Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Uber
#1 PostWysłany: 15 Lis 2017 17:02 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 1
Hej wszystkim. Ogolnie bardzo przydatne wszystkie informacje ale chcialam zapytac czy ktos ma doswiadczenie z DiDi (chinski Uber). Czy jest taniej niz taxowka (jak wyszukuje w appce to z lotniska do Muru w Badaling jest koszt ale to chyba jest jakis de luxe). Czy jezdza czesto? i czy szybciej byloby rzeczywisvcie pociagiem zeby nie stac w korku? Albo np w drodze powrotnej jakie jest najblizsze metro zeby sie przesiasc i dojechac do lotniska z powrotem juz metrem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Uber
#2 PostWysłany: 30 Wrz 2018 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Podbijam temat. Korzystał ktoś z chińskiego Ubera?
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uber
#3 PostWysłany: 22 Paź 2018 16:41 

Rejestracja: 02 Sty 2015
Posty: 34
Cześć!
Korzystałem z DiDi bardzo czesto w chinach. W moim personalnym odczuciu jest bardzo tanio, taniej niż taksówką (chyba że np zaznaczasz opcje że to koniecznie musi być mercedes S klasa, BMW 7 lub Audi A8L). Chińczycy w DiDi nie wybrzydzają na nie-chińskich pasażerów tak jak taksówkaże.
Co do korków, to wiadomo jeśli jedzie się trasą która jest zakorkowana to znacznie szybciej jest metrem (chodź nie koniecznie tak wygodnie). Osobiście jechałem w pekinie na Mutianyu Great Wall w obie strony z DiDi nie było żandego problemu chodź w drogę powrotną musiałem poczekać aż 25minut na DiDi.
Samego transportu jest sporo natomiast musze wyznać że o ile jechałem w różnych miastach kilka razy NA lotnisko to nigdy Z lotniska.
Jeśli macie jakieś konkretne pytanie to śmiało walcie postaram się w miare mojej wiedzy odpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uber
#4 PostWysłany: 19 Maj 2019 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Jak dokladnie nazywa sie ta app w google play, poniewaz sa 3 dostepne ktore w nazwie maja Didi i kazda ma wyjatkowo malo pobran (ok. 10tys) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Uber
#5 PostWysłany: 15 Wrz 2019 06:13 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
To jest ta aplikacja.

http://app.mi.com/details?id=com.sdu.didi.psnger lub https://apps.apple.com/us/app/didi-greater-china/
id554499054

Ściąga się w języku chińskim, ale potem można zmienić na angielski (piąta od góry opcja w menu, czyli ustawienia i potem druga, czyli język). Można zamawiać taxi i wtedy płaci się gotówką według stanu licznika. Dla płatności kartą najlepiej wybrać opcję express. Cena początkowa to 13 juanów i w tę kwotę wliczone jest 10 minut jazdy i 3 kilometry. Potem płaci się od minuty i kilometra, ceny zróżnicowane w zależności od godziny, ale niedrogo. Przykładowo 5 km w 10 minut po Pekinie w środku nocy to 17.5 juana (jakieś 9.5 zł). Czasem wpadają jakieś kody rabatowe, więc można cenę zbić do groszy. Za jeden z przejazdów zapłaciłem niecałe 3 zł ;-)

Fajne jest też to, że aplikacja oferuje możliwość wysłania standardowych wiadomości w dwóch językach typu "czy jesteś już na miejscu?" albo "czy ta lokalizacja jest właściwa?" albo "nie mogę parkować w tym miejscu, bądź na czas". Można też wysłać swoją wiadomość, która jest automatycznie tłumaczona.

Minusy - w zatłoczonych miejscach (np. centrum Szanghaju) zdarza się, że trzeba trochę poczekać na znalezienie kierowcy. Wyskakuje powiadomienie, że jesteś 20. w kolejce i wyszukanie potrwa 10 minut (co potem okazuje się nieprawdą, bo to tylko szacunkowa liczba:)). Ale przykładowo pod Zakazanym Miastem czy Pearl Market w środku dnia nie było z tym problemu.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group