Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ubezpieczenie - Narty
#1 PostWysłany: 11 Lut 2020 15:01 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
Hej ,

temat związany może pośrednio z podróżowaniem,

jak się ubezpieczacie jadąc na narty w PL ? bo zagranicznymi nie widzę problemu, ale jadąc na jedeń dzień w PL to już jest problem, ok NFZ swoją drogą , ale wolałbym odpukać mieć koszty leczenia w PL swoje bo jednak odpukać pół roku liczyć na naszą służbę zdrowia to przesada ( przy dobrych wiatrach)

wcześniej korzystałem z PZU WOJAŻER, ale nie podoba mi się zapis ( załącznik ) i Pani na czacie mi mówi , że muszę mieć potwierdzenie z hotelu że wyjazd zorganizowany itd itp. nie rozumiem tego , ktoś pomoże?

Załączniki:
Komentarz do pliku: wycinek z OWU
ubezpieczenie.PNG
ubezpieczenie.PNG [ 25.49 KiB | Obejrzany 3617 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 11 Lut 2020 16:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
70)  zorganizowany wypoczynek:
a) zorganizowane przez organizatora wypoczynku: wycieczkę,wczasy, kolonię, obóz młodzieżowy, w tym językowy, z wyłączeniem obozu sportowego, zieloną szkołę, inną imprezę o charakterze wypoczynkowym, imprezę integracyjną,
b) zorganizowany przez ubezpieczonego i potwierdzony umową, rezerwacją lub dowodem opłaty, pobyt wypoczynkowy:
w pensjonacie, domu wczasowym, apartamencie wakacyjnym, kwaterze, hotelu, ośrodku SPA lub w innym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lut 2020 20:33 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
no właśnie o to chodzi, a jak jadę na jeden dzień , tylko na narty to już nie mogę, bo nie mam żadnej umowy itd. kupiłem w Proama, ale tam KL 5 tysięcy, ale może ktoś jeszcze odpisze swoje doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2020 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Moje doświadczenie może byc przestrogą dla innych.

Zawsze na wszystkie swoje podróże, wyjazdy czy też narty wykupowalem ubezpieczenie. Raz pojechałem nie kupując i pech chciał że zaliczyłem glebę życia. Skończyło się hospitalizacja, pęknięta łękotka, zerwane wiązadła w kolanie, pas biodrowy i takie tam....

Nie miałem ubezpieczenia dodatkowego więc nie dostałem żadnych $$$, na operację z NFZ okres oczekiwania ponad 24 miesiące, prywatnie prawie 20 tys zł.
Czasami warto wydać te kilkanaście, kilkadziesiąt złotych i mieć spokojną głowę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lut 2020 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@peta straszny pech, współczuję, i straconej kasy i jeszcze bardziej utraconego zdrowia
(w takich momentach przydałby się ten buźkowy system rekacji jak na FB, ani 'lubię' ani 'pomógł' jakoś nie do końca pasuje)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lut 2020 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Na szczęście udało się nogę poskładać, dziś można korzystać z życia i normalnie funkcjonować bez ekstremalnych sportów ;)
Jedynie człowiek przy każdym wyjeździe pamięta o dodatkowym ubezpieczeniu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lut 2020 12:49 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 397
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
ja też wychodzę z takiego samego założenia, wolę je mieć niż nie mieć , bo potem jest ,, kwas,, @peta czy możesz jeśli to nie jest tajemnica jak się ,,zabezpieczasz,, jak jesteś ubezpieczony itd? i plus minus jaki koszt, bo nikt nie umie pomóc, ani nawet na stronie Zieleńca itd, więc wychodzi ze muszę jeździć do CZech bo z tym nie ma problemu itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lut 2020 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Powiem szczerze, że jakoś nigdy się w to nie zagłębiałem z tego powodu, że w ubezpieczeniach pracuje moja matula. Ona dostosowuje polisę do moich wyjazdów więc jakby bazuje na jej doświadczeniu. Popytam przy okazji i najwyżej dam znać na priv jak to wygląda.
Dlatego też zawsze mówiłem że służę pomocą jeżeli chodzi o tą kwestię, nie z chęci zarobku bo nikt z nas nic z tego nie ma a bardziej w drugą stronę może komuś to się by bardziej opłacało bo taniej itd.

Głównie w takim ubezpieczeniu chodzi mi też o to że w razie wypadku dostanę jakaś tam kwotę, za wypadek, w razie w operację itd. Tak jak w moim przypadku miałbym dodatkowe ubezpieczenie to miałbym środki na sfinansowanie prywatnie operacji a nie czekalbym rok i to po znajomości na NFZ....

Aktualnie jak wielu ludzi w naszym kraju mam wykupioną grupowke a i tak mimo to jadąc gdzieś zabezpieczam się dodatkowa polisą. Życie nauczyło mnie by lepiej być przezornym. Lepiej by się nigdy już nie przydało a człowiek zapłacił niż przyoszczedzic a potem płakać.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group