Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#1641 PostWysłany: 01 Sie 2019 16:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Absolutnie sobie odpuść. Ale konkretów nie mogę Ci podać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#1642 PostWysłany: 01 Sie 2019 21:07 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 10
Może się komuś przyda - niestety nie będzie to pomocne za bardzo dla @Kuba71, bo ja nie miałem w zakresie nurkowania ani chorób tropikalnych.

W czerwcu kupowałem ubezpieczenie na 32 dni dla 2 osób, obie powyżej 30 roku życia i z chorobami przewlekłymi. Podróż do Kanady, większość kosztorysów ma wpisany zakres 'Cały świat' (oprócz jednej, ale o tym za moment).
Jako że był to wyjazd daleki to po rozmowach z multiagentem ubezpieczeniowym ustaliliśmy, że zakładamy minimalną kwotę sumy ubezpieczenia na 500 tys. - w razie gdyby się okazało, że wymagany będzie transport do Polski.

Wybierałem pomiędzy Ergo Hestią, Wartą i Generali. Samodzielnie zrobiłem sobie symulację w Aviva i mbanku (w Aviva mając ubezpieczenie samochodu dostałem 10% zniżki na turystyczne, mbank bo mam konto). Różnice w kwotach były duże - jako że nie wiem czy mogę podawać tutaj konkretne cyferki to podam je w zaokrągleniu do pełnych stówek z sugestią z której strony tej kwoty była cena (wszystkie wartości w PLN, dla jasności). Aha: kwoty ochrony od osoby, tylko suma końcowa jest dla dwójki dorosłych (bo nie wiem czy nie ma jakiejś zniżki od ilości osób).

Hestia:
    Koszty leczenia i Assistance 500tyś., NNW 30tyś, OC 500 tyś, bagaż 5 tyś --> >1200zł za dwie osoby
    Koszty leczenia i Assistance 1mln., NNW 60tyś, OC 1mln, bagaż 10 tyś --> >2000zł za dwie osoby

Generali:
    Koszty leczenia i Assistance 500tyś., NNW 40tyś, OC 100 tyś, bagaż 500zł --> <2700zł za dwie osoby

Warta (tutaj był inny zakres: cały świat z wyłączeniem USA):
    Koszty leczenia 800tyś, Assistance zgodnie z OWU (wg rozmowy: w wys. kwoty kosztów leczenia), NNW 50tyś, OC 300tyś, bagaż 1 tyś --> >600zł za dwie osoby
    Koszty leczenia 1mln., Assistance jw, NNW 50tyś, OC 300tyś, bagaż 1 tyś --> <800zł za dwie osoby

Nie mam co prawda kosztorysu Avivy ani z mbanku, ale przy celowaniu w podobne parametry opieki to cena była tak pomiędzy Generali a droższą Hestią.

Wybraliśmy Wartę z 1mln. PLN kosztów leczenia. Wg mnie cena była bardziej niż atrakcyjna.

Co ciekawe: Warta jako jedyna nie doliczała (nie doliczyli w czerwcu) zwyżek w związku z chorobami przewlekłymi. Tak, pytałem kilka razy i tak, za każdym razem potwierdzano ;) Może to zrobiło tutaj robotę (obniżyło koszty).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1643 PostWysłany: 06 Sie 2019 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Świetnie że znalazłeś z "multiagentem" najtańszą ofertę, gratuluję. Duże osiągnięcie.

Ciekawe, ile teraz płacą za posty sponsorowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1644 PostWysłany: 06 Sie 2019 16:51 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
So rowniez inni, ktorzy choroby przewlegkle maja juz w podstawowym pakiecie - chyba multiagent musi poszerzyc oferte ;).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1645 PostWysłany: 09 Sie 2019 22:02 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 184
niebieski
@manyaky zabrakło jeszcze odnośnika do multiagenta :lol:
Tak jak pisał @lataczuk - na rynku są ubezpieczalnie, dla których choroby przewlekłe to standard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1646 PostWysłany: 13 Sie 2019 01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 30
Loty: 44
Kilometry: 110 386
boots napisał(a):
A Wartę sprawdzałeś?
TU Europa - moim zdaniem odpuść sobie.


Dzięki wielkie za podpowiedź. Warta wybrana i w sumie rozłożyła na łopatki konkurencję.


Jakby komuś było potrzebne:

Świat bez USA
KL: 800tyś
Assistance, transporty medyczne itd: do wysokości rzeczywistych kosztów usług assistance
NNW: 50tyś
OC: 300tyś.
Bagaż: 3tyś.

W ubezpieczeniu mamy zawarte: Choroby tropikalne, akty terroru, Katastrofy naturalne ( trzęsienia ziemi, wulkany itd.) no i nurkowanie ( nie ma limitu głębokości) bez dodatkowych opłat.

Przy zakupie warto poszukać linku z kodem ( mi wpadło chyba 15-20%, wystarczy wpisać w szukajce "warta travel kod") i jeśli jedziecie grupą to kupować dla wszystkich na raz to też obniżyło koszt polisy o kolejne 10-15%.

Razem wyszło nas coś koło 180pln/os na 22dni przy 4 osobach ( Co patrząc na zakres i innych ubezpieczycieli jest podejrzanie tanio)
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
#1647 PostWysłany: 14 Sie 2019 03:48 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
hej!
Chcialam sie podpytac, czy jako stala mieszkanka Argentyny moge sobie wykupic polise na wojaze w ktorejs z polskich firm ubezpieczeniowych. Byloby mi to bardzo na reke, bo argentynskie ceny sa tragicznie wysokie (i to w dolarach, pozdrawiam ostatnie zawirowania ekonomiczne tego kraju, peso argentynskie stracilo na wartosci 30% z niedzieli na poniedzialek).

Oczywiscie na czas sie ogarnelam, bo wylatuje do Polski w piatek, hah. Glownie bede w Polsce i na Malcie, z dwoma dniami na przesiadke w Katarze lecac i wracajac z/do Buenos Aires.

Istnieje ubezpieczenie ktore bedzie obejmowalo kraje przez ktore bede przejezdzac RAZEM z Polska czy powinnam kupic oddzielne ubezpieczenie na Polske i oddzielne na reszte swiata?

Bylabym szczerze wdzieczna za podpowiedzi wszelkiej masci!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1648 PostWysłany: 14 Sie 2019 08:12 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Wyszukaj sobie Schengen travel insurance. Trochę ofert jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1649 PostWysłany: 27 Sie 2019 09:18 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Artykuł pt. Dlaczego warto się ubezpieczać
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25099709,zachorowal-w-bangkoku-i-musi-zaplacic-10-tys-euro.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1650 PostWysłany: 28 Sie 2019 00:43 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Wrzucisz cały tekst?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1651 PostWysłany: 28 Sie 2019 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Gość pojechał do Tajlandii, po 2 tygodniach nagle się ubezpieczył, a zaraz po upływie 3-dniowej karencji zgłosił się do szpitala z bólem brzucha. Dodatkowo na infolinii assistance przyznał się, że dolegliwości pojawiły się w okresie karencji. AXA Assistance odmówiła części opłat, musi sam zapłacić. Teraz lamentuje w mediach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Latambochce lubi ten post.
 
      
#1652 PostWysłany: 02 Wrz 2019 23:57 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 29
Sądzicie żę w Stolicach krajów EU sam ekuz wystarczy? Dla celów zwiedzania (bez gór, sportów itp) oczywiście. Główne zagrożenia z tego co czytam to fakt dopłacania do tego co poza publ. służbą zdrowia, ale gdy mowa o nagłych przypadkach czyli gdy zabiera nas pogotowie to raczej chyba nikt wtedy nie dopłaca. Druga to kwestia transportu do kraju (choć można wyczytać, ze nfz to czasem także finansuje).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1653 PostWysłany: 03 Wrz 2019 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Skoro, chcesz żeby ludzie, którzy cię nie znają, ocenili twoje ryzyko tego czy coś ci się stanie i czy masz kupić ubezpieczenie czy nie. To lepiej kup i ciesz się wyjazdem.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1654 PostWysłany: 03 Wrz 2019 01:48 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 29
Chyba nagłych przypadków gdzie trzeba wzywać pogotowie nikt nie jest w stanie przewidzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1655 PostWysłany: 03 Wrz 2019 02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
anni82 napisał(a):
gdy mowa o nagłych przypadkach czyli gdy zabiera nas pogotowie to raczej chyba nikt wtedy nie dopłaca

Lepiej doczytaj przed wyjazdem. Nie wszędzie jest jak w Polsce, czyli "wsjo za darmoszkę" (jak już się odczeka 20 godzin na SORze).

Na przykład we Francji:

Cytuj:
Pacjent korzystający ze świadczeń zdrowotnych we Francji musi najpierw pokryć we własnym zakresie pełne koszty udzielonych mu świadczeń w placówce, w której ma miejsce leczenie, a następnie może ubiegać się o zwrot ich części w lokalnej francuskiej kasie chorych – Caisse Primaire D'Assurance Maladie (CPAM) lub w CGSS (w przypadku terytoriów zamorskich).

Koszty świadczeń medycznych są zwracane przez kasę w wysokości ok. 70% od: 23 EUR (pełny koszt wizyty u lekarza ogólnego i dentysty), 25 EUR (pełny koszt wizyty u lekarza specjalisty). Jeśli lekarz stosuje stawki wyższe, niż ustalone w cenniku kasy, różnicę opłaca pacjent. Pacjent opłaca również każdorazowo ryczałt w wysokości 1 EUR, przy czym ww. opłaty nie wnosi się jeżeli u tego samego świadczeniodawcy w jednym dniu
łączna suma ryczałtu przekroczyła 4 EUR.

W przypadku zakupu leków kasa chorych zwraca pacjentowi ich koszty w wysokości 15%, 30%, 65% lub 100% ceny. Od należnej kwoty zwrotu za dany lek, kasa chorych potrąca opłatę ryczałtową w wysokości 0,50 EUR za każde wykupione opakowanie tego leku.

Koszty badań i analiz laboratoryjnych zwracane są w 60%, 1 EUR za każde badanie zostanie odliczone ze zwrotu kosztów (maksymalnie 4 EUR dziennie).

W przypadku leczenia szpitalnego, z reguły kasa chorych bezpośrednio opłaci koszty leczenia w wysokości 80%, bądź, w niektórych przypadkach, w 100%. Pacjent płaci szpitalowi pozostałe koszty (20%), w tym jest wliczona dzienna opłata ryczałtowa (forfait journalier) lub w przypadku zwrotu w wysokości 100% dzienną opłatę ryczałtową (forfait journalier) za dzień pobytu w szpitalu – 18 EUR. Jeżeli podczas pobytu w szpitalu zostały wykonane tzw. czynności rozszerzone (actes lourds) trzeba zapłacić drugi ryczałt w wysokości 18 EUR.

Koszty transportu sanitarnego na terytorium Francji zwracane są w 65%, dodatkowo pacjent każdorazowo zapłaci ryczałt w wysokości 2 EUR (opłaty nie wnosi się jeżeli łączna suma ryczałtu w jednym dniu przekroczy 4 EUR). Koszty transportu powrotnego do Polski są generalnie pokrywane przez pacjenta.

A poza tym: dogadasz się po Francusku?

EKUZ dla mnie to był i będzie zawsze dodatek do ubezpieczenia turystycznego, a nie na odwrót. Dużo zależy od kraju docelowego, ale dla wielu różnych podróży ("Stolicach krajów EU") zdecydowanie się nie nadaje.

Już pomijam, że ubezpieczenie turystyczne to nie tylko KL, ale assistance, transport, repatriacja, ratownictwo, kontynuacja podróży, tłumacz itp.

A z resztą turystyczne kosztuje takie grosze + są super tanie opcje na rok i karty kredytowe z ubezpieczeniem, że jeśli ktoś chce na tym oszczędzać, to może lepiej przemyśleć budżet i priorytety.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#1656 PostWysłany: 03 Wrz 2019 20:14 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 29
No ok. Ale zdarzyło Ci się z któregoś korzystać? Sumy, które piszą dotyczą nadwyżek poza to co oferuje ekuz (czyli samej dopłaty)? Czy np. bagaż zawsze dotyczy tylko tego w samolocie, czy także jak stracimy np. plecak na mieście? Czy wystarczy telefon by ubezpieczyciel zapewnił nam pokrycie szkody, czy i tak musimy wyłożyć z własnej kieszeni i dopiero po powrocie do kraju domagać się zwrotu?


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 03 Wrz 2019 21:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1657 PostWysłany: 03 Wrz 2019 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Tak, wielokrotnie korzystałem, Kwestia bagażu - zależy od OWU, zwykle jest ubezpieczona część bagażu samolotowego z dużymi obostrzeniami, ale czasami też kradzież rabunkowa na mieście. Zazwyczaj nie trzeba płacić, ale to zależy od assistance. Najlepiej to przeczytaj temat, albo jakieś artykuły w internecie o ubezpieczeniach podróży, bo te pytania są dość podstawowe. Możesz też zadzwonić do agenta ubezpieczeniowego albo na infolinię sprzedażową, to Ci wyjaśnią wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1658 PostWysłany: 03 Wrz 2019 22:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Mam nietypowe pytanie: czy konkretne ubezpieczenie podróżne można przedłużyć? Miałem teraz taką sytuację, że w kraju miałem lądować w niedzielę, a byłem zmuszony pozostać za granicą o jedną noc dłużej, bo linia lotnicza "opóźniła" lot, tak że wylot miał mieć miejsce dopiero w poniedziałek. Ubezpieczenie oczywiście miałem do niedzieli. Wszystko wydarzyło się po 21, oczywiście na miejscu myślałem o innych rzeczach, dopiero teraz zacząłem się zastanawiać nad ubezpieczeniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1659 PostWysłany: 03 Wrz 2019 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Niektóre ubezpieczenia mają coś takiego jak "Przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej w sytuacjach nagłych". Na przykład to, które zwykle kupuję ma przedłużenie o 3 dni. Trzeba by doczytać, jakie to obejmuje konkretnie sytuacje, ale z tego co pamietam takie przesunięcie lotu jest uwzględnione.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog


Ostatnio edytowany przez olus, 03 Wrz 2019 22:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1660 PostWysłany: 03 Wrz 2019 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Część ubezpieczalni takie przedłużenia robi za free, np. AXA:

Cytuj:
Okres ubezpieczenia, a tym samym ochrona ubezpieczeniowa ulega automatycznemu wydłużeniu o czas niezbędny do powrotu do Miejsca zamieszkania, nie więcej jednak niż 48 godzin, w przypadku braku możliwości powrotu Ubezpieczonego z Podróży w pierwotnie planowanym terminie, z następujących przyczyn: 2) awaria środka transportu, którym Ubezpieczony planował powrót; 3) odwołanie lub opóźnienie startu środka transportu powrotnego w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi, uniemożliwiającymi bezpieczną podróż.


czy Allianz:

Cytuj:
Przedłużenie ochrony ubezpieczeniowej – jeżeli powrót Ubezpieczonego na terytorium Kraju zamieszkania opóźni się z następujących przyczyn:
a) awarii środka transportu lub wypadku w komunikacji lądowej, wodnej lub powietrznej,
b) odwołania lub opóźnienia środka transportu publicznego, ze względu na złe warunki atmosferyczne,
ochrona ubezpieczeniowa będzie przedłużona bez konieczności opłacenia dodatkowej składki, o nie więcej niż 48 godzin


Trzeba powiadomić assistance.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group