Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#2081 PostWysłany: 19 Lis 2021 15:30 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
@batq
W którym miejscu OWU jest ten zapis mówiący o
Cytuj:
pokrycie zdarzeń powstałych po alkoholu
?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2082 PostWysłany: 19 Lis 2021 15:44 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
@jar188 właśnie co ciekawe u nich, jeśli się nie mylę, to usunęli to ograniczenie w OWU, wiec wszystko, co nie widnieje, jest w mocy. Zerknij proszę na ten artykuł, który o tym mówi: https://www.cashless.pl/10203-generali- ... zy-nowosci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2083 PostWysłany: 20 Lis 2021 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
boots napisał(a):
Masz bilet na pociąg?


Nie, właśnie w momencie kupowania biletu wyskoczyła mi informacja o komunikacji zastępczej. Zniknęła opcja przewozu roweru. Podczas gdy jeszcze w poprzedni weekend wszystko było po staremu (pociąg nie autobus, dostępne miejsca na rowery).

Więc jedyne co mam to zrzut komunikatu o komunikacji zastępczej i mail od hiszpańskich kolei.

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2084 PostWysłany: 20 Lis 2021 00:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Skoro nie kupiłeś biletu, to nie zawarłeś umowy z przewoźnikem - zatem o odszkodowaniu za co pytasz?
Analogiczna sytuacja, jeśli chodzi o pytanie dotyczące zwrotu kosztów wypożyczenia - nie ma ku temu absolutnie żadnych podstaw.
Góra
 Profil Relacje PM off
szy. lubi ten post.
 
      
#2085 PostWysłany: 20 Lis 2021 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
boots napisał(a):
Skoro nie kupiłeś biletu, to nie zawarłeś umowy z przewoźnikem - zatem o odszkodowaniu za co pytasz?
Analogiczna sytuacja, jeśli chodzi o pytanie dotyczące zwrotu kosztów wypożyczenia - nie ma ku temu absolutnie żadnych podstaw.


Zmiana środka transportu (pociąg na autobus) nastąpiła po tym, jak kupiłem bilet na samolot, a jednocześnie nie mam obowiązku kupna biletów na mało oblegany pociąg z dużym wyprzedzeniem. Więc tak, pytam, bo istotna zmiana zaszła jednak zupełnie nie z mojej winy i w zupełnie nieprzewidywalny sposób, mogłem więc mieć nadzieję na czyjeś podobne doświadczenia.

Dzięki.

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2086 PostWysłany: 20 Lis 2021 11:14 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@szy. jak przedmówcy, nie zawarłeś jeszcze umowy przewozu, której istotna zmiana uniemożliwia realizację podróży czy zmienia jej koszty/warunki. Ochroną ubezpieczeniową nie jest objęty sam zamiar skorzystania z potencjalnych opcji transportu na miejscu w określony sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2087 PostWysłany: 20 Lis 2021 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
Rozumiem, jasne.

Pomóżcie mi w jeszcze jednej kwestii, proszę. Spróbuję i tak zwrócić się do Europ Assistance o zwrot kosztów. I tu pytanie:

czy ma znaczenie, czy zwrócę się do nich z prośbą przed lub po planowanym locie?

Na chłopski rozum, prośba wysłana jeszcze przed lotem wyklucza podejrzenie o próbę pokrycia kosztów np. spóźnienia się na lot czy innego naciąganego powodu. Ale czy oni patrzą w ten sposób?

Dziękuję.

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2088 PostWysłany: 20 Lis 2021 13:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie trać czasu i energii - absolutnie niczego nie wskórasz, tylko rozbawisz ich do łez.

Per analogia - sklep przez długi okres czasu oferuje do zakupu telewizora za darmo wielką lodówkę. Analizujesz opcję i podejmujesz decyzję o wyrzuceniu starej swojej lodówki i całkowitym remoncie kuchni, dokładnie pod wymiary nowej lodówki. Wydajesz sporo kasy, kończysz remont, idziesz do sklepu na zakupy - a tam Ci mówią, że już w tej chwili nie ma takiej oferty i telewizor możesz kupić, ale tej lodówki za darmo nie dostaniesz.
I co - pozwiesz ich o zwrot kosztów remontu, czy może o wydanie lodówki z nieaktualnej w tej chwili oferty?
Przemysł to i więcej nie trać czasu na problem(?), który opisałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2089 PostWysłany: 20 Lis 2021 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013
Posty: 76
Jeśli widzisz w Twoim przykładzie analogię do mojej sytuacji, to zaczynam wątpić w sensowność Twoich wcześniejszych rad.

Różnica jest zasadnicza - ja moje plany opierałem na *podstawowym*, *całorocznym* rozkładzie jazdy linii kolejowych Renfe, które nagle - zaledwie 7-8 dni wcześniej - poinformowały o komunikacji zastępczej na interesującej mnie trasie. A Ty porównujesz to do *tymczasowej* promocji - to naprawdę nie jest analogia.

Szy.
_________________
Image
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce, w Niemczech i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2090 PostWysłany: 20 Lis 2021 15:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Umowę przewozu zawierasz w mieście mencie zakupu biletu.
Wszystko, co widzisz wcześniej przed zakupem, jest tylko ofertą, która w każdej chwili może się zmienić bez konsekwencji.
Jak tego nie rozumiesz,to pozwij ich do sądu. Na pewno znajdziesz prawnika, który z radością zainkasuje kasę za prowadzenie sprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2091 PostWysłany: 20 Lis 2021 15:50 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
W przypadku ubezpieczeń podróżnych zazwyczaj dotyczą one opóźnienia podróży transportem publicznym, które skutkuje niemożliwością wykorzystania ubezpieczonego biletu lotniczego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2092 PostWysłany: 24 Lis 2021 21:43 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Dzień dobry, czy moglibyście polecić ubezpieczenie podróżne, które zapewni mi zwrot środków jeśli przed wyjazdem trafię na kwarantannę lub będę miał pozytywny wynik testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2093 PostWysłany: 25 Lis 2021 21:30 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Chce kupic ubezpieczenie podróżne na Saint Martin (Sint Maarten). Jak wiadomo wyspa podzielona jest na dwie strefy i jedna strefa to terytorium zamorskie Francji, a druga Holandii. Nigdzie w wyszukiwarkach nie pojawia się Sint Maarten czy Sain Martin a jeden konsultant powiedział, że trzeba wykupić ubezpieczenie na Holandię i Francję. Trochę mnie to zdziwiło. Czy ktoś miał doświadczenie z ubezpieczeniem na wyjazd na terytorium zamorskie? Skoro Francja i Holandia to dlaczego nie wystarczy ekuz? :D
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2094 PostWysłany: 30 Lis 2021 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 248
@Mikolaj2206 Chyba takie problemy rozwiązują najlepiej ubezpieczenia podróżne do kart kredytowych. Z reguły działają wszędzie, bez wnikania czy Sint Marteen to Sint Maarten czy Niderlandy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2095 PostWysłany: 30 Lis 2021 11:35 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
@Mikolaj2206 Myślę, że konsultant miał częściowo rację.
Na szybko, ze strony NFZ:
Cytuj:
Takie same zasady leczenia jak we Francji obowiązują także w departamentach zamorskich Francji, takich jak: Gwadelupa, Martynika, Gujana Francuska, Reunion.

Saint Martin jest zaliczany do regionów UE i jest gminą zamorską Francji.
Sint Martin nie jest ---> https://fr.wikipedia.org/wiki/Région_ultrapériphérique
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2096 PostWysłany: 30 Lis 2021 16:45 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Wiele towarzystw ma ubezpieczenia kierunkowe Europa, Świat bez USA, USA. Poszukaj takiego kierunkowego. Wtedy zmiany krajów nie stanowią problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2097 PostWysłany: 11 Gru 2021 16:32 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 36
Od wielu lat używałem IHI BUPA jako ubezpieczenie. Płatność raz na rok i po sprawie.
W tym roku zamiast odnowienia przywitał mnie taki komunikat jak poniżej.
Możecie coś polecić podobnej jakości? Głównie Europa+USA.

Following a review of Bupa Global's businesses, we have decided to stop selling:
G All travel insurance products
G International Hospital Plan
G World Class
G Nordic Expatriate policies with travel cover
Unfortunately, this means that we will be unable to renew your existing Bupa Global insurance policy. We will, of course, continue to support you up until your current policy ends
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2098 PostWysłany: 11 Gru 2021 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
@awo667 nie wiem jakie warunki miałeś, ale spójrz na pewno na Alpenverein.
Działa jeszcze promocja -75%, o której już było na tym wątku:
https://www.alpenverein.pl/news-96
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2099 PostWysłany: 30 Gru 2021 00:11 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 36
Coś mi powiadomienia wcięło....

Dzięki za hint'a.
Używałem kiedyś ( jakieś 20-30kg temu :-( ) AV pod działalność górską.
Ale jako ubezpieczenie pod USA i inne takie muszę doczytać aktualne OWU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2100 PostWysłany: 30 Gru 2021 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Hej,

Poleca ktoś jakieś krótkoterminowe ubezpieczenie, które pokrywa koszty izolacji, kwarantanny w razie kontaktu z chorym?

Na stałe mam Euro26, ale ono nie pokrywa powyższych i na wyjazd do Dubaju uznałem, że lepiej dokupić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group