Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 21 Lip 2016 01:36 

Tą polisę można też kupić używając KK z M&M :P A poważniej, sprawdziłem sobie OWU. Szkody (leczenie) powstałe na wskutek aktów terroru NIE są wyłączone. Już najtańsza opcja wygląda sensownie.
Góra
 PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#662 PostWysłany: 26 Lip 2016 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
JaPiszęAWyCzytacie! napisał(a):
Podbijam swoje pytanie: czy znajdę ubezpieczyciela,który ubezpieczy mnie na wypadek nie odbycia przeze mnie lotu w pierwotnym terminie z powodu pobytu w szpitalu, choroby czy niemożności z przyczyn niezależnych ode mnie. Taryfa w której kupiłem bilet nie obejmuje zmian na nim a głupio by było zostać daleko i wracać kupując dodatkowy bilet. Dzięki za jakiejkolwiek źródła.

Może Multitravel AXA https://multitravel.axa.pl/ jest w nim między innymi ubezpieczenie rezygnacji z lotu, jedno ważne zastrzeżenie polisa musi być zawarta w terminie 72 godzin od rezerwacji biletu.
OWU strona 56 https://axa.pl/fileadmin/produkty/centrum_klienta/dokumenty/127_OWU_Kontynenty.pdf

[Klauzula ubezpieczenia kosztów rezygnacji z biletu lotniczego lub rezerwacji noclegu
Zawarcie umowy ubezpieczenia
§ 1
Umowa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z biletu lotniczego lub rezerwacji noclegu może zostać zawarta najpóźniej w terminie 72 godzin od chwili rezerwacji biletu lotniczego lub rezerwacji noclegu i wpłaty części
(zaliczki) lub całości opłat za ten bilet lub rezerwację, nie później jednak
niż przez wylotem. ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#663 PostWysłany: 26 Lip 2016 08:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8909
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Można też u nich wykupić samo ubezpieczenie rezygnacji (jeśli np. inne ryzyka mamy już ubezpieczone). Wówczas mamy 5 dni od zakupu biletu na nabycie takiej polisy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#664 PostWysłany: 27 Lip 2016 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2016
Posty: 100
Loty: 34
Kilometry: 62 469
niebieski
Jakie ubezpieczenie trzeba, a jakie warto, wykupić jadąc na Ukrainę i do Mołdawii na ok 6-10 dni?


Ostatnio edytowany przez michzak, 27 Lip 2016 13:35, edytowano w sumie 1 raz
Powtórzenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#665 PostWysłany: 27 Lip 2016 13:22 

Nie trzeba żadnego, a warto wykupić takie, którego zakres i suma Ci odpowiada.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#666 PostWysłany: 28 Lip 2016 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 65 933
Kochani wybaczcie jeśli dubluję wątek, bo aż trudno mi uwierzyć, że nie ma takiego tematu... Jest, ale taki o mniej formalnym załatwianiu kosztów leczenia ;-).
Tak więc jeśli coś umknęło przenieście.
Od soboty rozpoczynamy 2-tygodniowy rodzinny urlop na Ukrainie, większość Oddessa i okolice, morze itp. Urlop z dzieciakami, więc jak doświadczenie uczy jak zwykle na wyjeździe musi się coś zdarzyć od bólu zęba, gorączki, uczuleń przez sr... niewiadomego pochodzenia :-). Dzieciaki jakby robiły to na złość :twisted: ...
O ile w na Europę - UE wyrabialiśmy karty EKUZ o tyle na Ukrainie one oczywiście nie obowiązują.
Czytając necie rozumiem, że aby leczyć się na Ukrainie, czy korzystać z państwowej służby zdrowia trzeba mieć wykupione ubezpieczenie od jakiejś narodowej spółki w skrócie PROSTO. Czytałam, że niektórzy polscy ubezpieczyciele/firmy mają jakieś porozumienia z PROSTO i można wykupić takie ubezpieczenie.
Poszłam do mojego ubezpieczyciela i dał mi takowe - cena na 14 dni przy wybranej konfiguracji ok. 130 zł. Tylko tak czytam, że to raczej leczenie prywatne, bo trzeba zadzwonić na jakiś telefon podany przez ubezpieczyciela (GENERALI)...
W każdym razie czy ktoś orientuje się:
:arrow: - gdzie kupię takie ubezpieczenie z PROSTO?
:arrow: - ile to może kosztować dla rodziny na 14 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 28 Lip 2016 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Kup normalne ubezpieczenie od wybranego ubezpieczyciela (po przeczytaniu warunków). Cały temat o ubezpieczeniach jest tu: https://www.fly4free.pl/forum/ubezpieczenie-podrozne,135,3902&start=660
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
 
      
#668 PostWysłany: 28 Lip 2016 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 135
Kilometry: 171 041
niebieski
Jak już pisałem pod koniec roku wybieram się do Kanady.
Klik ---> pierwszy-samodzielny-lot-za-ocean-kanada,135,97966
I Lufthansa zaoferowała mi Ubezpieczenie podróżne - Standard
Zakres obejmuje:
Anulowanie podróży
Koszty leczenia za granicą, w tym transport medyczny
Uszkodzenie bagażu
Only 243,09 PLN


Pytanie warto to brać czy lepiej udać się do ubezpieczalni i tam szukać czegoś innego.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#669 PostWysłany: 28 Lip 2016 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Przeczytaj OWU tego ubezpieczenia. Przede wszystkim jaka suma kosztów leczenia i czy są jakieś istotne wyłączenia. 243 zł to dość dużo (długość pobytu to ok 2 tygodnie?), myślę, że znajdziesz niezłe ubezpieczenie taniej.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
#670 PostWysłany: 28 Lip 2016 13:04 

Rejestracja: 21 Kwi 2014
Posty: 256
Na Ukrainie nie ma "państwowej służby zdrowia", za wszystko trzeba będzie płacić gotówką. Dlatego nie ma sensu dopłacać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#671 PostWysłany: 28 Lip 2016 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 65 933
olus napisał(a):
Kup normalne ubezpieczenie od wybranego ubezpieczyciela (po przeczytaniu warunków). Cały temat o ubezpieczeniach jest tu: https://www.fly4free.pl/forum/ubezpieczenie-podrozne,135,3902&start=660

Dzięki śliczne.
Jak wyżej pisałam już kupiłam "zwykłe" ubezpieczenie Podróży Zagranicznych.
Mam tylko wątpliwość co do tego co zamieszczono na stronie MSZ:
http://msz.gov.pl/pl/informacje_konsula ... zpieczenie
"Należy również wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Zgodnie z postanowieniem Gabinetu Ministrów Ukrainy honorowane są jedynie polisy wystawione przez Państwową Asekuracyjną Spółkę Akcyjną Ukrainmedstrach (nowa nazwa: PROSTO) lub przez firmy, z którymi spółka ta podpisała stosowną umowę. Ubezpieczenie to można wykupić na granicy."
Czyli inne nie są honorowane?
Wizyta, tak - pewnie z państwowej można zrobić "prywatną", ale co jeśli dzieje się coś o wiele bardziej poważnego i jest potrzebna hospitalizacja, nie chciałabym musieć płacić gotówką sama...
Czyli nie trzeba tych ubezpieczeń z PROSTO :?: :?: :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 28 Lip 2016 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@esposa Nie byłam ostatnio na Ukrainie, więc ubezpieczenia tam nie kupowałam, ale sądzę, że jeśli polscy ubezpieczyciele oferują ubezpieczenia na Ukrainę to już mają podpisane wszystkie wymagane umowy. Jeśli Cię to nutruje to skontaktuj się z ubezpieczycielem, u którego masz polisę, ale tak jak mówię, myślę, że takie ubezpieczenie powinno być już wystarczające.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
 
      
#673 PostWysłany: 28 Lip 2016 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 65 933
olus napisał(a):
@esposa Nie byłam ostatnio na Ukrainie, więc ubezpieczenia tam nie kupowałam, ale sądzę, że jeśli polscy ubezpieczyciele oferują ubezpieczenia na Ukrainę to już mają podpisane wszystkie wymagane umowy. Jeśli Cię to nutruje to skontaktuj się z ubezpieczycielem, u którego masz polisę, ale tak jak mówię, myślę, że takie ubezpieczenie powinno być już wystarczające.


No cóż zgodnie z poradą skontaktowałam się. Dowiedziałam się tyle, że infolinia Generali działa tragicznie.
Po wysłuchaniu wielu komunikatów, wyczekaniu 5min melodyjek, przełączano mnie z działu do działu, w każdym po kilka min. melodii, po czym rozłączono... :x .
Dowiedziałam się tylko tyle, że nie wiedzą czy mają umowę z PROSTO (tzn. Pani z infolinii nie była mi w stanie na to pytanie odpowiedzieć), dodatkowo nie uzyskałam informacji dotyczącej sieci placówek która z nimi współpracuje.

Nie wyobrażam sobie dzwonienia i wiszenia na tej samej infolinii w roamingu z Ukrainy do Polski, tak długiego oczekiwania, w sytuacji kiedy mam chore dziecko...Dodatkowo oni umawiają wizytę, czyli potrzebują czasu extra na zabukowanie...

Jedyny pocieszający fakt to to, że mój lokalny przedstawiciel ubezpieczyciela, sprzedający ubezpieczenie, powiedział, że w razie nagłego wypadku można iść do najbliższego i wziąć rachunek...
Oczywiście wierzę, że żadna pomoc medyczna nie bedzię potrzebna, ale lepiej dmuchać na zimne...tutaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#674 PostWysłany: 28 Lip 2016 14:52 

@esposa Niestety, takie są zagraniczne TU. Skontaktuj się może z PZU, Wartą/ jakimś innym naszym ubezpieczycielem.
Góra
 PM off
esposa lubi ten post.
 
      
#675 PostWysłany: 28 Lip 2016 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1389
niebieski
Serio chyba traktujecie Ukrainę, jak Koreę Północną. Przecież tam również jest prywatna służba zdrowia, z którą Allianz/AXA mają na 100% podpisane umowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 29 Lip 2016 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 65 933
manyaky napisał(a):
Serio chyba traktujecie Ukrainę, jak Koreę Północną. Przecież tam również jest prywatna służba zdrowia, z którą Allianz/AXA mają na 100% podpisane umowy.

@manyaky w żandym razie nie traktuję Ukrainy jak Korei Północnej, bo jadę tam z rodziną i nie jestem kamikaze. Kupiłam już zwykłe ubezpieczenie podróżny zagranicznych w GENERALI jak wspomniałam, więc wybacz ale nie będę testować po kolei ofert AXA/PZU i Warty, bo zwyczajnie nie mam tyle kasy.
Troszkę obawiam się po prostu tych procedur i tyle, miałam nadzieję, że ktoś z forumowiczów musiał skorzystać z pomocy medycznej w ramach ubezpieczenia i wie jak wyglądają procedury na UKRAINIE, szczególnie w części wschodniej...
@manyaky to że jest prywatna służba zdrowia nie wątpię, pytanie jak "gęsta" jest sieć lekarzy, z których mogę korzystać...Może jest to lekarz w okolicy a może 50km od miejsca pobytu...
Dodatkowo moje obawy budzi procedura... pani na polskiej infolinii ustala czy potrzebuję wizyty lekarskiej czy nie, ewentualnie lekarz diagnozuje mnie przez Skype (oczywiście bez problemu znajdę takie połączenie by można było przeprowadzić telekonferencję) :?
Wybaczcie, jedziemy z małymi dzieciakami - stąd moje obawy... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 29 Lip 2016 19:32 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
W ubiegłym roku byłam zmuszona korzystać z ubezpieczenia w Kijowie - miałam Europa TU, co prawda po telefonie do nich na oddzwonienie czekałam ok 2 godz, ale miałam umówioną przez nich wizytę w prywatnej klinice, tomograf, leki i kule - wszystko to bezpłatnie, dojazd do kliniki niestety we własnym zakresie, po wszystkim groszowe odszkodowanie w ramach NNW. Jeszcze w Kijowie kilka telefonów od nich czy wszystko ok, czy muszę zostać czy wracam; wracałam do PL na drugi dzień więc nie wiem jak wyglądałaby sprawa przedłużonego pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#678 PostWysłany: 30 Lip 2016 13:04 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Witam
Jestem w trakcie poszukiwania dodatkowego ubezpieczenia - Unia Europejska. Zaciekawiła mnie Planeta Młodych +. Ma ktoś jakieś nowe doświadczenia z tym ubezpieczycielem ? Cena za 365 dni ok. OWU niby też, ale zawsze jest niepewność - jak się wywiązuje ubezpieczyciel wobec ubezpieczonego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#679 PostWysłany: 30 Lip 2016 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Tutaj planeta-mlodych,18,22767&p=736197&hilit=Planeta+młodych#p736197
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 30 Lip 2016 13:19 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Skoro u mnie w Malezji nie było problemów, to w UE tym bardziej nie powinno być
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group