Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#2041 PostWysłany: 01 Sie 2021 23:30 

Rejestracja: 31 Lip 2021
Posty: 17
Hej
Jadę na Teneryfę 2-9.09. Jako że planuje podróż samodzielnie to zależałoby mi głównie, aby w przypadku tfu tfu choroby, aby jednak odzyskać pieniądze za loty + hotele.
Czytałem ostatnie 15 stron i polecacie głównie Uniqa+ Warta. Warta nie pokrywa kosztów odwołania podróży i tu zostaje Uniqa. Przeczytałem warunki OWU i zgodnie z &3 pkt 1-3, zwrot będzie wtedy kiedy np. ja albo ktoś bliski będzie hospitalizowany [chyba że może ja źle zrozumiałem]. A mi chodzi o takie ubezpieczenie, abym mógł odwołać gdyby się okazało, że np. mam anginę albo zapalenie oskrzeli. Czy istnieje może takie ubezpieczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2042 PostWysłany: 08 Sie 2021 18:43 

Rejestracja: 08 Sie 2021
Posty: 5
Korzysta ktoś z ubezpieczenia oferowanego do karty N26 You (https://n26.com/en-eu/travel-insurance)? Przeglądałem OWU (https://docs.n26.com/legal/06+EU/06+Bla ... t19-pl.pdf) i wygląda na to, że pakiet medyczny jest aktywny cały czas (do 90 dni na wyjazd) bez konieczności zapłaty kartą, jedynie opcje dodatkowe typu opóźnienie lotu, bagaż trzeba opłacić kartą. Co sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2043 PostWysłany: 08 Sie 2021 21:36 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
ptasznik napisał(a):
Hej
Jadę na Teneryfę 2-9.09. Jako że planuje podróż samodzielnie to zależałoby mi głównie, aby w przypadku tfu tfu choroby, aby jednak odzyskać pieniądze za loty + hotele.
Czytałem ostatnie 15 stron i polecacie głównie Uniqa+ Warta. Warta nie pokrywa kosztów odwołania podróży i tu zostaje Uniqa. Przeczytałem warunki OWU i zgodnie z &3 pkt 1-3, zwrot będzie wtedy kiedy np. ja albo ktoś bliski będzie hospitalizowany [chyba że może ja źle zrozumiałem]. A mi chodzi o takie ubezpieczenie, abym mógł odwołać gdyby się okazało, że np. mam anginę albo zapalenie oskrzeli. Czy istnieje może takie ubezpieczenie?


Kup lot w wersji frex i hotel z darmowa anulacją do dnia przylotu. Na to samo wyjdzie. Na anginę to raczej ubezpieczeń nie ma. Muszą być przeciwskazania do podróży samolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2044 PostWysłany: 08 Sie 2021 23:51 

Rejestracja: 31 Lip 2021
Posty: 17
@greg1291 : dzięki za odpowiedź, ale trochę za późno przyszła. Kupiłem loty + jeden hotel (który był najtańszy) bez opcji anulowania, natomiast kupiłem w Uniqa taki pakiet który nazywa się "Ubezpieczenie rezygnacji z podróży" i ma on przyjaźniejsze warunki OWU niż sprawdzany wcześniej przeze mnie pakiet 'Multitravel'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2045 PostWysłany: 08 Sie 2021 23:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Czytałeś OWU? Przed czym uważasz, że jesteś chroniony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2046 PostWysłany: 11 Sie 2021 09:24 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Cześć, wyjeżdżam wkrótce na wakacje i po przeanalizowaniu ofert ubezpieczeniowych dla 3-osobowej rodziny na 8 dni, chciałbym napisać, że najlepiej wciąż wychodzi w mojej opinii Generali. Za cały wyjazd wyszło mi 235 PLN, a uwzględnia on: wszystko na osobę - KL 500K PLN, Assistance Premium 500K PLN, NNW 50K PLN, OC 200K PLN, bagaż 1K PLN, kradzież mienia w mieszkaniu podczas wyjazdu 5K PLN. Tutaj mały protip - najlepiej kupić przez Rankomat albo przez ich infolinię, bo na stronie Generali nie ma aż tak dobrej ceny.

Z ważnych rzeczy - Generali od tego sezonu wyłączyło klauzulę alkoholową, więc wszystkie polisy obejmują też zdarzenia po alkoholu i co bardzo ważne z mojego punktu widzenia - również od tego sezonu wszystkie polisy obejmują zaostrzenie chorób przewlekłych, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że to najlepsze ubezpieczenie na Europę.

Wydaje mi się, że np. na USA albo Kanadę to 500K może być za mało, ale na Azję lub Europę - idealnie, także polecam bardzo mocno, choć mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać, ale tutaj też wydaje mi się, że ponieważ to firma globalna, na świecie szybciej dostanie się pomoc, niż w przypadku naszych polskich ubezpieczycieli, którzy działają przez pośredników, co naturalnie wydłuża cały proces.

P.S. - ponieważ dodawałem jedną usługę przez infolinię - ochronę przed deszczem i niską temperaturą za pięć dych, dostałem też od nich pismo po polsku i angielsku, że pokrywają w całości koszty związane z zachorowaniem na Covid-19, także jakby ktoś potrzebował, myślę że na infolinii wystarczy o to poprosić i Wam wyślą mailem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk lubi ten post.
 
      
#2047 PostWysłany: 12 Sie 2021 18:17 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Na czym polega ubezpieczenie przed deszczem i niską temperaturą? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2048 PostWysłany: 12 Sie 2021 19:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
https://media.generali.pl/informacje-pr ... lej-pogody
Ale OWU nie można znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk uważa post za pomocny.
 
      
#2049 PostWysłany: 12 Sie 2021 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
e tam, słabe to ubezpieczenie, nie obejmuje Norwegii, nie dadzą na restaurację, gdy nie będzie można plażować ;-)

Z drugiej strony, jeśli to nie jest ubezpieczenie od deszczu, tylko od gwałtownych załamań pogody i to jeszcze automatycznie przewidywanych/rejestrowanych przez "AI" to spodziewam się, że 'zwyklej' deszczowej pogody po prostu nie obejmuje, tylko jakieś cyklony, tornada i inne białe szkwały.
I tylko jeśli AI potwierdzi.

Kojarzy mi się jak kiedyś zgłaszałem assistance, gdy mi wichura zdemontowała fragment dachu. Tej nocy wiało tak, że na rynku w 'Bydgoszczu' wywaliło miejską choinkę, chyba jedyny raz w historii. Uprzejma pani z infolinii podczas przyjmowania zgłoszenia stwierdziła, że ma dane z ostatniej nocy i wiatr nie przekraczał 25km/h, podczas, gdy musi 40 (numerki z głowy, nie pamiętam teraz). Uśmiałem się, ale ostatecznie stanęło na tym, że pani się skonsultuje, sprawdzi i oddzwoni. Oddzwoniła i stwierdziła, że wprawdzie parametry zapisane nie przekraczają limitów opisanych w OWU, ale faktycznie w okolicy były zanotowane przypadki gwałtownych porywów wiatru, więc w drodze wyjątku moje roszczenie zostanie rozpatrzone pozytywnie.

Pomijając fakt, że nikomu nie życzę złej pogody na wakacjach, to jednak nie napalałbym się zbytnio na benefity z tego ubezpieczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2050 PostWysłany: 13 Sie 2021 16:40 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
@kbk płacą, gdy temperatura spadnie poniżej 20st. lub wystąpi opad na poziomie 5mm, co może mieć miejsce, jak np ostatnio w Antalyi, więc wg mnie warto rozważyć.

@boots tutaj nazywa się to SWU, załączam po konwersji z pdfa. Nie wiem kto na to wpadł, ale nie można na forum wrzucić pdfa ani doca, więc dodaję jako zip.

@BrunoJ wg mnie jest bardzo dobre, a nie słabe. Znajdź mi ubezpieczenie o szerszym zakresie, z klauzulą alkoholową, chorobami przewlekłymi dla każdego ubezpieczonego i ubezpieczeniem od pogody za 235 PLN dla trzech osób za 8 dni, to się zgodzę, że jest słabe. Do tego, nie porównuj ubezpieczenia mienia w Bydgoszczy do ubezpieczenia podróżnego, bo to dwie inne bajki.

Załączniki:
pdf2doc.zip [21.79 KiB]
Ściągnięto 201 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2051 PostWysłany: 13 Sie 2021 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Nie zrozumiałeś ironii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#2052 PostWysłany: 13 Sie 2021 17:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Moim zdaniem zajście ubezpieczonego zdarzenia w podanych lokalizacjach i terminie jest prawie niemożliwe.
Cytuj:
Niska temperatura –najwyższa dzienna temperatura powietrza poniżej 20 stopni Celsjusza.
Wystąpienie deszczu – minimum 5 mm opadów w ciągu 1h między godziną 8 a 20.


Taki deszcz klasyfikowany jest jako deszcz ulewny 2 stopnia. I wielkość opadu przeliczana jest na czas 1 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2053 PostWysłany: 17 Sie 2021 09:56 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 165
Loty: 84
Kilometry: 194 883
niebieski
To ja mam pytanie, skoro tyle osób już drążyło temat Uniqa. Czy kwarantanna jest refundowana jeśli "Sanepid" wyśle CIę na kwarantannę/izolację ? Czy musisz mieć wynik pozytywny.
Przykład:
jadę 3 osobową rodziną. Okazuje że ja mam wynik pozytywny, reszta osób nie. Razem wpadamy na kwarantannę/izolację. W przypadku Warty ubezpieczyciel zwraca koszty tylko osobie która ma wynik pozytywny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2054 PostWysłany: 17 Sie 2021 10:01 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Istota ubezpieczenia sprowadza się do prostego faktu czyli czy faktycznie Ty/rodzina zachorowałeś/ izolacja, warunki ubezpieczenia jasno to regulują

Trudno, by zwracali za kwarantannę Twoją/najbliższej rodziny po powrocie skoro się na to dobrowolnie godziłeś np nie szczepiąc się


Ostatnio edytowany przez dg72, 17 Sie 2021 10:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2055 PostWysłany: 17 Sie 2021 10:18 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
wraz z lotem na Zakynthos kupiłem również ubezpieczenie od Wizzaira. Chubb Travel iodziwo się przydało i działało. zachorowało roczne dziecko i po telefonie do Polski po około dwóch godzinach pod hotel przyjechał kierowca po nas i zabral do innego miasta do kliniki. w klinice wizyta lekarska była bez kolejki, lekarz anglojęzyczny. po wizycie kierowca odwiózł nas do hotelu. koszt - 50 Euro (tyle wyniósł tzw. excess).
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
 
      
#2056 PostWysłany: 17 Sie 2021 10:54 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 165
Loty: 84
Kilometry: 194 883
niebieski
dg72 napisał(a):
Istota ubezpieczenia sprowadza się do prostego faktu czyli czy faktycznie Ty/rodzina zachorowałeś/ izolacja, warunki ubezpieczenia jasno to regulują

Trudno, by zwracali za kwarantannę Twoją/najbliższej rodziny po powrocie skoro się na to dobrowolnie godziłeś np nie szczepiąc się


Chyba nie do końca jasno napisałem - chodzi mi o wpadnięcie na izolację/kwarantannę podczas wakacji, a nie przy powrocie (szczepienie mamy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2057 PostWysłany: 17 Sie 2021 11:01 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
I tak sprowadza się to do jednego: odpowiedzialnośc ubezpieczyciela zgodnie z warunkami ubezpieczenia
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2058 PostWysłany: 17 Sie 2021 11:54 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 165
Loty: 84
Kilometry: 194 883
niebieski
Niestety nie mam czasu na analizowanie kolejnej umowy i drążenia tematu samodzielnie (napisałem jak to wygląda w Warcie) . Liczyłem że ktoś mądry się wypowie, a nie odeśle mnie do "odpowiedzialność ubezpieczyciela zgodnie z warunkami ubezpieczenia".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2059 PostWysłany: 17 Sie 2021 12:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
A przeczytałeś dokładnie sekcję Q&A Covid 19 na stronie www dla tego ubezpieczenia Uniqa? W szczególności 2 ostatnie pytania?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
farciarz uważa post za pomocny.
 
      
#2060 PostWysłany: 17 Sie 2021 12:39 

Rejestracja: 16 Lip 2014
Posty: 165
Loty: 84
Kilometry: 194 883
niebieski
Dzięki ! Teraz tak - rozwiało to moje wszelkie wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group