Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2564 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#2361 PostWysłany: 28 Mar 2023 19:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dasz link do opcji, którą widziałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2362 PostWysłany: 28 Mar 2023 19:47 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
Widzę, że cena podskoczyła do 165 zł...
https://edocs.chubbtravelinsurance.com/ ... e/download
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2363 PostWysłany: 28 Mar 2023 21:39 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
I twoim zdaniem pod który wariant ochrony ubezpieczeniowej podlegałoby zdarzenie, o którym piszesz?
Cytuj:
gdyby przewoźnik odwołał loty (na 14 dni przed i więcej)?
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#2364 PostWysłany: 28 Mar 2023 21:58 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
Pod żaden, jak patrzę, stąd pytanie do Was o propozycje ubezpieczenia, które uchroni nas przed stratami. W mojej ocenie słabym jest ściąganie lotów z siatki połączeń - biorąc pod uwagę, że wielu na kilka miesięcy wcześniej lub nawet rok do tyłu bookuje hotele + inne atrakcje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2365 PostWysłany: 28 Mar 2023 22:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
To widziałeś, czy nie?
Cytuj:
Widziałem opcję od samych linii lotniczych i wydaje się w porządku
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#2366 PostWysłany: 28 Mar 2023 22:05 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
Wydawało mi się, że jest w porządku, nie zwróciłem na to uwagi w regulaminie. Zresztą nie o to chodzi. Napisałem na forum z prośbą o pomoc, a robi się awantura...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2367 PostWysłany: 28 Mar 2023 22:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Jaka znowu awantura???
Ja nie znam ubezpieczenia o takim zakresie i byłem zaciekawiony tym, że takie jednak znalazłeś. I tyle...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#2368 PostWysłany: 28 Mar 2023 22:13 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
Od wielu lat latam po świecie, odpukać, jeszcze nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja, ale jeśli zdarzy to ciężko będzie na miesiąc przed kupić loty w cenie około 700 zł w dwie strony. Stąd szukam rozwiązania. Zdaję sobie sprawę, że linie lotnicze nie są pewnym środkiem transportu, ponieważ z byle powodu potrafią usunąć połączenia bez konsekwencji. Ale to daleki kierunek...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2369 PostWysłany: 28 Mar 2023 22:14 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Rozwiązaniem jest robienie rezerwacji z opcją zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#2370 PostWysłany: 28 Mar 2023 22:17 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
Kothson napisał(a):
Rozwiązaniem jest robienie rezerwacji z opcją zwrotu.

Oczywiście tak robimy, ale w niektórych przypadkach dopłacenie do opcji zwrotu to kilka stówek więcej, absurdalne i może być na marne. Tak samo nie zwrócisz wcześniej kupionych biletów do chociażby Ferrari World, które po prostu przepadną (udało się wyrwać w fajne promce na Grouponie) :)

Odwoływanie lotów jest w mojej ocenie rakiem i powinno nieść konsekwencje. Wraz z zakupem biletów zawiązuje się umowa pomiędzy pasażerem a liniami, gdzie tylko ten drugi może sobie ją rozwiązać bez przeszkód :)


Ostatnio edytowany przez Danio, 28 Mar 2023 22:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2371 PostWysłany: 28 Mar 2023 22:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
dopłacenie do opcji zwrotu to kilka stówek więcej

Potraktuj to jako koszt ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#2372 PostWysłany: 28 Mar 2023 23:18 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Danio napisał(a):
Odwoływanie lotów jest w mojej ocenie rakiem i powinno nieść konsekwencje. Wraz z zakupem biletów zawiązuje się umowa pomiędzy pasażerem a liniami, gdzie tylko ten drugi może sobie ją rozwiązać bez przeszkód :)

To oczywiście nie jest prawda - możesz wziąć droższą taryfę w której jest opcja bezpłatnego odwołania, bierzesz tanią to masz takie ryzyko - Twój wybór. Tak samo z hotelami chcesz tanio to nie ma odwołania.
Co do samego ubezpieczenia to chyba w Uniqa jest opcja (dodatkowo płatna ;P ) zwrotu kosztów w przypadku anulowania lotu. Ale jest tam tysiąc wyłączeń więc za pewne Twój przypadek się nie załapie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2373 PostWysłany: 29 Mar 2023 17:36 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
marrak napisał(a):
Danio napisał(a):
Odwoływanie lotów jest w mojej ocenie rakiem i powinno nieść konsekwencje. Wraz z zakupem biletów zawiązuje się umowa pomiędzy pasażerem a liniami, gdzie tylko ten drugi może sobie ją rozwiązać bez przeszkód :)

To oczywiście nie jest prawda - możesz wziąć droższą taryfę w której jest opcja bezpłatnego odwołania, bierzesz tanią to masz takie ryzyko - Twój wybór. Tak samo z hotelami chcesz tanio to nie ma odwołania.
Co do samego ubezpieczenia to chyba w Uniqa jest opcja (dodatkowo płatna ;P ) zwrotu kosztów w przypadku anulowania lotu. Ale jest tam tysiąc wyłączeń więc za pewne Twój przypadek się nie załapie.

Oczywiście, że mogę wybrać droższą taryfę, ale nie potrzebuję bagażu rejestrowanego ani wyboru miejsca. I co mi po bezpłatnym odwołaniu, nie o to chodzi. Przewoźnik może bez konsekwencji odwołać lot na 14 dni wzwyż. Nie po to kupuję na początku roku loty na październik, żeby później przykładowo na 2-4 tygodnie przed wylotem martwić się i szukać czegoś innego w cenie kilkukrotnie większej. Uważam, że w takiej sytuacji jakaś odpowiedzialność i pomoc ze strony Wizz Air powinna być. Wiem, że skala nie ta sama, ale jeśli zamawiasz fotografa na wesele i on nagle rezygnuje na 2 tygodnie przed to chyba słabo? Alternatywy albo nie znajdziesz, albo będzie kilkukrotnie droższa. Masz linka do tej opcji z Uniqa? Chodzi o ubezpieczenie w przypadku odwołania lotu, nie z mojej winy, wszędzie widzę odwrotność :P

Już pal licho pieniądze, z urlopami też często jest problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2374 PostWysłany: 29 Mar 2023 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Ale nie chodziło o bagaż czy miejsce tylko taryfę flex, gdzie można zmienić samemu termin lotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2375 PostWysłany: 29 Mar 2023 18:19 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
https://www.uniqa.pl/files/www/uploads/ ... travel.pdf
https://www.uniqa.pl/files/www/uploads/ ... remium.pdf
Cytuj:
4. Za koszty rezygnacji z biletu lotniczego uważa się koszty, jakimi
Ubezpieczony został obciążony przez przewoźnika w związku
z anulowaniem biletu przed rozpoczęciem podróży lotniczej,
zgodnie z datą wylotu określoną na bilecie.
5. Za koszty rezygnacji z rezerwacji noclegu uważa się koszty, ja-
kimi został obciążony Ubezpieczony w związku z anulowaniem
rezerwacji noclegu w hotelu, apartamencie, domu wakacyjnym,
mieszkaniu najpóźniej przed rozpoczęciem pobytu. W przypad-
ku rezerwacji apartamentu, domu wakacyjnego, mieszkania, dla
którego cena została ustalona łącznie dla wskazanej liczby osób,
ochroną ubezpieczeniową objęte są wyłącznie koszty anulacji
całej rezerwacji obiektu.

Ale na prawdę przeczytaj dokładnie wszystkie wyłączenia zanim kupisz. Ja się nad tym zastanawiałem w zeszłym roku i doszedłem do wniosku że zdecydowanie prościej ponieść ten koszt opcji z odwołaniem rezerwacji niż później o 1000€ walczyć w sądach z ubezpieczalniami.

Mają też ubezpieczenie od rezygnacji z podróży:
https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-rezy ... z-podrozy/
ale w tym odwołania przez przewoźnika nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
Danio lubi ten post.
 
      
#2376 PostWysłany: 29 Mar 2023 18:47 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 36
kostek966 napisał(a):
Ale nie chodziło o bagaż czy miejsce tylko taryfę flex, gdzie można zmienić samemu termin lotu

I co mi to da? W ostatniej chwili nadal będę musiał dopłacić duże różnice do biletów. Jak przewoźnik anuluje lot to i tak przyjdzie zwrot. Wtedy zostanie szukanie alternatyw w większych cenach. Oby nie odwołali tych lotów do Abu Zabi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2377 PostWysłany: 29 Mar 2023 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Problem autora jest jak najbardziej realny i zrozumiały. Sam chętnie bym poznał takie ubezpieczenie i w wolnym czasie studiuję OWU ubezpieczeń. Często trafia się hotel bezzwrotny w dużo niższej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Danio lubi ten post.
 
      
#2378 PostWysłany: 29 Mar 2023 19:00 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
Tak na szybko bez potrzeby wałkowania 119 stron co jest teraz na topie? Kiedyś było esky.pl dopóki się nie popsuło. Później chyba Generali odstawał od reszty co chodzi o ofertę / jakość / cena. Czy dalej tak jest?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2379 PostWysłany: 29 Mar 2023 19:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@marrak
Wrzuciłeś dwa linki. Rozumiem, że czytałeś, co w nich jest. Powiedz proszę, która dokładnie treść OWU stanowi o odpowiedzialności ubezpieczyciela w przypadku, o który pyta @Danio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2380 PostWysłany: 29 Mar 2023 20:44 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
@boots czytałem w lipcu 2022 i pod moim kątem - bardziej mnie interesowało ubezpieczenie na wypadek odwołania lotu gdy już termin bezpłatnego odwołania hotelu się kończy, co jest bardzo bliskie temu o co pytał @Danio.
Pamiętam że w był checkbox w dodatkową opcją z tym (odwołaniem lotu) związany ale teraz ju go nie widzę :/. Więc może tą opcję usunęli i wywalili z OWU.

Czytałem też OWU bodajże XCover, który oferuje Ryanair (ale nie mam teraz do niego dostępu) i tam też była opcja odwołania lotu i rekompensaty - nie proponowałem bo rozumiem że lot nie jest FR a bez nich tego nie można kupić.
Reasumując tak jak pisałem już w poprzednich dwóch moich postach to jest tylko wskazówka, proszę przeczytać i samemu zdecydować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2564 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group