Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 2271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114  Następna
Autor Wiadomość
#2181 PostWysłany: 12 Kwi 2022 12:46 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 237 756
złoty
@tropikey U mnie właśnie tak było, tzn. nie mogłem wrócić w pierwotnie zaplanowanym terminie, choć miałem bilet flex i ostatecznie TU nie pomagała mi w powrocie (wróciłem we własnym zakresie). Wydaje mi się na 99,9%, że ten zapis nie ma wpływu na przyznanie odszkodowania. Chyba też o to pytałem i infolinia potwierdziła, ale nie dam za to głowy i 100%.
W tym zapisie chodzi o to, że w takiej sytuacji przysługuje Ci także zorganizowanie i opłacanie przez TU powrotu. TU nie będzie kazało udowadniać kiedy chciałeś wrócić. Mało tego. Ja jako zaawansowana cebula kupiłem to ubezpieczenie tylko na okres w którym groziłby mi „plus” (nie na całą zaplanowaną podróż). Na tamten czas miałem inne (z KK) nieobejmujące opłacania kwarantanny/izolacji.
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#2182 PostWysłany: 15 Kwi 2022 18:56 
Awatar użytkownika

Cześć, potrzebuje minimum rocznego ubezpieczenia w ciągłej podróży (bez powrotu do PL) w jak najniższej cenie. Niestety Planeta Młodych odpada, z której korzystałem podczas ostatniej podróży. Czy ktoś z forum ma pomysł jak to najlepiej rozwiązać ? Które ubezpieczenie może działać najdłużej i jest tanie ? Opcjonalnie 180 dni tez w chodzi w grę. Dzięki wielkie z góry.
 Relacje PM off  

#2183 PostWysłany: 15 Kwi 2022 19:00 
Awatar użytkownika

Loty: 229
Kilometry: 506 407
niebieski
True Travelers zobacz , ale czy jest tanie to nie wiem.

Image
 Relacje PM off  

#2184 PostWysłany: 15 Kwi 2022 19:34 
Awatar użytkownika

@mmaratonczyk

Dzieki nie znałem tego, ale faktycznie nie jest to tanio :D

Ostatnio edytowany przez Gadekk, 28 Kwi 2022 15:42, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#2185 PostWysłany: 17 Kwi 2022 20:18 

Tropikey, udało się Ci może uzyskać jakieś informacje z TU w zakresie pokrycia kosztów kwarantanny przez ubezpieczyciela w przypadku, gdy kwarantanna nie ma wpływu na możliwość powrotu do Polski w pierwotnie zaplanowanym terminie?
 Relacje PM off  

#2186 PostWysłany: 17 Kwi 2022 22:29 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Tak, zapytałem i potwierdzili, że ochrona przysługuje. Ostatecznie wziąłem jednak Ergo Hestia, bo wyszło korzystniej.
 Relacje PM off
rafal.is lubi ten post.

#2187 PostWysłany: 28 Kwi 2022 09:14 

Wiem, że mogę tu być postrzegany jako ewangelista Generali, ale biorąc pod uwagę moje już dwa zdarzenia, gdzie korzystałem z ich polisy, w tym jedno dość poważne, będę chyba zawsze ich polecał, ale nie o tym. Informacyjnie - Generali wprowadziło nowy produkt - Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży jako chyba jedyny ubezpieczyciel w Polsce z takim zakresem, a piszę o tym dlatego, że wszyscy wiemy, co się dzieje w PAŻP i całe szczęście, że wykupiłem to ubezpieczenie, jako że wybieram się na Majówkę do Chorwacji. Przed chwilą potwierdziłem z konsultantem, że gdyby anulowali mi lot, to mogę dochodzić zwrotu całości kosztów i potraktują to jako zdarzenie wyjątkowe, także rekomenduje Wam wykupić to ubezpieczenie na wypadek tego typu sytuacji.

Ostatnio edytowany przez batq, 28 Kwi 2022 10:36, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#2188 PostWysłany: 28 Kwi 2022 09:34 

W jakim sensie jako jedyny ubezpieczyciel? Przecież mnóstwo ubezpieczycieli ma taki produkt.
 Relacje PM off  

#2189 PostWysłany: 28 Kwi 2022 10:39 

Jako osobny produkt, a nie ubezpieczenie turystyczne, w dodatku o tak szerokim zakresie i z tak długim czasem na zawarcie umowy, bez franszyz i udziału własnego? Chyba jednak żaden, bo przeglądałem różne oferty przed zakupem i nic konkurencyjnego nie znalazłem, ale jeśli takie znajdziesz, to daj znać, przyda się dla potomnych.
 Relacje PM off  

#2190 PostWysłany: 28 Kwi 2022 11:11 

srebrny
Zwróć uwagę na:
Cytuj:
Wyłączenia odpowiedzialności
1. Generali nie ponosi odpowiedzialności za koszty rezygnacji z podróży albo koszty przerwania podróży spowodowane:
(...)
2) działaniami wojennymi, rozruchami, zamieszkami, stanem wojennym, aktami terroryzmu lub sabotażu, udziałem ubezpieczonego, osoby bliskiej ubezpieczonemu, współuczestnika podróży, osoby bliskiej współuczestnikowi podróży w nielegalnych strajkach;
(...)
12) odwołaniem, zmianą terminu lub przerwaniem podróży przez organizatora, przewoźnika lub dystrybutora umowy podróży;
(...)
8. Generali nie ponosi odpowiedzialności za koszty rezygnacji z podróży albo koszty przerwania podróży gdy przyczyna rezygnacji powstała przed datą rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży.
(...)

https://www.generali.pl/media/Ogolne_Wa ... 9fd1db.pdf
 Relacje PM off  

#2191 PostWysłany: 28 Kwi 2022 11:38 

Loty: 911
Kilometry: 876 816
platynowy
Czyli punkt 12) jasno definiuje, że odwołanie lotu np. z powodu konfliktu w PAŻP nie kwalifikuje się jako zdarzenie objęte ochroną ubezpieczeniową.

#2192 PostWysłany: 30 Kwi 2022 10:38 

Gdzie najlepiej ubezpieczyć się jadać do krajów typu Syria ? Zależy mi na ewentualnym wypłaceniu rodzinie "odszkodowania" lub transport zwłok. W Polsce jest to aktualnie sensowne/realne czy ubezpieczać się zagranicą ?
 Relacje PM off  

#2193 PostWysłany: 30 Kwi 2022 11:48 

srebrny
Odszkodowania w jakim przypadku?
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#2194 PostWysłany: 30 Kwi 2022 14:32 

Loty: 911
Kilometry: 876 816
platynowy
Zapewne przypadku zabicia, bo kolega pyta się o transport zwłok.
Nie ma to jak konkretne plany na wakacje... ;)
3 ludzi lubi ten post.

#2195 PostWysłany: 30 Kwi 2022 15:30 

Plany są inne, ale "przezorny zawsze ubezpieczony" . PZU w ofercie ma Syrie, tylko w regulaminie są podpunkty o ostrzeżeniach MSZ i aktach terroryzmu.
 Relacje PM off  

#2196 PostWysłany: 30 Kwi 2022 17:18 

srebrny
Zerknij na Wartę.
 Relacje PM off  

#2197 PostWysłany: 30 Kwi 2022 17:39 

batq napisał(a):
Jako osobny produkt, a nie ubezpieczenie turystyczne, w dodatku o tak szerokim zakresie i z tak długim czasem na zawarcie umowy, bez franszyz i udziału własnego? Chyba jednak żaden, bo przeglądałem różne oferty przed zakupem i nic konkurencyjnego nie znalazłem, ale jeśli takie znajdziesz, to daj znać, przyda się dla potomnych.

Samo ubezpieczenie kosztów rezygnacji jako osobny produkt, bez franszyz i udziału własnego - nie ma problemu, a zakres i czas na zawarcie umowy to są parametry, zwykle 3-7 dni od zakupu, 10 - tu faktycznie troszkę lepiej niż inne, ale nie jakiś znowu przełom. Zakresy są różne, trzeba się wczytywać w owu, to już raczej każdy indywidualnie dobiera pod swoje potrzeby, nie ma jednego uniwersalnego "najlepszego". Choćby PZU ma dobrą ofertę z możliwością zakupu co prawda do 3 dni od zawarcia umowy, ale warunki ciekawe i nie oszczędza tak przy likwidacji szkód, jak od jakiegoś czasu Generali.
 Relacje PM off  

#2198 PostWysłany: 03 Maj 2022 22:21 

właśnie wróciłem z Teneryfy i ubezpieczenie Tu Europa super zadziałało przy chorobie dziecka, telefon rano do centrum alarmowego, po 2 godzinach lekarz był w hotelu, wszystko bezgotówkowo
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#2199 PostWysłany: 04 Maj 2022 10:07 

Loty: 31
Kilometry: 78 923
Hej

Za niecałe 2 tyg wyruszam do Singapur/Tajlandia/Indonezja

W Singapurze potrzebuje ubezpieczenie na 30k USD. W Tajlandii na 10k USD. Polecacie jakieś konkretne ubezpieczalnie?
 Relacje PM off
anatoksyna_a lubi ten post.

#2200 PostWysłany: 25 Maj 2022 02:28 
Awatar użytkownika

złoty
Ostatnio miałem okazję na własnej szkodzie potwierdzić, że zgłoszeniami po przejęciu polskiej Axy przez Uniqa dalej zajmuje się Inter Partner Assistance. Więc nie ma dużej różnicy czy ubezpieczycie się w Uniqa czy AXA-Assistance (które wciąż działa). Trzeba się kierować składką. Opieka była ok, w standardzie AXA (czyli gorzej niż Allianz) i bez zbędnego gadania, chociaż raz nie mogłem się przez pół godziny dodzwonić na infolinię... Godzinę później odpowiedzieli w minutę. Placówka mi powiedziała, że mają dobre doświadczenia z Inter Partner Assistance ("very good insurance"), więc rozpoznawalność też może pomóc w kryzysowej sytuacji.

Ale mając chorobowo więcej czasu spojrzałem na ofertę ubezpieczeń turystycznych w Niemczech.

I tak będąc Niemcem możemy się ubezpieczyć na rok, bez limitów KL, bez limitów terytorialnych (tj. wraz z USA), bez wkładu własnego, z limitem 56 dni na każdy wyjazd za:
1) AXA - 7,92€ na rok - https://www.axa.de/auslandskrankenversicherung
2) Allianz - 11,90€ na rok - https://www.allianz.de/gesundheit/reise ... ng/rechner
+ kilka innych, mniej znanych ubezpieczalni w tej samej cenie

OWU dosłownie kilkustronicowe, a nie 50 stron włączeń i wyjątków oraz definicji. Nie byłem w stanie uwierzyć.

Tymczasem oferta dla Polaka na rok:
1) Allianz - 1255 zł/rok (z USA, limit 600k PLN, OWU 44 strony) - https://www.turystyka.allianzdirect.pl/podroze/roczne
2) AXA - 1784 zł/rok (z USA, limit 40 mln, OWU 17 stron) - https://www.axa-assistance.pl/ubezpiecz ... rystyczne/

Jedynie można zbić będąc <30 lat w Euro26 albo Planetą Młodych (900 zł z USA + słabe OWU), ale to wciąż nie to samo.

Bardzo, bardzo przykre. I w sumie nawet nie wiem, z czego wynika takie y... nas na składki.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.

[ 2271 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości