Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uber, Careem
#1 PostWysłany: 26 Lis 2018 22:57 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
Nie wiem czy ktoś miał podobne doświadczenia, ale na wszelki wypadek piszę, bo może to powszechniejsze. Kilkukrotnie zdarzyło mi się zamówić ubera, zawsze z jakimś dziwnym rezultatem. Pierszy uber - z lotniska do hotelu. Chyba z pół godziny dogadywalismy się gdzieś stoi... jak juz się znaleźliśmy i jechaliśmy, to pytał czy wolimy płacić kartą czy gotówką. Bo on woli gotówke i, żebysmy to tak załatwili... w trakcie jazdy pytał dokąd jedziemy (w sensie ten jego kurs), chciał od nas telefon z mapą, bo jemu skończył się internet w telefonie. .. potem dzwonil do naszego hotelu, żeby go pokierowali gdzie jechać...
Drugi uber miał nas przewiezc spod meczetu do hotelu. Nie znaleźliśmy się... poza tym cena ubera wynosiła 1,5jd, a ostatecznie pojechaliśmy taksówka, która kosztowała 0,8jd
Kolejny uber - znad morza martwego do Madaby. Nir przejmowalismy się transportem, bo jak już wcześniej sprawdziliśmy, miał kosztować 10jd i mnóstwo dostępnych. Juz się sciemnialo, jak zamówiliśmy samochód, który miał przyjechać z 2 min. Po zamówieniu kierowca zaczął korespondencje - dokąd jedziemy itd, że uber pokazuje źle stawki i on może zawieźć za 35 jd... po zweryfikowaniu adresu zszedł do 25 czy 20 jd, ale cena z aplikacji pozostała fikcją. Nawet w końcu do nas podjechał, żeby osobiście spróbować uzgodnić ostateczną kwotę. Jak się nie zgodzilismy, odjechał - anulujac kurs opcją, że za długo na nas czekał... (w koncu pojechaliśmy taksówka na 15jd)
Więcej nie próbowaliśmy ;p


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 19 Lis 2023 15:50, edytowano w sumie 1 raz
zmiana tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off
kubasmen uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Uber
#2 PostWysłany: 23 Sty 2019 04:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
@kaasia , trochę to dziwne, w Jordanii korzystałem z Ubera około 10 razy i za każdym razem było w porządku. Raz gość przejechał obok nas i chyba nie zauważył, więc anulował kurs. Raz podjechało inne auto niż według aplikacji, ale wszystko było w porządku. Raz facet tłumaczył nam (zgodnie z prawdą), że z Wadi Mujib Ubera już nie zamówimy, więc jeśli chcemy to może na nas poczekać. Żadnej próby naciągania na dodatkowe koszta.

Czyżby to był efekt Ryanairowego przypływu masy turystów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uber
#3 PostWysłany: 07 Lut 2019 10:45 

Rejestracja: 20 Gru 2010
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 400 854
niebieski
Korzystaliśmy kilkakrotnie (wybrałam płatność gotówką) i wszystko bez problemu. Ceny podobne jak w taxi, jedyna zaleta że że nie trzeba się dogadywać gdzie się chce jechać.
https://mrowisko.wordpress.com/2019/01/ ... raktyczne/
_________________
Image
http://mrowisko.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uber
#4 PostWysłany: 18 Gru 2019 09:24 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Z Ubera w Jordanii korzystałam w tym roku dwa razy w Madabie i uważam go za bardzo dobrą alternatywę dla niepewnego transportu publicznego i drogich taksówek, których kierowcy często stawiają sobie za główny cel oszukanie obcokrajowców. Kurs z centrum na górę Nebo - 3,23 JOD, natomiast kurs z centrum na lotnisko - 6,80 JOD (gdy najtańszy, polecony przez naszą właścicielkę taksówkarz chciał 15 JOD). Kasa normalnie ściągana z karty, raz podróż odbyta w milczeniu (z uwagi na nieznajomość angielskiego przez kierowcę), za drugim razem udało się wymienić kilka zdań (Pan nawet powiedział, że widział stolicę Polski w telewizji i pochwalił, że ładna :) ). Samochody jedne z lepszych, jakie jeździły po tym mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uber
#5 PostWysłany: 18 Gru 2019 09:43 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
W Jordanii Uber to bardzo przyjazdna forma transportu. Korzystalem podczas mojego pobytu jakies 20 razy i wiekszosc przejazdow bez problemu. Jedynie z lotniska w Ammanie jest bardzo ciezko kogos zlapac (3 osoby mi po oczekiwaniu na auto anulowaly przejazd). Na szczescie ostatnia napisala wiadomosc, ze nie moze wjechac na lotnisko, gdyz jest tam scisly zakaz. W drodze powrotnej z centrum na lotnisko kierowca byl pytany kogo wiezie i gdzie lecimy. Nie bylo problemu z wjazdem, ale powiedzial, ze znajomych a leca do Bukaresztu. Osobiscie taxi z lotniska jest calkiem dobrym rozwiazaniem, gdyz cena jest stala (roznica na korzysc Ubera na powrocie moze 2JD, wiec nie warto sie denerwowac probujac zamowic z fiaskiem).


Ostatnio edytowany przez Roku, 27 Gru 2019 06:40, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uber
#6 PostWysłany: 18 Gru 2019 15:28 

Rejestracja: 28 Lis 2019
Posty: 5
Dobrą alternatywą dla Ubera w Jordanii, jak zresztą na całym Bilskim Wschodzie, jest Careem.

Sprawdzałem osobiście w Ammanie. Działa bez zarzutu. Ceny konkurencyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uber
#7 PostWysłany: 18 Gru 2019 15:36 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Careem w Berucie o 30% droższy od ubera.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uber
#8 PostWysłany: 18 Lis 2023 21:28 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
Czy ktoś posiada jakiś kod rabatowy na Careem w Jordanii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group