Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#1461 PostWysłany: 22 Sty 2019 21:37 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
euro26 sport extra
Góra
 Profil Relacje PM off
pawel_92 lubi ten post.
pawel_92 uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#1462 PostWysłany: 23 Sty 2019 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
dorota.sz napisał(a):
Czy możecie polecić jakieś ubezpieczenie dla dziecka chorego przewlekle na padaczkę. Różnie może się zdarzyć, może dostać ataku, wymagać hospitalizacji itd. Ostatnio w czasie podróży na Martynikę miałam wykupione ubezpieczenie taki do biletów na szczęście nie musiałam z niego korzystać. Teraz chcę lecieć do Tajlandii i bez ubezpieczenia się boje. Dzięki
Sprawdź PZU Wojazer z chorobami przewlekłymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1463 PostWysłany: 23 Sty 2019 23:14 

Rejestracja: 23 Sty 2019
Posty: 1
Euro 26 raczej nie, bo nie zawiera chorób przewlekłych
PZU wojażer może być , ale proponuje Hestia najszerszy wariant z sumą ubezpieczenia 1 milion złotych ( pakiet )
Wg mnie ( a jestem multiagentem ) koniecznie:
min 1 000 000 Koszty leczenia
rozszerzenie o choroby przewlekłe
najszerszy assistance

reszta to dodatki mniej lub bardziej potrzebne, bez powyższego nie zabierałbym dziecka
pozdrawiam
DJ
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#1464 PostWysłany: 25 Sty 2019 13:24 

Rejestracja: 25 Sty 2019
Posty: 4
Ciekawa informacja odnośnie ubezpieczenia przy jeździe na skuterze na https://truetraveller.com. Pytając się ich przez maila o to, czy ubezpieczenie działa gdy jeździmy na skuterze do 125cc w tajlandii posiadając polskie prawo jazdy kat B:

Moje pytanie:
Cytuj:
In Poland, a holder of car driver's license is allowed to drive a motorcycle up to 125cc. Will driving such a motorcycle in Thailand be covered or a full motorcycle license is required?


odpowiedź, którą dostałem:

Cytuj:
Provided you are qualified to ride a motorcycle in your home country on your valid license, then you will be covered for accident and injury with our policy when including the appropriate cover. Do note that you will still need to obey the local laws and if required, purchase separate motor insurance.


Wynika stąd, że koszty leczenia przy ewentualnym wypadku powinny być pokryte zgodnie z warunkami OWU. niestety odpowiedzialność cywilna podczas prowadzenia pojazdów nie pokryta z tym ubezpieczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro uważa post za pomocny.
 
      
#1465 PostWysłany: 25 Sty 2019 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
W jaki sposób to zinterpretowałeś ?
Do note that you will still need to obey to local laws and if required, purchase separate motor insurance.
Jeżdżąc bez ważnego prawa jazdy nie jeździsz zgodnie z lokalnym prawem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1466 PostWysłany: 26 Sty 2019 12:49 

Rejestracja: 25 Sty 2019
Posty: 4
Wyjaśnienie na ich stronie w przypadku, gdy zaznaczam opcje "Riding a scooter or motorbike?":
[quote]
You are covered to ride a motorcycle on your trip, but under the following conditions:

• You must wear a crash helmet
• You hold a valid current licence to ride motorcycles in your home country
• If you’re riding pillion, ensure the driver has the correct licence
Note we do not cover touring where a motorcycle is your main mode of transport.

Cover extends to medical expenses in the event of an accident. It doesn’t cover accidental disability to you, or any liability or damage to the vehicle itself. Please make sure when you rent or borrow a motorcycle that it’s insured.

If you just have the basic Traveller activity pack, you may ride Motorcycles on road up to and including 125cc.
If you have the Adventure activity pack, you may ride Motorcycles on road over 125cc.
If you have the Extreme activity pack, you may ride Motorcycles off-road up to 250cc.

Attention UK residents; just holding a regular driving licence does not legally permit you to ride a motorcycle up to 125cc unless you have completed a Compulsory Basic Training (CBT) test within the past 2 years. If you don’t have a CBT or Motorcycle licence, you have no cover if you ride a motorcycle abroad.
[quote]

Stąd wynika, że jeżeli możesz jeździć skuterem na prawku w swoim kraju, to pokryją koszty leczenia przy ewentualnym wypadku. Wysłałem jeszcze pytanie, żeby doszczegółowili. Jak będzie odpowiedź, to wrzucę ją tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1467 PostWysłany: 26 Sty 2019 13:55 

Rejestracja: 25 Sty 2019
Posty: 4
ok, dostałem odpowiedź:
moje pytanie:
Cytuj:
If Thailand requires a valid international driver's license that states motorcycle are included and my international driver's states only cars, even though in Poland the same license allows me to ride scooters, does it mean I am still covered? Or does it fit into "not obeying the local laws"?

odpowiedź:
Cytuj:
If you do not have an International Driving Permit (note it’s not a licence but is used in conjunction with your licence) and you are stopped by the police, you may be fined. We simply won’t pay that fine. It has no effect on any medical costs associated with an accident as long as you hold the correct licence in your home country.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1468 PostWysłany: 26 Sty 2019 14:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Może jakiś prawnik się wypowie, ale prawo jazdy kat. B jest prawem jazdy na samochód, które daje możliwość jazdy na motocyklu do 125 cm3 tylko w Polsce. Podstawowe uprawnienia motocyklowe to kat. A. Tym samym raczej ciężko rozciągać to na Tajlandię. A w międzynarodowym prawie jazdy na podstawie kat. B nie wpiszą chyba uprawnienia na motocykle?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1469 PostWysłany: 26 Sty 2019 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Nie wpiszą tam kategorii A, więc i w Tajlandii teoretycznie nie powinieneś poruszać się jednośladem. Ale.. większość tak robi.. Dopóki nie cię zatrzyma policja lub nie spowodujesz wypadku, nikt na to nie zwraca uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1470 PostWysłany: 26 Sty 2019 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Nie wpiszą i to nadal jest nielegalne. Odpowiedź, którą wkleił @andrzejchm wg mnie dotyczy sytuacji gdzie masz prawo jazdy odpowiednie, tylko nie masz międzynarodowego. W przypadku o którym tu dyskutujemy nie mamy w ogóle uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdu w Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1471 PostWysłany: 27 Sty 2019 17:59 

Rejestracja: 25 Sty 2019
Posty: 4
ja odpowiedź na moje pytanie rozumiem jednoznacznie tak, ze ubezpieczenie ZDROWOTNE zwroci koszty leczenia w przypadku wypadku na skuterze w tajlandii pod warunkiem, że posiada się odpowiednie uprawnienia do jazdy takim pojazdem w rodzimym kraju. Ubezpieczenie NIE POKRYWA odpowiedzialnosci cywilnej w wyrzadzonych szkodach na innych osobach badz mieniu podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych. Tutaj juz nie ma co interpretowac, gdyz wypowiedz konsultanta byla dosc jednoznaczna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1472 PostWysłany: 30 Sty 2019 03:10 

Rejestracja: 12 Lis 2018
Posty: 3
pawel_92 napisał(a):
manyaky napisał(a):
Za 170zł na rok można mieć ponad 1 milion zł KL (250k €) ze sportami wysokiego ryzyka i ekstremalnymi na prawie cały świat do 30 roku życia i bez ograniczeń w długości podróży.


Gdzie takie cuda? Wygląda na dobry deal ;)


Też bardzo chętnie dowiedziałabym się gdzie znaleźć taką ofertę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1473 PostWysłany: 30 Sty 2019 06:44 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
euro26 sport extra
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1474 PostWysłany: 01 Lut 2019 04:56 

Rejestracja: 23 Sty 2017
Posty: 15
Dla wyjeżdżających do USA, Mexico, Canada polecam UnitedHealthcare Safe Trip. Mieszkam w USA i na codzień, używam UHC jako podstawowego ubezpieczenia medycznego. Ostatnio korzystałem z UHC Safe trip przy wyjeździe do Mexico. Jednego dnia żona poczuła się bardzo źle (w ciąży) i znaleźliśmy się w szpitalu. Według ich instrukcji powinienem najpierw do nich zadzwonić, lecz nie miałem wtedy do tego głowy. W trakcie pobytu na izbie przyjęć po krótkiej rozmowie byli w stanie przelać pieniądze bezpośrednio do szpitala. Nie była to jednak duża kwota więc zapłaciłem z własnej kieszeni i wysłałem im rozliczenie kosztów w tym poniesione straty (straciliśmy bilety na jedną z wycieczek), po 3 tygodniach wysłali czek na pełną kwotę. UHC w Stanach to najpopularniejsze ubezpieczenie przez to mają dostęp do większości szpitali i można wszystko załatwić bezgotówkowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1475 PostWysłany: 01 Lut 2019 06:46 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
A nie mieszkając w USA można je kupić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1476 PostWysłany: 01 Lut 2019 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 397
Loty: 164
Kilometry: 355 175
srebrny
Zgodnie z poniższą informacją osoby, które nabyły karty Planeta Młodych po 24.1.2019 są ubezpieczone w Europ Assistance. Czy ktoś zna tą firmę i może się podzielić opinią?
http://www.planetamlodych.com.pl/?page_id=123
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1477 PostWysłany: 02 Lut 2019 00:05 

Rejestracja: 23 Sty 2017
Posty: 15
Sudoku napisał(a):
A nie mieszkając w USA można je kupić?

Na ich stronie wybierasz państwo rezydentury, nie musi być USA:
https://www.uhcsafetrip.com


Sent from my iPhone using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1478 PostWysłany: 04 Lut 2019 00:22 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Przy zakupie ubezpieczenia dla więcej niż jednej osoby w nowej wersji Warta Travel przysługują dodatkowe zniżki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1479 PostWysłany: 04 Lut 2019 00:38 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3241
srebrny
michal_ter napisał(a):
Sudoku napisał(a):
A nie mieszkając w USA można je kupić?

Na ich stronie wybierasz państwo rezydentury, nie musi być USA:
https://www.uhcsafetrip.com


Cena mocno wygórowana jak na dość śmieszne kwoty ubezpieczenia - z tego co widzę to max 250k $. Za niższą cenę w UK jest 15 mln GBP, a w PL tylko trochę drożej są ubezpieczenia bez limitu wydatków
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#1480 PostWysłany: 04 Lut 2019 03:49 

Rejestracja: 23 Sty 2017
Posty: 15
Co do ubezpieczeń w UK czy w Europie to pewnie masz racje, ale w przypadku wyjazdu do USA już trochę inaczej to wygląda.
Opisałem to w innej części forum:

https://www.fly4free.pl/forum/ubezpieczenie-turystyczne-usa,766,6036&p=1182374#p1181896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group