Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#1001 PostWysłany: 09 Wrz 2017 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Kashpir napisał(a):
AXA Multitravel wybieram opcję "Świat", w AXA Travel wybieram konkretny kraj. Czy to właśnie z tego wynika różnica cenowa na korzyść AXA Travel?

Właśnie sprawdziłem i "świat" w Multitravel nie obejmuje USA, Japonii i Kanady. :x Może dlatego taniej.

Fajnie, że dowiedzieć się o tym można dopiero czytając (dostępne tuż przed płatnością) 65-stronicowe OWU.

Ciekawe, ile osób się tak "ubezpieczyło" na wyjazd...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1002 PostWysłany: 09 Wrz 2017 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Cytuj:
§ 7 Umowa ubezpieczenia nie może zostać zawarta na rachunek osób, które w chwili zawierania umowy miały przekroczony 70. rok życia i udają się do USA, Kanady lub Australii.
Nic więcej nie znalazłem więc generalnie obejmuje cały świat tylko w tym szczególnym przypadku nie obejmuje tych państw. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1003 PostWysłany: 09 Wrz 2017 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Sprawdzałem na szybko. Wygląda na moją pomyłkę, przepraszam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1004 PostWysłany: 10 Wrz 2017 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2013
Posty: 198
Loty: 29
Kilometry: 29 080
Są spore różnice w OWU AXA Travel i AXA Multitravel. Ta druga opcja jest o wiele bogatsza. Przede wszystkim obejmuje sprzęt elektroniczny w ubezpieczeniu bagażu (AXA Travel tego nie zawiera - jakiś żart). Dodatkowo obejmuje ratownictwo, którego nie obejmuje AXA Travel. Multitravel zawiera też amatorskie uprawianie sportów letnich i zimowych. Oczywiście bogatsze są też te opcje związane z hotelami, zamknięciem tras narciarskich itd, ale dla mnie to drugorzędne kwestie.
_________________
http://www.cultureup.pl - kulturalne podróżne kulinarne

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1005 PostWysłany: 11 Wrz 2017 07:38 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Gdyby ktoś po raz pierwszy kupował PZU Wojażer, to niech uważa przy płatności. Nie wiem, czy to wina przeglądarki (Opera), ale przy KAŻDYM zakupie na koniec po wylogowaniu ze strony banku pojawiał się następujący komunikat:

Nie dokonałeś płatności
Numer wyceny: XXXXXXXXXX
Teraz do zapłaty: 56,00 zł
Przejdź do płatności
Powodem może być brak pieniędzy na koncie lub błąd w procesie płatności.
W przypadku pytań skontaktuj się z nami pod numerem 801 102 007.
Spróbuj ponownie dokonać płatności lub przejdź do serwisu mojePZU

Należy to cierpliwie przeczekać i nic nie robić. Po kilku-kilkunastu minutach przychodził mi sms, a potem mail z polisą. Pierwszy raz dałem się nabrać i wcisnąłem "Przejdź do płatności", w efekcie czego zapłaciłem dwukrotnie i musiałem odkręcać sprawę przez infolinię (zwrot pieniędzy na konto po jakimś czasie). I nie dzwońcie na numer podany powyżej (płatny extra za każdą minutę), tylko poszukajcie numeru stacjonarnego infolinii.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Hearsay uważa post za pomocny.
 
      
#1006 PostWysłany: 11 Wrz 2017 18:26 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Kod zniżkowy w axa multitravel działa tylko on line? Czy można go przedstawić u agenta? Można na axa multitravel płacić kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1007 PostWysłany: 11 Wrz 2017 19:13 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Nie wiem, czy działa u agenta, ale kartą można płacić. Dodatkowo zaznaczając zgodę marketingową dostaje się jeszcze 5% zniżki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1008 PostWysłany: 14 Wrz 2017 12:52 

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Szykuje nam się troszkę wyjazdów w ciagu najbliższych 6 miesięcy (Kanada, Hiszpania kilka razy, Meksyk, Kuba, USA), jakie ubezpieczenie warto kupić? Co polecacie? Jestem zupełnie zielona w temacie :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1009 PostWysłany: 14 Wrz 2017 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
proponuje poczytać trochę ten temat albo zadzwonić do brokera
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1010 PostWysłany: 15 Wrz 2017 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2016
Posty: 77
niebieski
Czy ktoś z Was wykupił ubezpieczenie do podróży w Ryanair?
Ja wykupiłem roczne ubezpieczenie podróżne i mam pewną wątpliwość. Po dokonaniu zakupu i wpłaty nie otrzymałem żadnego powiadomienia ani informacji (o samej polisie nie wspominam). Jedyny ślad to informacja "Wykupiono Insurance" na stronie z moją rezerwacją. Za jakiś czas lot się odbędzie i ta rezerwacja zniknie i jak będę mógł udowodnić, że kupiłem, zapłaciłem, że to opcja roczna, że ubezpieczenie jest ważne do...
Nie mam za bardzo ochoty bawić się klikanie kolejnych odnośników na stronach FAQ, ani na kosztowny kontakt telefoniczny. Dlatego moje pytanie na tym forum.
Czy takie jest standardowe postępowanie Ryanair, czy może tylko mnie spotkał ten przypadek?
_________________
Żelazna kurtyna w czasach PRLhttps://www.fly4free.pl/forum/zelazna-kurtyna-w-czasach-prl,18,168890
Podróże zagraniczne w czasach PRLhttps://www.fly4free.pl/forum/podroze-zagraniczne-w-czasach-prl,18,168701
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1011 PostWysłany: 15 Wrz 2017 17:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Informacja o rezerwacji przychodzi na maila. Podejrzewam, że będzie tam również info o ubezpieczeniu także ślad raczej nie zniknie. A FAQ i tak radzę przeczytać. Tak samo jak ogólne warunki ubezpieczenia, żebyś się później nie dziwił, że czegoś np. nie obejmują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1012 PostWysłany: 15 Wrz 2017 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja bym te pytania zadał najpierw w Ryanair
czy pomyślałeś o tym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1013 PostWysłany: 15 Wrz 2017 17:48 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Tu szukałeś:
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... drozne#0-6
No i jest jeszcze czat do Twej dyspozycji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1014 PostWysłany: 15 Wrz 2017 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2016
Posty: 77
niebieski
Oczywiście, że przekopałem się przez wszystkie możliwe FAQ i nigdzie nie ma odpowiedzi na mój problem.
Zgłoszenie się czat zakończyło się otrzymaniem maila z odnośnikiem do FAQ.
Oczywiście warunki ubezpieczenia przestudiowałem dokładnie przed jego wykupieniem - tu nie mam wątpliwości.
Jedyna wątpliwość to brak potwierdzenia wykupienia. Nie otrzymałem żadnego maila z nr polisy.
Informację o rezerwacji oczywiście otrzymałem, ale polisę "dokupiłem" kilka dni po zakupie biletu.
_________________
Żelazna kurtyna w czasach PRLhttps://www.fly4free.pl/forum/zelazna-kurtyna-w-czasach-prl,18,168890
Podróże zagraniczne w czasach PRLhttps://www.fly4free.pl/forum/podroze-zagraniczne-w-czasach-prl,18,168701
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1015 PostWysłany: 16 Wrz 2017 13:23 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 20
manyaky napisał(a):
Kashpir napisał(a):
AXA Multitravel wybieram opcję "Świat", w AXA Travel wybieram konkretny kraj. Czy to właśnie z tego wynika różnica cenowa na korzyść AXA Travel?

Właśnie sprawdziłem i "świat" w Multitravel nie obejmuje USA, Japonii i Kanady. :x Może dlatego taniej.

Fajnie, że dowiedzieć się o tym można dopiero czytając (dostępne tuż przed płatnością) 65-stronicowe OWU.

Ciekawe, ile osób się tak "ubezpieczyło" na wyjazd...


Dodatkowe info dla osób wyjeżdżających do krajów Ameryki Południowej (i nie tylko) gdzie "zwykłe" wyjścia w góry wiążą się z przekroczeniem granicy 3000 m n.p.m. - AXA Multitravel takich spacerów nie ubezpiecza. Wchodzi to już w sporty wysokiego ryzyka. Dopłata to 100% (opcja, której nie można zaznaczyć przy zakupie internetowym).
Tyle wyczytałem w OWU.
Całość z największą aktualnie zniżką (kod wrzucony stronę czy dwie wcześniej przez jednego z forumowiczów) to ok. 30% więcej niż u innego ubezpieczyciela z opcją "SPORT" i wyższymi kwotami ubezpieczenia (poza bagażem, ten jest niżej ubezpieczony).
Nie piszę co to za firma ponieważ nie o reklamę tu chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1016 PostWysłany: 19 Wrz 2017 23:01 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Taka ciekawostka. AXA wprowadza ubezpieczenie od opoznienia ktore zostanie wyplacone natychmiast po wykryciu opoznionego lotu. Bez formalnosci.
http://m.bankier.pl/wiadomosc/AXA-wprowadza-ubezpieczenie-oparte-na-blockchainie-ethereum-7544038.html
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1017 PostWysłany: 26 Wrz 2017 08:11 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Za 1,5 miesięcy wyjeżdżam do Kanady i USA. Zamierzam wykupić AXA Multitravel Premium. Wg mnie że to jest dobra oferta. Pytanie do bardziej doświadczonych, lepiej sprawdzić inne ubezpieczenie czy axa będzie ok ?

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1018 PostWysłany: 26 Wrz 2017 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
spytać, a odpowiedz brzmi -może będzie albo nie będzie
ubezpieczenia sa jak buty-nie każdemu każde pasuje
najprościej się jest po prostu wczytać w warunki ale komu by się tam chciało :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1019 PostWysłany: 28 Wrz 2017 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Znowu pojawiła się zniżka 30% w Axa Travel. Tym razem płatność możliwa jest różnymi metodami. Trzeba wejść przez poniższy link, żeby naliczył się rabat (uwaga: to NIE jest referral):
https://www.axa-assistance.pl/ubezpiecz ... =FirstName
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
#1020 PostWysłany: 28 Wrz 2017 11:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
drobna rzecz: Axa Assistance to nie Axa Travel.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: L0ko oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group