Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#2001 PostWysłany: 08 Gru 2020 07:46 

Rejestracja: 08 Gru 2020
Posty: 1
Witam,
Czy zna ktoś może roczne ubezpieczenie (wazne na Azję, Tajlandie) , które nie wymaga, zeby podróż trwała jakas maxymalna określoną długość np 2 miesiące.
Ubezpieczenie ktore zezwala na przebywanie cały rok poza Polską.
30+
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2002 PostWysłany: 08 Gru 2020 13:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Choćby AXA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: ubezpieczenie itaka
#2003 PostWysłany: 29 Gru 2020 14:47 

Rejestracja: 29 Gru 2020
Posty: 2
Hej! Korzystał ktoś z was z ubezpieczenia biura itaka podczas podróży? Jeżdżę z nimi od lat, ale zawsze mam swoje... teraz myślę czy nie skorzystać z ich ubezpieczenie. Dziękuje za wszystkie opinie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2004 PostWysłany: 29 Gru 2020 15:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Jeśli ci wcześniej nie odpowiadało, to dlaczego teraz się zastanawiasz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#2005 PostWysłany: 29 Gru 2020 23:45 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
ncn napisał(a):
Który ubezpieczyciel zapewnia opłacenie miejsca izolacji dla osoby u której zdiagnozowano covid w kraju docelowym?
\
Myślisz o kostaryce?
AXA Daleko od domu OWU dział II (Koszty leczenia i assistance) Art 15 (Przedmiot i zakres ubezpieczenia) punkt 3 ust 11) mowi ze w zakres ubezpieczenia wchodzi "przedluzony pobyt Ubezpieczonego za granicą" Problemik w tym ze odwoluja sie (na koniec tej klauzuli) do ust 5 pkt 10) w tym samym art. ktory moim zdaniem .... nie istnieje w OWU :)

napisałam do nich zeby sobie to raczyli przejrzec. W miedzyczasie ja sie zastanawiam jak udowodnic za granicą co wchodzi w zakres ubezpieczenia gdy OWU jest tylko po polsku? na razie nie znalazłam nawet tłumaczenia po angielsku :(
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#2006 PostWysłany: 31 Sty 2021 00:32 

Rejestracja: 16 Maj 2016
Posty: 164
mam pytanie, jakie ubezpieczenie powinien kupić Ukrainiec przyjeżający do Polski? tak żeby pokryło mu ono nagłą wizytę w szpitalu, ewentualny Covid, z góry dziękuję do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2007 PostWysłany: 16 Lut 2021 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Dd 15 października 2020 roku nowym właścicielem AXA w Polsce jest UNIQA. Kilka dni temu przestały działać strony "axa" i następuje przekierowanie na strony "uniqa".
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#2008 PostWysłany: 16 Lut 2021 13:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
W przypadku ubezpieczenia od rezygnacji zachowali przyzwoite warunki Axy, czyli możliwość zakupu ubezpieczenia nie później niż 30 dni od wyjazdu, a nie w ciągu tygodnia lub dwóch po rezerwacji, jak to jest w większości innych TU.
Oczywiście pozostaje warunek zakupu ubezpieczenia w dniu rezerwacji, jeżeli do wyjazdu pozostało mniej niż 30 dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2009 PostWysłany: 31 Mar 2021 10:50 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
@tropikey - w sumie racja ;)

O ubezpieczeniu AXA "Covidowym"

https://subiektywnieofinansach.pl/covid ... ie-dziala/
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk 31 Mar 2021 10:58, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
7 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2010 PostWysłany: 31 Mar 2021 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Dlaczego "del"? To bardzo pomocny artykuł.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#2011 PostWysłany: 29 Kwi 2021 12:56 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 24
27 kwietnia kupiłem bilety na lot 26 lipca. Planuje 8 dniowy pobyt. Jestem na etapie organizowania noclegu (jeszcze nie zarezerwowany). Szacunkowy koszt 4000 zł. Zastanawiam się nad ubezpieczeniem od rezygnacji z podróży (ewentualna choroba członka rodziny, śmierć członka rodziny itp.)

Przeglądałem kilka opcji (takie informacje otrzymałem od pracowników infolinii i tak je zrozumiałem):
Uniqa połączyła się z AXA i ciężko cokolwiek się dowiedzieć na ich infolinii. Przełączanie od pracownika do pracownika, który też się tym nie zajmuje. W sumie zadzwoniłem na infolinię https://www.axa-assistance.pl/ i tam cokolwiek się dowiedziałem. W przypadku tego ubezpieczenia zdarzenia covid-19 nie wchodzą w skład polisy: więc ewentualna kwarantanna, wynik badania na lotnisku nie umożliwia ubiegania się o zwrot.

Nationale Nederlanden - ubezpieczenie od rezygnacji dotyczy wyłącznie wyjazdów zorganizowanych przez biuro podróży wyjazdów.

Allianz - opcja ubezpieczenia od rezygnacji z podróż dostępna tylko przez agenta (brak możliwości zakupu online). W OWU znajdują się informacje:
Cytuj:
10.1.3
1) Nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka Ubezpieczonego, w tym również wskutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono Epidemię lub Pandemię (w szczególności COVID-19), nierokującego wyzdrowienia do daty rozpoczęcia Wyjazdu w opinii Lekarza prowadzącego leczenie – wydanej na podstawie wiedzy medycznej
oraz dokumentacji medycznej;
2) Nagłego zachorowania Członka rodziny Ubezpieczonego (z wyłączeniem Współmałżonka oraz Dziecka Ubezpieczonego), w tym również wskutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono Epidemię lub Pandemię (w szczególności COVID-19), wymagającego natychmiastowej Hospitalizacji i nierokującego wyzdrowienia do daty rozpoczęcia Wyjazdu w opinii Lekarza prowadzącego leczenie – wydanej na podstawie wiedzy medycznej oraz dokumentacji medycznej;
...
5) objęcia Ubezpieczonego Kwarantanną, która zgodnie z zaświadczeniem wystawionym przez uprawniony do tego podmiot nie zakończy się do daty rozpoczęcia Wyjazdu;


Nie rozumiem jednak dlaczego w punkcie 1 jest wymieniony współmałżonek i dziecko by w punkcie drugim był wyłączony współmałżonek i dziecko. No i nie wiem jaki będzie koszt bo agent jeszcze nie udzielił mi odpowiedzi a jak wspomniałem nie da się tego dowiedzieć online.

Może ktoś przerabiał temat i ma jakieś pomocne informacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2012 PostWysłany: 29 Kwi 2021 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Ja ubezpieczałem od rezygnacji wyjazd kilkanaście dni temu w AXA i na infolinii otrzymałem informację, że od Covida jest ubezpieczenie, ale tylko od zachorowania. Nie działa w przypadku samego pozytywnego testu lub kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2013 PostWysłany: 29 Kwi 2021 13:13 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Od kwarantanny działa teoretycznie ubezpieczenie do kart kredytowych PKO (platinum i infinite). W tym przypadku to już za późno, ale może komuś się przyda
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2014 PostWysłany: 29 Kwi 2021 13:26 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
quentin3d napisał(a):
Allianz - opcja ubezpieczenia od rezygnacji z podróż dostępna tylko przez agenta (brak możliwości zakupu online). W OWU znajdują się informacje:
Cytuj:
10.1.3
1) Nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka Ubezpieczonego, w tym również wskutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono Epidemię lub Pandemię (w szczególności COVID-19), nierokującego wyzdrowienia do daty rozpoczęcia Wyjazdu w opinii Lekarza prowadzącego leczenie – wydanej na podstawie wiedzy medycznej
oraz dokumentacji medycznej;
2) Nagłego zachorowania Członka rodziny Ubezpieczonego (z wyłączeniem Współmałżonka oraz Dziecka Ubezpieczonego), w tym również wskutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono Epidemię lub Pandemię (w szczególności COVID-19), wymagającego natychmiastowej Hospitalizacji i nierokującego wyzdrowienia do daty rozpoczęcia Wyjazdu w opinii Lekarza prowadzącego leczenie – wydanej na podstawie wiedzy medycznej oraz dokumentacji medycznej;
...
5) objęcia Ubezpieczonego Kwarantanną, która zgodnie z zaświadczeniem wystawionym przez uprawniony do tego podmiot nie zakończy się do daty rozpoczęcia Wyjazdu;


Nie rozumiem jednak dlaczego w punkcie 1 jest wymieniony współmałżonek i dziecko by w punkcie drugim był wyłączony współmałżonek i dziecko. No i nie wiem jaki będzie koszt bo agent jeszcze nie udzielił mi odpowiedzi a jak wspomniałem nie da się tego dowiedzieć online.

Może ktoś przerabiał temat i ma jakieś pomocne informacje?


te punkty dotyczą różnych grup członków rodziny - pierwszy samego ubezpieczonego, dziecka i współmałżonka i wtedy każda ich choroba stanowi zdarzenie ubezpieczeniowe, nawet jeśli nie wymaga hospitalizacji, a druga pozostałych członków rodziny - wtedy tylko choroba wymagająca hospitalizacji uzasadnia przyjęcie odpowiedzialności przez ubezpieczyciela
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#2015 PostWysłany: 29 Kwi 2021 13:36 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@quentin3d Sprecyzuj swoje pytania.
Piszesz o ubezpieczeniu od rezygnacji z podróży, a potem o kwaranatannie itp. - to są zupełnie różne sprawy i także ubezpieczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2016 PostWysłany: 29 Kwi 2021 14:10 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
@Sudoku, np. wg OWU w PKO to nie są dwa oddzielne tematy:

Cytuj:
Ubezpieczyciel gwarantuje zwrot kosztów rezygnacji z Wyjazdu, przez które rozumie się koszty jakimi Ubezpieczony Posiadacz/Użytkownik
zostanie obciążony przez Organizatora Wyjazdu z tytułu rezygnacji z następujących powodów:
[...]
7) objęcia Ubezpieczonego, Współmałżonka, Partnera lub Dziecka Kwarantanną, która zgodnie z zaświadczeniem wystawionym przez
uprawniony do tego podmiot nie zakończy się do daty rozpoczęcia Wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2017 PostWysłany: 29 Kwi 2021 14:26 

Rejestracja: 25 Kwi 2018
Posty: 24
@Sudoku
Jeżeli kwarantanna uniemożliwia mi wyjazd to dla mnie to jest jedna sprawa. Masz jednak rację, że zachorowanie a kwarantanna to najczęściej dwie różne sprawy dla ubezpieczycieli i dlatego staram się znaleźć coś sensownego.

@Tomasz101
Ok, ma to sens. Dziękuje.

@trocha
Dziękuję za informację może się komuś przydać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2018 PostWysłany: 03 Maj 2021 13:43 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 6
Cześć Podróżnicy, gdzie w sezonie 2021 polecacie kupno polisy kosztów leczenia na świat? 2 lata temu kupiłam w https://www.worldwideinsure.com ale ceny teraz widzę są jakoś kilka razy większe :o Nie musi być ubezpieczanie covid, kwarantanna czy izolacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2019 PostWysłany: 10 Maj 2021 14:02 

Rejestracja: 26 Kwi 2019
Posty: 25
Dzień Dobry,
1. Czy do rezygnacji z podróży "wystarczy" zwykła grypa u dziecka czy musi to być poważniejsza choroba
Wyciąg z warunków
3) nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie Ubezpieczonego
lub współuczestnika podróży, pod warunkiem, że istnieją przeciwwskazania
medyczne do odbycia podróży, potwierdzone stosownym
zaświadczeniem lekarskim

2. Macie jakieś doświadczenia z ubezpieczycielem ERGO?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2020 PostWysłany: 10 Maj 2021 15:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Przecież sam sobie odpowiedziałeś w ust.3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group