Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#1741 PostWysłany: 04 Lis 2019 22:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Czy ktoś wie czy NNW w Planeta Młodych dotyczy tylko śmierci i trwałego inwalidztwa jak oni to opisują na stronie ?

Oni tak wcale nie piszą. Przeczytaj dokładnie: http://www.planetamlodych.com.pl/pliki/ ... Travel.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#1742 PostWysłany: 07 Lis 2019 17:23 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 50
witam wyjazd na tydzień do Egpitu z Tui , czy ubezpieczenie dodatkowe w Tu Europa to dobra opcja ? 130 zł dla 3 osobo z przewlekłymi chorobami . Polecacie TU Europa ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1743 PostWysłany: 07 Lis 2019 18:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Omijaj tą firmę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1744 PostWysłany: 12 Lis 2019 17:42 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Szanowni,
dwa tygodnie w Tajwanie. Do wyboru chyba pozostaje Axa Multitravel i Warta
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1745 PostWysłany: 12 Lis 2019 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Ja na kilka ostatnich wyjazdów miałem Wartę. Mają dobre sumy ubezpieczenia, za rozsądne pieniądze i całkiem czytelne OWU. Na szczęącie nie musiałem z ubezpieczenia korzystać więc nie wiem jak działają
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#1746 PostWysłany: 17 Lis 2019 14:58 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 59
Loty: 154
Kilometry: 267 721
Dzien Dobry

Mam pytanie o ubezpieczenie w Revolut - sprawa 40 dni jego dzialania. Mo\e ktos mi wyjasni takie kwestie:
Mam taki przypadek (posiadajac karte Metal):
- we wtorek lece do Szwajcarii na jakies 7-10 dni (i tu w zasadzie tego ubezpieczenia niepotrzebuje, mam inne)
- po tych 7-10 dniach wracam do Polski i dwa ni pozniej lece do Azji na jakies 50-60 dni

I teraz moje pytania:
1) Czy te 40 dni ubezpieczenia to lacznie w roku ? Czuli bedac w Szwjcarii teraz "wykorzystam" 10 dni i na tripa do Azji pozostaje mi 30 dni ?
Czy tez to jest max 40 dni w jednej podrozy? Czyli jak wroce ze Szwajcarii i potem polece do Azji to znow mam 40 dni tam objete ochrona ?
2) Co zrobic z tym, ze bede w Azji 50-60 dni, a z Revolut mam 40 (lub 30) dni?
Czy moge jakos w Revolut przedluzyc okres ubezpieczenia/wykipic na kolejne 10-20 dni?
A moze zakombinowac tak, ze poleciec z Revolut na te 30-40 dni tak jak ono obejmuje, a inne ubeczenie z innych firm sobie wykupic na okres 10-20 dni od daty kiedy konczy sie to z Revolut do czasu powrotu do Polski?

Z gory Dziekuje za rady/odpowiedzi ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1747 PostWysłany: 19 Lis 2019 21:58 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Co dzieje się w sytuacji kiedy ubezpieczyciel ogłosi bankructwo a jesteśmy w trakcie podróży?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1748 PostWysłany: 19 Lis 2019 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Nie ma strachu.
Działa fundusz gwarancyjny. Polisy są reasekurowane. Wszytko jest ok, tylko więcej papierlogii i czasu.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#1749 PostWysłany: 20 Lis 2019 17:46 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Dzięki za informację, z innej beczki : posiada ktoś jakiś aktualny kod rabatowy do AXA?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1750 PostWysłany: 20 Lis 2019 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@neverstopexploring WYPRAWAZAXA koniecznie duże litery na stronie https://multitravel.axa.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#1751 PostWysłany: 21 Lis 2019 16:15 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Już prawie wybrałem Axę Multitravel i wczytuję się w szczegóły i patrzę - ratownictwo 8 k EUR. :o
W konkurencyjnej ofercie z Generali 500 k PLN.
Jakiś dramat pod tym względem w Aksie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1752 PostWysłany: 21 Lis 2019 16:39 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Co to znaczy ratownictwo? Przecież to jest chyba w kosztach leczenia.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1753 PostWysłany: 21 Lis 2019 16:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
https://rf.gov.pl/czesto-zadawane-pytan ... zej___1605
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#1754 PostWysłany: 21 Lis 2019 16:57 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
neverstopexploring napisał(a):
Co to znaczy ratownictwo? Przecież to jest chyba w kosztach leczenia.

W ofertie Axa Multiravel Premium jest napisane koszty poszukiwań i ratownictwa - 8 000 EUR.
Rozumiem to jako interwencję pogotowia ratunkowego, także np. lotniczego czy górskiego, skomplikowane akcje poszukiwawcze np. w górach i innych terenach trudno dostępnych. W tych wypadkach koszty muszą być ogromne (ilość ludzi i niezbędnego sprzętu, poziom ich kwalifikacji, czas).
Koszty leczenia to świadczenia udzielane w placówkach opieki zdrowotnej (?). Transport medyczny, np. z przychodni do szpitala czy stamtąd do kraju to już inne pozycje oferty.

I jeszcze jeden zonk (chyba?) "koszty pomocy w przypadku wcześniejszego powrotu Ubezpieczonego do RP lub kraju rezydencji - 1 000 EUR". Czyli repatriacja? To starczy na zwykły bilet lotniczy, a gdzie transport np. z asystą medyczną czy w ogóle jakiś specjalistyczny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1755 PostWysłany: 21 Lis 2019 18:21 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
To jaka jest różnica między "interwencją pogotowia ratunkowego" a "transportem do szpitala" przecież zwykły transport do szpitala to jest na pewno w kosztach leczenia.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1756 PostWysłany: 21 Lis 2019 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
w kosztach - transport karetką z lekarzem, ratownikiem i całym sprzętem jest dużo droższy niż transport samochodem tylko przystosowanym do przewozu chorych chorych np na wózku albo w pozycji leżącej.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1757 PostWysłany: 21 Lis 2019 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Temat wałkowany oczywiście kilka stron wcześniej, wystarczy wpisać w szukajke.

Dlatego lepiej kupić AXA Assistance, która ma ratownictwo w KL (do 60 mln zł), a jeszcze lepiej w Allianz, gdzie są pomocne rzeczy jak kontynuacja podróży etc. Na pierwsze jest zniżka -30%, na drugie -10% dla osób, które się minimum wysilą i przejrzą temat...

Aha i repatriacja to nie jest to samo, co koszty pomocy w przypadku wcześniejszego powrotu Ubezpieczonego do RP lub kraju rezydencji. Ludzie poczytajcie OWU i definicje, a jak nie umiecie, to zadzwońcie do agenta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1758 PostWysłany: 21 Lis 2019 18:51 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Wydaje mi się że jak się źle poczujesz albo skręcisz kostkę to zorganizują ci transport do przychodni albo stamtąd do szpitala np. na dodatkowe badania to to jest w kosztach leczenia (za transport powrotny z placówki med do miejsca zakwaterowania w podróży płacą tylko do 100 EUR).

Ale jak będzie interwencja pogotowia czy np. zgubisz się w górach to to jest już w tym podlimicie na ratownictwo. I tutaj tylko do 8 k.
No i ten powrót do kraju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1759 PostWysłany: 21 Lis 2019 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
To zależy od OWU, serio dość już tych bzdur, szczególnie o powrocie do kraju za 8k.

Karetka vs transport TEŻ BYŁY OMAWIANE w temacie, nie spamujcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1760 PostWysłany: 22 Lis 2019 12:55 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Myślę, że się nie ma irytować.
To w końcu lepiej brać Axa Assistance czy Allianz bo tam jest spory limit na ratownictwo czy repatriację czy jednak w Multitravel wcale nie jest tak, jak to wygląda? Bo jednak jest różnica w cenie na korzyść Multitravel.
Bo z tego, co widzę, wśród forumowiczów najczęściej chyba schodzi właśnie Multitravel Aksy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group