Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#1961 PostWysłany: 01 Wrz 2020 20:13 

Rejestracja: 19 Cze 2012
Posty: 62
DaDa napisał(a):
Ja miałam Generali. Na stronie jest info, że ubezpieczenie podróży pokrywa koszty leczenia i assistance w przypadku zachorowania na covid19.
Radośnie nie skorzystałam, więc trudno mi coś więcej powiedzieć niż to, co na stronie.



Super dziękuję za informację!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#1962 PostWysłany: 01 Wrz 2020 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
heide_berg napisał(a):
mnie cały czas ciekawi czy istnieje w Polsce ubezpieczenie które obejmujące pomoc w przypadku anulowania lotu i powrót do Polski? np. jeśli jestem np. w Hiszpanii i nagle mój lot jest odwołany z powodu wejścia zakazu lotów?

Masz na mysli NIE przypadek zachorowania na COVID-19, tylko dodatkowe koszty za pobyt, hotel etc. czy powrot do domu, np. zakup biletu lotniczego u innego przewoznika na powrot do PL, tylko i wylacznie z powodu odwolania lotu?
Nie slyszalem, ale prawdopodobnie gdyby takie istnialo to by bylo drogie, albo wlasnie zbankrutowalo. :D
Najlepiej zadzwon do przewoznika, czy do OTA i popytaj jakie sa mozliwosci i daj znac prosze, co odpowiedzieli.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1963 PostWysłany: 01 Wrz 2020 21:26 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
samo odwołanie, np. poprzez zapewnienie lotu po kraju np. z przesiadkę. bez zachorowania czy kasy za kwarantanne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1964 PostWysłany: 01 Wrz 2020 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@heide_berg
Amex Platinum placi 200€ za anulacje lotu, jesli dokonales zakupu ta karta, ale nalezy sprawdzic, czy pandemia nie jest wykluczona.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1965 PostWysłany: 01 Wrz 2020 22:11 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
a co to takiego Amex Platinum i jak to zdobyć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1966 PostWysłany: 01 Wrz 2020 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@heide_berg, to karta kredytowa American Express. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1967 PostWysłany: 01 Wrz 2020 22:17 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
mają wygórowane zasady przyznawania swojej karty, już kiedyś robiłem podejście, ale zrezygnowałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1968 PostWysłany: 02 Wrz 2020 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@heide_berg normalnie to walczysz z przewoznikiem o zwrot czy tez przewoznik powinien Ci zaoferowac inny, alternatywny lot.
Ponadto powinienes polukac w regulaminie przewoznika jak to wyglada z pandemia.
Sprawa sie jeszcze bardziej komplikuje, gdy np. przewoznik splajtowal i anulowal wszystkie loty, podobno takie ubezpieczenia istnieja, ale przypuszczalnie nie sa tanie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1969 PostWysłany: 04 Wrz 2020 08:41 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 24
Planowana podróż 20 września (2osoby dorosłe i dziecko 7 lat). Szukam ubezpieczenia turystycznego plus ubezpieczenie od rezygnacji. Znalazłem ofertę NN. Na stronie widnieją informacje: "Działa w przypadku COVID19" ale gdy patrzę do Ogólne Warunki Ubezpieczania to w punkcie dotyczącym wykluczeń jest: pandemia i zakażenia...
Dzwoniłem na infolinię i konsultant twierdzi, że ubezpieczenie obejmuje sytuacje związane z COVID19 a OWU po prostu nie jest aktualizowane. Wysłałem zapyanie mailem i przez trzy dni nie otrzymałem odpowiedzi.
Rozumie ktoś cos z tego?
W tej sprawie kontaktowałem się też TU EUROPA i od razu uzyskałem informację, że COVID19 to pandemia i nie obejmuje tego nawet opcja MAX.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1970 PostWysłany: 04 Wrz 2020 08:54 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
TU Europa obejmuje covid
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1971 PostWysłany: 04 Wrz 2020 09:06 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 24
Pisałem z konsultantem TU Europa. Twierdził, że nie obejmuje pandemii a COVID19 jest pandemią:

Pytanie:
"Czy Ubezpieczenie Koszty Rezygnacji 100% lub 100% max obejmuje sytuację w której uczestnik podróży nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu w wyniku wysokiej temperatury?"

Opdowiedź:
"Jeżeli gorączka będzie skutkowała zachorowaniem, co musi być stwierdzone przez lekarza i udokumentowane zwolnieniem, będzie obowiązywać ubezpieczenie. Natomiast, jeśli będzie to zachorowanie na Covid-19, ubezpieczenie nie będzie obowiązywać, gdyż epidemie oraz pandemie są wyłączone z zakresu odpowiedzialności ubezpieczenia od kosztów rezygnacji."

Pytanie:
"Czyli w wyłączeniach macie zapisane że w przypadku stwierdzenia, COVID19 nie wypłacacie świadczenia?"

Odpowiedź:
"Nie, tylko w przypadku epidemii oraz pandemii. Covid-19 został ogłoszony pandemią przez WHO."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1972 PostWysłany: 04 Wrz 2020 10:34 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 24
Odnośnie ubezpieczenia w NN to jest aneks w OWU zmieniający punkt 17 tak, że wykreślona jest pandemia ale:
Świadczenie należne jest w przypadku zachorowania na COVID19 po wyjeździe z tym że, np, w Grecji raczej ne będzie dodatkowych kosztów z tym związanych bo rząd Grecki pokrywa koszty pobytu i leczenia.

W odniesienieniu do ubezpieczenia "Koszty odwołania lub skrócenia wycieczki zagranicznej" to konsultanci nie są w stanie udzielić informacji czy np. kwarantanna nałożona na osobę w Polsce, która uniemożliwia wyjazd jest powodem do wypłacenia świadczenia z tytułu ubezpieczenia: Koszty odwołania lub skrócenia wycieczki zagranicznej. Mam uzyskać informację około godziny 13.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1973 PostWysłany: 04 Wrz 2020 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
A w Europie ta karta EHIC nie pokrywa kosztów leczenia na Covid?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1974 PostWysłany: 04 Wrz 2020 10:56 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
pokrywa na zasadach identycznych jak dla obywateli danego kraju; mówimy o EKUZ.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1975 PostWysłany: 04 Wrz 2020 11:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
A definicja "wycieczki zagranicznej" jest?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1976 PostWysłany: 04 Wrz 2020 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
OK '
czyli w Polsce EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego)
w UK EHIC (European Health Insurance Card)
Za tym artykulem:
https://www.gov.uk/guidance/uk-resident ... healthcare

To rozumiem ze bedac na ubezpieczeniu w UK , udajac sie za granice w UE to pokrywa mi:
- nieplanowane leczenie w instytucjach panstwowych w danym kraju do ceny nie wyzszej niz ta w UK, czyli np. jak zlapie covid w PL i bede wymagal opieki szpitalnej to OK, ale jak bede chcial przyleciec po to zeby sobie zeba wyleczyc to juz nie

Rozumiem ze w druga strone to moze nie dzialac tak fajnie, bo zalozmy ze doba leczenia szpitalnego w PL kosztuje 500zl a w UK np. 2000zl wiec wg tej zasady lecac z UK do PL powinno byc za darmo, ale lecac z PL do UK to trzeba pokryc roznice w cenie z wlasnej kieszeni?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Wrz 2020 14:59, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1977 PostWysłany: 04 Wrz 2020 11:37 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
jesteś leczony jak obywatele UK, jeśli oni dopłacają do Ty też; wszystko jest opisane na stronach NFZ. każdy kraj z UE i jego zasady.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#1978 PostWysłany: 09 Wrz 2020 17:24 

Rejestracja: 09 Wrz 2020
Posty: 1
Wow, to chyba ktoś odleciał z takimi wyliczeniami. Dla mnie są wzięte z kosmosu..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1979 PostWysłany: 10 Wrz 2020 00:24 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Chciałem napisać dla potomnych, że 27-go sierpnia kupiłem w Generali ubezpieczenie podróżne na trzydniowy wyjazd z rodziną na Węgry, który miał się odbyć w terminie od 1-go do 3-go września. Jak wszyscy wiemy, Węgrzy zamknęli granicę dla obcokrajowców od 1-go września, więc jak tylko się o tym dowiedziałem, co miało miejsce 29-go września, to napisałem do Generali z pytaniem o możliwość odstąpienia od umowy.

W tym miejscu chciałbym bardzo pochwalić tego ubezpieczyciela, bo odpisali błyskawiczne, że jak najbardziej mogę odstąpić od umowy i wystarczyło napisanie krótkiego pisma z opisem sytuacji, a już dwa dni później miałem zwrot kasy na koncie, nie robili żadnych problemów ani nie wymyślali cudów na kiju. Mój zwrot był ofc nieduży, bo za ubezpieczenie wyszło niecałą stówę, ale to zawsze coś na osłodę odwołanego wyjazdu. Tym zachowaniem i profesjonalizmem mnie kupili, więc od teraz będę wybierał tylko Generali, chyba że tragicznie pogorszy się ich oferta.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1980 PostWysłany: 10 Wrz 2020 00:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Nie masz co ich chwalić, nie zrobili Ci żadnej łaski. To ich obowiązek.
Góra
 Profil Relacje PM off
czarny38 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group