Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#1761 PostWysłany: 24 Lis 2019 04:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Nie chcę nikogo reklamować, z AXA Assistance i Allianz mam ok wspomnienia, jeśli chodzi o szkody. Allianz ma lepsze warunki (kontynuacja podróży), ale inną konstrukcję OWU i jest droższa. Zaaplikuj rabaty 10%/30% i porównaj cenowo. Serio na tak krótką wycieczkę się tyle zastanawiać, to mi by było szkoda czasu i nerwów. Wolałbym kupić w miarę sprawnie ubezpieczenie, a więcej czasu poświęcić na szukanie hotelu i planowanie odpoczynku.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1762 PostWysłany: 25 Lis 2019 21:14 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Taka sytuacja: Ubezpieczenie od Allianz na USA poprzez stronę internetową British Airways kosztuje około 3PLN/dzień!
Suma ubezpieczenia kosztów leczenia to 633233PLN oraz 10554PLN na osobę zwrotu kosztów rezygnacji z podróży. W tym drugim przypadku kwotę można podwyższyć wpisując na początku wartość podróży wyższą niż 0.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1763 PostWysłany: 25 Lis 2019 22:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Rozumiem, że najpierw trzeba kupić jakiś lot na stronie BA, bo samego ubezpieczenia chyba raczej nie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1764 PostWysłany: 25 Lis 2019 22:43 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
No właśnie jest dostępne bez zakupu lotu. Ukrywa się w zakładce "odkryj".
@Sudoku , Ubezpieczenie da się wykupić bez posiadania biletu, ale w OWU jest taki zapis:
Cytuj:
Ochrona obejmuje wszystkie podróże prywatne i służbowe, trwające maksymalnie 31 kolejnych dni, w przypadku, gdy podróże te są sprzedawane przez Przedsiębiorcę Turystycznego, u którego została wykupiona niniejsza polisa.

Ciężko stwierdzić, czy dotyczy to części rezygnacji z podróży czy też pokrycia kosztów leczenia.
Akurat wykupiłem ten produkt dla osoby podróżującej z BA i na pewno, dla posiadaczy biletów BA jest to bardzo tania opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#1765 PostWysłany: 30 Lis 2019 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2019
Posty: 5
Witajcie :) We wtorek z rana wyruszam do Bejrutu na krótki city-break i chciałbym na tą okoliczność ubezpieczyć się w którejś z tych największych firm - tak żeby mieli swoje indywidualne biuro w dużym mieście w razie reklamacji i w razie chęci dopytania się o warunki polisy pracowników biura. Do ubezpieczenia nie zachęcają tysiące skarg na wszystkie te firmy, ale z drugiej strony to nie mamy innej opcji, bo brak ubezpieczenia to też żadne wyjście. Zastanawiam się między Wartą lub Pzu (te firmy na rynku są jakby od zawsze). I jeszcze mam takie pytanie, bo tam wyjdzie załóżmy 10 zł za minutę rozmowy telefonicznej, to czy orientuje się ktoś, czy takie kontaktowanie się z ubezpieczycielem na ich numer alarmowy w razie wypadku, to czy można byłoby załatwiać pomoc medyczną drogą mailową? (wtedy można by znaleźć jakieś Wifi), a pewnie smsy to już na pewno nie wchodzi w grę :) Czy raczej nie będzie żadnej alternatywy i tyko i wyłącznie pozostaje dzwonienie na numer alarmowy ubezpieczyciela?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1766 PostWysłany: 30 Lis 2019 12:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dzwoń np. ze Sype'a.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1767 PostWysłany: 30 Lis 2019 12:47 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
W dzisiejszych czasach myślisz, że pani z biura będzie z tobą rozmawiać o likwidacji szkody? Żartujesz? Oni są od sprzedawania ubezpieczeń, a likwidacja to inny dział często na drugim końcu Polski. Mail i telefon i pisemna korespondencja to praktycznie jedyne opcje kontaktu z nimi, przy czym w przypadkach awaryjnych pozostaje tylko nr alarmowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1768 PostWysłany: 30 Lis 2019 13:51 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
W Allianz jak przedstawisz billingi za takie połączenie to zwracają kasę.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1769 PostWysłany: 05 Gru 2019 04:36 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Czy ktoś z was korzysta może z ubezpieczenia turystycznego w worldwideisure. Cześć osób ma ubezpieczenie wkładu własnego samochodu z wypożyczalni, natomiast oferują oni też ubezpieczenia turystyczne. Roczne ubezpieczenie dla 3 osób cały świat z kosztami leczenia 2500000 funtów to 175 funtów, co jest bardzo atrakcyjną ofertą w porównaniu do krajowych ubezpieczycieli. worldwideisure to oczywiście pośrednik natomiast polisę wystawia grupa Prudential. Wszystkie uwagi mile widziane.

https://www.worldwideinsure.com/annual- ... urance.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1770 PostWysłany: 05 Gru 2019 05:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Takie sobie, wkład własny, limit czasu podróży. Za chwilę UK będzie poza EU i ta rzekoma zniżka nie będzie warta ewentualnych sporów sądowych poza krajem. Nawet w EU nie warto, chyba że cena bardzo okazyjna i jako drugie ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#1771 PostWysłany: 07 Gru 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2018
Posty: 14
Szukałem od jakiegoś czasu ubezpieczenia dla dwóch osób na wyjazd od 13.01.2020 do 08.02.2020. Cel: 5 dni w Dubaju, 3 tygodnie w Tajlandii. Przeglądałem różne oferty, najbardziej pasowała mi AXA Multitravel. Cena około 522 zł za opcję maximum - KL 250 tys. euro, OC osobowe 100 tys. euro, OC rzeczowe 10 tys. euro i parę jeszcze innych typu bagaż, NWW itp. I oto dziś dostaję informację na maila, że SkyCash oferuje ubezpieczenia podróżne (proszę się nie śmiać, dopiero się dowiedziałem). No więc wpisuję daty, ilość osób, pesele nas dwojga i obserwuję oferty. Są z paru TU, oferta z AXA - opcja maximum, koszt: 308 zł. Limity identyczne jak w multitravel maximum. Czytam OWU, to samo co i na stronie AXA. Zagłębiam się w szczegóły, jest to kooperacja z multiagentem: I-direct z W-wy. Decyzja, kupuję. Płacę 308 zł, dostaję polisę na SkyCasha i komplet dokumentów na maila. OWU to samo co i na stronie AXA Multitravel, limity również. Myślę, że jest to fajna okazja ale czekam na opinię fachowca czy warto to rekomendować innym, bo być może złapałem się w jakąś pułapkę, a o tym nie wiem? Z tego co zauważyłem to na stronie AXA dostajemy w tej ofercie mile w programie MIles&More, a w SkyCash nie. Ale ja akurat nie zbieram.

Załączniki:
fgr.png
fgr.png [ 129.03 KiB | Obejrzany 1125 razy ]
003.jpg
003.jpg [ 30.45 KiB | Obejrzany 1125 razy ]
2323.jpg
2323.jpg [ 25.4 KiB | Obejrzany 1125 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1772 PostWysłany: 07 Gru 2019 22:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Skoro już kupiłeś, to po co o tym piszesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1773 PostWysłany: 07 Gru 2019 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Wątpię, żeby zniżka wynosiła 40% przy identycznych warunkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1774 PostWysłany: 07 Gru 2019 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2018
Posty: 14
Dwie konkretne odpowiedzi, naprawdę???
1. Po co to napisałeś?
2. Wątpię, żeby..
Dzięki, Panowie. Forum zyskuje dzięki takim jak Wy.

Ad. 1
Po to napisałem, żeby ktoś skorzystał na tańszej opłacie za ubezpieczenie. 200 zł piechotą nie chodzi.

Ad. 2
Bez komentarza, czekałem na odpowiedź fachowca. Wątpię ale nie sprawdzę. Naprawdę?
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1775 PostWysłany: 07 Gru 2019 23:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Myślę, że jest to fajna okazja ale czekam na opinię fachowca czy warto to rekomendować innym,

To nie fachowiec, ale Ty podejmiesz taką decyzję, o ile nastąpi szkoda i jej rozliczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1776 PostWysłany: 07 Gru 2019 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Człowieku wklejasz jakieś screeny i postawa "dej", "dej poradę", "oblicz", "porównaj".

Wklej chociaż oba OWU to można porównać. Nie każdemu chce się ściągać syfiastą apkę skycash, aby odpisywać jakiemuś roszczeniowcowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1777 PostWysłany: 08 Gru 2019 00:02 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Gość jest ponad rok na forum wiec pewnie reklamy nie robi. Oferta ciekawa. Nie trzeba wszystkiego na tacy dawać. Kto będzie zainteresowany sprawdzi. Sam jestem na etapie poszukiwania ubezpieczenia. Cena jest bardzo dobra. Pewnie opcja lepsza niż ubezpieczenie z UK. ;) Jak zwykle przy ubezpieczeniach diabeł tkwi w szczegółach.

Edit. Rzeczywiście w aplikacji dostępne są różne towarzystwa ubezpieczeń - UNIQA, PROAMA GENERALI oraz AXA. po wpisaniu danych, a przed płatnością przysyłają OWU AXA MULTITRAVEL Kontynenty identyczne z tymi na stronie AXA. Jedyna różnica do strony AXA Multitravel to, że wybiera się konkretny kraj, a nie od razu EUROPA - ŚWIAT, natomiast warunki ja przy opcji świat dla mojego ubezpieczenia. Jedyna wątpliwość to płatność i konieczność doładowania konta Skycash, a z tym ponoć bywają problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1778 PostWysłany: 09 Gru 2019 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2018
Posty: 14
Nie robię nikomu reklamy. Pomyślałem, że skoro znalazłem tanie ubezpieczenie to się podzielę tą informacją na forum o tanim podróżowaniu. Żeby nie gdybać, wysłałem do axy maila z polisą i uzyskałem informację, że jest to ta sama polisa co oferowana przez nich na swojej stronie internetowej. Sam wcześniej porównałem OWU i wyszło mi, że to to samo ale wolałem się upewnić u źródła. Taką odpowiedź otrzymałem:

Szanowny Panie,
Tak, skycash oferuje nasze polisy w swojej aplikacji.
Podana polisa jest oczywiście w naszym systemie.
Wariant Maximum jest zgodny z Warunkami Ubezpieczenia Multitravel.

A już co do działań ubezpieczyciela w razie jakiegoś zdarzenia to nie mam pojęcia i mam nadzieję, że nie będę się musiał przekonać na własnej skórze jak to wygląda.

Życzę wszystkim miłego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1779 PostWysłany: 11 Gru 2019 12:35 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Kolega @ofer, napisal w innym watku ze chwali sobie ubezpieczenie Travel World Elite i ze nawet mial okazje z niego korzystac.
@ofer, moglbys podzielic sie tutaj doswiadczeniami?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#1780 PostWysłany: 16 Gru 2019 02:10 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 22
Co do AXA to wariantów i cen ubezpieczeń podróżnych mają sporo, zależy przez jaką stronę się wejdzie. Obecnie też szukam ubezpieczenia do Tajlandii i z samej AXA wyłoniłem 2 propozycje. 1 Tańszą - właśnie przez SkyCash za 120zl/os (kontynenty multitravel) [tu też potwierdzę, że u nich na stronie wychodzi drożej niż przez SkyCash] i 2. droższą za prawie 400zl/os (daleko od domu). W tańszej koszty ratownictwa są do kwoty 10 000 euro, a w droższej do kwoty KL (abstrakcyjne 40 mln zł). Również kwoty NNW znacznie się różnią. Można by rozpatrywać tańszą (np środkową) opcję ubezpieczenia "daleko od domu" ale nie ma ona ubezpieczenia OC.. niby nigdy nie było potrzebne, ale zazwyczaj jakieś podstawowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group