Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2566 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#2101 PostWysłany: 07 Sty 2022 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Podpinam się do pytania kolegi @piterbtm.
Potrzebuję ubezpieczenia, które pokryje koszta pobytu na kwarantannie/izolacji, np. z powodu pozytywnego wyniku testu (to często nie spełnia warunku ubezpieczalni w postaci "nagłego zachorowania na Covid"). Znalazłem interesujące mnie ubezpieczenie w AXA, koszt ok. 15 zł/dzień. Może ktoś znalazł większą cebulę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2102 PostWysłany: 08 Sty 2022 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 628
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Ja ostatecznie wybrałem najtańsze ubezpieczenie od Warty

Cytuj:
Jeśli u Ubezpieczonego zostanie zdiagnozowany COVID-19 i zachorowanie będzie potwierdzone dodatnim wynikiem testu, Warta pokryje koszty kwarantanny oraz izolatorium wskazanego i zorganizowanego przez służby medyczne lub sanitarne danego kraju. Jeśli jako miejsce izolatorium zostanie wskazany hotel, wówczas również pokryjemy koszty zakwaterowania i wyżywienia.


Niestety kwarantanny bez pozytywnego wyniku nie pokrywają.

Więcej info odnośnie korony u nich:
https://warta24.pl/ubezpieczenie-za-gra ... ronawirus/

Axa:
Cytuj:
Ubezpieczenie podróżne w pakietach Podróżnik i Zdobywca obejmuje przypadki, w których podczas pobytu za granicą zostaniesz poddany izolacji lub kwarantannie to jest odosobnieniu w celu zapobieżenia szerzenia się choroby COVID-19. Pokryjemy dodatkowe koszty związane z przedłużonym pobytem za granicą tj. zakwaterowania i wyżywienia oraz podróży powrotnej do wysokości limitów określonych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.


Trzeba tylko sprawdzać dokładnie, bo w jednej firmie widziałem że obejmuje kwarantannę, ale maksymalnie 1000zł (nie za dzień, tylko ogólnie za kwarantannę :| )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2103 PostWysłany: 09 Sty 2022 00:00 

Rejestracja: 27 Paź 2021
Posty: 6
Przeglądałem oferty Warty, Uniqa i Axa szukając czegoś, co pokryje spowodowane przez covid koszty leczenia i kwarantanny oraz koszty poniesione w razie rezygnacji z podróży. W skrócie:

Warta:
- obejmuje covid i kwarantannę, wymagane jest potwierdzenie testem
- obejmuje odwołanie podróży m.in. z powodu nagłego zachorowania (musi być potwierdzone zaświadczeniem lekarskim o przeciwwskazaniach do odbycia podróży)

Uniqa:
- obejmuje covid i kwarantannę (sam wynik testu przesiewowego nie jest uznawany)
- obejmuje rezygnację z podróży z powodu nagłego zachorowania (sam wynik testu przesiewowego nie jest uznawany), umowa musi być zawarta do 72h od rezerwacji

Axa:
- obejmuje covid i kwarantannę/izolację w droższych pakietach, limity wynoszą 450/600 zł na dobę, max 14 dni
- assistance obejmuje kwarantannę i izolację również w razie braku zachorowania na covid
- obejmuje rezygnację z podróży m.in. z powodu zachorowania na covid albo kwarantanny, ubezpieczenie rezygnacji można kupić tylko do 14 dni od rezerwacji

Z ciekawości spojrzałem jeszcze na PZU i nie obejmuje kwarantanny ani rezygnacji z podróży w związku z covid.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#2104 PostWysłany: 10 Sty 2022 02:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
@piterbtm @clauz Tylko wiecie co, nie jest tak różowo... Ta strona Warty co podałeś @piterbtm to jakiś fejk albo nieaktualna oferta albo jeszcze coś innego, bo w OWU Warta Travel w ogóle nie ma potwierdzenia tego, co jest w odpowiedziach na te pytania... :o
https://www.warta.pl/documents/oferta_d ... 2_IPID.pdf

Natomiast AXĘ też już odpuściłem, bo jak się wczytałem w OWU to się okazuje, że oni zapłacą tylko za okres o który ew. zostanie wydłużony pierwotnie planowany pobyt.

Cytuj:
ubezpieczenie na wypadek kwarantanny lub izolacji – jeżeli
podczas Podróży u Ubezpieczonego nie doszło do Zachorowania na
COVID-19 zgodnie z definicją (między innymi nie wymaga on leczenia)
ale zostanie poddany konieczności odbycia kwarantanny lub izolacji
w celu zapobieżenia szerzeniu się choroby COVID-19, na podstawie
imiennej i udokumentowanej decyzji lokalnych władz
administracyjnych, przysługują mu następujące świadczenia:
a) przedłużony pobyt Ubezpieczonego za granicą, jeżeli pierwotnie
planowany okres Podróży minął, a Ubezpieczony nie mógł odbyć
podróży powrotnej w zaplanowanym terminie i zaplanowanym
środkiem transportu. Ubezpieczyciel pokrywa koszty pobytu
Ubezpieczonego przez okres niezbędny do organizacji transportu

(repatriacji) zgodnego z postanowieniami Art. 16 ust. 2 pkt 2b;

Najsensowniej wygląda Generali, bo tam niby płacą za:
Cytuj:
pobyt na kwarantannie lub izolatorium, jeśli jest zalecony i zorganizowany przez służby medyczne danego Państwa, w przypadku nagłego
zachorowania potwierdzonego testem diagnostycznym na jednostkę chorobową zaliczaną w czasie podróży zagranicznej do chorób
pandemicznych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), jeśli uprzednio zarezerwowany pobyt nie może być wykorzystany bądź czas
rezerwacji się zakończy w trakcie kwarantanny
;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2105 PostWysłany: 11 Sty 2022 00:06 

Rejestracja: 27 Paź 2021
Posty: 6
Faktycznie Warta nigdzie nie pisze wprost w OWU tego, co piszą w FAQ. Z drugiej strony nie ma wyłączenia epidemii spod nagłych zachorowań, więc chyba powinno działać. Co do Axa to rzeczywiście, nie wczytałem się, ale z zapisów wynika, że w razie braku zachorowania na covid pokryją tylko koszty kwarantanny w trakcie przedłużonego pobytu. Generali za to nie pokrywa odwołania podróży w razie covid. Także każde ma jakąś wadę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2106 PostWysłany: 11 Sty 2022 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Z tą Wartą to są niezłe jaja, bo te pytania i odpowiedzi na stronie są nic nie warte, jeśli nie ma tego w OWU a nie ma. Nie ma mowy o zwrotach kosztów za pobyt na kwarantannie/izolacji. Dzisiaj nie małem czasu, ale na pewno skontaktuję się z jakimś agentem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2107 PostWysłany: 13 Sty 2022 01:28 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Czy ktoś potrzebował i miał negatywne doświadczenia z Generali w przypadku pozytywnego testu czy choroby Covid ?
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2108 PostWysłany: 14 Sty 2022 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Rozmawiałem dziś z agentem Warty i potwierdził mi, że to co jest w Q&A Warty na stronach internetowych odpowiada rezeczywistości i zapisów tych nie musi być w OWU. Na pytanie czy są jakieś inne dokumenty/regulaminy, które to potwierdzają usłyszałem, że nie - tylko na stronach internetowych. Średnio zadowala mnie ta odpowiedź, tym bardziej, że w OWU innych towarzystw sprawa jest dość jasna. Co o tym sądzicie? Jeśli faktycznie jest tak, jak w tych odpowiedziach, to ubezpieczenie Warty wydaje się być świetne. Czy zapisy na stronie internetowej są w jakikolwiek sposób wiążące? Jest tu jakiś @prawnik? ;)

Edycja: od innego agenta dostałem wzornik polisy i tam są już te zapisy. Nie mam teraz czasu, ale dam znać co i jak dokładnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
#2109 PostWysłany: 14 Sty 2022 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Tak więc dzwonienie po agentach to generalnie jest tragikomedia. Większość nie odbiera lub telefon wyłączony, a ci którzy odbiorą mam wrażenie, że próbują wygrać konkurencję pt. największa niekompetencja roku...
Jedna z agentek przyznała mi pełną rację i powiedziała, że zgłosi sprawę do centrali, bo sama w tej sytuacji też nie wierzyłaby samym zapisom na stronie... Inni twierdzili, że nie zajmują się likwidacją szkód... :roll: Jeszcze inny agent zaczął mi tłumaczyć, że z jego doświadczenia wynika, iż ubezpieczenie zadziała, jeśli zachoruję za granicą, a nie w Polsce i jeśli np. pierwszego czy drugiego dnia pobytu za granicą otrzymam pozytywny wynik testu, to zachorowanie nastąpiło w Polsce i odszkodowanie się nie należy. Gdy stwierdziłem, że byłoby to absurdalne i zapytałem, po ilu dniach pobytu zachorowanie byłoby uznane za takie, które wystąpiło już za granicą, to nie umiał mi odpowiedzieć i stwierdził, że kupienie tej polisy jest dobrowolne i on wcale nie musiał mi tego mówić... :roll: :roll: :roll:
Naprawdę się odechciewa... :cry:

Reasumując, w Warcie na polisie są podobno opisane te informacje dot. pokrycia szkód spowodowanych Covid, ale tak trochę trzeba im jednak wierzyć na słowo...

A tak w ogóle to teraz dochodzę do wniosku, że te wszystkie ubezpieczenia są g.... warte, bo wszystkie świadczenia (za wyjątkiem przedłużonego pobytu w AXA) działają tylko wtedy, gdy mamy "nagłe zachorowanie", czyli musi być zdiagnozowany Covid. Sam pozytywny wynik nie świadczy o chorobie, tylko nosicielstwie wirusa i nie spełni definicji nagłego zachorowania.
Summa summarum najprawdopodobniej pozostanę przy ubezpieczniach, które mam dodane do kart...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2110 PostWysłany: 17 Sty 2022 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Hej, orientujecie się może czy jakieś ubezpieczenie do karty kredytowej (Diners, mBank World Elite lub PKO BP Visa Infinite) chroni przed sytuacjami związanymi z COVID?
Właśni staram się znaleźć informacje na ten temat. Jak nikt jeszcze nie badał tematu, to sam dzisiaj przejrzę dokumenty do tych kart.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#2111 PostWysłany: 17 Sty 2022 17:25 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Diners obejmuje, piszą o tym nawet w certyfikacja jeżeli o niego poprosisz. PKO chyba też, ale nie jestem pewny

EDIT
PKO tez
https://bankomania.pkobp.pl/finanse/ube ... pieczenie/
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#2112 PostWysłany: 17 Sty 2022 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
@Darek M. Zasadnicze pytanie brzmi, co masz na myśli pisząc „sytuacje związane z Covid”? Większość ubezpieczeń pokrywa koszta związane COVID, ale w sytuacji, gdy mamy zdiagnozowany objawowy COVID wymagający leczenia (w definicjach ubezpieczycieli musi zajść sytuacja „nagłego zachorowania”). Nie pokrywa natomiast kosztów związanych z nosicielstwem wirusa SARS-COV-2 czyli np. tylko dodatniego wyniku testu, kwarantanny, izolacji etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2113 PostWysłany: 17 Sty 2022 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Chodzi mi o zwrot kosztów wycieczki w przypadku wykrycia Covid. Planuję rejs statkiem, gdzie wymagają testu. Co jeśli będzie pozytywny? Czy strace kasę za loty i rejs, czy można je odzyskać w takim przypadku.

Gdzieś właśnie czytałem, że.jeden ubezpieczyciel robił problem i odmówił wypłaty bo nie było potrzeby hospitalizacji. Takiego przypadku chciałbym właśnie uniknąć.

Znalazłem informację w OWU PKO BP, że a razie kwarantanny też zwracają koszty skrócenia wyjazdu. W takim razie takie ubezpieczenie wydaje się mega i nie widzę (póki co), potrzeby wykupowania innego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#2114 PostWysłany: 17 Sty 2022 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Odnośnie ww ubezpieczenia, w przypadku rezygnacji w związku z zachorowanie lub kwarantanną, dotyczy tylko właściciela/użytkownika. Warto o tym pamiętać.
Minusem dla mnie jest też kwestia nieobejmowania ubezpieczeniem dorosłych, niesamodzielnych dzieci. Limitem jest wiek 18/24, a co za tym potrzeba wykupienia dla nich dodatkowego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2115 PostWysłany: 17 Sty 2022 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
A propos rozkmin dotyczących ubezpieczeń od ponoszonych kosztów związanych z obowiązkową kwarantanną lub izolacją. TU Europa na pewno zwraca takie koszty i to nawet w przypadku gdy jesteśmy zdrowi a służby danego kraju skierowały nas na kwarantannę. Jedyny mankament jest taki, że suma ubezpieczenia w tym przypadku to 2000 euro.
Co do kwestii, które omawiałem na poprzedniej stronie - napisałem do kilku towarzystw i czekam na odpowiedzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2116 PostWysłany: 17 Sty 2022 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Pieka napisał(a):
Odnośnie ww ubezpieczenia, w przypadku rezygnacji w związku z zachorowanie lub kwarantanną, dotyczy tylko właściciela/użytkownika. Warto o tym pamiętać.
Minusem dla mnie jest też kwestia nieobejmowania ubezpieczeniem dorosłych, niesamodzielnych dzieci. Limitem jest wiek 18/24, a co za tym potrzeba wykupienia dla nich dodatkowego ubezpieczenia.


Faktycznie, znalezienie tych wszystkich informacji na kilkudziesięciu stronach nie jest łatwe :/
Zatem trzeba by wyrobić kartę dodatkową dla żony. Będę dzwonił do banku pytać, czy jest to możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#2117 PostWysłany: 17 Sty 2022 20:53 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
benedetti napisał(a):
A propos rozkmin dotyczących ubezpieczeń od ponoszonych kosztów związanych z obowiązkową kwarantanną lub izolacją. TU Europa na pewno zwraca takie koszty i to nawet w przypadku gdy jesteśmy zdrowi a służby danego kraju skierowały nas na kwarantannę. Jedyny mankament jest taki, że suma ubezpieczenia w tym przypadku to 2000 euro.
Co do kwestii, które omawiałem na poprzedniej stronie - napisałem do kilku towarzystw i czekam na odpowiedzi.

@benedetti Orientujesz się, czy jest jakiś wymóg dotyczący terminu wykupienia tego ubezpieczenia? Czy kupując na kilka dni przed wyjazdem, będę objęty ochroną w zakresie o którym piszesz wyżej?
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#2118 PostWysłany: 17 Sty 2022 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
@dyzio1 Raczej tak. Zwykle okres karencji wymagany jest tylko przy ubezpieczeniu od „niemożności wyjazdu” ale lepiej doczytaj u nich na stronie. Wszystko, łącznie z OWU jest u nich bardzo przejrzyście.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti, 17 Sty 2022 21:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2119 PostWysłany: 17 Sty 2022 21:41 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Ubezpieczenie powinno byc kupione przed rozpoczeciem podrozy. Jeśli kupisz ubezpieczenie przebywając za granicą Polski, ochrona rozpocznie się po 2 dniach od zakupu ubezpieczenia (liczac od dnia nastepnego).

(powyzsze oczywiscie nie dotyczy kosztow rezygnacji i dotyczy TU Europa. Rozni ubezpieczyciele maja rozny okres karencji)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2120 PostWysłany: 18 Sty 2022 17:33 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
benedetti napisał(a):
@Darek M. Zasadnicze pytanie brzmi, co masz na myśli pisząc „sytuacje związane z Covid”? Większość ubezpieczeń pokrywa koszta związane COVID, ale w sytuacji, gdy mamy zdiagnozowany objawowy COVID wymagający leczenia (w definicjach ubezpieczycieli musi zajść sytuacja „nagłego zachorowania”). Nie pokrywa natomiast kosztów związanych z nosicielstwem wirusa SARS-COV-2 czyli np. tylko dodatniego wyniku testu, kwarantanny, izolacji etc.

Jesteś co do tego pewien? odnoszę się do pko o którym pisałem, że obejmuje covid. Zapamiętałem to inaczej, teraz zetknąłem do OWU i pamiętałem dobrze, tylko nie wiem czy dobrze rozumiem. obejmuje go w zakresie kosztów leczenia w przypadku nagłego zachorowania (tak jak pisałeś).
w przypadku kosztów rezygnacji poza nagłym zachorowaniem jest też wspomniane kwarantanna (czyli pozytywny test?).
Natomiast sytuacja z kwarantanną na granicy podpada chyba pod skrócenie wyjazdu (?)
Cytuj:
4. Za koszty skrócenia Wyjazdu uważa się:[...]
koszty zakwaterowania i wyżywienia Ubezpieczonego do równowartości kwoty 150 EUR za dobę w przypadku, gdy Ubezpieczony został
objęty Kwarantanną. Ubezpieczyciel na podstawie rachunków i dowodów ich zapłaty zwraca Ubezpieczonemu poniesione koszty, jeżeli
zgodnie z zaświadczeniem wystawionym przez uprawniony do tego podmiot, Ubezpieczony został zobowiązany do pokrycia we własnym
zakresie kosztów zakwaterowania i wyżywienia podczas Kwarantanny.

Fakt, że tylko 150eur za dobę ale zawsze coś (nie wiem jakie są koszty, jaki to w ogóle rząd wielkości)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2566 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group