodziewam się, że 'zwyklej' deszczowej pogody po prostu nie obejmuje, tylko jakieś cyklony, tornada i inne białe szkwały.
I tylko jeśli AI potwierdzi.

Kojarzy mi się jak kiedyś zgłaszałem assistance, gdy mi wichura zdemontowała fragment dachu. Tej nocy wiało tak, że na rynku w 'Bydgoszczu' wywaliło miejską choinkę, chyba jedyny raz w historii. Uprzejma pani z infolinii podczas przyjmowania zgłoszenia stwierdziła, że ma dane z ostatniej nocy i wiatr nie przekraczał 25km/h, podczas, gdy musi 40 (numerki z głowy, nie pamiętam teraz). Uśmiałem się, ale ostatecznie stanęło na tym, że pani się skonsultuje, sprawdzi i oddzwoni. Oddzwoniła i stwierdziła, że wprawdzie parametry zapisane nie przekraczają limitów opisanych w OWU, ale faktycznie w okolicy były zanotowane przypadki gwałtownych porywów wiatru, więc w drodze wyjątku moje roszczenie zostanie rozpatrzone pozytywnie.

Pomijając fakt, że nikomu nie życzę złej pogody na wakacjach, to jednak nie napalałbym się zbytnio na benefity z tego ubezpieczenia.

#2040 PostWysłany: 13 Sie 2021 15:40 

@kbk płacą, gdy temperatura spadnie poniżej 20st. lub wystąpi opad na poziomie 5mm, co może mieć miejsce, jak np ostatnio w Antalyi, więc wg mnie warto rozważyć.

@boots tutaj nazywa się to SWU, załączam po konwersji z pdfa. Nie wiem kto na to wpadł, ale nie można na forum wrzucić pdfa ani doca, więc dodaję jako zip.

@BrunoJ wg mnie jest bardzo dobre, a nie słabe. Znajdź mi ubezpieczenie o szerszym zakresie, z klauzulą alkoholową, chorobami przewlekłymi dla każdego ubezpieczonego i ubezpieczeniem od pogody za 235 PLN dla trzech osób za 8 dni, to się zgodzę, że jest słabe. Do tego, nie porównuj ubezpieczenia mienia w Bydgoszczy do ubezpieczenia podróżnego, bo to dwie inne bajki.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

[ 2120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości