Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1649 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83
Autor Wiadomość
#1641 PostWysłany: 01 Sie 2019 16:45 

Loty: 5
Kilometry: 4 401
Przyznam się, że nie ( i nie wiem czemu).
Przedzwoniłem na infolinie Warty bo OWU nie zawierało kilku ważnych dla mnie kwestii (Choroby tropikalne, nurkowanie). Niestety konsultant, który odebrał też nie wiedział i puścił zapytania, ma przyjść mailem, zobaczymy jak się do tego ustosunkują.

A darować sobie TU Europa dla zasady? Czy naprawdę są kiepscy?
 Relacje PM off  

#1642 PostWysłany: 01 Sie 2019 16:48 

platynowy
Absolutnie sobie odpuść. Ale konkretów nie mogę Ci podać...

#1643 PostWysłany: 01 Sie 2019 21:07 

Może się komuś przyda - niestety nie będzie to pomocne za bardzo dla @Kuba71, bo ja nie miałem w zakresie nurkowania ani chorób tropikalnych.

W czerwcu kupowałem ubezpieczenie na 32 dni dla 2 osób, obie powyżej 30 roku życia i z chorobami przewlekłymi. Podróż do Kanady, większość kosztorysów ma wpisany zakres 'Cały świat' (oprócz jednej, ale o tym za moment).
Jako że był to wyjazd daleki to po rozmowach z multiagentem ubezpieczeniowym ustaliliśmy, że zakładamy minimalną kwotę sumy ubezpieczenia na 500 tys. - w razie gdyby się okazało, że wymagany będzie transport do Polski.

Wybierałem pomiędzy Ergo Hestią, Wartą i Generali. Samodzielnie zrobiłem sobie symulację w Aviva i mbanku (w Aviva mając ubezpieczenie samochodu dostałem 10% zniżki na turystyczne, mbank bo mam konto). Różnice w kwotach były duże - jako że nie wiem czy mogę podawać tutaj konkretne cyferki to podam je w zaokrągleniu do pełnych stówek z sugestią z której strony tej kwoty była cena (wszystkie wartości w PLN, dla jasności). Aha: kwoty ochrony od osoby, tylko suma końcowa jest dla dwójki dorosłych (bo nie wiem czy nie ma jakiejś zniżki od ilości osób).

Hestia:
    Koszty leczenia i Assistance 500tyś., NNW 30tyś, OC 500 tyś, bagaż 5 tyś --> >1200zł za dwie osoby
    Koszty leczenia i Assistance 1mln., NNW 60tyś, OC 1mln, bagaż 10 tyś --> >2000zł za dwie osoby

Generali:
    Koszty leczenia i Assistance 500tyś., NNW 40tyś, OC 100 tyś, bagaż 500zł --> <2700zł za dwie osoby

Warta (tutaj był inny zakres: cały świat z wyłączeniem USA):
    Koszty leczenia 800tyś, Assistance zgodnie z OWU (wg rozmowy: w wys. kwoty kosztów leczenia), NNW 50tyś, OC 300tyś, bagaż 1 tyś --> >600zł za dwie osoby
    Koszty leczenia 1mln., Assistance jw, NNW 50tyś, OC 300tyś, bagaż 1 tyś --> <800zł za dwie osoby

Nie mam co prawda kosztorysu Avivy ani z mbanku, ale przy celowaniu w podobne parametry opieki to cena była tak pomiędzy Generali a droższą Hestią.

Wybraliśmy Wartę z 1mln. PLN kosztów leczenia. Wg mnie cena była bardziej niż atrakcyjna.

Co ciekawe: Warta jako jedyna nie doliczała (nie doliczyli w czerwcu) zwyżek w związku z chorobami przewlekłymi. Tak, pytałem kilka razy i tak, za każdym razem potwierdzano ;) Może to zrobiło tutaj robotę (obniżyło koszty).
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1644 PostWysłany: 06 Sie 2019 16:44 
Awatar użytkownika

srebrny
Świetnie że znalazłeś z "multiagentem" najtańszą ofertę, gratuluję. Duże osiągnięcie.

Ciekawe, ile teraz płacą za posty sponsorowane.
 Relacje PM off  

#1645 PostWysłany: 06 Sie 2019 16:51 

srebrny
So rowniez inni, ktorzy choroby przewlegkle maja juz w podstawowym pakiecie - chyba multiagent musi poszerzyc oferte ;).
 Relacje PM off  

#1646 PostWysłany: 09 Sie 2019 22:02 

@manyaky zabrakło jeszcze odnośnika do multiagenta :lol:
Tak jak pisał @lataczuk - na rynku są ubezpieczalnie, dla których choroby przewlekłe to standard.
 Relacje PM off  

#1647 PostWysłany: 13 Sie 2019 01:35 

Loty: 5
Kilometry: 4 401
boots napisał(a):
A Wartę sprawdzałeś?
TU Europa - moim zdaniem odpuść sobie.

Dzięki wielkie za podpowiedź. Warta wybrana i w sumie rozłożyła na łopatki konkurencję.

Jakby komuś było potrzebne:

Świat bez USA
KL: 800tyś
Assistance, transporty medyczne itd: do wysokości rzeczywistych kosztów usług assistance
NNW: 50tyś
OC: 300tyś.
Bagaż: 3tyś.

W ubezpieczeniu mamy zawarte: Choroby tropikalne, akty terroru, Katastrofy naturalne ( trzęsienia ziemi, wulkany itd.) no i nurkowanie ( nie ma limitu głębokości) bez dodatkowych opłat.

Przy zakupie warto poszukać linku z kodem ( mi wpadło chyba 15-20%, wystarczy wpisać w szukajce "warta travel kod") i jeśli jedziecie grupą to kupować dla wszystkich na raz to też obniżyło koszt polisy o kolejne 10-15%.

Razem wyszło nas coś koło 180pln/os na 22dni przy 4 osobach ( Co patrząc na zakres i innych ubezpieczycieli jest podejrzanie tanio)
 Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.

#1648 PostWysłany: 14 Sie 2019 03:48 

Loty: 8
Kilometry: 16 686
hej!
Chcialam sie podpytac, czy jako stala mieszkanka Argentyny moge sobie wykupic polise na wojaze w ktorejs z polskich firm ubezpieczeniowych. Byloby mi to bardzo na reke, bo argentynskie ceny sa tragicznie wysokie (i to w dolarach, pozdrawiam ostatnie zawirowania ekonomiczne tego kraju, peso argentynskie stracilo na wartosci 30% z niedzieli na poniedzialek).

Oczywiscie na czas sie ogarnelam, bo wylatuje do Polski w piatek, hah. Glownie bede w Polsce i na Malcie, z dwoma dniami na przesiadke w Katarze lecac i wracajac z/do Buenos Aires.

Istnieje ubezpieczenie ktore bedzie obejmowalo kraje przez ktore bede przejezdzac RAZEM z Polska czy powinnam kupic oddzielne ubezpieczenie na Polske i oddzielne na reszte swiata?

Bylabym szczerze wdzieczna za podpowiedzi wszelkiej masci!
 Relacje PM off  

#1649 PostWysłany: 14 Sie 2019 08:12 

niebieski
Wyszukaj sobie Schengen travel insurance. Trochę ofert jest.
 Relacje PM off  

[ 1649 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 7 gości