Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#2201 PostWysłany: 25 Maj 2022 09:00 

Rejestracja: 01 Kwi 2018
Posty: 26
Jadę na miesiąc do Gruzji , dokładnie do Svaneti. Jakiego polecacie ubezpieczyciela na taki okres ? Jaki rodzaj ubezpieczenia, podróżne czy może inne ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2202 PostWysłany: 25 Maj 2022 14:39 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
manyaky napisał(a):
Ostatnio miałem okazję na własnej szkodzie potwierdzić, że zgłoszeniami po przejęciu polskiej Axy przez Uniqa dalej zajmuje się Inter Partner Assistance. Więc nie ma dużej różnicy czy ubezpieczycie się w Uniqa czy AXA-Assistance (które wciąż działa). Trzeba się kierować składką. Opieka była ok, w standardzie AXA (czyli gorzej niż Allianz) i bez zbędnego gadania, chociaż raz nie mogłem się przez pół godziny dodzwonić na infolinię... Godzinę później odpowiedzieli w minutę. Placówka mi powiedziała, że mają dobre doświadczenia z Inter Partner Assistance ("very good insurance"), więc rozpoznawalność też może pomóc w kryzysowej sytuacji.

Ale mając chorobowo więcej czasu spojrzałem na ofertę ubezpieczeń turystycznych w Niemczech.

I tak będąc Niemcem możemy się ubezpieczyć na rok, bez limitów KL, bez limitów terytorialnych (tj. wraz z USA), bez wkładu własnego, z limitem 56 dni na każdy wyjazd za:
1) AXA - 7,92€ na rok - https://www.axa.de/auslandskrankenversicherung
2) Allianz - 11,90€ na rok - https://www.allianz.de/gesundheit/reise ... ng/rechner
+ kilka innych, mniej znanych ubezpieczalni w tej samej cenie

OWU dosłownie kilkustronicowe, a nie 50 stron włączeń i wyjątków oraz definicji. Nie byłem w stanie uwierzyć.

Tymczasem oferta dla Polaka na rok:
1) Allianz - 1255 zł/rok (z USA, limit 600k PLN, OWU 44 strony) - https://www.turystyka.allianzdirect.pl/podroze/roczne
2) AXA - 1784 zł/rok (z USA, limit 40 mln, OWU 17 stron) - https://www.axa-assistance.pl/ubezpiecz ... rystyczne/

Jedynie można zbić będąc <30 lat w Euro26 albo Planetą Młodych (900 zł z USA + słabe OWU), ale to wciąż nie to samo.

Bardzo, bardzo przykre. I w sumie nawet nie wiem, z czego wynika takie y... nas na składki.


Czy Polacy mogą skorzystać z niemieckich ubezpieczeń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2203 PostWysłany: 25 Maj 2022 20:11 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
nie jestem ekspertem od ubezpieczeń i sam właśnie przeglądam i jestem bardzo zainteresowany zakupem. Chyba jako obywatele UE nie mogą nam odmówić zakupu produktu przekładając trochę prawo o sprzedaży w sklepach internetowych. może się mylę? chętnie poczekam na jakiś merytoryczny komentarz kogoś kot może korzystał z takich ubezpieczeń zagranicznych firm a będący ob. innego kraju i mieszkającym na stałe poza krajem ubezpieczenia. Trochę pogrzebałe w warunkach ub. Allianz i jest jeden dość niepokojący zapis: "Anschlusshinweise: Der Jahres-Reiseschutz ist nur für Personen mit Wohnsitz oder gewöhnlichem Aufenthaltsort in Deutschland abschließbar." (Informacja o dołączeniu: Roczna ochrona podróżna może zostać wykupiona tylko w przypadku osób, które mieszkają lub mają zwykłe miejsce zamieszkania w Niemczech.) Plusem jest możliwość opłacenia składki przelewami SEPA;

kolejne: "Eine Reise liegt vor, wenn die Reise mindestens eine im Voraus gebuchte Übernachtung außerhalb des Wohn- oder Arbeitsortes beinhaltet oder wenn die Reise an einen mindestens 50 km vom Wohn- oder Arbeitsort entfernten Ort oder ins Ausland führt." ("Wyjazd uważa się za zaistniały, jeżeli obejmuje co najmniej jeden wcześniej zarezerwowany nocleg poza miejscem zamieszkania lub pracy lub jeżeli wyjazd odbywa się do miejsca oddalonego o co najmniej 50 km od miejsca zamieszkania lub pracy, lub do innego kraju.")
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2204 PostWysłany: 25 Maj 2022 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 474
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
heide_berg napisał(a):
Chyba jako obywatele UE nie mogą nam odmówić zakupu produktu przekładając trochę prawo o sprzedaży w sklepach internetowych. może się mylę?


Icarinsurance odmawiało jeszcze przed brexitem, więc obawiam się, że w ubezpieczeniach/usługach ta zasada nie działa.

Pomijając już konkretne zapisy w OWU, ubezpieczenie w 99,9% przypadków służy temu, żeby człowiek miał spokój ducha na wyjeździe. Nawet zakładając, że da się to w bardziej lub mniej zgodny z regulaminem sposób wykupić, jak dla mnie dopóki ktoś tego nie przetestuje zgłaszając roszczenie i otrzymując środki, tego celu to nie spełnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2205 PostWysłany: 31 Maj 2022 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 12
Cześć!
Jesteśmy z żoną w wielomiesięcznej podróży po świecie, bez planów. Aktualnie jesteśmy w Kolumbii, ale co chwilę zmieniany kraje. Do tej pory co miesiąc kupowałem ubezpieczenie w Generali na kolejny miesiąc, ale wydaje mi się, że mocno przepłacamy.

Czy mógłby ktoś sprawdzone ubezpieczenie jeśli interesują nas tylko koszty leczenia, powiedzmy 500 tys. i OC np. 100 tys. Nie interesują nas odwołania lotów, bo jeździmy autobusami. Nie chcemy dopłacać też za NNW albo utratę bagażu.

Próbowałem zrobić wyliczenie w Allianz na rok, ale tam pada pytanie, co ile planuję wracać do kraju. Po wybraniu co 365 dni, składka rośnie dwukrotnie.

I druga sprawa - ubezpieczalnie pytają o kraj wyjazdu. Jeśli zaznaczę Kolumbię, a za tydzień będę w Ekwadorze, to czy nie będę miał problemów?

Jesteśmy zaszczepieni jeśli to ma znaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2206 PostWysłany: 16 Cze 2022 14:18 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 19
-- 16 Cze 2022 14:18 --

Wyjeżdżam na rok do Azji. Szukam najlepszego ubezpieczenia podróżniczego które nie będzie wymagało powrotu do Polski po 180 dniach. Należy mi też na pewnej opcji żebym nie musiał się martwić podczas podróży czy ubezpieczenie zadziała.

-- 16 Cze 2022 14:18 --

Wyjeżdżam na rok do Azji. Szukam najlepszego ubezpieczenia podróżniczego które nie będzie wymagało powrotu do Polski po 180 dniach. Należy mi też na pewnej opcji żebym nie musiał się martwić podczas podróży czy ubezpieczenie zadziała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2207 PostWysłany: 23 Cze 2022 12:04 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Szukam ubezpieczenia podróżnego do karty najlepiej dla całej rodziny 2+1
Rozważam Revoluta Premium za 29,90zł na miesiąc. Minusem tej karty jest ubezpieczenie co najwyżej dziecka.
może Curve.... macie coś jeszcze na oku, kartę kredytową nie chcę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2208 PostWysłany: 26 Cze 2022 08:34 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 405
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Szukam ubezpieczenia z klauzulą alkoholową, im większy limit, tym lepiej :lol: Poleci ktoś coś? Przeglądam temat, ale nie znalazłem nic konkretnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2209 PostWysłany: 26 Cze 2022 10:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@Mihal09
Sporo firm daje taką możliwość, ale opcja dostępna jest bezpośrednio u agenta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mihal09 uważa post za pomocny.
 
      
#2210 PostWysłany: 28 Cze 2022 15:25 

Rejestracja: 19 Maj 2022
Posty: 16
michal24 napisał(a):
Szukam ubezpieczenia podróżnego do karty najlepiej dla całej rodziny 2+1
Rozważam Revoluta Premium za 29,90zł na miesiąc. Minusem tej karty jest ubezpieczenie co najwyżej dziecka.
może Curve.... macie coś jeszcze na oku, kartę kredytową nie chcę.


Z Revoluta korzystam tylko i wyłącznie jako środka płatniczego np za hotele etc. Może wybierz faktycznie to Curve, tym bardziej że masz tutaj w ubezpieczeniu chyba zwrot kosztów za podróż jeśli z jakiegoś powodu jak nie możemy lecieć. Oczywiście pod warunkiem, że na prawdę masz uzasadniony powód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2211 PostWysłany: 07 Lip 2022 16:58 

Rejestracja: 07 Lip 2022
Posty: 2
Planuje we wrześniu/październiku podróż poślubną. Chciałbym wykupić ubezpiecznie które pokryje koszty ewentualnego odwołania lotu. Wciąż żyjemy w czasach kiedy nic nie jest pewne a kwota na taki wyjazd nie będzie jakaś mała. Z tego co czytałem na forum a także samodzielnie większość ubezpieczeń pokrywa wyłącznie kwestie choroby itp.
Macie coś godnego polecenia? Jeśli w ogóle :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2212 PostWysłany: 07 Lip 2022 18:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zakładam, że pytasz się o ubezpieczenie od rezygnacji z lotu, a nie od jego odwołania.
Nie ma takiego, które pozwalałoby zrezygnować z jakiegokolwiek powodu, są właśnie ograniczenia do poważnych zdarzeń losowych.
Ewentualnie wybierz np. loty Wizzair i wykup opcję Flex - w takim przypadku nie ma znaczenia, z jakiego powodu nie lecisz. Dostajesz zwrot wpłaconej kwoty oprócz tej opłaty za Flex.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2213 PostWysłany: 07 Lip 2022 18:34 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Tyle, że w pkt Wizz

Ale zapewne mu o co innego chodzi, prawdziwe ubezpieczenie na wypadek np odwołania lotu w ostatniej chwili przez linię

Te 250 czy 400 e to ułamek straconych pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kristof461 lubi ten post.
 
      
#2214 PostWysłany: 10 Lip 2022 00:14 

Rejestracja: 07 Lip 2022
Posty: 2
-- 09 Lip 2022 23:44 --

Sudoku napisał(a):
Zakładam, że pytasz się o ubezpieczenie od rezygnacji z lotu, a nie od jego odwołania.
Nie ma takiego, które pozwalałoby zrezygnować z jakiegokolwiek powodu, są właśnie ograniczenia do poważnych zdarzeń losowych.
Ewentualnie wybierz np. loty Wizzair i wykup opcję Flex - w takim przypadku nie ma znaczenia, z jakiego powodu nie lecisz. Dostajesz zwrot wpłaconej kwoty oprócz tej opłaty za Flex.

Lot to w sumie ma gdzieś. Pobyt w hotelu kosztuje sporo więc chciałbym się zabezpieczyć przed sytuacją kiedy lot zostanie odwołany i nie będę mógł dolecieć do punktu docelowego. Pojawia się jednak pytanie czy ubezpieczenie od rezygnacji pokrywa właśnie odwołanie lotu i brak możliwości dolecenia do danego kraju.

-- 10 Lip 2022 00:14 --

dg72 napisał(a):
Tyle, że w pkt Wizz

Ale zapewne mu o co innego chodzi, prawdziwe ubezpieczenie na wypadek np odwołania lotu w ostatniej chwili przez linię

Te 250 czy 400 e to ułamek straconych pieniędzy.


Tak naprawdę to nawet jakbym stracił kasę za bilety to trudno. Gorzej jeśli przez odwołany lot nie polecę i stracę część (o ile nie cały) pobytu który tani nie jest. Wtedy gorzej. Pytanie czy ktokolwiek mnie od tego ubezpieczy. Zazwyczaj w tych ubezpieczeniach są wymienione konkretne sytuacje a odwołanych lotów jakoś w tym nie widziałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2215 PostWysłany: 09 Sie 2022 14:24 

Rejestracja: 17 Maj 2022
Posty: 6
Witam,
Pytanko odnośnie ubezpieczenia turystycznego Allianz. Po przejęciu Avivy ,Allianz proponuje obecnie 2 ubepieczenia podróżne - swoje własne, które się nazywało kiedyś Globtroter i to Avivy któe można sobie w jakimś tam stopniu konfigurować. Czy ktoś z forumowiczów może spotkał się z tym ubepieczeniem Avivy ala Allianz, Czy obsługa w razie potrzeby jest na tym samym poziomie co obsługa w Allianz, czy to wciąż jednak Aviva i jej program? Na infolinii gadają coś o najwyższcyh standardach, ale to tylko zwykłe gadanie w moim odczuciu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2216 PostWysłany: 13 Wrz 2022 20:52 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Ktoś poleca jakieś dobre ubezpieczenie na Azje? (Uzbekistan, Kyrgistan, Tajikistan)
OC - 50000-100000€ - ale to ie jest mus.
Bagaż - 1000 do 3000PLN
NWW od 20000PLN

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2217 PostWysłany: 13 Wrz 2022 20:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
A KL nie jesteś zainteresowany?
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.n lubi ten post.
 
      
#2218 PostWysłany: 13 Wrz 2022 23:28 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
boots napisał(a):
A KL nie jesteś zainteresowany?

KL to minimum 40000€-60000€. Sam nie wiem. Moze ktos ma jakies doswiadczenie co i jak.
Trzy razy jechałem w ten rejon bez ubezpieczenia i nic mnie sie nie stało ale teraz za duzo konfliktów.
Lepiej się ubezpieczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2219 PostWysłany: 13 Wrz 2022 23:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Obawiasz się konsekwencji jakich konfliktów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2220 PostWysłany: 18 Wrz 2022 11:26 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Czy ktoś ma doświadczenie jak w rzeczywistości działa dokumentowanie zachorowania w kontekście kosztów rezygnacji z wyjazdu? Sytuacja na razie czysto teoretyczna, ale wolę to wiedzieć na przyszłość gdyby się miało zdarzyć.
W OWU mojego ubezpieczenia (PKO platinum jest)
Cytuj:
Jeżeli powodem rezygnacji z Wyjazdu jest Nagłe zachorowanie lub Nieszczęśliwy wypadek, Ubezpieczony jest zobowiązany przekazać
do Centrum operacyjnego dokumenty, które pozwolą stwierdzić zasadność decyzji Ubezpieczonego z medycznego punktu widzenia.

i
Cytuj:
Nagłe zachorowanie – powstały w sposób nagły, stan chorobowy zagrażający życiu albo zdrowiu, wymagający udzielenia natychmiastowej
pomocy medycznej oraz Zaostrzenia lub powikłania Chorób przewlekłych.

No i teraz - jak to się ma do praktyki? Pomijając jakieś poważne choroby gdzie trafia się do szpitala bo to wydaje się łatwe.
jak zachoruje mi dziecko, które też jest objęte ubezpieczeniem, zachoruje tzn. ma np. gorączkę, dostało jakieś leki i lekarz twierdzi, że powinno zostać w domu. Jakiej dokumentacji oczekuje ubezpieczyciel? o co prosić lekarza i czy lekarze w takich sytuacjach nie robią problemu z tworzeniem takich dokumentów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group