Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#1101 PostWysłany: 03 Sty 2018 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
OSK napisał(a):
Czy ktoś korzystał lub analizował PZU Bezpieczny Powrót?


Słabe, limit na pomoc ambulatoryjną (większość zdarzeń) i udział własny(!!!) w wysokości 300zł na wizyty lekarskie i zakup leków.

W niższej cenie (jeśli ktoś szuka oszczędności) jest Planeta Młodych (do 59 roku życia) - 60k euro KL za 150zł ze sportami ekstremalnymi (obsługuje ich jakieś mało znane assistance) albo AXA Assistance na rok 225zł za 200k PLN (bez sportów ekstremalnych i limitu wieku).
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1102 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:12 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Cenna uwaga z tym wkładem. Ale w moim przypadku chyba aż tak nieistotne, bo mam Twoje OC i Twoja Podróż do KK M&M w mBanku. Muszę doczytać jak tam z opieką ambulatoryjna. Jeśli okaże się,że tam jest bez wkładu to łącząc PZU wychodzi całkiem sensowny pakiet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1103 PostWysłany: 03 Sty 2018 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Taka kombinowana opcja nie jest zła np. na kraje zwyczajowo wyłączane z polis rocznych: USA, Kanadę, Australię, Japonię.

Jeśli nie planuje się w/w krajów, to - moim zdaniem - lepsza jest Planeta Młodych w wersji Sport. Tańsza i ma mniej wyłączeń.

Niezaprzeczalną zaletą tego z PZU są wysokie limity OC (pewnie obarczone wieloma obostrzeniami) - no ale to specyficzny produkt dla alpinistów i chyba mało przydatny dla zwykłych podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1104 PostWysłany: 04 Sty 2018 16:43 

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 3
W trakcie przelotu mój bagaż został uszkodzony. Zgłosiłem do TU i w odpowiedzi uzyskałem, że co prawda bagaż jest ubezpieczony do kwoty 600 Eur, ale nie jego uszkodzenie. Więc co? Kradzież ... Hasło Axa: „więcej niż standard” to pusty slogan, czuje się wprowadzony w błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1105 PostWysłany: 04 Sty 2018 16:52 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@1taki1 - to sie nie czuj, uszkodzenie walizki jako takiej to standardowe wylaczenie dotyczy niemal wszystkich polis. Przeczytales w ogole OWU?

O naprawe/ wymiane/ etc uszkodzonej walizki pownienies sie zglosic do przewoznika, ale jak znam zycie to pewnie juz jest za pozno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1106 PostWysłany: 04 Sty 2018 18:32 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 16
Uszkodzenie walizki należy zawsze zgłosić na lotnisku, najlepiej przed opuszczeniem strefy odbioru bagażu lub po przejściu granicznego punktu kontroli bagażu (odprawa celna), jeśli punkt reklamacji znajduje się w hali przylotów. Odpowiedzialnym za uszkodzenie walizki, bagażu jest przewoźnik. Niezależnie od odszkodowania uzyskanego od przewoźnika można ubiegać się o odszkodowanie z polisy ubezpieczeniowej - jedno odszkodowanie nie wyklucza drugiego. Czasem na lotnisku wypłacają gotówkę za uszkodzoną walizkę, czasem proponują nową walizkę, a bywa też, że w ciągu kilku tygodni otrzymuje się czek gotówkowy do realizacji w banku. Przechodziłem wszystkie 3 opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1107 PostWysłany: 04 Sty 2018 18:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
1taki1 napisał(a):
W trakcie przelotu mój bagaż został uszkodzony. Zgłosiłem do TU i w odpowiedzi uzyskałem, że co prawda bagaż jest ubezpieczony do kwoty 600 Eur, ale nie jego uszkodzenie. Więc co? Kradzież ... Hasło Axa: „więcej niż standard” to pusty slogan, czuje się wprowadzony w błąd.

A sam nie czytałeś Warunków Ubezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1108 PostWysłany: 04 Sty 2018 18:47 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
depeszman napisał(a):
jedno odszkodowanie nie wyklucza drugiego


Proponuje zapoznac sie z kc i OWU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1109 PostWysłany: 05 Sty 2018 00:33 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Proszę o poradę.Muszę kupić ubezpieczenie dla 20-letniej córki, która od połowy lutego miesiąc spędzi na Karaibach pracując jako ,,szkielet,, żaglowca - czyli również praca na rejach, na wysokości.
Co polecacie,żebym miała pewność ,że w razie wypadku ,choroby nie będzie problemów z udzieleniem pomocy i zwrotem kosztów leczenia/transportu.
Na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1110 PostWysłany: 05 Sty 2018 00:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Pracodawca nie zapewnia ubezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1111 PostWysłany: 05 Sty 2018 00:56 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
To nie jest praca, to wolontariat. Pływa za darmo miesiąc po Karaibach i pomaga w obsłudze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1112 PostWysłany: 05 Sty 2018 00:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
To jest praca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1113 PostWysłany: 05 Sty 2018 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Ubezpieczenie z dodatkową opcją pracy fizycznej wysokiego ryzyka. Przed zakupem obowiązkowy kontakt (najlepiej pisemny) z ubezpieczycielem, celem potwierdzenia zakresu. Dokładne wczytanie się w OWU i definicje pracy fizycznej, aby mieć samodzielną pewność, co do adekwatności tego ubezpieczenia.

Wolontariat to często praca wg OWU.

Przydadzą się również wysokie limity na ratownictwo i poszukiwanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz lubi ten post.
 
      
#1114 PostWysłany: 05 Sty 2018 01:06 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
A pod sport wysokiego ryzyka to nie podlega ? Wszyscy na żaglowcu śmigają po tych rejach, szorują pokłady i stawiają żagle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1115 PostWysłany: 05 Sty 2018 01:09 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 38
W czasie pobytu w Iranie korzystałem z ubezpieczenia Planeta Młodych, polecam!
Pomimo piątku (dzień wolny od pracy w krajach muzułmańskich) wizyta u dentysty umówiona w 3-4h po telefonie na infolinię. Transport z hotelu, leczenie i tabletki przeciwbólowe rozliczone bezkosztowo. Praktycznie żadnych problemów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kriss lubi ten post.
 
      
#1116 PostWysłany: 05 Sty 2018 01:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Reasumując - możesz np. wykupić w AXA ubezpieczenie 'Zdobywca' z dodatkiem "sportów wysokiego ryzyka" i "pracy fizycznej". Po bonifikacie zapłacisz około 1500 zł. To niezłe ubezpieczenie.

@riddler
Twoje ubezpieczenie to jedno z najgorszych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz uważa post za pomocny.
 
      
#1117 PostWysłany: 05 Sty 2018 01:14 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
No właśnie przeglądałam już wątek i widziałam ,że Planeta Młodych krytykowana...
Skąd się bierze bonifikatę do AXA ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1118 PostWysłany: 05 Sty 2018 01:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
https://www.axa-assistance.pl/ubezpiecz ... brc=oalbdc
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz uważa post za pomocny.
 
      
#1119 PostWysłany: 05 Sty 2018 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
riddler napisał(a):
W czasie pobytu w Iranie korzystałem z ubezpieczenia Planeta Młodych, polecam!
Pomimo piątku (dzień wolny od pracy w krajach muzułmańskich) wizyta u dentysty umówiona w 3-4h po telefonie na infolinię. Transport z hotelu, leczenie i tabletki przeciwbólowe rozliczone bezkosztowo. Praktycznie żadnych problemów :)

Napisz, jakie assistance Cię obsługiwało (albo jaka jest data zakupu karty oraz zdarzenia).

Samo pisanie "Planeta Młodych" mówi tyle, co nic. Zmieniają ubezpieczyciela/Centra Alarmowe, jak rękawiczki.

Kiedyś było Europ Assistance/TU Europa (nie korzystałem), potem Mondial Assistance/Allianz i faktycznie było super; później April Assistance/Gothaer, które było dość słabe, a teraz Hanse Merkur(?), w którym ubezpieczać się nie zamierzam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1120 PostWysłany: 05 Sty 2018 01:28 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 38
@boots @Smierz jeśli chodzi o OWU to fakt - jest słabe. Jeśli chodzi o zgłoszenie szkody - nie czytałem poprzednich opinii na forum, ale ja nie mogę napisać złego słowa o nich. Pierwszy raz korzystałem z ubezpieczenia zagranicą i nawet przez chwilę nie poczułem, że ktoś mnie zbywa (może to kwestia kasy - z tego co wiem, moje leczenie nie kosztowało zbyt dużo)

@manyaky byłem obsługiwany przez April Assistance, akcja działa się w listopadzie 2017.

A! jeszcze jeden plus - do Iranu potrzebne jest zaświadczenie o tym, że posiadane ubezpieczenie obowiązuje na terenie Iranu (nie wystarczy informacja, że jest worldwide - musi jasno być wymieniony Iran) - bez problemu ani dodatkowych kosztów takie uzyskałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group