Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2566 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 26 Paź 2018 17:34 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Jeśli suma KL 20 tys. EUR to dla kogoś za mało, to ja osobiście dokupiłbym kartę Planeta Młodych (tutaj suma KL to 60 tys. EUR).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#1402 PostWysłany: 26 Paź 2018 19:05 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
jabollus napisał(a):
Ubezpieczenie warto mieć, szczególnie jeśli jest ono darmowe (np. to dodawane do kart kredytowych). Czy warto płacić za dodatkowe ubezpieczenie - statystyka pokazuje że szkody przekraczające 20 tys. EUR zdarzają się rzadko.

Ubezpieczenie czegokolwiek ma to do siebie, że zazwyczaj to co ubezpieczamy jest mało prawdopodobne.
Ostatnio ktoś wrzucał najwyższe wypłaty z ostatnich miesięcy - było tam ładnie widać, że nie trzeba mieć jakiegoś strasznego wypadku, żeby suma poszła w setki tysięcy. Z tego co pamiętam był tam wypadek przy wychodzeniu z basenu, czy coś w miarę standardowego z woreczkiem żółciowym(?) + komplikacje
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#1403 PostWysłany: 26 Paź 2018 19:38 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
manyaky napisał(a):
Najdroższa pomoc udzielona polskim turystom za granicą w okresie lipiec - sierpień 2018 roku (dane w PLN za jednego dużego ubezpieczyciela):
1. Wyspy Kanaryjskie: wypadek podczas wychodzenia z basenu – złamanie podgłówkowej kości udowej (hospitalizacja, operacja, rehabilitacja, transport do Polski ) – 250 000 zł.


Czyli wychodzi na to suma KL karty Planeta Młodych (60 tys. EUR) wystarczyłaby w tym przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1404 PostWysłany: 26 Paź 2018 21:51 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 59
Loty: 154
Kilometry: 267 721
makdeb napisał(a):
Planuję wyjazd do Ameryki Pd, tak jak pisałem wcześniej.


Nie wiem gdzie planujesz przebywac, ale ja wlasnie szukam tez na Am.Pld - lece za 2 tygodnie i pare spraw na ktore warto sprawdzic uwage w OWU:
Nie ktore OWU wykluczaja ubezpieczenia z ektremalnych w opinii ubezpieczalni miejsc:
Pustnia - a ja planuje Chile i Atacama
Wysokosc np. powyzej 3200m - trudno bedac w Peru czy Boliwii chcac zaliczyc atrakcje typu Maccu Pichcu, jezioro Ticitaca czy Salar de Uyuni albo poprostu La Paz i okolice nie przebywac na takiej wyokosci
Dzungla - helloo, to Am.Pld :) :)

A jak do tego chcemy dodac jakies sporty typu nurkowanie czy cos to sie robi problem i trzeba skladac ubezpieczenie od kilku ubezpieczalni :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1405 PostWysłany: 26 Paź 2018 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Tak, planuję pustynię, dobra uwaga. Przejrzę jeszcze raz czy nie jest to wyłączone. Dzięki serdeczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1406 PostWysłany: 27 Paź 2018 22:49 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 11
Posiadam dwójkę małych dzieci level 3msc i 2 lata.

Jako że sporo podróżuję dopóki byłem studenciakiem kupowałem kartę typu ISIC, Euro, PlanetaMłodych itp na rok i w zupełności wystarczała, kilka razy niestety musiałem skorzystać.

Teraz też planujemy z dzieciakami około 10 podróży w przeciągu następnego roku, dla siebie i żony kupię kartę PlanetaMłodych, ale niestety karta jest tylko od 5 roku życia. Ostatnio dla starszaka kupiłem kartę April która była od 1 roku życia ale niestety już tych kart nie ma. Czy zna ktoś karty w tym stylu lub w miarę rozsądne cenowo ubezpieczenia roczne dla maluchów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1407 PostWysłany: 27 Paź 2018 23:02 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
@veiens_ridder Wszedłem z ciekawości na stronę April Polska i widzę że jest tam coś takiego jak Twoja Karta Podróże dla osób od 1-go roku życia:

Załączniki:
april.jpg
april.jpg [ 93.19 KiB | Obejrzany 1608 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1408 PostWysłany: 27 Paź 2018 23:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
https://www.ebroker.pl/banki-opinie/apr ... inie/849/1
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#1409 PostWysłany: 28 Paź 2018 09:04 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 11
boots napisał(a):
https://www.ebroker.pl/banki-opinie/april-polska-service-sp-z-oo/opinie/849/1


Miałem kilka razy wykupione roczne karty APRIL ponieważ były bardzo tanie i wysoka kwota ubezpieczenia. Przez ostatnie kilka lat musiałem z 3 razy skorzystać i w każdej sytuacji wyglądało to tak:

- obsługiwany byłem przez TUEuropa lub Mondial-assistance
- Assistance do bani, tak jak piszą inni, ludzie na infolinii nie znają realiów lokalnych, odsyłają do swoich partnerów lokalnych którzy nawet nie mówią po angielsku, trzeba czekać godzinami zanim cokolwiek załatwią. Jest godzina 11:00, roczne dziecko ma prawie 40 stopni gorączki a oni mi mówią że lekarz może przyjechać wieczorem, poszedłem do szpitala na własny rachunek, po powrocie do hotelu o 21:00 rzeczywiście przyjechał lekarz, jak się okazało z miasta oddalonego o 200km!!! i bez żadnego przygotowania, nie miał ze sobą leków i nie był pediatrą tylko lekarzem rodzinnym.
- Po kiepskim doświadczeniu z infolinią zdecydowałem że sam będę wszystko załatwiał po zgłoszeniu szkody, potem emailem skany wszystkich paragonów i karteczek szpitalnych, po około miesiącu kasa była u mnie na koncie. W jednej sytuacji skany nie wystarczyły i kazali mi wysłać papierową wersję po powrocie do Polski. Natomiast były to kwoty rzędu kilkuset zł, być może przy poważniejszych sprawach jest inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
 
      
#1410 PostWysłany: 28 Paź 2018 12:53 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 971
niebieski
M awade ta karta nie uwzglednia chorób przeleklych a oszczedzanie na tym jest idiotyczne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1411 PostWysłany: 28 Paź 2018 14:59 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Twoja Karta Podróże obejmuje zaostrzenie się następstw chorób przewlekłych:

Załączniki:
przewlekle.jpg
przewlekle.jpg [ 29.32 KiB | Obejrzany 1552 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1412 PostWysłany: 30 Paź 2018 22:33 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
czy ktoś może jeszcze polecić jakąś opcję jeśli chodzi o ubezpieczenie rocznego dziecka lub w pakiecie z rodzicami? wyjazd do Azji
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1413 PostWysłany: 08 Lis 2018 19:26 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Cześć, jak to aktualnie jest, jeśli chodzi o ubezpieczenie roczne na cały świat bez USA? Miałem dotychczas Planetę Młodych, która się skończyła i po negatywnych opiniach na temat aktualnego świadczenia usług przez Planetę postanowiłem ich zmienić, ale wychodzi na to, że żadna inna firma nie ma takiej opcji na 365dni.

A może jednak się mylę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1414 PostWysłany: 08 Lis 2018 20:17 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
Jest jeszcze euro26 i isic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1415 PostWysłany: 08 Lis 2018 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Są jeszcze inne ubezpieczenia roczne, ale co do zasady mają ograniczenia maksymalnego czasu pojedynczej podróży - zwykle ok. 90 dni.

Planeta Młodych po zmianach z 2017 roku też ma podobne ograniczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1416 PostWysłany: 12 Lis 2018 18:23 

Rejestracja: 12 Lis 2018
Posty: 3
A ja mam następujące pytanie... Które z omawianych ubezpieczeń (tych wartych zakupu), można kupić będąc już za granicą? Wyjechałam z Polski do Brazylii 5 miesięcy temu. Przed wyjazdem kupiłam kartę Planeta Młodych. Tydzień temu zatrułam się/dopadł mnie wirus i chciałam skorzystać z ubezpieczenia. Okazało się, że jest... nieważne. Kupując kartę podałam datę rozpoczęcia ubezpieczenia 19.06. (datę opuszczenia kraju), a głupia baba sprzedająca ubezpieczenie wpisała 20.06. A ja nie mniej głupia nie dopilnowałam aby to zmieniła... I tym sposobem chcąc skorzystać z ubezpieczenia, okazało się że nie mam do niego prawa, gdyż kraj trzeba opuścić w okresie obowiązywania ubezpieczenia... Całe szczęście o Brazylię aż tak bardzo się nie obawiam, ponieważ mam 'tutejszego' męża, w związku z czym jestem 'prawie brazylijką' i jako taka pomoc w publicznym szpitalu została mi udzielona...
Jednak sprawa się komplikuje, ponieważ w lutym planujemy jechać w roczną podróż po Ameryce Południowej. W związku z czym ubezpieczenie będzie niezbędne, ale w Polsce do tego czasu nie będę... Stąd moje pytanie, czy którekolwiek z rekomendowanych ubezpieczeń, o których tu przeczytałam, można wykupić będąc już za granicą? Czy ma to wpływ na cenę? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
W najgorszym przypadku rozejrzę się tu na miejscu za jakimś ubezpieczeniem oferowanym przez ubezpieczycieli brazylijskich, jednak ceny są dużo wyższe niż w Polsce, dlatego chciałabym najpierw zorientować się w kwestii ubezpieczeń kupowanych w Polsce. Z góry dziękuję za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1417 PostWysłany: 12 Lis 2018 18:36 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Poczytaj sobie np tu: https://www.polisaturystyczna.pl/poradn ... za-granica

a nastepnie wnikliwie przejrzyj OWU w TU, ktorym jestes zainteresowana (nie pozwalaja na karencje).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1418 PostWysłany: 13 Lis 2018 00:20 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
Hej,
Wyjeżdżam do Dubaju może też Omanu.
Potrzebuje ubezpieczenie od kosztów leczenia i to w zasadzie jest dla mnie najważniejsze.
Przy takim wyjeździe wydaje mi się, że ubezpieczenie na te 250 tys. to minimum.
Oglądałam stronkę rankomat - proszę o poradę, którego ubezpieczyciela polecacie.
Do tej pory w Europie brałam EKUZ plus na szybko AXA z mbanku. I zawsze było ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1419 PostWysłany: 13 Lis 2018 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
maja.f.f. napisał(a):
Wyjechałam z Polski do Brazylii 5 miesięcy temu. Przed wyjazdem kupiłam kartę Planeta Młodych.

PM i tak jest ważne max. 180 dni.

olaaa napisał(a):
proszę o poradę, którego ubezpieczyciela polecacie

71 stron na ten temat... wystarczy chcieć czytać.

A jak nie chcesz, to agent ubezpieczeniowy chętnie pomoże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1420 PostWysłany: 15 Lis 2018 21:49 

Rejestracja: 12 Lis 2018
Posty: 3
lataczuk napisał(a):


dzięki śliczne za stronkę, postaram się dowiedzieć jak to jest z tą karencją u poszczególnych ubezpieczycieli
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2566 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group