Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 23 Sie 2016 22:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Tylko ja się chcę zwyczajnie ubezpieczyć

I co z tego, skoro ubezpieczyciel nie chce? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#722 PostWysłany: 23 Sie 2016 22:31 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:
Tylko ja się chcę zwyczajnie ubezpieczyć

I co z tego, skoro ubezpieczyciel nie chce? ;-)



Nie chce bo traktuje każdego jako potencjalnego krętacza a traktuje bo takich debili masa. I tacy jak ja na tym cierpią w tym sensie, że gó*** będzie z takiego ubezpieczenia. Normalna firma gdyby zobaczyła moje zaświadczenie lekarskie w dniu wylotu nie robiła by żadnych problemów. Takich jak widać nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#723 PostWysłany: 23 Sie 2016 22:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Nie chce, bo nie musi chcieć. Nie rozumiesz tego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#724 PostWysłany: 23 Sie 2016 22:34 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Ależ oczywiście, że przyjmuję do wiadomości i z całą pewnością mogę także wyrazić swoją opinię apropo tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#725 PostWysłany: 23 Sie 2016 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
Linia wydaje się bardzo OK, tylko to ota, to coś zmienia?

Musisz przeczytać zasady i warunki Twojej linii

poniżej przykład z Ryanair
Cytuj:
10.3 ŚMIERĆ BLISKIEGO CZŁONKA RODZINY, KTÓRY NIE ODBĘDZIE PODRÓŻY

W przypadku utraty przez pasażera bliskiego członka rodziny (współmałżonek, partnerka, konkubent/konkubina, matka, ojciec (włącznie z przybranymi rodzicami), brat, siostra (włącznie z przybranym rodzeństwem), dziecko (włącznie z przybranym dzieckiem), dziadkowie lub wnuki), w ciągu 28 dni od planowanej podróży przewoźnik - na podstawie wniosku zgłoszonego przez pasażera tak szybko jak będzie to możliwe lecz nie później niż w dniu podróży z dołączonym aktem zgonu, zwróci pieniądze zgodnie z postanowieniami art. 10.2. Kliknij tutaj aby ubiegać się o zwrot kosztów
10.4 ŚMIERĆ LUB POWAŻNA CHOROBA PASAŻERA

W przypadku poważnej choroby (lub śmierci)Pasażera, uniemożliwiających podróż, rezerwacje takiego pasażera oraz osób podróżujących w ramach tej samej rezerwacji mogą, według uznania przewoźnika , podlegać refundacji lub, zależnie od okoliczności, zmianie poprzez zrzeczenie się przez przewoźnika wszelkich ograniczeń lub opłat z tytułu zmiany rejsu, po przedstawieniu nam stosownej dokumentacji przed datą podróży. Kliknij tutaj aby ubiegać się o zwrot kosztów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#726 PostWysłany: 23 Sie 2016 22:48 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
czarny38 napisał(a):
Musisz przeczytać zasady i warunki Twojej linii



Dzięki za tą sugestię.

Ale linii czy OTA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#727 PostWysłany: 24 Sie 2016 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
I de facto chodzi mi tylko o lot powrotny bo w Polsce żadna denga skutkująca pobytem przymusowym w szpitalu mnie nie dosięgnie.

"Normalne" ubezpieczenie podróżne również pokrywa takie sytuacje.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#728 PostWysłany: 24 Sie 2016 10:14 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
@JaPiszęAWyCzytacie!, na drugi raz będziesz wiedział ze ubezpieczenie rezygnacji kupuje się razem z biletem albo krótko po. Z kolei ubezp. kosztów leczenia można później, nawet tuż przed wylotem, byleby być jeszcze w kraju. Jak jesteś za granica, zdaje się ze tez możesz, ale jest karencja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#729 PostWysłany: 24 Sie 2016 20:51 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Apocalipse napisał(a):
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
I de facto chodzi mi tylko o lot powrotny bo w Polsce żadna denga skutkująca pobytem przymusowym w szpitalu mnie nie dosięgnie.

"Normalne" ubezpieczenie podróżne również pokrywa takie sytuacje.



Jesteś tego pewien? Precyzując: mi nie chodzi o sytuację, że mnie za friko transportują do Polski jak mi się coś stanie bo to wiem, że mam w ubezpieczeniu, ale o sytuację kiedy leżę 3 dni w szpitalu, zdrowieję na miejscu, wychodzę ze szpitala i w międzyczasie przepada mi lot.



Marysiek- no pewnie, tylko co mi teraz po tym? Ubezpieczenia najpewniej miał nie będę dzięki dziwnej według mnie polityce firm, kupię w dniu wylotu z biletem w ręku i co? Też będą uważać, że kombinuję? Chore.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#730 PostWysłany: 24 Sie 2016 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Cytuj:
organizacja i pokrycie nielimitowanych kosztów związanych z przewiezieniem z miejsca wypadku do placówki medycznej, powrotu do Polski lub transportem zwłok

Tak masz zapis na stronie warty.
Ponadto znam dwie osoby, które ze względu na wypadek wracały wcześniej do Polski i zwrócono im koszty przebukowania biletu. Nie jestem jednak żadnym autorytetem w dziedzinie ubezpieczeń, ani pracownikiem żadnej z firm w tej branży, także nie uważaj tego co napisałem za święte. Dzielę się jedynie moją skromną wiedzą, a o szczegóły powinieneś dopytać pracownika firmy ubezpieczeniowej przez zakupem polisy.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#731 PostWysłany: 27 Sie 2016 07:43 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
ja zawsze kupuję na https://ubezpieczenia-aliorbank.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#732 PostWysłany: 27 Sie 2016 10:49 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
Marysiek- no pewnie, tylko co mi teraz po tym? Ubezpieczenia najpewniej miał nie będę dzięki dziwnej według mnie polityce firm, kupię w dniu wylotu z biletem w ręku i co? Też będą uważać, że kombinuję? Chore.


To są proste sprawy, najwyraźniej zauważyli ze w przypadku polis sprzedanych później niż w ciągu paru dni od kupna biletów, koszty likwidacji nieproporcjonalnie rosną. Nikt tu nie rozważa uczciwości klientów, chodzi o liczby. Wprowadzili taki warunek żeby utrzymać koszt polisy na rozsądnym poziomie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#733 PostWysłany: 27 Sie 2016 11:55 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
A poza tym to co ty się tak nagle boisz tego szpitala, wiesz cos o czym nie wiedziales przy zakupie biletów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#734 PostWysłany: 28 Sie 2016 19:12 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Co? Zdajesz sobie sprawę, że wycieczka do Malezji to nie są wakacje na Helu? Nic mi nie jest, są jednak sytuacje losowe, których naturalnie nie planuje a w tamtych rejonach ryzyko ich wystąpienia jest o niebo wyższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#735 PostWysłany: 28 Sie 2016 20:08 

Ale w ofertach ubezpieczycieli nie ma takiej oferty, jaką sobie życzysz. Bierzesz to co jest albo nie ubezpieczasz się w ogóle.
Góra
 PM off  
      
#736 PostWysłany: 28 Sie 2016 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@JaPiszęAWyCzytacie! Wydaje mi się, że mylisz rodzaje ubezpieczeń. Ty potrzebujesz ubezpieczenia podróżnego a nie ubezpieczenia od rezygnacji. To od rezygnacji działa tylko do momentu rozpoczęcia podróży, jak już polecisz to na nic Ci się nie przyda, jak tam na miejscu zachorujesz.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#737 PostWysłany: 28 Sie 2016 22:14 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Erv ma ubezpieczenie od rezygnacji z opcja dopłaty za przerwanie podrozy, wtedy ubezpieczenie działa tez na powrót (szczegółów nie znam).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#738 PostWysłany: 28 Sie 2016 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Po wyborze ubezpieczyciela kliknijcie w Google hasło "kody rabatowe + nazwę ubezpieczyciela", może akurat jakieś aktualne będą i da się przyoszczędzić parę złotówek.
Mi się coś tam, coś tam wczoraj udało :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#739 PostWysłany: 30 Sie 2016 18:48 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Głupie pytanie, ale muszę je zadać.

Czy trzeba drukować polisę i mieć przy sobie na wyjeździe? Zawsze miałem to na 1-2 stronach, ale teraz mi się jakoś idiotycznie podzieliło i mam na 5 stronach z czego połowa jest prawie pusta, tylko na dole krótki dopisek. Jakby to ściaśnili to zmieściłaby się na standardowych 2 stronach. Muszę brać tyle makulatury czy wystarczy sam numer polisy i telefon do ubezpieczyciela?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#740 PostWysłany: 30 Sie 2016 19:16 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
wystarczy numer polisy i telefon.
Być może chciałbyś doczytać warunki, gdybyś potrzebował skorzystać. Najlepiej wysłać sobie np. na maila treść OWU.
Góra
 Profil Relacje PM off
kleyo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group