Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 01 Lut 2014 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
m4g1k napisał(a):
Jedna uwaga dla kupujących ubezpieczenia. Ja o tym nie do końca wiedziałem dopóki nie zacząłem pracować w jednej z firm ubezpieczeniowych. Najważniejsze to czytać OWU przed zakupem. Każdy agent i konsultant tylko w zarysie przedstawi ofertę podając przykłady w jakich wypłacają odszkodowanie, później jednak jak przychodzi do likwidacji szkody to zaczynają się problemy. Warto też wiedzieć, że sytuacja ekonomiczna daje po tyłku też firmom ubezpieczeniowym i sytuacje w której dostawało się spore odszkodowania już dawno przeminęły i nie wrócą. Zatem nie żałować na ubezpieczeniu i czytać dokładnie warunki. Ja tego nie zrobiłem i dziś już 3 miesiąc walczę z Gothaerem aby zwrócili mi za koszty leczenia, które poniosłem w skutek wypadku za granicą.


Napisz coś więcej o sytuacji z Gothardem jeśli możesz... Czemu nie chcą refundować kosztów?

Ja ze swojej strony dodam ponownie (już kiedyś pisałem), aby, jeśli ktoś ma jakąś chorobę przewlekłą, zwrócić uwagę, aby ubezpieczenie obejmowało również wypadki na skutek chorób przewlekłych. Takie ubezpieczenia mogą być kilkukrotnie droższe, ale dość często się zdarzało, że ubezpieczyciel odmawiał wypłaty odszkodowania, bo ktoś, kto ma chorobę serca uległ wypadkowi, pomimo iż niezależni lekarze stwierdzali, że choroba danej osoby, nie mogła mieć żadnego związku z wypadkiem. Pozostaje potem długa batalia sądowa, a i tak wygrana jest niepewna...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#122 PostWysłany: 03 Lut 2014 13:54 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 82
Czy w zakresie USA ktoś z Was korzystał z jakiejś zagranicznej ubezpieczalni? W polskich ubezpieczalniach bardzo rzardzko można spotkać ubezpieczenie na kwotę wyższą niż 300 TPLN, a to na Stany trochę mało, szczególnie, że wybieramy się z niemowlakiem. Możecie polecić dobrego zagranicznego ubezpieczyciela?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 03 Lut 2014 13:59 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
TPLN to tysiąc zlotych? W przyszłości radzę używać międzynarodowego skrótu k - zwłaszcza ze w USA używany jest on także w dialogach ;)

Jeżeli mowisz o ubezpieczeniu zdrowotnym to w Polsce masz choćby Diners Club czy mBank Elite.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 03 Lut 2014 14:08 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 82
bartek. napisał(a):
TPLN to tysiąc zlotych? W przyszłości radzę używać międzynarodowego skrótu k - zwłaszcza ze w USA używany jest on także w dialogach ;)

Jeżeli mowisz o ubezpieczeniu zdrowotnym to w Polsce masz choćby Diners Club czy mBank Elite.


TPLN jest również międzynarodowym skrótem. T - thousand.
Diners Club ma koszty leczenia tylko do 100 kUSD, to chyba dalej niewiele jak na warunki amerykańskie. mBank Elite sprawdzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 03 Lut 2014 14:11 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
A skad wymyśliłeś to T? Samo thousand to słowo angielskie a niebmiedzynarodowe.

No i pisze sie 100k USD jak juz. Tak więc podpowiem, ze k to kilo ;)

W DC coś mi świta ze czytałem nawet o milionie albo 300k. Moze to było w jakis ograniczonych przypadkach. Szczerze nie wnikałem, ale sumy były wyższe niz standardowe w Polsce.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 03 Lut 2014 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1111
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
a ja polecam to, dla osób do 39 lat:

http://www.planetamlodych.com.pl/?section=ubezpieczenie_new

opcja chyba tańsza od wszystkich powyższych (jeśli nie ma się euro26 czy isica)

koszt na rok 60-70 zł, ze sportami ekstremalnymi 90-110zł.
Ubezpieczenie jest w TU Europa S.A.

pozdr i mam nadzieję, że info się przyda :)
z.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 03 Lut 2014 14:31 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 82
bartek. napisał(a):
A skad wymyśliłeś to T? Samo thousand to słowo angielskie a niebmiedzynarodowe.

No i pisze sie 100k USD jak juz. Tak więc podpowiem, ze k to kilo ;)

W DC coś mi świta ze czytałem nawet o milionie albo 300k. Moze to było w jakis ograniczonych przypadkach. Szczerze nie wnikałem, ale sumy były wyższe niz standardowe w Polsce.


"T" to nie mój wymysł tylko niektórych międzynarodowych korpo i to nie angielskich korpo;)
E Diners milion jest na OC, na koszty leczenia jest 100 TUSD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 03 Lut 2014 14:32 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Prosze Cie. Całe to Euro26 czy Planeta Młodych to najwieksza ściema jaka jest. Ubezpieczenia drogie, kwoty niskie, a do tego pozniej jest problem z dostaniem odszkodowania. Wlasnie przez takie ubezpieczenia na studiach po poważnym wypadku kiedy mnie wykpili w ubezpieczalni wczytalem sie w umowę i jest ona bardzo niekorzystna. Zdecydowanie odradzam.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 03 Lut 2014 14:33 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 82
zoli napisał(a):
a ja polecam to, dla osób do 39 lat:

http://www.planetamlodych.com.pl/?section=ubezpieczenie_new

opcja chyba tańsza od wszystkich powyższych (jeśli nie ma się euro26 czy isica)

koszt na rok 60-70 zł, ze sportami ekstremalnymi 90-110zł.
Ubezpieczenie jest w TU Europa S.A.

pozdr i mam nadzieję, że info się przyda :)
z.


KL 60 000 EUR. Trochę mało, ale dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 03 Lut 2014 14:35 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
michail napisał(a):
"T" to nie mój wymysł tylko niektórych międzynarodowych korpo i to nie angielskich korpo;)


To ze w korporacjach pracują niedouczeni ludzie po studiach to nie powód aby kopiować takie wzorce.
Standardem jest k i koniec.
Sprawdź sobie na Google :)
Wikipedia o tym pisze nawet, a tu pierwszy wynik z Google:
http://answers.yahoo.com/question/index ... 812AAE6XYT
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 03 Lut 2014 14:44 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 17
bartek. napisał(a):
Prosze Cie. Całe to Euro26 czy Planeta Młodych to najwieksza ściema jaka jest. Zdecydowanie odradzam.


Możesz napisać coś więcej, dlaczego tak uważasz? Sam kupuję PM przed wyjazdem na narty od 2 lat i zawsze czytam aktualne OWU przed zakupem. Nie znalazłem tam żadnych podejrzanych zapisów. W tym roku też chcę kupić, więc chętnie poznam ewentualne negatywne strony przed zakupem:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 03 Lut 2014 15:15 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
To było 10 lat temu i nie pamiet juz dokładnie ale nie wierze zeby sie cos zmieniło.
Ja sie nacialem przy odszkodowaniu a nie kosztach leczenia ale wtedy słyszałem ze z tymi kosztami tez robią milion problemow.

Generalnie przy odszkodowaniu za uszczerbek na zycie były niezle jaja. Normalnie dostaje sie cos nawet za skręcenia nogi. A u nich? Noga musiałaby byc amputowana. Strata jednego jądra? Za mało. Musi urwać oba.
Złamanie ręki? Znowu amputacja.
Ja akurat miałem uszkodzeny odcinek górny kręgosłupa - z czym problem mam do dzisiaj - oczywiscie odmowa, musiałbym dostać paraliżu całego ciała.

Sorrki ale z taką firmą nie chce miec nic wspólnego. Nabijają studentów reklamami na uczelniach.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 03 Lut 2014 15:57 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Dorzucę pytanko

Korzystał ktoś z ubezpieczenia esky.pl ?
Są atrakcyjne stawki ubezpeczenia za rozsądną cenę
na 20 dni w USA wychodzi 140 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 03 Lut 2014 16:04 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 11
Na wyjazdy po Europie kupuję zazwyczaj w mBanku ze względu na wygodę.
Do USA planuję worldnomads.com - a to ze względu na kwotę 3,5 mln euro na Medical Expenses.

Za dwie osoby na tydzień: 68 euro - drogo, ale z drugiej strony wyjdzie drożej jak się coś stanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 03 Lut 2014 16:37 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 29
Czy ktoś z was wie, ile kosztuje ubezpieczenie PZU Wojażer na 2 tygodnie do Tajlandii z kosztami leczenia około 60k EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 03 Lut 2014 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
lukkaas napisał(a):
Dorzucę pytanko

Korzystał ktoś z ubezpieczenia esky.pl ?
Są atrakcyjne stawki ubezpeczenia za rozsądną cenę
na 20 dni w USA wychodzi 140 PLN


To zależy, do jakiej wysokości koszty leczenia pokrywają. Pamiętaj, że w Stanach są one jedne z najwyższych na świecie, tam nie ma sensu na ubezpieczeniu oszczędzać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 03 Lut 2014 17:16 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 82
Mile High Club napisał(a):
Na wyjazdy po Europie kupuję zazwyczaj w mBanku ze względu na wygodę.
Do USA planuję worldnomads.com - a to ze względu na kwotę 3,5 mln euro na Medical Expenses.

Za dwie osoby na tydzień: 68 euro - drogo, ale z drugiej strony wyjdzie drożej jak się coś stanie.


Na forach międzynarodowych można przeczytać bardzo złe opinie o worldnomads, stąd szukam dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 03 Lut 2014 20:34 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Dane z esky.pl

200 000 EURUbezpieczenie OC za szkody na osobie
* 150 000 EURKoszty leczenia oraz assistance
* 10 000 EUROdpowiedzialność cywilna za szkody w rzeczach
* 6 000 EURPokrycie kosztów ratownictwa w górach i na morzu
* 6 000 EURNastępstwa nieszczęśliwych wypadków
* 500 EURUbezpieczenie kosztów rezygnacji z biletu lotniczego w sytuacjach nagłych
* 250 EUROpóźnienie w dostarczeniu bagażu podróżnego
* 150 EUROpóźnienie lotu

Całkiem spoko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 03 Lut 2014 20:47 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 1
Ja też jestem zainteresowana ubezpieczeniem w USA. Wybieramy sie z dzieckiem w kwietniu na 3 tyg. Co polecicie?



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 03 Lut 2014 20:53 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
agnieszka.skowron.7 napisał(a):
Ja też jestem zainteresowana ubezpieczeniem w USA. Wybieramy sie z dzieckiem w kwietniu na 3 tyg. Co polecicie?



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


ubezpieczenie do American Express
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group