Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#1441 PostWysłany: 28 Gru 2018 18:05 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 76
no już doczytałem, dzięki!
_________________
Insta @marco_pollon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1442 PostWysłany: 05 Sty 2019 21:33 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Witam,

w lutym wybieram się na miesiąc do Kolumbii i mam pytanie do osób które korzystały z ubezpieczenia AXA multitravel a mianowicie zapisu z OWU o wyłączeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela " zatrucia się substancjami stałymi lub płynnymi, które wniknęły do organizmu drogą pokarmową." czy dobrze to zrozumiałem iż np. zjem coś na mieście przykładowo z ulicznego straganiku i dojdzie do zatrucia i w konsekwencji biegunka, bóle brzucha.. To ubezpieczyciel może odmówić mi pomocy?

Czy jakość świadczonych usług assistance przez Axa \ bądź Allianz direct jest na podobnym poziomie?, ktoś był z Was był może zmuszony korzystać z ubezpieczenia tych firm w Ameryce południowej?

Z tego co sprawdziłem w internecie AXA i Allianz mają swoje odział również w Kolumbii z tych dwóch, który ubezpieczyciel był by lepszym wyborem?.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1443 PostWysłany: 05 Sty 2019 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
W przypadku AXA bądź pewny, że jeśli w OWU masz tego typu ogólny zapis to na pewno go wykorzystają na Twoją niekorzyść. Ja polecam wykupić polisę u innego ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off
yakuza916 lubi ten post.
yakuza916 uważa post za pomocny.
 
      
#1444 PostWysłany: 05 Sty 2019 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Ja też dopisuję się, że AXA to raczej w stylu " nie mamy Pana płaszcza..". Nie polecam.
Natomiast raz miałem TuEuropa wariant Max i zadziałało bardzo dobrze i sprawnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
yakuza916 uważa post za pomocny.
 
      
#1445 PostWysłany: 05 Sty 2019 23:41 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Hmm to nie ładnie ze strony AXA, a jeszcze mają zapis iż gdybym wybierał się spacerkiem na Monserrate (3150 m n.p.m) - Bogota i w razie "coś" to muszę sobie sam radzić gdyż wyjścia w góry wiążą się z przekroczeniem granicy 3000 m n.p.m. a takich spacerów nie ubezpieczają są to już w sporty wysokiego ryzyka :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1446 PostWysłany: 06 Sty 2019 12:35 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
yakuza916 napisał(a):
Witam,

w lutym wybieram się na miesiąc do Kolumbii i mam pytanie do osób które korzystały z ubezpieczenia AXA multitravel a mianowicie zapisu z OWU o wyłączeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela " zatrucia się substancjami stałymi lub płynnymi, które wniknęły do organizmu drogą pokarmową." czy dobrze to zrozumiałem iż np. zjem coś na mieście przykładowo z ulicznego straganiku i dojdzie do zatrucia i w konsekwencji biegunka, bóle brzucha.. To ubezpieczyciel może odmówić mi pomocy?

Czy jakość świadczonych usług assistance przez Axa \ bądź Allianz direct jest na podobnym poziomie?, ktoś był z Was był może zmuszony korzystać z ubezpieczenia tych firm w Ameryce południowej?

Z tego co sprawdziłem w internecie AXA i Allianz mają swoje odział również w Kolumbii z tych dwóch, który ubezpieczyciel był by lepszym wyborem?.


Ty cytujesz wyłączenie odpowiedzialności za odszkodowania z NNW, a nie z kosztów leczenia art. 17. Koszty leczenia są w art. 13,a tam nie ma zatruć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1447 PostWysłany: 06 Sty 2019 18:33 

Rejestracja: 27 Paź 2013
Posty: 59
Tak masz rację te wyłączenie jest w NNW i zarówna ma je AXA jak i Allianz. Mam jeszcze parę dni na podjęcie decyzji i w takim razie jeszcze nie skreślam AXA :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1448 PostWysłany: 06 Sty 2019 19:11 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
z 5 lat temu korzystałem z ubezpieczenia w Allianz Direct na Sycylii i zadziałali bardzo skutecznie. Konsultant załatwił wizytę lekarską w hotelu. Wszystko załatwione bezkosztowo. Do tego zwrot pieniędzy za zakupione lekarstwa po powrocie. Standard więc bardzo wysoki. Tyle tylko, że w ostatnich latach bardzo podnieśli się z cenami. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, a chce pewnego ubezpieczenia to mogę polecić. Natomiast zastanawia mnie czy jakość w tym przypadku względem AXA idzie z ceną, gdyż obie firmy działają w ramach Mondial Asisstance Group i wątpię by w razie problemów w dalekich krajach miały różne umowy z podmiotami. Raczej na zewnątrz pomoc jest identyczna w ramach całej grupy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1449 PostWysłany: 07 Sty 2019 14:43 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
nowy rok, wiec mozna wykupic roczne ubezpieczenie w Alpenverein za 260zl na wyjazdy nie tylko gorskie (wysoki limit na koszty ratownictwa przyda sie w mniej pewnych regionach). z kolei sam mam i polecam bezpieczny powrot od PZU (wojazer) we wspolpracy z PZA (od 220-253zl).

te roczne ubezpieczenia sa czesto tansze niz kupowane na jeden 3 tyg wyjazd, jesli uwzglednimy sporty wysokiego ryzyka


Członkostwo Alpenverein zawiera darmowe ubezpieczenie sportowo rekreacyjne „Alpenverein Weltweit Service” (AWS).
Obejmuje cały świat
25 000 € koszty ratunkowe na osobę (również akcja z użyciem helikoptera)
10 000 € leczenie medyczne
3 000 000 € w Europie ubezpieczanie OC
35 000 € w Europie ochrona prawna
Bez limitu koszty transportu do kraju
Góry do 6000m n.p.m.
Możliwość rozszerzenia ubezpieczenia

porownanie np tu https://goryiludzie.pl/poradnik/ubezpieczenia
https://bezpiecznypowrot.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
#1450 PostWysłany: 07 Sty 2019 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
10k KL, istny szał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1451 PostWysłany: 07 Sty 2019 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Akurat na szał powinno wystarczyć. neuroleptyki są tanie...
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 lubi ten post.
 
      
#1452 PostWysłany: 07 Sty 2019 15:30 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
manyaky napisał(a):
10k KL, istny szał


w PZU 250k pln
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1453 PostWysłany: 07 Sty 2019 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Przy limicie na ambulatoryjne 20k i udziale własnym 300zł. Już pisałem na ten temat tutaj kiedyś.

To ubezpieczenie jest ok, ale dla bardzo specyficznych podróży.

Za 500zł na jednorazowy wyjazd można mieć coś ciekawszego i bez udziału własnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1454 PostWysłany: 08 Sty 2019 00:00 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
@manyaky z duzym prawdopodobienstwem ubezpieczenie na jeden krotki wyjazd za 500zl bedzie mialo lepsze parametry niz caloroczne za 250zl w pzu, cos za cos.

ale jesli masz cos lepszego niz PZU, caloroczne, z bagazem i w miare wysokim KL i kosztami ratownictwa (+sporty wysokiego ryzyka), to zapodaj.

dla mniej wtajemniczonych, to sporty wysokiego ryzyka to nie jest zimowe wejscie na K2, tylko czesto narty, zagle, kajaki albo kolarstwo gorskie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1455 PostWysłany: 08 Sty 2019 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Ono nie jest złe, tylko zastanawiam się, ile osób jeździ kilkukrotnie na narty lub uprawia inne sporty wysokiego ryzyka za za granicą. Jak piszę - dla szczególnej grupy osób jest ono ciekawe, ale nie dla większości.

Za 170zł na rok można mieć ponad 1 milion zł KL (250k €) ze sportami wysokiego ryzyka i ekstremalnymi na prawie cały świat do 30 roku życia i bez ograniczeń w długości podróży.

Za 500zł można mieć roczne ubezpieczenie bez limitu zł na KL, ratownictwa i transportu na Europę.

Serio jest w czym wybierać, a moje główne zastrzeżenia dotyczyły w/w ubezpieczenia 10k w Alpenverein, które może jedynie spowodować kłopoty w przypadku zdarzenia ubezpieczeniowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1456 PostWysłany: 10 Sty 2019 14:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czy ktoś zna może jakiś działający kod rabatowy na generali?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1457 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:40 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@manyaky @ibartek
Alpenverein to bardzo dobre ubezpieczenie ale tylko dla tych, dla których zostało wymyślone czyli aktywnie uprawiających sporty w górach.
To ubezpieczenie nie jest pomyślane na wyjazdy służbowe czy dla backpakersów rozbijajacych się skuterami po Azji.

Spróbuj ubezpieczyć się na 1 tydzień wyjazdu górskiego w Alpy, Am. Pd. czy choćby Kazbek czy Elbrus a zobaczysz, że 250 PLN za cały rok to bardzo dobra cena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1458 PostWysłany: 15 Sty 2019 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 292
niebieski
Czy możecie polecić jakieś ubezpieczenie dla dziecka chorego przewlekle na padaczkę. Różnie może się zdarzyć, może dostać ataku, wymagać hospitalizacji itd. Ostatnio w czasie podróży na Martynikę miałam wykupione ubezpieczenie taki do biletów na szczęście nie musiałam z niego korzystać. Teraz chcę lecieć do Tajlandii i bez ubezpieczenia się boje. Dzięki
_________________
Malta, Majorka, Forli, Malme, Londyn, Neapol, Kanary, Martynika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1459 PostWysłany: 17 Sty 2019 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 66
jakie macie opinie o PZU wojażer z chorobą przewlekłą?
chodzi mi o assistance, czy trzeba z góry coś płacić czy sami biorą wszystko na siebie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1460 PostWysłany: 22 Sty 2019 21:12 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 95
manyaky napisał(a):
Za 170zł na rok można mieć ponad 1 milion zł KL (250k €) ze sportami wysokiego ryzyka i ekstremalnymi na prawie cały świat do 30 roku życia i bez ograniczeń w długości podróży.


Gdzie takie cuda? Wygląda na dobry deal ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Facebook [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group