Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 2211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111  Następna
Autor Wiadomość
#2181 PostWysłany: 12 Kwi 2022 11:34 
Awatar użytkownika

HON fly4free
benedetti napisał(a):
Luty '22, wykryty Covid w Tajowie, skierowanie na 10-dniową kwarantannę, ubezpieczenie TU Europa. Zwrócone wszystkie koszta (zakwaterowanie, wyżywienie, nawet pierwszy wcześniej opłacony nocleg, w którym spędziłem pierwszą dobę po wykryciu Sarsa). Jeśli dla kogoś to istotne, to nie załatwili tego bezgotówkowo (musiałem wyłożyć z własnej kieszeni, ale kontakt z agentami był wzorowy). Polecam w 100%. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że bez hospitalizacji etc. suma ubezpieczenie wynosi 2k euro.

Zajrzałem sobie do oferty TU Europa i w zakresie kwarantanny mam pewną wątpliwość. Jest tam informacja, że ochrona do 9k PLN jest wtedy, gdy ktoś zostanie objęty przymusową kwarantanną lub izolacją w związku z wykryciem COVID-19, która uniemożliwia powrót do Polski w pierwotnie zaplanowanym terminie. Czy miałeś właśnie taką sytuację, że kwarantanna w Tajlandii przesunęła Ci powrót do Polski? Zastanawiam się, co się dzieje, jeśli kwarantanna zostaje nałożona zaraz po przyjeździe do danego kraju i kończy się przed planowanym powrotem. Gdyby kierować się powyższą informacją, zwrot kosztów wtedy nie przysługuje.
Niestety, w OWU nie znajduję odpowiedzi na tą wątpliwość. Skontaktuję się jeszcze z ich obsługą klienta, ale w międzyczasie chętnie poznam Twoje doświadczenie w tej sprawie.
 Relacje PM off  

#2182 PostWysłany: 12 Kwi 2022 12:46 
Awatar użytkownika

Loty: 83
Kilometry: 184 974
złoty
@tropikey U mnie właśnie tak było, tzn. nie mogłem wrócić w pierwotnie zaplanowanym terminie, choć miałem bilet flex i ostatecznie TU nie pomagała mi w powrocie (wróciłem we własnym zakresie). Wydaje mi się na 99,9%, że ten zapis nie ma wpływu na przyznanie odszkodowania. Chyba też o to pytałem i infolinia potwierdziła, ale nie dam za to głowy i 100%.
W tym zapisie chodzi o to, że w takiej sytuacji przysługuje Ci także zorganizowanie i opłacanie przez TU powrotu. TU nie będzie kazało udowadniać kiedy chciałeś wrócić. Mało tego. Ja jako zaawansowana cebula kupiłem to ubezpieczenie tylko na okres w którym groziłby mi „plus” (nie na całą zaplanowaną podróż). Na tamten czas miałem inne (z KK) nieobejmujące opłacania kwarantanny/izolacji.
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#2183 PostWysłany: 15 Kwi 2022 18:56 
Awatar użytkownika

Cześć, potrzebuje minimum rocznego ubezpieczenia w ciągłej podróży (bez powrotu do PL) w jak najniższej cenie. Niestety Planeta Młodych odpada, z której korzystałem podczas ostatniej podróży. Czy ktoś z forum ma pomysł jak to najlepiej rozwiązać ? Które ubezpieczenie może działać najdłużej i jest tanie ? Opcjonalnie 180 dni tez w chodzi w grę. Dzięki wielkie z góry.
 Relacje PM off  

#2184 PostWysłany: 15 Kwi 2022 19:00 
Awatar użytkownika

Loty: 219
Kilometry: 486 393
niebieski
True Travelers zobacz , ale czy jest tanie to nie wiem.

Image
 Relacje PM off  

#2185 PostWysłany: 15 Kwi 2022 19:34 
Awatar użytkownika

@mmaratonczyk

Dzieki nie znałem tego, ale faktycznie nie jest to tanio :D

Ostatnio edytowany przez Gadekk, 28 Kwi 2022 15:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#2186 PostWysłany: 17 Kwi 2022 20:18 

Tropikey, udało się Ci może uzyskać jakieś informacje z TU w zakresie pokrycia kosztów kwarantanny przez ubezpieczyciela w przypadku, gdy kwarantanna nie ma wpływu na możliwość powrotu do Polski w pierwotnie zaplanowanym terminie?
 Relacje PM off  

#2187 PostWysłany: 17 Kwi 2022 22:29 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Tak, zapytałem i potwierdzili, że ochrona przysługuje. Ostatecznie wziąłem jednak Ergo Hestia, bo wyszło korzystniej.
 Relacje PM off
rafal.is lubi ten post.

#2188 PostWysłany: 28 Kwi 2022 09:14 

Wiem, że mogę tu być postrzegany jako ewangelista Generali, ale biorąc pod uwagę moje już dwa zdarzenia, gdzie korzystałem z ich polisy, w tym jedno dość poważne, będę chyba zawsze ich polecał, ale nie o tym. Informacyjnie - Generali wprowadziło nowy produkt - Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży jako chyba jedyny ubezpieczyciel w Polsce z takim zakresem, a piszę o tym dlatego, że wszyscy wiemy, co się dzieje w PAŻP i całe szczęście, że wykupiłem to ubezpieczenie, jako że wybieram się na Majówkę do Chorwacji. Przed chwilą potwierdziłem z konsultantem, że gdyby anulowali mi lot, to mogę dochodzić zwrotu całości kosztów i potraktują to jako zdarzenie wyjątkowe, także rekomenduje Wam wykupić to ubezpieczenie na wypadek tego typu sytuacji.

Ostatnio edytowany przez batq, 28 Kwi 2022 10:36, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#2189 PostWysłany: 28 Kwi 2022 09:34 

W jakim sensie jako jedyny ubezpieczyciel? Przecież mnóstwo ubezpieczycieli ma taki produkt.
 Relacje PM off  

#2190 PostWysłany: 28 Kwi 2022 10:39 

Jako osobny produkt, a nie ubezpieczenie turystyczne, w dodatku o tak szerokim zakresie i z tak długim czasem na zawarcie umowy, bez franszyz i udziału własnego? Chyba jednak żaden, bo przeglądałem różne oferty przed zakupem i nic konkurencyjnego nie znalazłem, ale jeśli takie znajdziesz, to daj znać, przyda się dla potomnych.
 Relacje PM off  

#2191 PostWysłany: 28 Kwi 2022 11:11 

srebrny
Zwróć uwagę na:
Cytuj:
Wyłączenia odpowiedzialności
1. Generali nie ponosi odpowiedzialności za koszty rezygnacji z podróży albo koszty przerwania podróży spowodowane:
(...)
2) działaniami wojennymi, rozruchami, zamieszkami, stanem wojennym, aktami terroryzmu lub sabotażu, udziałem ubezpieczonego, osoby bliskiej ubezpieczonemu, współuczestnika podróży, osoby bliskiej współuczestnikowi podróży w nielegalnych strajkach;
(...)
12) odwołaniem, zmianą terminu lub przerwaniem podróży przez organizatora, przewoźnika lub dystrybutora umowy podróży;
(...)
8. Generali nie ponosi odpowiedzialności za koszty rezygnacji z podróży albo koszty przerwania podróży gdy przyczyna rezygnacji powstała przed datą rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży.
(...)

https://www.generali.pl/media/Ogolne_Wa ... 9fd1db.pdf
 Relacje PM off  

#2192 PostWysłany: 28 Kwi 2022 11:38 

Loty: 890
Kilometry: 842 636
platynowy
Czyli punkt 12) jasno definiuje, że odwołanie lotu np. z powodu konfliktu w PAŻP nie kwalifikuje się jako zdarzenie objęte ochroną ubezpieczeniową.

#2193 PostWysłany: 30 Kwi 2022 10:38 

Gdzie najlepiej ubezpieczyć się jadać do krajów typu Syria ? Zależy mi na ewentualnym wypłaceniu rodzinie "odszkodowania" lub transport zwłok. W Polsce jest to aktualnie sensowne/realne czy ubezpieczać się zagranicą ?
 Relacje PM off  

#2194 PostWysłany: 30 Kwi 2022 11:48 

srebrny
Odszkodowania w jakim przypadku?
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#2195 PostWysłany: 30 Kwi 2022 14:32 

Loty: 890
Kilometry: 842 636
platynowy
Zapewne przypadku zabicia, bo kolega pyta się o transport zwłok.
Nie ma to jak konkretne plany na wakacje... ;)
2 ludzi lubi ten post.

#2196 PostWysłany: 30 Kwi 2022 15:30 

Plany są inne, ale "przezorny zawsze ubezpieczony" . PZU w ofercie ma Syrie, tylko w regulaminie są podpunkty o ostrzeżeniach MSZ i aktach terroryzmu.
 Relacje PM off  

#2197 PostWysłany: 30 Kwi 2022 17:18 

srebrny
Zerknij na Wartę.
 Relacje PM off  

#2198 PostWysłany: 30 Kwi 2022 17:39 

batq napisał(a):
Jako osobny produkt, a nie ubezpieczenie turystyczne, w dodatku o tak szerokim zakresie i z tak długim czasem na zawarcie umowy, bez franszyz i udziału własnego? Chyba jednak żaden, bo przeglądałem różne oferty przed zakupem i nic konkurencyjnego nie znalazłem, ale jeśli takie znajdziesz, to daj znać, przyda się dla potomnych.

Samo ubezpieczenie kosztów rezygnacji jako osobny produkt, bez franszyz i udziału własnego - nie ma problemu, a zakres i czas na zawarcie umowy to są parametry, zwykle 3-7 dni od zakupu, 10 - tu faktycznie troszkę lepiej niż inne, ale nie jakiś znowu przełom. Zakresy są różne, trzeba się wczytywać w owu, to już raczej każdy indywidualnie dobiera pod swoje potrzeby, nie ma jednego uniwersalnego "najlepszego". Choćby PZU ma dobrą ofertę z możliwością zakupu co prawda do 3 dni od zawarcia umowy, ale warunki ciekawe i nie oszczędza tak przy likwidacji szkód, jak od jakiegoś czasu Generali.
 Relacje PM off  

#2199 PostWysłany: 03 Maj 2022 22:21 

właśnie wróciłem z Teneryfy i ubezpieczenie Tu Europa super zadziałało przy chorobie dziecka, telefon rano do centrum alarmowego, po 2 godzinach lekarz był w hotelu, wszystko bezgotówkowo
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#2200 PostWysłany: 04 Maj 2022 10:07 

Loty: 27
Kilometry: 64 605
Hej

Za niecałe 2 tyg wyruszam do Singapur/Tajlandia/Indonezja

W Singapurze potrzebuje ubezpieczenie na 30k USD. W Tajlandii na 10k USD. Polecacie jakieś konkretne ubezpieczalnie?
 Relacje PM off
anatoksyna_a lubi ten post.

[ 2211 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości