Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105  Następna
Autor Wiadomość
#2041 PostWysłany: 13 Sie 2021 16:09 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie zrozumiałeś ironii.
tropikey lubi ten post.

#2042 PostWysłany: 13 Sie 2021 16:22 

platynowy
Moim zdaniem zajście ubezpieczonego zdarzenia w podanych lokalizacjach i terminie jest prawie niemożliwe.
Cytuj:
Niska temperatura –najwyższa dzienna temperatura powietrza poniżej 20 stopni Celsjusza.
Wystąpienie deszczu – minimum 5 mm opadów w ciągu 1h między godziną 8 a 20.

Taki deszcz klasyfikowany jest jako deszcz ulewny 2 stopnia. I wielkość opadu przeliczana jest na czas 1 godziny.
koronawirus-ogolna-dyskusja,183,161656#p1478122
 Relacje PM off  

#2043 PostWysłany: 17 Sie 2021 08:56 

Loty: 33
Kilometry: 80 408
To ja mam pytanie, skoro tyle osób już drążyło temat Uniqa. Czy kwarantanna jest refundowana jeśli "Sanepid" wyśle CIę na kwarantannę/izolację ? Czy musisz mieć wynik pozytywny.
Przykład:
jadę 3 osobową rodziną. Okazuje że ja mam wynik pozytywny, reszta osób nie. Razem wpadamy na kwarantannę/izolację. W przypadku Warty ubezpieczyciel zwraca koszty tylko osobie która ma wynik pozytywny.
 Relacje PM off  

#2044 PostWysłany: 17 Sie 2021 09:01 

HON fly4free
Istota ubezpieczenia sprowadza się do prostego faktu czyli czy faktycznie Ty/rodzina zachorowałeś/ izolacja, warunki ubezpieczenia jasno to regulują

Trudno, by zwracali za kwarantannę Twoją/najbliższej rodziny po powrocie skoro się na to dobrowolnie godziłeś np nie szczepiąc się

Ostatnio edytowany przez dg72, 17 Sie 2021 09:18, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#2045 PostWysłany: 17 Sie 2021 09:18 

złoty
wraz z lotem na Zakynthos kupiłem również ubezpieczenie od Wizzaira. Chubb Travel iodziwo się przydało i działało. zachorowało roczne dziecko i po telefonie do Polski po około dwóch godzinach pod hotel przyjechał kierowca po nas i zabral do innego miasta do kliniki. w klinice wizyta lekarska była bez kolejki, lekarz anglojęzyczny. po wizycie kierowca odwiózł nas do hotelu. koszt - 50 Euro (tyle wyniósł tzw. excess).
 Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.

#2046 PostWysłany: 17 Sie 2021 09:54 

dg72 napisał(a):
Istota ubezpieczenia sprowadza się do prostego faktu czyli czy faktycznie Ty/rodzina zachorowałeś/ izolacja, warunki ubezpieczenia jasno to regulują

Trudno, by zwracali za kwarantannę Twoją/najbliższej rodziny po powrocie skoro się na to dobrowolnie godziłeś np nie szczepiąc się

Chyba nie do końca jasno napisałem - chodzi mi o wpadnięcie na izolację/kwarantannę podczas wakacji, a nie przy powrocie (szczepienie mamy).
 Relacje PM off  

#2047 PostWysłany: 17 Sie 2021 10:01 

HON fly4free
I tak sprowadza się to do jednego: odpowiedzialnośc ubezpieczyciela zgodnie z warunkami ubezpieczenia
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#2048 PostWysłany: 17 Sie 2021 10:54 

Niestety nie mam czasu na analizowanie kolejnej umowy i drążenia tematu samodzielnie (napisałem jak to wygląda w Warcie) . Liczyłem że ktoś mądry się wypowie, a nie odeśle mnie do "odpowiedzialność ubezpieczyciela zgodnie z warunkami ubezpieczenia".
 Relacje PM off  

#2049 PostWysłany: 17 Sie 2021 11:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 320
Kilometry: 542 809
A przeczytałeś dokładnie sekcję Q&A Covid 19 na stronie www dla tego ubezpieczenia Uniqa? W szczególności 2 ostatnie pytania?
farciarz uważa post za pomocny.

#2050 PostWysłany: 17 Sie 2021 11:39 

Dzięki ! Teraz tak - rozwiało to moje wszelkie wątpliwości.
 Relacje PM off  

#2051 PostWysłany: 01 Wrz 2021 16:13 

platynowy
Alpenverein - specjalistyczne roczne ubezpieczenie gorskie w promocji -75% za 70zl na rok 2022. opcje grupowe jeszcze taniej

obowiazuje od momentu wykonania przelewu, wiec mozna 'zyskac' dodatkowe 4 miesiace tego roku - wyjdzie za 1 euro miesiecznie. trudno o cos lepszego. (na Slowacje mniej wiecej tyle kosztuje 1 dzien w union.sk)

do tego sa znizki w schroniskach, rowniez w PL

https://www.alpenverein.pl/news-96

Obejmuje cały świat
25 000 € koszty ratunkowe na osobę (również akcja z użyciem helikoptera)
10 000 € leczenie medyczne
3 000 000 € w Europie ubezpieczenie OC
35 000 € w Europie ochrona prawna
Bez limitu koszty transportu do kraju
Góry do 6000m n.p.m.
Możliwość rozszerzenia ubezpieczenia
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.

#2052 PostWysłany: 05 Wrz 2021 14:32 

witam. które firmy ubezpieczeniowe aktualnie maja w ofercie ubezpieczenia turystyczne które nie wymagają wkładu własnego i rozliczają bezgotówkowo leczenie. Chodzi mi o to że załóżmy źle sie czuje i potrzebuje konsultacji medycznej. Szukam takie oferty aby nic poza telefonem do ubezpieczyciela mnie nie interesowało - tzn abym nie musiał płacić za przejazd do lekarza i np za wizytę ...wchodzę w owu konkretnych ubezpieczycieli ale nie moge doszukać takiej informacji.. a często ubezpieczenia z biur podróży maja w umowie że np 25 euro muszę poryć sam... trochę to łopatologicznie napisałem ale nie wiem jak to inaczej ująć abym był dobrze zrozumiany.
 Relacje PM off  

#2053 PostWysłany: 08 Wrz 2021 11:54 
Awatar użytkownika

Loty: 42
Kilometry: 60 958
niebieski
ibartek napisał(a):
Alpenverein - specjalistyczne roczne ubezpieczenie gorskie w promocji -75% za 70zl na rok 2022. opcje grupowe jeszcze taniej

10 000 € leczenie medyczne

Zastanawiałem się nad tym ubezpieczeniem jako całoroczna opcja ubezpieczenia podroznego, ale zastanawiające się pogrubione niżej zapisy:

Leczenie niezbędne z medycznego punktu widzenia (łącznie z transportem do szpitala w medycznie uzasadnionych przypadkach) za granicą do wysokości 10.000,- EUR
Transport do kraju z zagranicy bez ograniczenia kwotowego

Ubezpieczone są koszty pilnego, niezbędnego ze względów medycznych leczenia powstałe za granicą (z wyłączeniem kraju głównego miejsca zamieszkania), włącznie z przepisanymi przez lekarza środkami leczniczymi, koszty niezbędnego ze względów medycznych transportu do najbliższego odpowiedniego szpitala do wysokości 10 000, - EUR, z czego na leczenie ambulatoryjne włącznie z przepisanymi przez lekarza środkami leczniczymi może zostać wykorzystane maksymalnie 2000, - EUR. W przypadku leczenia ambulatoryjnego, włącznie z prze-pisanymi przez lekarza środkami leczniczymi, obowiązuje udział własny w wysokości 70, - EUR na osobę i jeden pobyt za granicą. Kwota ta jest każdorazowo potrącana ze świadczenia ubezpieczeniowego wypłacanego przez GENERALI Versicherung AG, również w przypadku obowiązku wypłaty świadczenia z tytułu innego ubezpieczenia obowiązkowego lub prywatnego.

Ubezpieczyciel zwraca udokumentowane koszty niezbędnego ze względów medycznych leczenia stacjonarnego
w przypadku Austrii – według ogólnych klas taryfowych obowiązujących w szpitalach publicznych;
poza terytorium Austrii – w szpitalach publicznych.

W przypadku gdy ze względu na pilny charakter leczenia stacjonarnego znalezienie szpitala publicznego jest niemożliwe lub gdy ubezpieczony nie miał wpływu na wybór szpitala, ubezpieczyciel zwraca udokumentowane koszty niezbędnego ze względów medycznych leczenia stacjonarnego również w szpitalach niepublicznych. Obowiązek świadczenia ustaje z chwilą, w której z medycznego punktu widzenia możliwe staje się przewiezienie do szpitala publicznego. Koszty niezbędnego ze względów medycznych leczenia stacjonarnego, są rozliczane bezpośrednio do wysokości sumy ubezpieczenia wyłącznie wówczas, gdy w szpitalu przedstawiona zostanie elektroniczna karta ubezpieczeniowa (e-card) / EKUZ), a likwidacja szkody odbywa się za pośrednictwem Europ Assistance. W pozostałych przypadkach maksymalna kwota zwrotu wynosi 750, - EUR.

Czyli leczenie niby 10 tys. ale leczenie ambulatoryjne max 2 tys. Leczenie ambulatoryjne oznacza np. kilkudniowy pobyt w szpitalu czy tylko pojedynczą wizytę, zabieg?

A druga pogrubiona kwestia - jeśli ktoś akurat będzie chwilowo nieubezpieczony w NFZ to kwota maleje do jedynie 750€

#2054 PostWysłany: 11 Paź 2021 13:48 

Cześć,

Czy ktoś mógłby polecić dobrego ubezpieczyciela (nie musi być tani) z którego usług bez obaw można korzystać, chodzi o wyjazd do Ameryki Środkowej (prawdopodobnie Dominikana) w lutym dla 3 osób z możliwością dodania opcji ubezpieczenia kosztów rezygnacji.

Widzę że jest kilku, Europa , Axa, Generali, Alianz, których oferta wygląda w miarę ale co innego oferta co innego późniejsze skorzystanie w razie W.

Czy może ktoś coś czystym sercem polecić?

Pozdrawiam,
 Relacje PM off  

#2055 PostWysłany: 11 Paź 2021 15:04 

platynowy
Uniqa, Allianz, PZU, Warta.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2056 PostWysłany: 23 Paź 2021 19:11 

Ja osobiście ostatnie kilka razy kupowałem ubezpieczenie w Warcie.
Jego zasadniczym plusem jest to, że nie pytają o choroby przewlekłe (nadciśnienie, czy inne tam).
Cenowo również ok.
Dodatkowo mam do karty ubezpieczenie w Citi - super warunki, ale nie wchodzą właśnie m.in. choroby przewlekłe, więc i tak bierzemy dodatkowe.
Na szczęście nie miałem okazji próbować.
 Relacje PM off  

#2057 PostWysłany: 23 Paź 2021 19:15 

platynowy
Cytuj:
Na szczęście nie miałem okazji próbować.

Czyli nic nie wiesz o zachowaniu ubezpieczyciela w przypadku szkody.
A cena nie ma tu znaczenia.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#2058 PostWysłany: 02 Lis 2021 15:21 

Mogę z własnego doświadczenia opisać likwidację szkody w Generali.

Podczas tegorocznych wakacji uległem wypadkowi podczas zabawy w hotelu. Hotel wezwał karetkę, która przewiozła mnie do prywatnego do szpitala, gdzie wykonano mi wszystkie badania, szycie rany, konsultację u kilku specjalistów, etc... Ja ze swojej strony podałem tylko managerowi szpitala numer polisy i numer centrum alarmowego. Wszystkie szkody dla Generali likwiduje EuropAssistance. Po powrocie do Polski wystąpiłem do nich również z wnioskiem o wypłatę odszkodowania z NNW - takowe dostałem na podstawie samej dokumentacji leczenia, w przeciągu miesiąca, na moje konto bankowe.

Chichot losu jest taki, że mogę sam sobie potwierdzić postawioną w którymś z postów w tym temacie tezę, że warto mieć ubezpieczenie z firmy, która jest znana. Dlaczego? W szpitalu powiedzieli mi, że nigdy nie mieli problemu z Generali, więc nie będą czekać, aż zostanie uiszczona płatność za wystawioną fakturę, tylko mogę wyjść po zszyciu rany. Zapytałem, czy w przypadku innych ubezpieczycieli też tak jest, na co manager odpowiedział, że nie i wtedy wolą poczekać na przelew środków, zanim wypiszą pacjenta, a w przypadku braku płatności, co często już się im zdarzyło, pacjent sam musi pokryć koszty leczenia - w moim przypadku ponad 10K EUR i samodzielnie dochodzić sobie zwrotu od ubezpieczyciela.

Krótko mówiąc - potwierdzając na samym sobie, nadal polecam Generali.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.

#2059 PostWysłany: 02 Lis 2021 16:09 

srebrny
@batq napisz jeszcze w jakim kraju miałeś nieprzyjemność korzystania z ubezpieczenia
 Relacje PM off  

#2060 PostWysłany: 02 Lis 2021 16:40 
Awatar użytkownika

platynowy
I dlaczego za szycie skasowali ubezpieczyciela na 10 tys. EUR?
 Relacje PM off
Enzym lubi ten post.

[ 2085 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość